Jump to content

Ρόστερ 2021-2022


AG21
 Share

Recommended Posts

Gegenpress και μεγάλη κατοχή μπάλας δεν γίνεται. Όπως βέβαια δεν γίνεται και gegenpress με "άμυνα σε χαμηλά μέτρα για να δώσεις την ευκαιρία στους μεσοεπιθετικούς να βγουν στον χώρο" και φυσικά δεν γίνεται στο σύγχρονο ποδόσφαιρο να έχεις μία "καλή άμυνα" αν παίζεις σε χαμηλά μέτρα.

Ισχύει ότι το να κρατήσει μια ομάδα την μπάλα είναι επιλογή, πάντως εμείς για την ώρα βλέπουμε gegenpress από τα lidl, πχ στο ματς με τον Παναθηναϊκό κάναμε κανονικό Χιμένεθ, γκολ νωρίς και όλοι πίσω από επιλογή, σταματάμε να παίζουμε ποδόσφαιρο και προσευχόμαστε στην ανικανότητα των άλλων να κάνουν φάση.

Στις εναέριες μονομαχίες από τελευταίοι πήγαμε 3οι, αναμενόμενο με την προσθήκη του κορυφαίου σ αυτό τον τομέα Βράνιες και εικάζω ότι και ο Μήτογλου έχει βοηθήσει.

Για τις πάσες πρέπει να δούμε ποσοστό ευστοχίας στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου και ποσοστό ευστοχίας στις προωθημένες πάσες. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όσα γράφετε,ανοίγουν τους προπονητικούς/τακτικούς μας ορίζοντες . 

Προσωπικά στον Γιαννίκη καταλογίζω την απουσία φρέσκων ιδεών και παρεμβατικότητας. Ίδιες αλλαγές ίδια φιλοσοφία . Τακτικά όπως ξεκινάει η ομάδα έτσι και τελειώνει τον αγώνα ,άλλοι το λένε σταθερό πλάνο Γιαννίκη εγώ το λέω ισοπαλίες που σου στερούν το πρωταθλημα.

Η άμυνα μας σαν τακτική είναι ολόιδια με όσα βλέπαμε και προ Γιαννίκη. Ενώ είχε επισημανθεί πως πρέπει να δωθεί ιδιαίτερη σημασία στα μετόπισθεν μιας και εκεί είναι που λείπει η ποιότητα απτην ομάδα..δεν έχει αλλάξει/δουλευθεί επί της ουσίας τίποτε.

Επίσης κάτι που δε μπορώ να προσπεράσω είναι πως στα μάτια μου είναι ξεκάθαρο πως μασάει στις διάφορες πιέσεις εντός και εκτός ομάδας. Και δεν είναι μόνο θέμα μόνο του συνεχώς βασικού Μάνταλου.

Και κάτι ακόμα..νομίζω όσο περισσότερο βλέπω την ομάδα πως υπάρχει αγωνιστική αναρχία .Εννοώ από τους ίδιους τους παίκτες .  Έχω παρατηρήσει τους μεσοεπιθετικούς μας να παίζουν δεξιά αριστερά ,σε πολλές θέσεις μαζί ή να κυνηγούν τη μπάλα πάνω από τα 6-7 m που ορίζει ο χώρος τους . Αυτό δε λέγεται αγωνιστική πειθαρχία. Πχ παρατηρήστε στα τελευταία δύο ματς τον -τεράστιο- Αμραμπατ . Νομίζεις πως είναι αγώνας σχολείων ,παίζει παντού και πατάει όλες τις θέσεις. Ακανόνιστα.

Θέλει χρόνο ΟΚ ο Γιαννικης,αλλά πόσο χρόνο να δώσεις όταν είσαι η μεγάλη ΑΕΚ ; Πρέπει να παρουσιάσεις και συ διαφορετικό έργο.. εξέλιξη,βελτίωση.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Είχα πεί ότι το κρίσιμο σημείο για τον Γιαννίκη θα ήταν η πρώτη ήττα ακολουθώντας την φιλοσοφία του. Αυτή ήρθε απέναντι τον Ολυμπιακό. Προφανώς χρειάζεται χρόνο για να μάθει η ομάδα να παίζει ψηλά και επίσης δεν μπορείς να αποφύγεις λάθη λόγω ποιότητας (πχ Μοχαμάντι) που μπορούν να συμβούν όπως και να παίζεις. Έκατσε λοιπόν γκέλα με τον Απόλλωνα και ήττα με τον Ολυμπιακό, βασικά επειδή δεν ξέρεις να παίζεις ακόμα με άμυνα ψηλά. Την ίδια στιγμή όμως φάνηκες κατά διαστήματα κυριαρχικός απέναντι στον Ολυμπιακό, έπαιξες τουλάχιστον ως ίσος για πρώτη φορά από το 2017-18 (όπου όμως αυτοί ήταν καφενείο). Το ερώτημα είναι τί κάνεις από εκεί και πέρα, πώς θα αντιδράσεις στην πίεση του οπαδού που δεν ανέχεται να βλέπει τον Αραμπί να φεύγει μόνος του λίγο κάτω από το κέντρο και να σκοράρει. Συνεχίζεις ακολουθώντας την δική σου νοοτροπία και έχοντας ήσυχη την συνείδησή σου ή κάνεις Χιμένεθ/Καρέρα, κλείνεσαι πίσω, σταματάς να παίζεις ποδόσφαιρο, παίζεις άμυνα μέσα στην περιοχή, φέρνεις "ηρωικές ισοπαλίες", παίρνεις "ηρωικές νίκες 1-0 με 30% κατοχή στο γήπεδό σου" και λες "ε τί να κάνουμε, δεν έχω παίκτες για να παίξω καλύτερα" και φεύγεις ακριβώς σαν τον Χιμένεθ ή τον Καρέρα. Θα ήθελα να συμβεί το πρώτο για αλλαγή, αλλά φαίνεται ότι ο Γιαννίκης έχει μπεί στον δεύτερο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Epitaph21 said:

Εξαιρετική παρουσίαση. Κρατάω λοιπόν τα εξής:

  • Ο Στάνκοβιτς δεν είναι όσο καλός νομίζουμε. Περισσότερο τείνει στο να είναι απογοητευτικός.
  • Στην επίθεση είμαστε καλοί γενικά, πολύ καλοί όσο αφορά στην επικινδυνότητα των φάσεων αλλά πρέπει να κάνουμε παραπάνω αριθμό τελικών.
  • Στην άμυνα είμαστε ένα χάλι (αν και μικρή βελτίωση από πέρυσι).
  • Κλεψίματα ψηλά στο γήπεδο είμαστε σταθερά στους πρώτους, λογικά build up πολύ χαμηλά άλλωστε δεν έχουμε ball playing defender και Σιμάνσκι με Σιμόες είναι τραγικοί τουλάχιστον δημιουργικά (για μένα γενικά).
  • Ο Μάνταλος είναι πρώτος σε δημιουργία από ελεύθερα χτυπήματα στο πρωτάθλημα, αλλά σε open play (που κάποιος θα έλεγε ότι αυτό μετράει πολύ περισσότερο) είναι κάτω από τον μέσο όρο της κατηγορίας, πάρα πολλή κακή επίδοση αυτή. Ο Garcia είναι πρώτος σε δημιουργία σε open play στο πρωτάθλημα, ο Zuber είναι κι αυτός πολύ ψηλά αλλά αφού παίζουν στα άκρα αυτή η δημιουργικότητα δεν μεταφράζεται στην αντίστοιχη απειλή.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν στοιχεία ατομικά για αμυντικούς και μέσους για να δώ αν ισχύει η αίσθηση που έχω με το μάτι, δηλαδή ότι ο Σιμάνσκι και ο Σιμόες μας κρατάνε πίσω. Από την περσινή ομάδα άλλαξες ορθά τερματοφύλακα, 4 αμυντικούς και 3 επιθετικούς αλλά εξακολουθείς να παίζεις με τους ίδιους 3 μέσους. Κατά την άποψή μου πρέπει να αλλάξουν asap κι αυτοί οι τρείς.

Και σίγουρα Garcia, Zuber πρέπει να έρθουν πιο κεντρικά για να γίνουν πιο απειλητικοί. Επίσης ο Garcia να επιστρέψει οπωσδήποτε στην 11αδα.

Διαφωνω για Στανκοβιτς. Και στις επεμβάσεις αλλα και στο κοντρολ της μπάλας είμαι ικανοποιημένος. 

Not great not terrible βέβαια, 3.6 ρεντγκεν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγωνίστηκαν εχθές 

Τσιντωτας: δε φέρει ευθύνη στα γκολ, γενικά 3 παιχνίδια που κλήθηκε να αγωνιστεί δεν έχει κάνει κάποιο σοβαρό λάθος αλλά είναι για δρόμο, αλλιώς 3ος με τις αντίστοιχες απολαβές 

Βρανιες: αλλού πατούσε και αλλού βρισκόταν εχθές, νομίζω δεν του ταιριάζει ο ρόλος του νο1 αμυντικού. Θέλει στοπεραρα βεντέτα και δίπλα του ο Βρανιες ηρωικός μαχητικός και τέτοια. 

Τζαβέλας: μια χρονιά είναι, ας αγωνίζεται με αξιοπρέπεια και ας αποφύγει καγκουριλικια να μη δώσει δικαιώματα 

Μισλεν: άνευρος και χωρίς τσαγανό. Δεν έχει αυτοπεποίθηση, δε μου δίνει την εντύπωση ότι έχει προσαρμοστεί στην Ελλάδα, στην ομάδα, δε ξέρω... 

Χατζησαφι: ακόμα και αυτό το τίμιο που έπαιζε, εχθές δεν το έπιασε. Αλλά γενικά όσο έχει παίξει είναι θετικός πάντα σε σχέση με την αξία του 

Σακχωφ: παλαίμαχος. Αργός, δεν έχει ρυθμό, τελευταία του χρονιά ας βοηθήσει όσο μπορεί από τον πάγκο. Μάλλον έχει πάθει long covid γιατι πριν κολλήσει έπαιζε ψιλο οκ

Μανταλος: το πρώτο βιολί, ο Νονος, ο Τοττι της ΑΕΚ. CΕΒΑC

Σιμοες: έχει ταβανιασει, ποτέ δεν θα τον κατηγορήσεις για αδιαφορία. Ό,τι μπορεί και όσο μπορεί. Τον εκθέτει ο Γιαννικης, θα τον κρατούσα να τελειώσει την καριέρα του σε εμάς 

Τσουμπερ: Παιχταράς. Κατακόρυφη πτώση λόγω προπονητή πιστεύω. Δεν τον έχει δουλέψει καθόλου για να τον εκμεταλλευτει. Θέλει ξεμπουκωμα όπως και δηποτε να πάρει ψυχολογία. Μακάρι να μην έχει ξενερώσει, ξέρει μπάλα και μπορεί να βοηθήσει. Θα τον κρατούσα και θα εχτιζα ομάδα πάνω του 

Αμπραμπατ: κρίμα για το πέναλτι. Γενικά τρέχει πρεσαρει προσπαθεί, έχει ποιότητα και είναι καλός. Μεγάλος σε ηλικία, όσο είναι υγιής θα πρέπει να παίζει 

Αραουχο: παίξε κοντά στην περιοχή και μέσα στην περιοχή γτχσ. Παίζουμε εντός με οφη και κατεβαίνει στο κέντρο να βοηθήσει στην ανάπτυξη, γιατί; έλεος. Ευθύνη προπονητή προφανώς. 

Ροτα: τίποτα το ιδιαίτερο, να προσπαθήσει να βελτιωθεί 

Σιμανσκι: πουλήστε τον τώρα που είναι ευκαιρία και μπορείτε. Βέγγος είναι 

Γκαρσία: ανεκμεταλλευτος: Χαμένος στο γήπεδο. Δε ξέρει τι να κάνει με τη μπάλα 

Ανσαριφαρντ: παίχτης που πρέπει να ταιστει. Όταν αγωνίζεται πρέπει να έχεις κάποια τακτική στην ανάπτυξη για να τον ταισεις. Όπως και όλοι οι επιθετικοί η αφλογιστια κάνει κακό στην ψυχολογία 

Γιαννικης: δεν πρέπει να τον λυπηθουμε όσο επιμένει στα ίδια πρόσωπα που ευθύνονται για την αγωνιστική κατάντια. Καμία βελτίωση γενικά, ο Μιλογεβιτς μου δείχνει καλύτερος. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικά πραγματα για χθες, αφού όλοι κρίνονται καθημερινα.

Να πω ότι απογοητεύτηκα πλήρως από τον Χατζισαφι ως αριστερό μπακ. Περα από το γκολ και την εμφανιση, τον συνέλαβε το μάτι μου τουλάχιστον 3-4 φορές να προσπαθει να γυρίσει πίσω αγκομαχώντας με το κεφάλι πίσω  (μου θυμησε κάτι παρόμοιες φασεις παλιότερα που με είχαν κανει να μην γουστάρω τον Ντιντακ, έστω κι αν αυτος τοτε δεν ήταν έτσι σε κάθε ματς, μου είχε χτυπήσει ασχημα, καλά για τον Λόπες δεν το συζητάω, ήταν μόνιμο).

Για τον Μισελεν δεν έχω καλη αποψη, ας βγει ομως η χρονια φετος με αυτόν και βλέπουμε.

Ο Βρανιες χθες ήταν κακός, αλλά οκ εγώ δεν θεωρω ότι δεν κάνει.

Επισης για τον Αραουχο πρέπει να το παρουμε απόφαση ότι είναι μεν παιχταρας αλλά όχι παστελωτης. Θα χάσει πολλες ευκαιρίες ακόμα και εύκολες.

Απο τον Άμραμπατ δεν έχω παράπονο, έχει και τα στραβα του, θα έπρεπε να παίζει πιο απλά, αλλά είναι ηγετικος και βοηθάει πολυ. Το μονο που με πείραξε είναι ότι ενώ δεν τον έχω δει να έχει την τελική εντος περιοχής, παει κι εκτελεί πεναλτυ. Σε αυτά πρέπει να αποφασιζει/προετοιμαζει κι ο κοουτς βέβαια (…)

Ο Γκαρσια πρέπει να στηριχτει λιγο γιατί θα καει εντελως, αλλά πρέπει να βοηθήσει κι αυτος τον εαυτό του.

Τελος δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με το Τσουμπερ. Τι τεραστια διαφορα προς τα κάτω είναι αυτή που βλέπουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρόστερ αρχταρμας .

Βρίσκουμε ακόμα παίχτες από κάθε πλάνο, coach και ΤΔ ειδικά στο κέντρο και μεσοεπιθετικά .

Άντε και πες μεσοεπιθετικά αν έχει ποιότητα ο παίχτης θα παίξει 

Αλλά στο κέντρο με 

Σιμανσκι , σιμοες , λε ταλεκ , σακχωφ που πας ? 

Εγώ θα κρατούσα μόνο Σιμανσκι ( λόγω τρεξιματων ) και Σιμοες για αλλαγή στο 6

Όλοι οι άλλοι είναι για πούλο .

Η ομάδα θέλει ένα 8 Άρι βάρβαρο και ένα 6 Άρι ακόμα αντί σιμοες 

Link to comment
Share on other sites

Με βαση και τα χτεσινα.
Χατζασαφι περα απο το τραγικο του 2ου γκολ σε ολο το υπολοιπο παιχνιδι ευθυνοφοβος. η μπαλα πισω και φοβοταν να κανει μια ενεργεια μπροστα.Ακομα και στο 90 που πιεζαμε τυπικα γυρισε 3 φορες την μπαλα πισω και στην μια αποδοκιμαστηκε κιολας. Λιγος 
Αμαραμπατ ηταν μεσα στους 3 που ειχε επιλεξει ο Γιαννικης να χτυπησουν πεναλτι αν κερδισει η ομαδα. Το ειπε στο ραδιοφωνο της ΕΡΑ ο ρεπορτερ ΑΕΚ. Επισης ειναι καλος τρεχει παντου αλλα πολλες φορες δεν εχει ουσια. Ουτε τελικη πασα ουτε σουτ στο τερμα. Για παικτη που πληρωνεις Μυριο περιμενεις κατι καλυτερο.

Αραουχο σε κακο φεγγαρι. Ενω το θελει προσπαθει δεν του βγαινει. Ακομα και τα γνωστα του σουτ χτες περασαν λιγο πανω απο το δοκαρι. Τρεχει παντου πιεζει αλλα βγαινει πολυ εκτος περιοχης.

Ανσαριφαρντ, Για μενα παλαιμαχος. Δεν εχει ορεξη και φαινεται 
Τσουμπερ αγνωριστος

Βρανιες πολυ κακος χτες,
Σιμοες μονος μου το περασα κι αυτο 
Γκαρσια αγνοειται. 
Μισελεν φοβηθηκε τις προωθησεις γιατι πισω δεν ηταν κακος. 

Σακχοφ αποντας 

Μανταλος η μερα της μαρμοτας 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι για τα πεναλτυ, τα έγραφα και χθες. 

Εχουν ήδη αστοχήσει φετος Αραουχο, Ανσαριφαρντ, Τσουμπερ, Άμραμπατ (και ο Λόπες πριν φύγει). 
Ο Μάνταλος και που τα βαζει τα κακό-εκτελεί, για μένα και γενικά τον ξέρουμε το λουζερ ειναι (με την Βελεζ απέφυγε να εκτελέσει) .

Ηθελα να ήξερα γίνεται ειδική προπόνηση στα πεναλτυ, έχουν επιλεχτεί παικτες με σειρά προτεραιότητας για αυτήν την δουλειά; Ή άλλοι αποφεύγουν κι άλλοι τρέχουν ποιος θα προλάβει να εκτελέσει, το έχει αφήσει κι αυτό χύμα ο Αρτζυ;

Εγω πχ δεν τους βλέπω κάθε μερα, δεν τους προπονω, αλλά θα προτιμούσα πχ τον Τζαβέλλα (καγκουρας με κρύο αίμα και σχετικά καλο σουτ) ή τον Σακχοφ (καλη εκτέλεση με Βελεζ). Παραδειγματα δίνω.

Παντως για μένα πρέπει να υπάρχει ρητή εντολή, συγκεκριμένη σειρά προτεραιότητας και ξεχωριστή εξάσκηση (και) στα πεναλτυ και εγω δεν πιστεύω ότι γίνονται τέτοια πραγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Και κάτι για τα πεναλτυ, τα έγραφα και χθες. 

Εχουν ήδη αστοχήσει φετος Αραουχο, Ανσαριφαρντ, Τσουμπερ, Άμραμπατ (και ο Λόπες πριν φύγει). 
Ο Μάνταλος και που τα βαζει τα κακό-εκτελεί, για μένα και γενικά τον ξέρουμε το λουζερ ειναι (με την Βελεζ απέφυγε να εκτελέσει) .

Ηθελα να ήξερα γίνεται ειδική προπόνηση στα πεναλτυ, έχουν επιλεχτεί παικτες με σειρά προτεραιότητας για αυτήν την δουλειά; Ή άλλοι αποφεύγουν κι άλλοι τρέχουν ποιος θα προλάβει να εκτελέσει, το έχει αφήσει κι αυτό χύμα ο Αρτζυ;

Εγω πχ δεν τους βλέπω κάθε μερα, δεν τους προπονω, αλλά θα προτιμούσα πχ τον Τζαβέλλα (καγκουρας με κρύο αίμα και σχετικά καλο σουτ) ή τον Σακχοφ (καλη εκτέλεση με Βελεζ). Παραδειγματα δίνω.

Παντως για μένα πρέπει να υπάρχει ρητή εντολή, συγκεκριμένη σειρά προτεραιότητας και ξεχωριστή εξάσκηση (και) στα πεναλτυ και εγω δεν πιστεύω ότι γίνονται τέτοια πραγματα.

Εδώ δεν γίνεται δουλειά στα στημενα που 8 χρονια τα εκτελεί κυριολεκτικα ο Μανταλος, θα γίνεται δουλειά στα πεναλτυ που φανταζομαι η φαση είναι "έλα μωρέ πεναλτυ είναι 90% γκολ είναι".

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε ο Μανόλο που "δεν δουλευε επιθετική τακτική" το 18 και απο τότε έχει πήξει στους ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΔΕΣ το προπονητικο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από ένωση λόγο έλλειψης χαφ προέκυψε μουστακοπουλος για τη πρώτη ομάδα ... 

Οι δυο νεαροί άσοι της ΑΕΚ αναμένεται να αγωνιστούν αύριο (23/12, 19:00) κόντρα στην Κηφισιά, ενώ από… κοντά βρίσκεται και ο Μουστακόπουλος.

Χωρίς τον Ζίγκα Λάτσι και Μιχάλη Κοσίδη ανακοινώθηκε η αποστολή της ΑΕΚ Β’ για τον σημερινό αγώνα με τον Αστέρα Βλαχιώτης.

Οι δυο νεαροί παίκτες αναμένεται να βρεθούν στην σχετική λίστα του Αργύρη Γιαννίκη και της πρώτης ομάδας, για την ρεβάνς με την Κηφισιά.

Έτσι, ο Σωκράτης Οφρυσόπουλος θα στερηθεί των υπηρεσιών δυο βασικών παικτών του, ενώ εκτός αποστολής βρίσκεται και ο Γιώργος Μουστακόπουλος. Ο λόγος φυσικά είναι ο ίδιος.

Ο Έλληνας μέσος βρίσκεται στο… στόχαστρο του Γιαννίκη και δεν αποκλείεται να γίνει η «έκπληξη» και να συμπεριληφθεί στην αυριανή κιτρινόμαυρη αποστολή

Link to comment
Share on other sites

UPDATE ( Λίγες μέρες πριν την έναρξη των μεταγραφών - παίκτες εκτός ομάδας και διορθώσεις προσθήκες  )  

Με Α# οι παίκτες για αποστολή και

Μ Β οι παίκτες της Α που μπορεί να παίξουν στη Β ομάδα 

Με Α οι παικτες της Β που μπορεί να παίξουν στην Α ομάδα

Με (-> ) οι νέες μεταγραφές 

Με (->Κ19) οι παίκτες που ήρθαν απο τη Κ19

Με ( Κ17) παίκτες με συμβόλαιο που παίζουν για τη Κ17

Με (Κ19) παικτες με συμβόλαιο που παίζουν για τη Κ19 

Με (Δ->) παίκτες που έρχονται απο δανεισμό

Με (Τ) παίκτες με μεγάλο τραυματισμό

Με (Σ1 ή Σ2 ) παίκτες με ένα χρόνο συμβόλαιο ακόμα 

Με (Ξ) ξένος μη κοινοτικός

( >23) για β ομάδα

 

Α' ΟΜΑΔΑ

Kάθε ομάδα μπορεί να έχει στο δυναμικό της οχτώ αλλοδαπούς ποδοσφαιριστές αρκεί οι τρεις από αυτούς να είναι κάτω των 23 ετών.

Από αυτούς μπορεί να χρησιμοποιεί σε κάθε παιχνίδι μέχρι πέντε, ανεξάρτητα από την ηλικία τους.

ΤΕΡΜΑ 2+1  

1-1 Α1 (1->) Σ. Στάνκοβιτς 625.000 ευρώ 29 ετών μέχρι το 2025 .  Τα γάντια σπίτι του 

2-2 Α2 (Σ2) Π. Τσιντώτας 150.000 ευρω 28 ετων μεχρι το 2023 Μένει για δεύτερος εκτός και αν έχουμε ανατροπή και φύγει. Οπότε παίζει προσφέρει ανασφάλεια 

3-3 Β (Κ19) (Τ)  Γ. Θεοχάρης 19 ετών μέχρι 2024 Συμπληρώνει την τριάδα αν και είναι μικρός φαίνεται ότι κερδίζει τη θέση από τα υπόλοιπα τέρματα της Β ομάδας 

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ 2 

1-4 Α3 (2->) (Ξ1) Μιλάντ Μοχαμάντι 28 ετών μέχρι το 2024 και πέρνει τη φανέλα σπίτι του αφού είναι κανονικό και έτοιμο αριστερό μπάκ 

2-5 Α4 (3->) (Ξ2) Εχσάν Χατζισαφί 220.000 ευρώ 31 ετών μέχρι το καλοκαίρι του 2023, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την ιρανική Σεπαχάν . Πολυεργαλείο για αρκετές θέσεις  

ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 2 

1-6 Α5 (4->) Clément Michelin 350.000 ευρώ 24 ετων μεχρι το 2025 Καλή ηλικία απο καλό πρωτάθλημα και φαίνεται καλή μεταγραφή . Θα τον δούμε στο γήπεδο. 

2-7 A6 (5->) Λ. Ρότα 200.000 ευρώ 24 χρόνων μέχρι το 2024 Λογικά ήρθε για να πάρει τη θέση του δεύτερου δεξί μπακ 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ 4

1-8 Α7 (6->) O. Vranjes 500.000 32 ετών μέχρι το 2024 . Ο καλός Βράνιες είναι σταθερός 11άδατος μέχρι τώρα πολλά λάθη . 

2-9 Α8 Β (7->) Γ. Μήτογλου 45.000 22 ετών μέχρι 2025 .  Έχει καλά στοιχεία αλλα το ερώτημα είναι αν μπορεί να σταθεί στην ΑΕΚ .   

3-10 Α9 (8->) Γ. Τζαβέλλας 350.000 Ευρώ 34 ετών μέχρι το 2023. Προσφέρει εμπειρία και αγωνιστικοτητα μαχητικοτητα άλλα μεγάλη αδυναμία στο ψηλό παιχνίδι. 

4-11  (Σ2) Σ. Σβάρνας 120.000 ευρω 24 ετων μεχρι το 2023 πήρε ευκαιρίες με πολλούς προπονητές άλλα δεν κατάφερε να πείσει κανέναν . Πλέον 4ος με πτωτική πορεία.. 

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2

1-12 Α10 (9->) Λε Ταλέκ 800.000 ευρώ 31 ετών μέχρι 2023 + 1  Ήρθε για να παίξει μπροστά απο τους στόπερ σε 4-1-4-1 η 4-1-2-3 . Πολλή αργός. 

2-13 Α11 (Τ) Α. Σιμόες 500.000 ευρω 32 ετων μεχρι το 2022 +1  Φαίνεται ότι πλέον είναι χρήσιμος στο ρόστερ χωρίς να είναι βαρόμετρο όπως παλιά αλλά αν πιάσει απόδοση ανεβάζει πολλή το κέντρο με τα τρεξίματα και την αγωνιστικότητα σκληράδα του .  Πολλούς τραυματισμούς φυσικά όπως σε όλη τη προετοιμασία . 

3-14 Τ (Κ19 & Σ2(Τ) Κ. Γαλανόπουλος 200.000 ευρω 23 ετων μεχρι το 2023 Ο τραυματισμός τον πήγε πίσω και ανανέωσε . Ξανά επανήλθε άλλα ξανατραυματίστηκε. 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 3

1-15 Α12 Ν. Σιμάνσκι 500.000 ευρω 26 ετων μεχρι το 2024 Ο τραυματισμός τον πάει πίσω άλλα επανήλθε δυναμικά . Πολλή καλά στοιχεία για χαφ ελπίζουμε σε σταθεροποίηση απόδοσης και μεγαλύτερη εξέλιξη. Δυστιχώς φαίνεται στάσιμος . 

2-16 Αλεξάντερ Φράνσον  ευρω  ετων μεχρι το  

3-17 Α13 (Σ1+1) (Ξ3) Ε. Σακχοφ 400.000 ευρώ 31 ετών μέχρι 2022+1 έδωσε ποιότητα και ηρεμία στο κέντρο στην αρχή και μετά έπεσε η απόδοση άλλα είναι αργός και δεν κάνει διαφορά.. Δεν τα πήγε τόσο καλά στη προετοιμασία  άλλα μέσα στη σεζόν ανεβαίνει αλλα παραμένει αργός . 

ΜΕΣΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 2

1-18 Α14 Π. Μάνταλος 650.000 ευρω 30 ετων μεχρι το 2024 . Πλέον ούτε χρήσιμο στα μικρά ματς και μαύρη τρύπα στα μεγάλα , δυστυχώς λίγος στα μεγάλα και πλέον έχει γίνει βάρος στην ομάδα . Ανανέωση ξανα μέχρι το 2024 . 

2-19  Α15 (->10) Ντάρκο Γέβτιτς 28ετών 500.000 ευρώ μέχρι το 2022 με όψιον . Παίκτης 8-10αρι που θα θέλαμε να σηκώσει το βάρος την ανάπτυξης της ομάδας με καλή τεχνική άλλα είναι εκτός πλάνος και δεν φαίνεται να μακροημερεύει . 

ΑΚΡΑΙΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 4

1-20 Α16 (->11) (Ξ4) Νουρεντίν (Νόρντιν) Αμραμπατ 1.000.000 ευρώ Μαροκινος 34 χρόνων με πλούσιο βιογραφικό και προσόντα αλλά και με μεγάλη ηλικία που δεν φαίνεται μέσα στο γήπεδο με την ενέργεια του . 

2-21 Α17 (Ξ5) Λ. Γκαρσία 350.000 24 ετων μεχρι το 2025 Στα καλά του μπορεί να διαλύσει οποιαδήποτε άμυνα στα άσχημα του είναι τρύπα . Ταχύτητα και ντρίμπλα βασικά του στοιχεία . 

3-22 Α18 (->12) Στίβεν Τσούμπερ 30ετών 1.000.000 ευρώ Ελβετός 30 ετών δανεικός μέχρι 2022 με όψιον  πολυθεσίτης που παίζει κυρίως στη γραμμή στην ΑΕΚ με σούπερ εκκίνηση και μέτρια προς κακή συνέχεια . 

4-23 Α19 Μ. Τάνκοβιτς 300.000 ευρώ 26 ετών μέχρι το 2024 . Μετά απο αρκετά σήριαλ ήρθε . Παίκτης με πλούσιο βιογραφικό σε γκόλ και ασσιστ και περιμέναμε περισσοτερα πράγματα φέτος και να μην χαθεί στη μετριότητα όπως συνήθως άλλα μάλλον θα μας χαιρετήσει . 

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 2

1-24 Α20 (->13) S. Araujo 900.000 ευρώ 29 ετών μέχρι το 2024 . Αραούχο οε οε οε 

2-25 Α21 (Σ2) (Ξ6) K. Ansarifard 500.000 ευρω 31 ετων μεχρι το 2023 . Τίμιος παίκτες στο σκοράρισμα με πολλή καλά τελειώματα άλλα χωρίς να κάνει άλλα πράγματα στο γήπεδο . 

 

Β' ΟΜΑΔΑ

Το όριο ηλικίας για την συμμετοχή στις Ομάδες Β΄αφορά στους παίκτες που έχουν κλείσει το 16ο έτος της ηλικίας τους έως και εκείνους που κατά την 1η Ιανουαρίου, δεν έχουν συμπληρώσει το 23ο έτος αντίστοιχα. Μόνο 5 παίκτες άνω των 23 ετών έχουν το δικαίωμα συμμετοχής, ενώ στο ΦΑ θα πρέπει να αναγράφονται τουλάχιστον 10 ποδοσφαιριστές προερχόμενοι από Ελληνικές Ακαδημίες, και με θητεία σε αυτές τουλάχιστον 3 χρόνια. Υποχρεωτικά, σε κάθε αγώνα θα πρέπει να παίζουν 5 παίκτες, που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην Εθνική Ομάδα.  «Μία ΠΑΕ της Super League 1 που διατηρεί Β ομάδα δύναται, κατά παρέκκλιση των όσων ορίζονται στο άρθρο 3 παρ. 2 και 3 του Παραρτήματος Α του ΚΙΜΠ, να διατηρεί στη δύναμη της αλλοδαπούς ποδοσφαιριστές προερχόμενους από χώρες που δεν είναι μέλη της ΕΕ/ΕΟΧ, κατ' ανώτατο όριο δώδεκα (12), εκ των οποίων έως οκτώ (8) μπορεί να είναι άνω των είκοσι τριών (23) ετών. Από αυτούς τους δώδεκα δύναται κάθε ΠΑΕ να χρησιμοποιεί ανά αγώνα πρωταθλήματος Super League 1, ήτοι να αναγράφονται στο φύλλο αγώνα και να αγωνίζονται μέχρι πέντε (5) χωρίς ηλικιακό περιορισμό, ενώ ανά αγώνα της Β' ομάδας για το πρωτάθλημα Super League 2, δύνανται να εγγραφούν στο φύλλο αγώνα και να αγωνιστούν, κατ' ανώτερο, όσοι θα επιτρέπονται και για τις λοιπές ομάδες που θα συμμετάσχουν σε αυτό σύμφωνα με την προκήρυξη της Super League 2».

ΤΕΡΜΑ 3   

1-1 A1 Α  (Κ19) Χατζηεμμανουήλ τέρμα 30.000 ευρω 22 ετων μεχρι το 2025  . Μέχρι στιγμής τα πάει πολλή καλά σαν βασικό τέρμα στη Β ομάδα . 

2-2 A1 (Κ19 & Σ1) )  Π. Γκίνης  30.000 ευρω 22 ετων μεχρι το 2022 έπαιξε λίγα ματς με τον ιωνικο SL2 . Ιδανικός για δεύτερος σε ομάδα Β  

3-3 (Κ19) Α. Αγγελόπουλος 18 ετών Τερματοφύλακας με ημερομηνία γέννησης 19/2/2003. Ηρθε στην Ακαδημία της ΑΕΚ από την Αχαϊκή το 2019 και αγωνίστηκε με τις ομάδες Κ17 και Κ19 της ΑΕΚ. Έχει ύψος 1,88 και βάρος 75 κιλά. Είναι διεθνής με την Εθνική U17

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ 2 

1-4 Α3 Α (->Κ19) Μ. Μιτάι 20.000 ευρω 18 ετων μεχρι το 2026 ( προσωρινά 2023) Ταλέντο που ξεκινησε περίεργα με την επιστροφή στην ΑΕΚ μετά την ιστορία με το Σαράντη . Πέρσι πήρε τις ευκαιρίες του με τη πρώτη ομάδα και τα πήγε σχετικά καλά , φέτος είναι παίκτης διαφοράς στη Β ομάδα . 

2-5 A4 A (14->) (>23#1) Α. Παρρας 60.000 23 ετών μεχρι 2026 θα παίξει στην  ΑΕΚ Β και δεν φαίνεται προοπτική για Α 

3-6  (->Κ19)  Μ. Μπουσης 22 ετών φαινετσι ότι μένει για ΑΕΚ Β. δανεικός πέρσι στον Απόλλων Λάρισας SL2

4-4 (->Κ19) Γ. Μαντζουρανακης 19 ετών . Στην Ακαδημία της ΑΕΚ ήρθε το 2015 από τον Αίολο δεΚριεζών Ευβοίας. Έχει ύψος 1,82 και βάρος 73 κιλά. Είναι διεθνής με τις Εθνικές U16 και U19.

 

ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 2 

1-8 Α5 (->Δ & Κ19) Κ. Σταμούλης 30.000 ευρω 21 ετων μεχρι το 2023 . Πήγε στη Λαμία SL1  Δεν έχει πάρει συμμετοχή ούτε στη Λαμία . Μένει για Β ομάδα λογικά και παίζει  . Δεξί μπακ

2-9 Α6 Α Β. Ραντόνια ευρω 20 ετων μεχρι το 2025   Στο πρώτο αγώνα δεν πήγε καλά, στα άλλα δύο ψιλοκαλά . Θέλει δουλειά και παιχνίδια . Ιδανικά με την ΑΕΚ Β. 

3-10 (->Κ19) Σ. Κάτσικας 19 ετών έχει υπάρξει διεθνής με τις Εθνικές ομάδες U15, U16 και U17 και αυτός πάει για ΑΕΚ Β όσο έπαιξε δεν τα πήγε καλά . 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ 4 

1-11 Α7 Α Ζ. Λάτσι 60.000 ευρω 19 ετων μεχρι το 2026 Αριστεροπόδαρος με κάποια πολλή καλά στοιχεία που έχει χρόνο να τα δείξει. Χρειάζεται εμπειρία μέσα απο παιχνίδια ( καλό είναι να γίνουν στη Β ομάδα) και να μην βγάζει τραυματισμούς 

2-12 Α9 Α (Δ->) (>23#3) Γ. Κορνέζος 23 ετών μέχρι το 2022 Κεντρικός αμυντικός που φαινόταν εξυπηρέτηση αλλα τα πάει καλά στη Β με καλά στοιχεία .

3-13 A8 (->Δ & Κ19) (>23#2) Γ. Γιαννούτσος 30.000 ευρω 23 ετων μεχρι το 2021 Ακόμα στο ρόστερ αν και ξέραμε ότι τελείωνε το ροστερ, περσι δανεικός ξανά αυτή τη φορά στην επισκοπή FL . Φέτος πέρνει παιχνίδια σαν δεύτερη λύση για τα στόπερ .

4-14 (->Κ19) Μ. Αρβανίτης 20 ετών  Κεντρικός αμυντικός με ημερομηνία γέννησης 3/3/2001. Στην Ακαδημία της ΑΕΚ από το 2013. Έχει ύψος 1,83 και βάρος 83 κιλά. Είναι διεθνής με τις Εθνικές U16, U17, U18 και U19. Πέρσι αγωνίστηκε στην Κύπρο, ως δανεικός στον Αρη Λεμεσού

5-15 (->Κ19) Θ. Κωτσιος 19ετών Κεντρικός αμυντικός με ημερομηνία γέννησης 18/1/2002. Στην Ακαδημία της ΑΕΚ ήρθε το 2017 από την Ενωση Ατσιποπούλου-Πρινέ, μέλους του Δικτύου Ακαδημιών της ΑΕΚ με έδρα το Ρέθυμνο. Έχει ύψος 1,83 και βάρος 71 κιλά. Είναι διεθνής με την U18.

6-16 (Κ17) Γ. Σαμαντζίδης Κεντρικός αμυντικός και αμυντικό χάφ με ημερομηνία γέννησης 25/02/2005 . Αρχηγός της Κ17 και την εθνικής  .

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2 

1-17 Α10  Α (15>) (>23#4) Γιώργος Μουστακόπουλος αμυντικός 23 χρόνων μέσος συμβόλαιο μέχρι το 2023. Προσωπική επιλογή ορφυδοπουλου που τον ήξερε από τη Παναχαικη ( έπαιζε εκεί τα τελευταία 4 χρονια). Αρκετά τρεξίματα και ηρεμία στο παιχνίδι χωρίς όμως προοπτική .

2-18 Α11 (->Κ19) Π. Μπάμπη  αμυντικός μέσος 30.000 ευρω 22 ετων μεχρι το 2022 Πλήρης χρονιά στο πλατανία με 90λεπτα , ξανά δανεικός στον Απόλλων Λάρισας SL2 με χωρίς να βγαίνει σχεδόν λεπτό !!!! Παίζει αρκετά στη Β ομάδα παίκτης με αρκετά τρεξίματα στο κέντρο . 

3-19 (->Κ19) Μ. Τσιοκρης Αμυντικός μέσος 18 ετών με ημερομηνία γέννησης 8/8/2003. Στην Ακαδημία της ΑΕΚ από την ηλικία των οκτώ ετών. Έχει ύψος 1,82 και βάρος 70 κιλά. Είναι διεθνής με τις Εθνικές U15, U16, U17, έχοντας διατελέσει αρχηγός στις δύο τελευταίες.

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2 

1-20 Α12  Α (Σ1) Α. Σάμπα 100.000 ευρω 22 ετων μεχρι το 2023 Μέχρι στιγμής κανείς δεν τον πιστεύει. Στην ΑΕΚ Β παιχνίδι με παιχνίδι ανεβηκε και προσφέρει 

2-21 Α13 (->Κ19) Κ. Ρουκουνάκης 20 ετών μέλος της Εθνικής Ελλάδος U19. Δείχνει καλά στοιχεία άλλα στη Β δεν κάνει τη διαφορά στο κέντρο .

3-22 (->Κ19) Γιάννης Πιτιλάκος  17 ετών  Εχει ύψος 1,77 και βάρος 69 κιλά. Εχει αγωνιστεί στα τμήματα υποδομών της Λάρισας και του ΠΑΟΚ. Στην Ακαδημία της ΑΕΚ ήρθε το 2019.

4-23 (->Κ19) Γ. Κορομηλας 19 ετών Κεντρικός μέσος με ημερομηνία γέννησης 20/6/2002. Είναι από εννέα ετών στην Ακαδημία της ΑΕΚ και τα δύο τελευταία χρόνια ήταν αρχηγός της Κ19. Έχει ύψος 1,75 και βάρος 66 κιλά. Εχει κληθεί στην Εθνική U19. 

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2

1-24 Α14 (16->) Γ. Γερολέμου κέντρο μέσος 21 ετων μεχρι το 2023 περιμένουμε μεταγραφή από ΑΕΛ Λεμεσού για να κάνει το βήμα παραπάνω δείχνοντας πράγματα στην ΑΕΚ Β 

ΑΚΡΑΙΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 4 

1-25 Α15 Α (->Δ & Κ19) Χ. Γιούσης 40.000 ευρώ Ακραίος επιθετικός  22 ετων μεχρι το 2023 Χαμένο ταλέντο έκπληξη αν μείνει ,  νέος δανεισμός στη Παναχαική SL2  . Περίεργη περίπτωση παίκτη αφού έμεινε πολλή στάσιμος και δεν έχει φόντα σε ηλικεία 22 χρονών να ξαναμπεί στο ρόστερ της ΑΕΚ  πάντως είναι ο καλύτερος και φυσικός ηγέτης της Β. 

2-26 Α16 Α (17->) Judah García  Ακραίος επιθετικός  21 ετων μεχρι το 2024 Αδελφός του Γκαρσία μάλλον για εξυπηρέτηση μοιάζει άλλα ας το δούμε πρώτα  . Ταχύτητα άλλα χωρίς τεχνική .

3-27 (->Κ19) Π. Γεωργεας 18ετών Πλάγιος μεσοεπιθετικός με ημερομηνία γέννησης 21/8/2003. Ηρθε στην Ακαδημία της ΑΕΚ από την Ακαδημία Βασίλη Λάκη το 2019. Έχει ύψος 1,82 και βάρος 74 κιλά. Εχει αγωνιστεί με την Εθνική U19. Είναι γιος του παλιού αμυντικού της ΑΕΚ Νίκου Γεωργέα.

4-28 (->Κ19) Λαέρτ Πάπα 18 ετών. Εχει ύψος 1,83 και βάρος 71 κιλά. Ηρθε στην Ακαδημία της ΑΕΚ το 2016 και είναι διεθνής με τις ομάδες U15, U17 και U19 της Αλβανίας.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 3

1-29 Α17 (Δ->) Γ. Ιατρούδης 50.000 ευρω 22 ετων μεχρι το 2024 Ταλέντο δυνατό άλλα πέρασε χιαστούς , φτάνει να δούμε πώς να επανέλθει. Δωθηκε β Ολλανδίας στη ΦΟΛΕΝΤΑΜ Β Ολλανδίας για να βρει ρυθμό. Μπαίνει αλλαγή για λίγα λεπτά 7 συμμετοχές 1 γκόλ . Νέος δανεισμός στον Ιωνικο που ακυρώθηκε πρόωρα και πλέον στη Β έρχεται κυρίως απο το πάγκο άλλα χωρίς να το νιώσουν οι άμυνες .

2-30 Α18 Α (->Κ19) Μ. Κοσίδης 19 ετών μέχρι 2026 Απο τις ακαδημίες σκόρερ της Κ19 που έγινε επαγγελματίας για να μην το χάσουμε. Με την αποχώρηση μάρκο όχι μόνο το βλέπουμε αποστολές άλλα σχεδόν σταθερά και σας αλλαγή. Το νέο πουλέν το προέδρου μετά απο Μάνταλο , Μπακάκη , Σβάρνα .   Αν και στις μικρές ηλικίες είχε επαφή με τα δίκτυα στις μεγάλες δεν φαινεται. Ξεκίνησε ψιλοκαλά στη Β άλλα πλέον χάθηκε η επαφή μετα δίκτια .

3-31 Α19 (->Κ19) Ε. Χριστοπουλος Επιθετικός 30.000 ευρω 21 ετων μεχρι το 2023   Θεωρείται μεγάλο ταλέντο άλλα φαίνεται ο Κοσίδης να τον έχει ξεπεράσει σε σειρά και πλέον να μην παίζει καθόλου , είναι και δύσκολη θέση που αν έρθει παίκτης δεν φαίνεται να παίζει καθόλου αρα πρέπει να βρεθεί λύση  . Λογικά στην ΑΕΚ Β και πιθανών να παίξει και στα πλάγια λόγο ότι δεν είναι ο φορ περιοχής . Σκόρατε στη Β.

4-32 (->Κ19) Α. Γκολφινος 17ετών Επιθετικός με ημερομηνία γέννησης 24/11/2004. Ηρθε στην Ακαδημία της ΑΕΚ από τον Αρη Πατρών το 2020. Πέρσι αγωνίστηκε με την Κ17 της ΑΕΚ. Έχει ύψος 1,81 και βάρος 79 κιλά. Εχει κλήσεις στην Εθνική U15.

4-33 Α21 (->Κ19) Α. Χριστόπουλος 18ετών Κεντρικός επιθετικός με ημερομηνία γέννησης 29/1/2003. Στην Ακαδημία της ΑΕΚ ήρθε το 2015. Έχει ύψος 1,86 και βάρος 79 κιλά. Είναι διεθνής με τις Εθνικές U15, U16, U17.

ΔΑΝΕΙΚΟΙ ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ 2021-22

1. Γ-Φ Μπότος 50.000 ευρω 21 ετων μεχρι το 2023 . Δανεικός στη Γκόου Άχεντ Ιγκλς μέχρι 2022

2. Γ. Aθανασιάδης 100.000 ευρω 28 ετων μεχρι το 2023 .Δανεισμός στη σερίφ τιρασπορτ γιατί δεν ήθελε να μείνει στο πάγκο στην ΑΕΚ

3. Μ. Ντέλετιτς 230.000 ευρω 27 ετων μεχρι το 2022 Εκανε προετοιμασία και πήγε εκεί που ήταν προορισμένος να πάει στη Λαμία SL1 . Έχει μεγάλο συμβόλαιο για τη προσφορά του προφανώς καλύπτουμε μέρος του.  Δανεισμός στην ανόρθωση. Του χρόνου μένει ελεύθερος.  

4. N. Hnid 250.000 ευρω 24 ετων μεχρι το 2024 Δυναμικός στόπερ που παίζει και αριστερό στόπερ άλλα δεν έχει μυαλό και είναι και επικίνδυνος και πήγε δανεικός στην Αλ Σαλίγια του Κατάρ με οψιόν αγοράς γιατί δύσκολα θα ξαναπαίξει ΑΕΚ. Είχε αρνηθεί δανεισμό στον Ιωνικο. 

5. Θ. Μαχαίρας 30.000 ευρω 20 ετων μεχρι το 2026 Ταλέντο που πήρε την ευκαιρία και σαν βασικός και πήγε πολλή καλά και σαν αλλαγή. Φαίνεται είναι ότι πιο αξιόλογο σε μικρή ηλικία και όχι προϊόν δυστυχώς της Ακαδημίας μας. Φαίνεται ματς με ματς ότι μεγάλο του προσόν είναι η ντρίπλα του . Χρειάζεται εξέλιξη να είναι πιο δυναμικός στο παιχνίδι του και να μην κάνει κατάχρηση της ντρίμπλας .   Δόθηκε δανεικός στον Ιωνικό για να πάρει παιχνίδια και έπαθε ολική ρήξη χιαστών . 

6. Χ. Αλμπάνης 200.000 ευρω 26 ετων μέχρι το 2024 Ανανέωση πρόσφατα . Δυστυχώς χρυσή μετριότητα αφού έχει ποιότητα άλλα όχι αυτό που θα τον κάνει να χτυπάει θέση στην 11αδα . Συνήθως οπότε μπαίνει αλλαγή βοηθάει. Σαν βασικός χάνεται. Με το Σέρβο έδειχνε ανεβασμένος και ταιριάζει στο παιχνίδι του αλλά η ευπάθεια μαζί με τη μη σταθερότητα οδηγήθηκε στο δανεισμό στο Απόλλων Λεμεσού .

7. Ο. Νταντένκο 250.000 27 ετών μέχρι 2024 . Δεν έπεισε κανέναν . Δανεισμό στη Ζόρια 1,5 χρόνο μέχρι Ιούλιο του 23 και όψιον αγοράς . 

ΕΚΤΟΣ ΟΜΑΔΑΣ Α & Β ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ( Αν δεν έχουν φύγει ήδη ) 

1. Μ. Μπακάκης 320.000 ευρω 30 ετων μεχρι το 2023 Τραγικός στο πρώτο γύρο και με δική του ευθύνη , με μανόλο έκανε συμπαθητικό δεύτερο άλλα δεν είναι για πολλά . Όπως και ο λόπες φαίνεται ότι καθε χρόνο και χειρότερα και ψάχνουμε τρόπο να τον ξεφορτωθούμε η να μείνει μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο του. 

25 ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ Α + 33 ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΓΙΑ Β + 7 ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΔΑΝΕΙΚΟΙ  + 1 ΕΚΤΟΣ = 66 ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Έχει «παρκαρισμένα» 3,5 εκατομμύρια συμβόλαια η ομάδα σε κάτι τυχάρπαστους. Αν είναι δυνατόν. Κωλοχανειο πραγματικό 

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβαζα ότι όταν ρωτάνε ανθρωπους στην ΠΑΕ για μεταγραφή στοπερ, απαντάνε ότι «μην ξεχνάτε  το προτζεκτ Λάτσι»

🤣

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Να πιαστω λιγο απο αυτο που ειπε ο Νικος για το προτζεκτ Λατσι...πραγματικα μπορει κανεις να σκεφτει εστω εναν παικτη που απο την στιγμη που ηρθε στην ομαδα εχει βελτιωθει; Διοτι προσωπικα βλεπω εναν εναν ξεχωριστα τους παικτες να βρισκονται σε μια μονιμη καθοδο. Αν εξαιρεσουμε Λαζαρο-Αραουχο ολα αυτα τα χρονια δυσκολευομαι να βρω παικτη που εγινε καλυτερος λογω της "δουλειας" που γινεται στα Σπατα. Τοσα χρονια δεν το εχει παρει κανεις ειδηση εκει στην ΠΑΕ; Σχολη τερματοφυλακων και πρασινα αλογα.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aussie said:

Να πιαστω λιγο απο αυτο που ειπε ο Νικος για το προτζεκτ Λατσι...πραγματικα μπορει κανεις να σκεφτει εστω εναν παικτη που απο την στιγμη που ηρθε στην ομαδα εχει βελτιωθει; Διοτι προσωπικα βλεπω εναν εναν ξεχωριστα τους παικτες να βρισκονται σε μια μονιμη καθοδο. Αν εξαιρεσουμε Λαζαρο-Αραουχο ολα αυτα τα χρονια δυσκολευομαι να βρω παικτη που εγινε καλυτερος λογω της "δουλειας" που γινεται στα Σπατα. Τοσα χρονια δεν το εχει παρει κανεις ειδηση εκει στην ΠΑΕ; Σχολη τερματοφυλακων και πρασινα αλογα.

είσαι σίγουρος για Αραούχο ότι έγινε καλύτερος?

Συμφωνω ακραδαντα οτι ελαχιστοι βελτιώθηκαν κατα την παρουσία τους στην ομάδα. ειδικα μετα το 18, δεν βελτιώθηκε σχεδόν κανεις

Βελτιώθηκε ο Λαζαρος, ο Πόνσε, ο Λαμπρόπουλος, ο Μπάρκας, ο Μπακασέτας, και νομίζω καπου εδώ πρέπει να τελειώνει η λίστα. Δεν βάζω Γιοχανσον γιατι νομίζω πως ενώ βελτιωνόταν συνεχώς, καπου πριν τον τραυματισμό του τον έπιασε και αυτόν αυτο το φαινόμενο του βαλτώματος και το πήγαινε καρφί για πτώση, όπως επίσης δεν βάζω τον Σιμόες, ο οποίος είχε μεν ανοδική πορεία και πικ, αλλα από εκεί και μετά σταθερά πτωτική πορεία με εξαιρεση την περίοδο Καρέρα (που ολα τα αμυντικα/κεντρικα χαφ κανανε πολύ καλές εμφανισεις).

που να βαλουμε τώρα ποιοι βαλτώσανε και ποιοι ήταν τρισαθλιοι

Link to comment
Share on other sites

Περι Τζουμπερ ομιλωντας...

αρνουμαι να συμπασχω με πολλους Ενωσιτες...( και δεν αναφερομαι προφανως εντος Κ.Μ. ) οτι ψωνισαμε σοκολατενια παλτουδιά .

Ενας παικτης κα;ι δη βασικος της Ελβετιας με γκολ , παραστασεις και καλες εμφανισεις....

απλα μανταλοποιηθηκε ελαιω πιγκουινου..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nikos said:

Καπου διαβαζα ότι όταν ρωτάνε ανθρωπους στην ΠΑΕ για μεταγραφή στοπερ, απαντάνε ότι «μην ξεχνάτε  το προτζεκτ Λάτσι»

🤣

λογικά γι'αυτο μπήκε και εχθές μέσα γιατί την ίδια απάντηση πήρε και ο Γιαννίκης και ήθελε να τον δεί . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια διακοπη για 15 μερες του πρωταθληματος θα μας εσωζε απο την αποφαση εκτρωμα των 1000 θεατων...

Αν η ΕΠΟ εκανε τετοια προταση θα ειχε προβλημα να υλοποιηθει ?

Οπως λεγανε παλια θα τους εβγαινε απ τα δεξια.

Συναγερμός στην ΑΕΚ καθώς βρέθηκαν τέσσερα κρούσματα κορωνοϊού!

Συγκεκριμένα, κατά τα σημερινά τεστ ανίχνευσης κορωνοϊού που πραγματοποίησε η ομάδα εντοπίστηκαν τέσσερα θετικά δείγματα.

Τα τρία εξ αυτών ανήκουν σε ποδοσφαιριστές και το ένα σε μέλος του τεχνικού επιτελείου.

Και οι τέσσερις έχουν απομονωθεί και ακολουθούνται όσα προβλέπονται στα πρωτόκολλα.

Υπενθυμίζουμε πως η ΑΕΚ αντιμετωπίζει στις 5 Ιανουαρίου εκτός έδρας την Λαμία ενώ στις 9 Ιανουαρίου υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικός

Εχει προκαλέσει αρκετή κουβέντα εντός ΑΕΚ τις τελευταίες μέρες η κατάσταση στην οποία εμφανίζεται στις προπονήσεις μετά την άδεια των Χριστουγέννων ο Νταμιέν Λε Ταλέκ. Για καλό... Ολοι έχουν να λένε για την ενέργεια που βγάζει ώς τώρα ο Γάλλος μέσος. Βέβαια οι προπονήσεις παραμένουν προπονήσεις. Ωστόσο είναι και κριτήριο για τις αποφάσεις για τους αγώνες και φαίνεται πως εν όψει Λαμίας, ο Γιαννίκης έχει την ίδια άποψη με τους υπόλοιπους για την εικόνα του Λε Ταλέκ τις τελευταίες μέρες...
Τ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×