Jump to content

Βάζελος - Α.Ε.Κ. (8η αγ. Play-Off): 9/5/2021, 19:30, Novasports1 HD


SpiRos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μπακάκη   

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστιτσιτς
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Λόπες
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμάνσκι
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Αλμπάνης
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου


Recommended Posts

Ο αρχηγός της Ένωσης εμφανίστηκε μπροστά στην κάμερα συγκινημένος, ανακουφισμένος και επικριτικός. Ο αρχηγός της ΑΕΚ τον απολογισμό της σεζόν, ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο και… ζήτησε Χιμένεθ για του χρόνου

«Νιώθω ανακουφισμένος. Εξασφαλίσαμε την Ευρώπη. Σίγουρα είμαστε χαρούμενοι, αλλά μέχρι εκεί. Μετά από όσα κάναμε όλη τη χρονιά, υπάρχει ανακούφιση».

Για την απόφασή του να αγωνιστεί: 

«Είναι γνωστή η άποψη μου για τον κύριο Χιμένεθ. Η δική μου άποψη είναι ότι ο καλύτερος προπονητής που έχω συνεργαστεί όσο παίζω ποδόσφαιρο. Και μου το ζήτησε, και το ήθελα και είμαι χαρούμενος για το αποτέλεσμα».

Για το γεγονός ότι σκόραρε μετά από καιρό:

«Έχω πει ότι δεν είμαι ο ποδοσφαιριστής που κοιτάζει τους αριθμούς. Είμαι χαρούμενος που το γκολ μου βοήθησε την ομάδα να πάρει επιτέλους τη νίκη σε ένα ντέρμπι. Εκείνο που με νοιάζει είναι η ομάδα».

Για την εικόνα της ΑΕΚ και την απόκρουση του Παναγιώτη Τσιντώτα:

«Μπορούσαμε να τελειώσουμε πιο νωρίς το παιχνίδι. Είχαμε κάνει έναν σχεδιασμό πολύ καλό για το παιχνίδι. Είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και ήμασταν πιο επικίνδυνη. Ο Παναγιώτης είναι ένας πολύ καλός τερματοφύλακας και του έδωσα συγχαρητήρια. Του είπα και μερικά γαλλικά που δε γίνεται να τα πω στην κάμερα. 

Για τον απολογισμό της σεζόν:

«Κριτική υπάρχει από την πρώτη ημέρα, όταν αγωνίζεσαι σε μια μεγάλη ομάδα όπως είναι η ΑΕΚ. Είχα σκοπό να μιλήσω στο τέλος της σεζόν, αλλά θα το κάνω τώρα. Έχει δίκιο ο κόσμος να ζητάει από όλους το κάτι παραπάνω. Σπάσαμε αρκετά αρνητικά ρεκόρ στη φετινή σεζόν. Μέσα από την καρδιά μας συγγνώμη για αυτά τα αποτελέσματα, για αυτή τη σεζόν. Κανείς δεν ήθελε να βλέπει την ΑΕΚ έτσι, κυρίως εμείς και ο κόσμος. Πρέπει να αντέχεις την κριτική. Έχω αντέξει και αντέχω αρκετά ακόμα». 

Για την ανανέωση του συμβολαίου του:

«Υπάρχει μια σχέση με μένα και την ομάδα που όλα είναι τυπικά. Αν η ομάδα με θέλει, θα είμαι εδώ. Αν μου πει να αποχωρήσω, δεν με νοιάζουν ούτε συμβόλαια, ούτε τίποτα. Θα φύγω. Θα είμαι ο πρώτος που θα αναλάβει την ευθύνη για ό,τι κακό και είναι πολλά τα κακά που έχουμε κάνει τη φετινή σεζόν».

Για τη συναισθηματική του φόρτιση:

«Είναι μια πολύ περίεργη στιγμή για μένα. Δεν μπορώ να την εκφράσω με λόγια. Είμαι ανάμεσα στη χαρά και τη λύπη».

Για το τι φταίει και υπήρχαν τόσα σκαμπανεβάσματα στη διάρκεια της σεζόν:

«Είχαμε μια πορεία προς τα κάτω, ειδικά από τα μέσα της σεζόν και μετά. Δεν μπορείς να πεις ότι φταίει ένα πράγμα. Υπαίτιοι είμαστε οι ποδοσφαιριστές. Έχουν απομείνει δύο παιχνίδια, να πάρουμε τις νίκες και να διεκδικήσουμε έστω την τρίτη θέση».

Για το αν θα έδινε ψήφο εμπιστοσύνης στον Μανόλο Χιμένεθ για τη νέα σεζόν:

«Είναι ο άνθρωπος που έχτισε την ομάδα και την έκανε πρωταθλήτρια. Είναι από τους ανθρώπους που φταίνε λιγότερο για αυτή την κατάσταση. Βρήκε μια ομάδα που δεν τη διάλεξε να σας πω, δεν την προπόνησε; Σίγουρα έχει ευθύνη, αλλά τη λιγότερη. Θα ήθελα τον Χιμένεθ να προπονήσει την ΑΕΚ» 

Για το αν αφιερώνει κάπου το γκολ: 

«Στη μητέρα μου. Χρόνια πολλά μαμά. Ο γιος σου σε αγαπάει. Σίγουρα με βλέπει, σίγουρα περιμένει να μιλήσει. Είχε και μια περιπέτεια υγείας με ένα χειρουργείο, και η μέρα είναι δική της».

Link to comment
Share on other sites

Να πω καπου εδω οτι παραλληλα με την εξοδο μας στην Ευρωπη προτιμουσα να μεινει ο και καλα πρεσβης εκτος παρα ο αρης.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, agelos said:

Ρωτάει ο Άδης από ποια ταινία είναι αυτός ο ήρωας.

Το hangover. Α δεν εννοούσε εμένα;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bukowski said:

Να περιμενουμε βαθμολογια του αρα τις επομενες μερες; Να χω το νου μου αν ειναι!

Δε βλέπω sci fi ρε φίλε. 1/10 τα περισσότερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Δε βλέπω sci fi ρε φίλε. 1/10 τα περισσότερα. 

Space opera ειναι οχι sci fi

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε σεις τι επρεπε να κανει οπως εξελιχθηκε ο Νεντε να καταει να τον κοιταζει τον Βαζελο να κοντρολαρει αλα Σβαρνας; Δηλαδη πραγματικα δεν θεωρω πως ειχε τοοοση ευθυνη, λογικη αντιδραση ειχε απλα βαραινει λογω της ολης καταστασης και του timing.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Δηλαδη ρε σεις τι επρεπε να κανει οπως εξελιχθηκε ο Νεντε να καταει να τον κοιταζει τον Βαζελο να κοντρολαρει αλα Σβαρνας; Δηλαδη πραγματικα δεν θεωρω πως ειχε τοοοση ευθυνη, λογικη αντιδραση ειχε απλα βαραινει λογω της ολης καταστασης και του timing.

Έτσι είναι, δεν είναι ότι σήκωσε το πόδι με χρόνοκαθυστέρηση απλά τον πρόλαβε στο χιλιοστό του δευτερολέπτου ο άλλος

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως μας πηγε το παιχνιδι θα πω εγω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ευτυχως μας πηγε το παιχνιδι θα πω εγω. 

Το έφερε ο Πέτρος στα μέτρα μας θα προσθέσω,😀😀

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε ποση καφρίλα βγάζει το γνωστό αρδολοϊ που πανηγυρίζει που βγήκαμε τριτοτεταρτοι με τα χίλια ζόρια. 

Εδώ θα μου πεις βγήκε παιχτης μας μετά απο την ήττα στο Βόλο στο κυπελο και δήλωσε ότι αποδείξαμε ότι είμαστε μεγάλη ομάδα επειδή κρατήσαμε το εις βάρος μας 1-0.

Έχουμε πιασει πατο. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πανηγυριζω αποψε καμία έξοδο σε Ευρώπη κτλ, η χρονιά είναι αποτυχημένη. 2 νίκες και δρόμο τουλάχιστον η μισή ομάδα. Και ο προπονητής μαζί, Μανολο καηκες φέτος μια και καλή. Εμετικα τα αρδακια. Πανηγυρισμοί που βγαίνουμε 4οι και καταιδρωμενοι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Προσωπικά δεν πανηγυριζω αποψε καμία έξοδο σε Ευρώπη κτλ, η χρονιά είναι αποτυχημένη. 2 νίκες και δρόμο τουλάχιστον η μισή ομάδα. Και ο προπονητής μαζί, Μανολο καηκες φέτος μια και καλή. Εμετικα τα αρδακια. Πανηγυρισμοί που βγαίνουμε 4οι και καταιδρωμενοι

Δεν πανηγυρίζουν για την ΑΕΚ οι περισσότεροι. Πανηγυρίζουν γιατί έτσι και γινόταν καμία μαλακια και μέναμε εκτός Ευρώπης θα τους έπαιρνε όλους μαζί ο γεροδιαολος. Παραταση πήραν 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πηραμε μια ανασα σημερα, τουλαχιστον δε γαμηθηκαν ολα και μπονους οτι κερδισαμε τη βαζελα. Αυτο και μονο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χαρά για νίκη σε ντέρμπι, όχι πανηγύρι. Και επειδή η ομάδα έδειξε χαρακτήρα έστω και στον προβληματικό ΠΑΟ που εντούτοις είχε κερδίσει Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Ωστόσο εδώ να επισημάνω και κάτι που αφορά ποδόσφαιρο αρχών και όχι την ανάγκη να υπάρχει ένας Τσάρτας. Βγάζουμε στο πρώτο ημίχρονο 3-4 αντεπιθέσεις με εξαιρετικούς χώρους. Ε, όλες πήγαν στράφι. Αυτό όμως δεν είναι θέμα να χρειάζεται κάτι υπερβατικό. Περισσότερο είναι ζήτημα δουλειάς πάνω στο κομμάτι της ανάπτυξης.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Δηλαδη ρε σεις τι επρεπε να κανει οπως εξελιχθηκε ο Νεντε να καταει να τον κοιταζει τον Βαζελο να κοντρολαρει αλα Σβαρνας; Δηλαδη πραγματικα δεν θεωρω πως ειχε τοοοση ευθυνη, λογικη αντιδραση ειχε απλα βαραινει λογω της ολης καταστασης και του timing.

Δεν έχει σχέση ο Νεντε με τον σβάρνα. ο σβάρνας είναι πολύ καλύτερος... μιλάμε για κλόουν σε κάθε ματς κάνει 2 με 3 γκέλες σε κάθε ματς.... απίστευτο αλλά αληθινό κατάφεραν να φέρουν χειρότερο 

Link to comment
Share on other sites

Ασχετως ποιος προπονητης θα ερθει η τετραδα της αμυνας πρεπει να ΑΛΛΑΞΕΙ ολοκληρη . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Ασχετως ποιος προπονητης θα ερθει η τετραδα της αμυνας πρεπει να ΑΛΛΑΞΕΙ ολοκληρη . 

Και ο τερματοφύλακας. Και είναι ζήτημα και αν κάνει και για πάγκο κάποιος από όλους αυτούς

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε 5 παικτες  πίσω, αυτό είναι αστείο να το συζηταμε άλλο.

Κανονικα θελουμε συνολο 9 παικτες, θα πάρουν 6-7 φανταζομαι/ελπιζω.

Μονο που οι σοβαροί παικτες παίρνουν συνηθως 700+

Link to comment
Share on other sites

κανονικα ολοι οσοι εχουν καποια σχέση με αμυνα, βασικοι και αναπληρωματικοι, και τερμα με τους προπονητες τους, μπούλομονιμα ή δανεικοι. καλο για μας και για αυτους θα ειναι, στα αρχιδια μας για αυτους βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vamos bien said:

Και ο τερματοφύλακας. Και είναι ζήτημα και αν κάνει και για πάγκο κάποιος από όλους αυτούς

Αυτο ειναι πλεον αυτονοητο 

Link to comment
Share on other sites

Από το να φέρει 8-9 παίκτες και 6 -7 να είναι στυλ Χνιντ και Νεντε , ας φέρει 4 πραγματικά διαφοράς. Δεν γίνεται να μαζεύεις μέτριους που βγαίνουν κ κακοί στην πορεία. Φερνεις 4 διαφοράς και μαζί με 3-4 που κάπως βλέπονται από φέτος κανεις μια ανταγωνιστική ενδεκάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Δηλαδη ρε σεις τι επρεπε να κανει οπως εξελιχθηκε ο Νεντε να καταει να τον κοιταζει τον Βαζελο να κοντρολαρει αλα Σβαρνας; Δηλαδη πραγματικα δεν θεωρω πως ειχε τοοοση ευθυνη, λογικη αντιδραση ειχε απλα βαραινει λογω της ολης καταστασης και του timing.

Το μόνο πέναλτι που δικαιολογώ σ αυτό το χρονικό σημείο είναι του Σουάρες με την Γκάνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vagos21 said:

Από το να φέρει 8-9 παίκτες και 6 -7 να είναι στυλ Χνιντ και Νεντε , ας φέρει 4 πραγματικά διαφοράς. Δεν γίνεται να μαζεύεις μέτριους που βγαίνουν κ κακοί στην πορεία. Φερνεις 4 διαφοράς και μαζί με 3-4 που κάπως βλέπονται από φέτος κανεις μια ανταγωνιστική ενδεκάδα.

Χνιντ παιρνει 60κ συμβολαιο. Μιλαμε για λαβρακι .....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×