Jump to content

Βάζελος - Α.Ε.Κ. (8η αγ. Play-Off): 9/5/2021, 19:30, Novasports1 HD


SpiRos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μπακάκη   

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
    • Λόπες
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστιτσιτς
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Λόπες
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμάνσκι
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Αλμπάνης
    • Μπακάκης
      0
    • Νεντελτσιάρου


Recommended Posts

Εκ της στιγμής που η ΑΕΚ δέχεται γκολ σε κάθε αγώνα, στόχος πρέπει να είναι να κάνει ότι μπορεί επιθετικά.

Απαιτείται λοιπόν ένα σύστημα που να προάγει συνεργασίες και με τον Τάνκοβιτς μέσα.

Για να πάρει νίκη η ΑΕΚ πρέπει να βάλει τουλάχιστον δύο γκολ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω πλέον τί είναι καλύτερο για το κλαμπ. Να βγει Ευρώπη ή να μείνει εκτός και να κάνει restart χωρίς καμία δικαιολογία? 

Από την άλλη και στο PlayStation όταν παίζει ο μικρός με τον βάζελο και χάνει παίρνω για λίγο το χειριστήριο για να επαναφέρω την ψυχική μου ηρεμία που κλονίζεται με τα ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ.

Οπότε ΝΙΚΗ μόνο και μόνο επειδή είναι αυτό το σιχαμένο σωματείο μπροστά μας. Νικήστε μια φορά σε ένα παιχνίδι must win ρε ΑΡΧΙΔΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία "τελευταία" ευκαιρία ....

Με την πλάτη στον τοίχο ....

Όλα για όλα ....

Αυθεντικά ΑΕΚτζήδικη κατάσταση.

Στο δίλημμα του @mobster21 από πάνω για Ευρώπη ή πάτο (άρα restart) έχω να πω τα εξής :

Δείτε και εκτιμήστε τις κινήσεις και την "πολιτεία" Μελισσανίδη τα τελευταία χρόνια. Η εικόνα είναι ξεκάθαρη. ΔΕΝ επηρεάζεται από συνθήκες και καταστάσεις. Que sera sera, whatever will be will be. Ανεξαρτήτως παραγόντων. Μην περιμένετε ολικές ανκατατάξεις τύπου Μακέδου και "πείσμωσε" και τα τοιαύτα.

Τουτέστιν, ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε βγούμε Ευρώπη είτε όχι. 

Γι αυτό εγώ θέλω να βγούμε και να πάμε και όσο μακρύτερα γίνεται. Και λίγο έξτρα μαρουλάκι θα μπει στον μπεζαχτά, και αλλιώς θα προσεγγίσεις τον όποιο παίκτη για μεταγραφή, και καλό είναι για το όνομα του κλαμπ να ακουστεί (ξανά) στα Κόνφερένς -έστω- "σαλόνια".

Και -πάνω απ' όλα- "με πάθος και τρέλα ξεσκίστε τη βαζέλα".

"Προσδοκώ ανάσταση νεκρών ..." κλπ. κλπ. κλπ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αν ο παναθηναικος δεν είχε  ξεκινήσει τόσο άσχημα το πρωτάθλημα το φθινόπωρο, τώρα θα βλέπαμε  την πλάτη του και θα θέλαμε μόνο νίκη. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Επίσης από τη φύση της δεν είναι σοβαρή δουλειά. Είναι τέτοια που πρέπει να έχει πλάκα, αλλιώς δε λέει. Όπου πλάκα, βάζουμε και έννοιες όπως καύλα, πρωταθλητισμός, ένταση και τέτοια. Ε η ΑΕΚ δεν έχει τίποτα από τα παραπάνω. Κάπου είναι λογικό κάποιος να σκεφτεί (όσο μπορεί να σκεφτεί ένας ποδοσφαιριστής) ότι δεν περνάω καλά εδώ.

Μα οι συγκεκριμένοι ποδοσφαιριστές δεν μπορούν να κάνουν κάπου πρωταθλητισμό, ούτε να βγάλουν κάποια ένταση. Θα δεχόμουν βέβαια να σκεφτεί ο άλλος ότι δεν μου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο η ΑΕΚ ώστε να αξίζουν τα μπινελίκια που τρώω και η πίεση για απόδοση πολύ πάνω από τις δυνατότητές μου. Καλύτερα στην Ούφα, στην Λας Πάλμας και στην Σφαξιέν, να μαζεύω τα τάληρα αλλά να μην έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου να με ζαλίζει για πράγματα που δεν μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Epitaph21 said:

Μα οι συγκεκριμένοι ποδοσφαιριστές δεν μπορούν να κάνουν κάπου πρωταθλητισμό, ούτε να βγάλουν κάποια ένταση. Θα δεχόμουν βέβαια να σκεφτεί ο άλλος ότι δεν μου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο η ΑΕΚ ώστε να αξίζουν τα μπινελίκια που τρώω και η πίεση για απόδοση πολύ πάνω από τις δυνατότητές μου. Καλύτερα στην Ούφα, στην Λας Πάλμας και στην Σφαξιέν, να μαζεύω τα τάληρα αλλά να μην έχω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου να με ζαλίζει για πράγματα που δεν μπορώ να κάνω.

Κάποιοι από το ρόστερ στην Ελλάδα θα μπορούσαν. Εντάξει όχι πολλοί. Και κατά βάση σε αυτούς αναφέρομαι.

Υπάρχουν και οι περιπτώσεις Μπακάκη, Μάνταλου που οι ίδιοι λογικά θεωρούν ότι είναι παίχτες για πρωταθλητισμό, ειδικά τη στιγμή που το 95% των ΑΕΚτζηδων έχει αυτή την άποψη. Εξάλλου, δε νομίζω να θέλουν να φύγουν αυτοί συγκεκριμένα. Αλλά κάτι Γκαρσία, κάτι Ανσαριφαρτ και λίγοι ακόμα ξένοι ε γιατί να θέλουν να κάτσουν

Link to comment
Share on other sites

Οι δεσμοί αίματος του αρχηγού και της συμμορίας του με τον οργανισμό είναι η μία παράμετρος. Η άλλη έχει να κάνει ότι το υπόλοιπο κοπάδι δεν μπορεί να βρει στην αγορά εύκολα κάτι το καλύτερο σε χρήμα και  περιβάλλον εργασίας στην πιο Yolo μια χώρα της υφηλίου για όποιον θέλει να αράξει. Και σιγά τα μπινελίκια σε ποσότητα και ποιότητα που ακούν, από τις πατροπαραδοτες επίσκεψεις του μεγιστάνα Ταμτακου και όσων ξέρουν τι σημαίνει ΑΕΚ 2 3 φορές το χρόνο για να μπουν στη ζηγαρια.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτερο να προκριθουμε κερδιζοντας τα επομενα δυο παιχνιδια (και αφηνοντας εκτος τον Α.Ρ.Η.Σ. ο οποιος δεν επρεπε να κερδισει αποψε στην Τουμπα-εχασε) παρα κερδιζοντας αποψε. Τον Α.Ρ.Η.Σ. κυνηγαμε πλεον και οχι τον ΠΑΟ ο οποιος θα μπει Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

Πιθανοτερο να προκριθουμε κερδιζοντας τα επομενα δυο παιχνιδια (και αφηνοντας εκτος τον Α.Ρ.Η.Σ. ο οποιος δεν επρεπε να κερδισει αποψε στην Τουμπα-εχασε) παρα κερδιζοντας αποψε. Τον Α.Ρ.Η.Σ. κυνηγαμε πλεον και οχι τον ΠΑΟ ο οποιος θα μπει Ευρωπη.

Ο παο δεν προλαβαίνει τον Άρη, εκτός αν ισχύσει η αφαίρεση βαθμών 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Ο παο δεν προλαβαίνει τον Άρη, εκτός αν ισχύσει η αφαίρεση βαθμών 

εκτος αν κανει 3χ3 νικες στα επομενα ματς

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

εκτος αν κανει 3χ3 νικες στα επομενα ματς

Ναι, αν κερδίσει εμάς. Εγώ το είπα με την προϋπόθεση ότι θα κερδίσουμε σήμερα, όπως είπε ο μπουκο. Anyway, όλα παίζονται. 

Link to comment
Share on other sites

Μονο με διπλο σχεδον κλειδώνει αποψε η έξοδος. 
Απλο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μανταλος στα άκρα, δηλαδή μαυρη τρυπα στα αριστερα. Μπόλονι μην σε πιάσουν μαλάκα. Ρίξε ότι καλύτερο έχεις απο εκεί μην μας χαλάσουν τα γούρια στα μπινελίκια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Ο παο δεν προλαβαίνει τον Άρη, εκτός αν ισχύσει η αφαίρεση βαθμών 

Προλαβαινει εμας ομως αν μας κερδισει σημερα και δεν κερδισουμε εμεις τον Αρη. Αποψη μου πως εκτος Ευρωπης θα μεινουμε εμεις ή ο Αρης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Αρχηγός δείχνει αποφασισμένος 

Χαρακιρι, πρωτος αυτος

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω 9 λεπτα και νομιζω οτι εχω δει ολοκληρο ημιχρονο. 

Link to comment
Share on other sites

Σταματησα να βλεπω εκει στις αρχες που απο στημενο δικο μας μας εβγαλαν κοντρα. Θα χασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σέντρα στην καρδιά της αμυνας μας και είναι μόνος του ο Βασιλαντωνο με δυο βαζελους. Οι λοιποί αμυντικοί εκτός θέσης.

Ευτυχώς κορνερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×