Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Bukowski said:

neos-proponitis-tis-AEK-o-vlantan-milogevits-denlarge.jpg

cardoso-lumpe-670x441.jpg

και μόνο συγκρίνοντας τις δύο φώτο με κάνει πιο αισιόδοξο 

Μεταξύ σε καμιά φώτο δεν χαμογελάει .... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

cardoso-lumpe-670x441.jpg

 

Μεταξύ σε καμιά φώτο δεν χαμογελάει .... 

Λες να βγει νέος Μπαγεβιτς; :)

Link to comment
Share on other sites

Να μας πει ο Δάσκαλος πόσο σπινθηροβόλησαν τα μάτια του τσίπη όταν άκουσε από τον βοσκό ότι δεν χρειάζεται μεταφραστή  όσο υπάρχει και ο δωρεάν google translator ως section του "Ω! να σου γάμησω !" master plan .Και τι θα γίνει αν ο βοσκός πέσει θέμα της ευρυμάθειας του; Οκ, το "Πούτα Μάντρε" είναι διεθνής όρος, πως αποδίδεις όμως στα σέρβικα το "Γαμώ το μουνί της Οσίας Πεταλούδας σου"; Ο κιοφτές κερνάει τα καθιερωμένα σφηνάκια, γίνεται ντίρλα πριν το δεκατιανό του και προσπαθεί να πείσει την αφεντιά του πρωτίστως, ότι ο "έτσι" είναι επιλογή πρωταθληματική κοτσάροντας και μια επική  φωτογραφία του με πράσινη φόρμα. Το ερυθρόλευκο θα ερέθιζε ούτως η αλλιώς. Η μπάλα, το γήπεδο, η ομάδα, οι μασχάλες του αρχηγού, οι πατούσες του βοσκού και τα μανικετόκουμπα του τσίπη δεν είναι ένα σύνολο καταγραφής προσδοκιών και γεγονότων, αλλά κομμάτι της ψυχοθεραπείας όπως ορίζει και ο πνευματικός μου "Σιγανό Ποταμάκι". Μια ψυχοθεραπεία που σου απαγορεύει ρητά & κατηγορηματικά να αφήνεις εκκρεμότητες είτε της εργασίας σου, είτε κοινωνιολογικής εσάνς. Δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο να χωρίσω. Σέρβος είναι, με πολλές εκπτώσεις για να βρει μια επαγγελματική στέγη, θα πει  αν δεν έχει πει ήδη τις πατροπαράδοτες μπούρδες για την σκληρή δουλειά και  θα εξυμνήσει το γηπεδικό  όραμα του Μεγαλομετοχου. Θεμιτά όλα αυτά. Που κουμπώνει η εκκρεμότητα; Σε ένα μαγικό σύμπαν όπου οι ταρίφες σταματάνε στις διαβάσεις πεζών, οι δυολεπτάκηδες δεν μπλοκάρουν την Κηφισιάς και μπορείς να συνεννοηθείς με το 13818 της COSMOTE, δεν έχεις λόγο να απασφαλίζεις με το που θα ξυπνήσεις. Τεκάν χρειάζομαι το post-it στο ψυγείο, πια. 'Μαλάκα, μην ξεχάσεις την απασφάλιση!" Κυκλοφορώ και οπλοφορώ. Στο ιδανικό ποδοσφαιρικό σύμπαν, όπου ο οργανισμός που διαχειρίζεται το θέαμα δεν βάζει στόχους στεγαστικούς, πνευματικούς και κοινωνικούς κάνεις τα κουμάντα σου με τις υπομονές και τα ρέστα και το παίζεις μετά Χριστόν προφήτης αν τα κάνουν μούτι. Στην περίπτωση μας το μούτι είναι γκαραντί. Γιατί να αφήσεις τα μπινελίκια για το διηνεκές; Γιατί να προσπαθήσεις να πείσεις τον εαυτό σου ότι η ελπίς τα τινάζει τελευταία βλέποντας και  την μνημονική πολιτική του Πρυτανείου να ψαλιδίζει τους μισούς συνεργάτες του ίδιου σχέδιου που όταν το πρωτοάκουσε μονολόγησε το ""Ω! να σου γαμήσω!';
 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Να ντουλεψουμε τα ολα για το κοζμο της ΑΕΚ".

Αχ πόσο μου έλειψαν τα Σερβοελληνικά με αυτή την θαυμάσια προφορά.

Τίγρη ευχαριστώ!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

"Να ντουλεψουμε τα ολα για το κοζμο της ΑΕΚ".

Αχ πόσο μου έλειψαν τα Σερβοελληνικά με αυτή την θαυμάσια προφορά.

Τίγρη ευχαριστώ!

σιγκουρα !

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

"Να ντουλεψουμε τα ολα για το κοζμο της ΑΕΚ".

Αχ πόσο μου έλειψαν τα Σερβοελληνικά με αυτή την θαυμάσια προφορά.

Τίγρη ευχαριστώ!

Περιμενω να ακουσω το "ντυσκολο"

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΕΚ ειναι μεγκαλο ομαντα και παντα στοκο εκει το πρωτατλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα "ντυσκολα" και "σιγκουρα" συνηθως συνοδευεται με ενα καπως τεμπελικο ή και αβεβαιο "ενταξ"

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, agelos said:

"Να ντουλεψουμε τα ολα για το κοζμο της ΑΕΚ".

Αχ πόσο μου έλειψαν τα Σερβοελληνικά με αυτή την θαυμάσια προφορά.

Τίγρη ευχαριστώ!

Κρατησα το "ειναι μοναδικος ο τρομος πετυχιων"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κρατάω το "Στις 16 Ιουνίου θα γίνει η πρώτη προπόνηση" που γράφουν στα σάιτ. Αρα έχεις 20 μέρες να φέρεις τέρμα, ένα σεντερ μπακ, δύο πλάγια μπακ και ένα φορ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 

 

Επειδή είμαστε όμως ΑΕΚ, ξέρουμε τι θα γίνει παλι. 22 Ιούλη που θα παίζεις πρώτο αγώνα της σεζόν, θα βλέπουμε βασικό πάλι Μπακάκη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κραταω οτι ο Μιλογεβιτς ζητησε δυο προετοιμασιες μια σε Πηλιο (προφανως εχει ξανακανει ο Βλανταν εκει προετοιμασια γι αυτο το ζητησε) και μετα δυο βδομαδες Ολλανδια οπου θα δωσουμε 4 πολυ γερα (το σημειωνουμε) φιλικα.

Καλα θα παει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές σε σχέση με τον αρχικό σχεδιασμό για την προετοιμασία της ΑΕΚ, φέρνει η έλευση του Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Ο Σέρβος τεχνικός αρχικά επιθυμεί η προετοιμασία να ξεκινήσει λίγο νωρίτερα, με τους παίκτες να είναι όλοι στην Αθήνα στις 13 Ιουνίου, ημέρα Κυριακή. Επιπλέον να γίνει σε δύο στάδια. Ένα κομμάτι στην Ελλάδα κι ένα στο εξωτερικό. Όσον αφορά το κομμάτι στην Ελλάδα, δεν μιλάμε για Αθήνα, αλλά πιθανότατα για το Πήλιο. Το βασικό στάδιο της προετοιμασίας από κει και πέρα, εκτός Ελλάδας, θα γίνει στην Ολλανδία. 

 

Στις 14 και 15 Ιουνίου θα γίνουν οι εξετάσεις και τα εργομετρικά τεστ, στις 16 η επίσημη «πρώτη» και από 17 μέχρι και 25 Ιουνίου, αναμένεται να φιξαριστεί το προ-στάδιο, στο Πήλιο. Το βασικό στάδιο στην Ολλανδία θα γίνει 27 Ιουνίου με 9 Ιουλίου, με τέσσερα πολύ δυνατά φιλικά, που απομένει να οριστικοποιηθούν και να ανακοινωθούν. Στις 15 Ιουλίου θα γίνει η «πρόβα τζενεράλε» της ομάδας με φιλικό στην Αθήνα και στις 22 Ιουλίου, είναι το πρώτο ευρωπαϊκό ματς. Αυτό είναι το πλαίσιο της προετοιμασίας της ΑΕΚ, αλλά μέσα στην μέρα θα υπάρξει νέα συνεργασία του προπονητή με τους υπεύθυνους της ομάδας για να καθοριστούν όλες οι τελικές λεπτομέρειες. 

 

Η απόφαση του Μιλόγεβιτς για προκαταρκτικό στάδιο στο Πήλιο, αφορά απ' ότι φαίνεται την πρόθεση του για μια αξιολόγηση του δυναμικού, εν όψει Ολλανδίας. Πολύ πιθανό δηλαδή στο Πήλιο να υπάρχουν παίκτες που δεν θα ακολουθήσουν στην συνέχεια την αποστολή στην Ολλανδία. Πέρα από κάποιους άλλους που δεν θα ξεκινήσουν καν με την ΑΕΚ εν όψει της επόμενης σεζόν

Link to comment
Share on other sites

πιστευω σουιτα φετος, με την υπογραφη του νεου συμβολαιου απιδοσυλλογης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

 μέχρι και 25 Ιουνίου, αναμένεται να φιξαριστεί το προ-στάδιο, στο Πήλιο.

Μήπως θέλετε να το ξαναφιξαρω;;;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hades said:

Ωραίο κουστουμάκι, φέρνει λίγο σε Καρέρα 

Δούλευα και μου ήρθε notification ότι αναφέρθηκε στο forum αυτό το όνομα. Σας παρακαλώ σύντροφοι. Λίγη προσοχή. Βρίσκομαι σε κρίσιμη ηλικία. Ευχαριστώ ❤️

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Εγω κραταω οτι ο Μιλογεβιτς ζητησε δυο προετοιμασιες μια σε Πηλιο (προφανως εχει ξανακανει ο Βλανταν εκει προετοιμασια γι αυτο το ζητησε) και μετα δυο βδομαδες Ολλανδια οπου θα δωσουμε 4 πολυ γερα (το σημειωνουμε) φιλικα.

Καλα θα παει αυτο.

Αν ήταν κανάς Ιταλός όμως θα διαβάζαμε για τον μάγκα προπονητή που θα στάξει στην προπόνηση τους Μανταλομπακάκηδες

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Αν ήταν κανάς Ιταλός όμως θα διαβάζαμε για τον μάγκα προπονητή που θα στάξει στην προπόνηση τους Μανταλομπακάκηδες

Εγω εστιαζω στο οτι ΖΗΤΗΣΕ Ο ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ να παμε Πηλιο για διπλη προετοιμασια. Οχι οτι ειναι ακριβη η Ολλανδια οποτε θα κανουμε την μιση προετοιμασια Πηλιο. Οτι ηξερε το Πηλιο ο Βλανταν ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ πάλι κρατάω το "Στις 16 Ιουνίου θα γίνει η πρώτη προπόνηση" που γράφουν στα σάιτ. Αρα έχεις 20 μέρες να φέρεις τέρμα, ένα σεντερ μπακ, δύο πλάγια μπακ και ένα φορ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 

 

Επειδή είμαστε όμως ΑΕΚ, ξέρουμε τι θα γίνει παλι. 22 Ιούλη που θα παίζεις πρώτο αγώνα της σεζόν, θα βλέπουμε βασικό πάλι Μπακάκη

Λένε για άμεσες εξελίξεις με αποχωρήσεις κρικρι , χνιντ και ελπίζουμε ολοι μας με μπακακη ινσούα :P  για μεταγραφή δεν ακούγεται τπτ . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εγω εστιαζω στο οτι ΖΗΤΗΣΕ Ο ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ να παμε Πηλιο για διπλη προετοιμασια. Οχι οτι ειναι ακριβη η Ολλανδια οποτε θα κανουμε την μιση προετοιμασια Πηλιο. Οτι ηξερε το Πηλιο ο Βλανταν ξερω γω.

Λογικά θα είχε πάει εκεί με νιονιο.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγω εστιαζω στο οτι ΖΗΤΗΣΕ Ο ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ να παμε Πηλιο για διπλη προετοιμασια. Οχι οτι ειναι ακριβη η Ολλανδια οποτε θα κανουμε την μιση προετοιμασια Πηλιο. Οτι ηξερε το Πηλιο ο Βλανταν ξερω γω.

Εντάξει μια χαρά είναι και το πήλιο , ίσως και καλύτερες εγκαταστάσεις απο τις δεύτερες που μας πάνε . Ουσιαστικά πάνε εξωτερικό έτσι για να πούν ότι πήγαν και να παίξουν κανα φιλικό . Αν γλιτώνουμε και κάτι ας κλείσουν ενα καλύτερο κέντρο στο εξωτερικό .

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×