Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, nikos said:

Δικαίωση τοπικ και 6 ατόμων στο poll

Το ξαναλέω, δεν υπήρξε απόλυση. Ήρθε πρόταση και έφυγε.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SpiRos said:

Το ξαναλέω, δεν υπήρξε απόλυση. Ήρθε πρόταση και έφυγε.

Δεν ηταν απολυση, αλλα: Ηρθε προταση και βρηκες ευκαιρια για κοινη συναινεσει κι οχι  αποζημειωσεις και διωξιματα.
Δεν τον πούλησες και προφανως δεν ειχες κάποιο συμφέρον να τον αφήσεις να φύγει εφοσον τον ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2021 at 11:25 PM, teo21 said:

Τελος σεπτεμβρη λεω εγω και επομενος βλανταν ιβιτς η πογετ

cashout21

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Δεν ηταν απολυση, αλλα: Ηρθε προταση και βρηκες ευκαιρια για κοινη συναινεσει κι οχι  αποζημειωσεις και διωξιματα.
Δεν τον πούλησες και προφανως δεν ειχες κάποιο συμφέρον να τον αφήσεις να φύγει εφοσον τον ήθελες.

 Τα βρήκες ευκαιρία είναι εικασίες. Με τέτοια λογική εγώ λέω θα έμενε μέχρι το καλοκαίρι γιατί δεν θα ήθελε να πληρώσει αποζημίωση ο Μελ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν θεωρώ ότι και εγώ ότι το κράταγαν για την αποζημίωση απλά και η ΑΕΚ δεν τρελαινοταν να μείνει μετά τη βελεζ και ΟΦΗ και όταν είδαν ότι ψάχνεται ο ίδιος να φύγει και κοιτάει τη πόρτα ποιος ο λόγος να μείνει? Τα έμαθε ο μεγάλος και έδωσε το οκ και τον έπιασαν ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα και του είπαν ότι από τη στιγμή που ψάχνεσαι και σε προτείνουν μάνατζερ στην Αραβία τι κάνεις στην ΑΕΚ? Είπε και αυτός ότι δεν βλέπει μέλλον στη συνεργασία και εκεί τελείωσε. 

Αυτο που κάνει σαν η λογική εξήγηση της διακοπής συνεργασίας   

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λόγια αν δεν προτεινοταν στην Αραβία η δεν το μάθαινε η ΑΕΚ ακόμα θα τον στηριζαν μπας το γύριζε με σερί νίκες στην εύκολη 4αδα και μετά να έχει στρώσει η ομάδα . Όταν έσκασε η πληροφορία όταν ψάχνεται να φύγει όλα πήραν το δρόμο τους φυσιολογικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

 Τα βρήκες ευκαιρία είναι εικασίες. Με τέτοια λογική εγώ λέω θα έμενε μέχρι το καλοκαίρι γιατί δεν θα ήθελε να πληρώσει αποζημίωση ο Μελ.

Κι αυτό που λες εσυ εικασία είναι σε μεγάλο βαθμο.

Του ήρθε πρόταση, δεν αισθανόταν καλά μετά την πρόταση και τον άφησες ελευθερο χωρίς κανένα αντάλλαγμα ενώ δεν σκεφτόσουν ΚΑΝ να τον διωξεις; 

Αυτο δεν λες;

Μπορει και να ισχυει, αλλά δεν κατάλαβα από όσα προηγήθηκαν ότι η διοίκηση ψηνόταν γενικά.

Εγω θεωρω ότι έλεγαν «κάτσε να τον δούμε κι άλλο και βλεπουμε» και μόλις έγιναν αυτα, θα είπε ο Μελισσανίδης «οκ εδώ δεν ξέραμε ποσο θα τον κρατήσουμε ακόμα και εμφανίζει και τάσεις φυγής; Πουλο.»

Ετσι το εννοώ, όχι ότι θα εφευγε σιγουρα, αλλά ότι οι πιθανότητες να βγάλει την σεζον  δεν ήταν υπέρ του.

 

edit 


εν ολιγοις

fact: κοινη συναινέσει διαζύγιο 


εικασιες (για την πλευρά της διοικησης) :

α) τον αφήσαμε απλά γιατί δεν θέλαμε να τον κρατήσουμε με το ζορι

β) ετσι κι αλλιώς είχαμε δεύτερες και τριτες σκέψεις οπότε μας διευκόλυνε η επιθυμία του να φυγει

Ε, εγώ πιστεύω το β.


 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Mιλόγεβιτς έπρεπε να μείνει αρκετές αγωνιστικές ακόμα για να κριθεί.
Τελικά όμως εδώ δεν έχουμε μία κλασική αποπομπή τύπου Κετσπάγια ή Καρντόσο.
Φαίνεται πως και οι δυο μεριές είχαν προβληματισμούς.
Το ευρύτερο όμως ζήτημα είναι πως ο Μελισσανίδης πρέπει να λαμβάνει υπόψη τις εισηγήσεις των Κονέ, Παπαδημητρίου(ο τελευταίος φέρεται ας πούμε να είχε προσεγγίσει τον Ρεμπρόφ άλλο ότι με τόσα λεφτά δεν μπορούσε να τον πάρει η ΑΕΚ), όχι το τι πιστεύει ο ίδιος κλπ.

Ενδιαφέρον άρθρο του σοβαρού και έγκριτου Καπετανάκου που απαντάει και σε αρκετά ερωτήματα:

 

 

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς ήρθε περισσότερο ως απωθημένο ετών, παρά ως στοχευμένη επιλογή την τωρινή στιγμή. Η απόφαση ήταν του Δημήτρη Μελισσανίδη, αλλά πολλοί στενοί συνεργάτες του δεν συμφώνησαν με αυτή. Αποτέλεσμα ο Σέρβος προπονητής να μην αντιλαμβάνεται την στήριξη προς το πρόσωπο του στο βαθμό που θα επιθυμούσε. Η κατάσταση «επιδεινώθηκε» περισσότερο τέλη Ιουλίου, μετά τον αποκλεισμό σοκ από την Βελέζ.
Η πίεση του Βλάνταν Μιλόγεβιτς

Ακολούθησαν οι πολλές και σημαντικές μεταγραφές στην ΑΕΚ και το βάρος έπεσε στους ώμους του Βλάνταν Μιλόγεβιτς για να φτιάξει γρήγορα μία ανταγωνιστική ομάδα που θα κάνει πρωταθλητισμό.

Η πίεση στην ΑΕΚ για άμεσα αποτελέσματα τον έβγαλε… έξω από τα νερά του, κάτι που του έβγαινε σε εκνευρισμό. Και προς συνεργάτες του, και στην προπόνηση, ακόμη και στις δηλώσεις του δημοσίως. Δεν ένιωθε όπως ήθελε, δεν «πατούσε» γερά για να τα αλλάξει όλα και να παρουσιάσει την ΑΕΚ που ήθελαν και περίμεναν όλοι.

Αναμενόμενα αυτή η πίεση του έφερε δεύτερες σκέψεις. Ηδη στην ΑΕΚ έκαναν και αυτοί, αλλά άπαντες τα άφησαν στην άκρη μετά το 1-3 στο Αγρίνιο και πίστεψαν ότι το επόμενο 15ημερο θα ήταν χρήσιμο για να ηρεμήσουν όλοι.

Ο Μιλόγεβιτς έφυγε Δευτέρα-Τρίτη για την πατρίδα του και όταν επέστρεψε την Τετάρτη ενημέρωσε τον Γιάννη Παπαδημητρίου για την πολύ μεγάλη πρόταση που είχε από την Σαουδική Αραβία. Στις επόμενες ημέρες όλοι κατάλαβαν ότι δύσκολα θα μπορούσε να συνεχιστεί η συνεργασία κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Και έτσι φτάσαμε στον χθεσινό… χωρισμό. Έναν χωρισμό που δείχνει σε πρώτη φάση να κάνει καλό και στους δύο, αφού αυτός ο «γάμος» δεν πέτυχε εξ’ αρχής.

Τώρα η ΑΕΚ ψάχνει ξανά μεσούσης της σεζόν νέο προπονητή.

https://www.enwsi.gr/1062251/aek/aek-podosfairo/aek-ta-aitia-tis-apochorisis-toy-milogevits-i-piesi-kai-oi-apaitiseis.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

Link to comment
Share on other sites

Τον Μιλόγεβιτς τον έφερε επειδή δεν τα κατάφερε με τον πρώτο του στόχο που ήταν ο κλεφτοκοτάς. Λουτσέσκου ήθελε να φέρει ο άνθρωπος. Προσπαθήσαμε μετά με τον Ρεμπρόφ και αφού δεν έγινε τίποτα, ο γνωστικός σου ορίζοντας στους προπονητές έφτανε μέχρι τον Μίλο. Ποιά απωθημένα τώρα... 

Ριπ Μιλοβελίξ. Μιλάμε, πρέπει να είναι τόσο καρκινιάρικο το κλίμα στα Σπάτα που ο ανύπαρκτος με καριέρα Τσουκαρίτσι, Ομόνοια, Πανιώνιο, Αστέρα, Αλ Αχλί έψαχνε στο δίμηνο να την κάνει και προτιμά το ταμείο ανεργίας. ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως έχω μάθει ότι είχε φαγωθεί να φέρει κάποιον να μιλάει ελληνικα.
 

Ελπιζω να του περάσει, αν και δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Epitaph21 said:

 

Ριπ Μιλοβελίξ. 

Πανω που αρχισε να γινεται trending σηκωθηκε και εφυγε ο καριολης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν γύφτικο πλευμομπίλ επιλογή Μελ λέει "φακ δις τοξικ σιτ, δεν κάθομαι στην καρέκλα τους κι ας με πληρώνουν", οι τρεχαλητές με 10 χρόνια μαξ καριέρα (Γκαρσία και σία) πώς στο μπούτσο υπάρχει ελπίδα να μην γίνουν Μάνταλοι; 

Γαμώ την αρχηγία και την ελληνία...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ τα βλέπουμε όλα κοντοφθαλμα. Μανταλοι μπακακης τσιντωτας και σβαρνας θα ειναι στον οργανισμ8 στο διηνεκες ως αλλοι παναγιωταρομιχαηλιδηδες.

Και αν γουστάρει και λιγο τα ξύδια, ο Αραβίδαρος θα γινει Βασιλομπίλαρος. Ο μονος Αραβας που υπαρχει περιπτωση να μπει στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντάς το πιο ψύχραιμα, μέχρι και αυτός ο κάγκουρας ο Μιλόγιεβιτς μας παράτησε, δεν την πάλευε με τον οργανισμό και τα στενά μπλουζάκια που του δίνανε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ρε συρε και γαμησου μουνοπανο που χεις και αποψη

Σουζα τα είχε τα αποδυτήρια ο Σέρβος...

Όλοι νερό στο όνομά του πίνανε

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, aris2168 said:

Πιανει πορτα για αραπια ο τζαβελαρος

Σου λεει έρχεται τωρα η ωρα του project , του παιχταρα που πιστευει ο ΚΚ , του ειναι μονο 23 , του αχερωχου 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Στρατου Σβαρνα

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος Τσακίρης:

Αν είχα ένα ζήτημα από τον Μιλόγεβιτς ήταν για την εικόνα της ομάδας στις λήξεις των ημιχρόνων και την ένταση που έβγαζαν και τη φυσική κατάσταση. Δεν το γνωρίζω αν ήταν όντως πρόβλημα και δεν ξέρω για τη δουλειά που έκαναν στα Σπάτα οι συνεργάτες του, δεν ήμουν εκεί και εμπιστεύομαι ΜΟΝΟ τα μάτια μου... Όμως νομίζω ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Θα το δούμε στην πορεία!

Link to comment
Share on other sites

* Πέραν των αγωνιστικών αποτυχιών του Βλάνταν, υπήρξαν κι άλλα πράγματα που προβλημάτιζαν τους ανθρώπους του Δικεφάλου τον τελευταίο καιρό. Καταστάσεις που τους έδειχναν ότι ο προπονητής έχει πίεση και, το χειρότερο, πως αυτή την πίεση δυσκολεύεται να τη διαχειριστεί. Χαρακτηριστικά αναφέρουμε: α) τα κάπως υπερβολικά ξεσπάσματά του στους παίκτες, τα οποία είχαν ξεκινήσει στις γκέλες του πρωταθλήματος, β) τα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία του, που ήταν ολοφάνερα στα αποδυτήρια όπου εμφανιζόταν πότε χαρούμενος και ευδιάθετος, πότε να μη θέλει να δει κανέναν…

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ να πούμε ότι μερικοί εδώ το γράφαμε ότι ο Μιλογεβιτς δεν κανει αλλά ότι ούτε ο ίδιος θα ήθελε να μείνει μετά από τρεις μήνες αυτό δεν το περίμενα με τίποτα.Ε τι άλλο να πούμε, και αυτό δεν πάει μόνο στον Μιλόγεβιτς αλλά και στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×