Jump to content

ΑΕΚ Β


AG21
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, APOSPERITIS_21 said:

Ωχ πάει το καινούριο γρασίδι😂

Τις γραμμές να μην βάλουμε μην πέσει κανενας Ρόμπι Φάουλερ του πεντάγραμμου από συνήθεια 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λόγο έλειψης μεταγραφών το 365 μας γράφει ότι ο αλμέιδα ενδιαφέρεται για τη Β ενώ οι πρηγούμενοι όχι . Φυσικά παρόμοια άρθρα για ενδιαφέρων των προπονητών της Α για τη Β τα είχαμε ξαναδιαβάσει αλλα λέμε τώρα .  Αυτό που γράφει είναι θέλει να είναι κοντινές ώρες οι δύο προπονήσεις κάτι που αν δεν γινόταν ήταν εγκληματικό και ηλίθιο.

Υπο κανονικές συνθήκες θα το έβλεπα θετικό αυτό αλλα

- Ο Αλμέιδα δεν βλέπω να μακροημερεύει

-Δεν υπάρχει ποιότητα στη Β τουλάχιστον όπως είναι τώρα το ρόστερ και όσοι έχουν θα πάνε προετοιμασία

-Η Β εξυπηρετεί συμφέροντα συγκεκριμένα στην ΑΕΚ και δεν υπάρχει διάθεση να είναι στη παραγωγική διαδικασία

 

Link to comment
Share on other sites

Παρελθόν από την ΑΕΚ αποτελεί ο Γιώργος Γιαννούτσος!

Ο νεαρός αμυντικός δεν κατάφερε να βρει θέση στην Ένωση αυτά τα χρόνια που πέρασε στα κιτρινόμαυρα και πλέον ο δρόμος του με τον Δικέφαλο χωρίζεται. «Εζησα στιγμές οι οποίες θα μείνουν αξέχαστες και χαραγμενες στην καρδιά μου», γράφει σε ανάρτησή του.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Παρελθόν από την ΑΕΚ αποτελεί ο Γιώργος Γιαννούτσος!

Ο νεαρός αμυντικός δεν κατάφερε να βρει θέση στην Ένωση αυτά τα χρόνια που πέρασε στα κιτρινόμαυρα και πλέον ο δρόμος του με τον Δικέφαλο χωρίζεται. «Εζησα στιγμές οι οποίες θα μείνουν αξέχαστες και χαραγμενες στην καρδιά μου», γράφει σε ανάρτησή του.

Γκίνης , Μπάμπης ?

Γιαννούτσο θα σε θυμόμαστε για πάντα για εκείνο το ματς στη τρίπολη που ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μας στοίχισε το πρωτάθλημα . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Γκίνης , Μπάμπης ?

Γιαννούτσο θα σε θυμόμαστε για πάντα για εκείνο το ματς στη τρίπολη που ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μας στοίχισε το πρωτάθλημα . 

Ο Γιώργος Γιαννούτσος αποτελεί παρελθόν από την ΑΕΚ

Τα λέγαμε εδώ μεταξυ μας ότι είχε ημερομηνία λήξης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Ο Γιώργος Γιαννούτσος αποτελεί παρελθόν από την ΑΕΚ

Τα λέγαμε εδώ μεταξυ μας ότι είχε ημερομηνία λήξης

Εντάξει τα λέγαμε αλλωστε έμεινε μέχρι να μείνει . Γνωστό . 

Ενα ματς μνημείο για το πως κατάφερε να πάρει ο μανολο πρωτάθλημα με τέτοια ακραια μπακ

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, AG21 said:

Μπάμπης ?

Παρελθόν από την ΑΕΚ θα αποτελέσει μετά από 9 χρόνια ο Πάρης Μπάμπης.

Ο ποδοσφαιριστής της Ένωσης, με ανάρτηση στον λογαριασμό του στο Instagram, είπε το δικό του «αντίο» στην ομάδα, στην οποία αγωνίστηκε από το 2013 μέχρι και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Γιώργο Γιαννούτσο, Πάρη Μπάμπη και Μιχάλη Μπούση, των οποίων τα συμβόλαια έληξαν στις 30 Ιουνίου 2022. Τρεις πολύ καλοί ποδοσφαιριστές, τρία εξαιρετικά παιδιά που η ΑΕΚ τα είχε στην αγκαλιά της από τα πρώτα τους βήματα, θα συνεχίσουν την ποδοσφαιρική τους διαδρομή χωρίς να φορούν τα κιτρινόμαυρα, αλλά με «πυξίδα» τις αθλητικές αρχές που έλαβαν ως μέλη της μεγάλης ενωσίτικης οικογένειας. Καλή συνέχεια στην καριέρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Τον μπούση των ειχα ξεχάσει . τον θεωρούσα τελειωμένο απο καιρό αν και είναι μαζί με το μπάμπη που θα βρούν συμβόλαιο στη Β εθνική σε αντίθεση με το γιαννούτσο που είναι Γ εθνική και κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπης και Μπουσης είχαν δείξει ποτενσιαλ παλιά, τόσο χάλια εξελίχθηκαν ρε Νίκο; 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panther-21- said:

Μπάμπης και Μπουσης είχαν δείξει ποτενσιαλ παλιά, τόσο χάλια εξελίχθηκαν ρε Νίκο; 

Τελείωσε το συμβόλαιο τους πάτησαν και τα 23 χωρίς να υπάρχει προοπτική και δεν θα έπαιζαν ούτε στη Β αφού άλλοι παίκτες προηγούνται όπως Γούσης Κορνέζος Ιατρούδης Μουστακόπουλος Πάρρα. Ανδρέα όσο τους είδα πέρσι στη SL2 ο μπάμπης μόνο τρέχει ενώ ο Μπούσης είναι μέτριος  . Θεωρώ πάντως οτι εύκολα κάποια ομάδα θα τους τσιμπίσει στη SL2 . 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να γράφεται κάτι για το τέρμα Γκίνη αρα μένει άλλη μια χρονιά για δεύτερος πιθανών ( Πρώτος αναμένετε το πρόσπεκτ Θεοχάρης) . Έγινε το πρώτο ξεκαθάρισμα αναμένουμε τώρα να δούμε τη πρώτη ομάδα και τι θα μείνει στη Β απο τους παίκτες που θα ακολουθήσουν προετοιμασία η θα προτιμήσουν να δωθούν δανεικοί αντί για SL2 . Δεν αναμένουμε παίκτες απο Κ19 αφού δεν είχαμε πέρσι και αν έρθει καμιά μεταγραφή μόνο . 

Θεωρώ οτι και φέτος θα έχουμε δυνατό ρόστες σε κάθε γραμμή μόνο και μόνο απο τους παίκτες που έχουν ενσωματωθεί κάτα διαστήματα και στη Α ομάδα άλα χρειάζεται να βγούν και άλλοι πρωταγωνιστές εκτός απο το Γιούση στη επίθεση και στο Χ΄΄Εμμανουήλ στο τέρμα . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Λατσι θα δωθει δανεικός ή θα παραμείνει ΑΕΚ Β;

Στο δεύτερο ενδεχομενο ίσως τον ξεχνάμε οριστικά τον παικτη

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο λατσι θα πάει στη προετοιμασία με το αλμειδα και εκεί θα κριθεί το μέλλον του εκτός και αν κοπεί πριν φύγουν για Ολλανδία στις προπονήσεις για Σπάτα άρα θα μείνει να ψάξει ομάδα στο εξωτερικό γιατί έδειξε από πέρσι ότι η sl2 του έκανε κακό αντί καλό. 

Για μένα ενδιαφέρων είναι αν πάρουν παιχνίδια φέτος με τη Β μαχαίρας και μποτος. Για το πρώτο το θεωρώ αναγκαίο μετά από χιαστους με πολλή προσοχή στην αρχή και μόνο σε καλό χλοοτάπητα των Σπάτων και ίσως του βγει σε καλό και σκληρύνει στη Β εξελιχθεί. 

Για το μποτο ίσως είναι πισωγύρισμα αλλά τι επιλογές έχει μετά από σχεδόν 2 χρόνια δανεικός και να μένει εκτός αποστολής?  Νέος δανεισμός? Δύσκολο. 

Σαμπα που τα πήγε πολλή καλά πέρσι μέχρι το τραυματισμό του γίνεται 23 και μπαίνει και αυτός στο γκρουπ των παικτών που θα πρέπει να γίνει επιλογή 5 σε κάθε αγώνα. 

Ραντονια θεωρώ του έκανε καλό ή Β και στη διάρκεια της χρόνια άρχισε να προσαρμόζει τακτικά αλλά έχει δουλειά ακόμα. 

Μιται χρειάζεται να ΗΓΗΘΕΙ και να ξεχωρίσει στη Β αν θέλει να κάνει καριέρα στην Α. Πέρσι ήταν περίεργη χρόνια με καλά και μέτρια παιχνίδια, ας δουλέψει ώστε να κάνει τη διαφορά αριστερά και να είναι πιο επιθετικός μπροστά και πιο σταθερός πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Γιαννούτσο ,υπήρξε μια περίοδος σε μας που το 800άρι δεν του έφθανε για να ζήσει Αθήνα σαν άνθρωπος και είχε παρέμβει ο μάνατζερ του ,νομίζω ο Καρασαββίδης ήταν/είναι , στον μεγάλο να γίνει μια αύξηση ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στην καθημερινοτητα του.

 Επειδή το παιδί είναι από επαρχία Εύβοια κάπου οι γονείς του .. δεν του έφθανε για ενοίκια,μετακινήσεις κλπ έξοδα ο μισθός αυτός και είχε πάει κ εμενε σε ένα θείο του αν θυμάμαι καλά στην Ελευσίνα.

Για διατροφή επαγγελματία κλπ ούτε λόγος εννοείται .

 Αυτά τα ολίγα και τα λίγα για τις συνθήκες που βιώνουν τα ταλέντα μας .

  • Δικεφαλάκι 5
  • Sad 5
Link to comment
Share on other sites

Για τους άλλους που γράφετε πάνω.. ο Λατσι τους είχε πει όταν είδε πως τον έκοψαν απτην πρώτη ομάδα ότι έχει ξενερώσει και θέλει να φύγει ελεύθερος η να  πάει δανεικός κάπου  .

Δε γνωρίζω αν αυτό ήταν που τον έκανε να σέρνεται σε όλα τα ματς που τον είδα φέτος αλλά η εικόνα του να γίνεται κλόουν από τον κοιλούμπα τον Μαρουκακη ,τον Αρναρέλλη του σίτυ και τον Τετέι ήταν αποκαρδιωτική.

Εννοειται ούτε καν για πάγκο στην πρώτη ομάδα.

Ο Μποτος δεν τον έχω δει σε αγωνα στην ΟλλαΔία ,από όσα διαβάζω μόνο σε ρεπορτάζ.  Νομίζω ότι δεν είναι ούτε αυτός κάτι ιδιαίτερο ,πόσο να περιμένεις πια να ξεπεταχθεί και δαυτος και να γίνει ο νέος Γαλανόπουλος που έγραφε και ο 365 "μακάρι να χαμε 10 Γιαννακηδες Παπ στην ΑΕΚ" .  Είναι και κοντοκαθιστός πολύ ρε γμτ , πηδάει για κεφαλιά και φθάνει στο σαγωνι του Κορνεζου.

Μπάμπης είχε τσαγανο το έλεγε η καρδούλα του . Έβγαζε πιεση , δε ξέρω μετά τι απέγινε. 

Σάμπα,Μιται,Ραντονια και το κακό συναπάντημα που γράφετε πάνω κύριοι καλά λόγια ..στα μάτια μου δεν είναι κάτι ιδιαίτερο . Να περιμενει τι και βασικά πότε..η μεγάλη ΑΕΚ αυτά τα παιδιά ;Χρυσές μετριότητες όλοι τους κανείς δε δείχνει πως μπορεί να παίξει στην πρώτη ομάδα .

 Και μη ξεχνάτε ή ξεχνούτε που έλεγε και ένας φίλος μεγάλη ΑΕΚάρα από Νάξο , μιλάμε για 22- 23 άρηδες ε.Δεν είναι και τίποτα λυκειοπαιδα.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Stylianopoulos said:

Για τον Γιαννούτσο ,υπήρξε μια περίοδος σε μας που το 800άρι δεν του έφθανε για να ζήσει Αθήνα σαν άνθρωπος και είχε παρέμβει ο μάνατζερ του ,νομίζω ο Καρασαββίδης ήταν/είναι , στον μεγάλο να γίνει μια αύξηση ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στην καθημερινοτητα του.

 Επειδή το παιδί είναι από επαρχία Εύβοια κάπου οι γονείς του .. δεν του έφθανε για ενοίκια,μετακινήσεις κλπ έξοδα ο μισθός αυτός και είχε πάει κ εμενε σε ένα θείο του αν θυμάμαι καλά στην Ελευσίνα.

Για διατροφή επαγγελματία κλπ ούτε λόγος εννοείται .

 Αυτά τα ολίγα και τα λίγα για τις συνθήκες που βιώνουν τα ταλέντα μας .

Σχετικο-ασχετο(;)

33:15

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Stylianopoulos said:

 

Σάμπα,Μιται,Ραντονια και το κακό συναπάντημα που γράφετε πάνω κύριοι καλά λόγια ..στα μάτια μου δεν είναι κάτι ιδιαίτερο . Να περιμενει τι και βασικά πότε..η μεγάλη ΑΕΚ αυτά τα παιδιά ;Χρυσές μετριότητες όλοι τους κανείς δε δείχνει πως μπορεί να παίξει στην πρώτη ομάδα .

Συμφωνώ εννοείται αλλα Μιτάι είναι μόλις 18 χρονών δεν νομίζω οτι έχει καεί ακόμα αλλα θεωρώ οτι πρέπει να ηγηθεί στη Β για να αναγκάσει να του δωθεί μια κανονική ευκαιρία στην Α δλδ να έχει γκόλ και πολλές ασιστ με συνεχές πάνω κάτω και καλός στα αμυντικά του .  Είναι και αλβανάκι και πρέπει να έχει καλό work rate για να εξελιχθεί . 

Σαμπα ραντονια οκ δεν περιμένω τπτ απλά συζητάμε για να συζητάμε για τη Β ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Για τον Γιαννούτσο ,υπήρξε μια περίοδος σε μας που το 800άρι δεν του έφθανε για να ζήσει Αθήνα σαν άνθρωπος και είχε παρέμβει ο μάνατζερ του ,νομίζω ο Καρασαββίδης ήταν/είναι , στον μεγάλο να γίνει μια αύξηση ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στην καθημερινοτητα του.

οκ αλλα και αυτός ένα καλό ματς δεν έκανε με τη πρώτη ομάδα . τρικυμία εντελώς και φυσικά η εξέλιξη ήταν ίδια μετά . Ακόμα και στην ΑΕΚ Β που ξέμεινε αν δεν ήταν η τραγική εικόνα του λατσι δεν θα έπαιζε πολλά παιχνίδια. Δεν ξέρω πραγματικά αν υπήρχε ποτέ ποτεντιαλ σε αυτό το παίκτη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Ο Μποτος δεν τον έχω δει σε αγωνα στην ΟλλαΔία ,από όσα διαβάζω μόνο σε ρεπορτάζ.  Νομίζω ότι δεν είναι ούτε αυτός κάτι ιδιαίτερο ,πόσο να περιμένεις πια να ξεπεταχθεί και δαυτος και να γίνει ο νέος Γαλανόπουλος που έγραφε και ο 365 "μακάρι να χαμε 10 Γιαννακηδες Παπ στην ΑΕΚ" .  Είναι και κοντοκαθιστός πολύ ρε γμτ , πηδάει για κεφαλιά και φθάνει στο σαγωνι του Κορνεζου.

Μπάμπης είχε τσαγανο το έλεγε η καρδούλα του . Έβγαζε πιεση , δε ξέρω μετά τι απέγινε. 

Συμφωνώ με μποτο εννοείται αλλά δεν το κρίνω αν δεν τον δω και εννοείται θα πάρει την ευκαιρία του στη προετοιμασία και βλέπουμε. Σε περίπτωση που δεν πείσει τον αλμειδα και το έχουμε ξανασυζητήσει αλλά δεν ξέρω πως θα δει και ο ίδιος πιθανο downgrade από πρώτη Ολλανδίας στην ΑΕΚ Β SL2 για να πάρει παιχνίδια. Θεωρώ πάντως ότι αν το δει θετικά μπορεί να βγει και κερδισμένος και κάποια στιγμή να μπορέσει να μπει στο ροτεισον ειδικά του χρόνου αν μπούμε σε Ευρώπη ομίλους. 

Σχετικά με το Μπάμπη πίεση έβγαζε και φέτος αλλά από μπάλα λίγα πράγματα. Είναι πλέον και άνω 23 θα ήθελε καλύτερο συμβόλαιο, προοπτική δεν υπάρχει άρα καλός έφυγε να δοκιμαστεί και κανένας άλλος στα αμυντικά χαφ  . Πάντως θα βρει συμβόλαιο εύκολα σε τοπ ομάδα της sl2 γιατί τα χαρακτηριστικά του σε αυτή την κατηγορία είναι πολύτιμα όπως θεωρώ ότι μπορεί να βρει συμβόλαιο το γοριλακι ο μπουσης. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, baRon21 said:

Πολλή σωστή απόφαση. Αναμενόμενο ήταν ο Μιχαηλίδης να πάει στη Β και σωστή επιλογή να παραμείνει ο Χιώτης στις ακαδημίες τώρα που εχουμε και Κ19. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×