Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Kostas21 said:

OK το ροστερ μας είναι τόσο λειψό για 4 5 1 που αναρωτιέμαι πως θα το παίξει. 

Βάζω κ Βράνιες μέσα. 

Έχουμε λοιπόν Βράνιες Σβάρνα. 

Δεξί μπακ δεν εχουμε

Αριστερο μπακ δεν εχουμε. 

Τα πιβοτ μας όλα είναι κοντά, οπότε στα set pieces θα υποφέρουμε. 

Επιθετικά χαφ δεν έχουμε πλην Μάνταλο.

Εχουμε ένα δεξί wing injury prone.

Έχουμε ένα άριστερο wing το οποίο μπορεί να παίξει κ σαν επιθετικό χαφ ας πούμε για ανέκδοτο. 

Δεν έχουμε target man για set pieces. 

Έχουμε 1 στραικερ για counters. 

Αυτά. 

Θέλουμε κυριολεκτικά μια ενδεκάδα για να παίξουμε σοβαρά το 4 5 1.

Σωστά τα λες αλλά αυτό δουλεύει ο Σέρβος. 

Δεξί και αριστερό μπακ θελει

Επιθετικά χαφ θέλει να εχει μανταλο τον εντσαμ και μετά σιμανσκι και γαλανό 

Πιβοτ όπως το λες πήρε λε ταλεκ, δοκίμασε αλλά ήταν χάλια ο σατχοφ και ίσως δοκιμάσει σιμοες αν και αυτός θα είναι πιο χάλια εκεί. 

Ο αραουχο είναι μια χαρά τα στραικερ αλλά ο ανφαριφαρτ προβληματίζει μέχρι τώρα,  θέλανε όπως μας είπε ο Στυλιανό να το διώξουν και είχαν πρόταση  αλλά αυτός δεν θέλει να φύγει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Ο σακχωφ δεν τρέχει πρέπει να φύγει.

Ο σιμάνσκι τρέχει αλλά τι να το κανω, ύψος θέλουμε. 

Το 451 σε όλες τις παραλλαγές το παίζεις με 2 pivot, όχι με 1.σε καμία περίπτωση αυτή η ΑΕΚ δε μπορεί να παιξει με 1 πιβοτ. Για την ακρίβεια λίγες ομάδες σήμερα παίζουν με 1 πιβοτ. 

Το οτι ειμαστε ηδη σε σχεση με περσι χωρις Κρστσιτς, με Σιμοες οφ με αχιλλειο (ξεκινησε τρεξιμο lol), με κατα τα αλλα υγιεστατο πλεον Γαλανοπουλο στην προβα τζενεραλε (rolf) να χει παλι ενοχλησεις στον αστραγαλο οποτε ουσιαστικα ειμαστε με Λε Ταλεκ, Σαχωφ, Σιμανσκι και δεν ασχολουμαστε και πολυ ζωηρα για επιπλεον χαφ πως σου φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Σωστά τα λες αλλά αυτό δουλεύει ο Σέρβος. 

Δεξί και αριστερό μπακ θελει

Επιθετικά χαφ θέλει να εχει μανταλο τον εντσαμ και μετά σιμανσκι και γαλανό 

Πιβοτ όπως το λες πήρε λε ταλεκ, δοκίμασε αλλά ήταν χάλια ο σατχοφ και ίσως δοκιμάσει σιμοες αν και αυτός θα είναι πιο χάλια εκεί. 

Ο αραουχο είναι μια χαρά τα στραικερ αλλά ο ανφαριφαρτ προβληματίζει μέχρι τώρα,  θέλανε όπως μας είπε ο Στυλιανό να το διώξουν και είχαν πρόταση  αλλά αυτός δεν θέλει να φύγει. 

Ο Εντσαμ δεν ειναι επιθετικο χαφ και ο Μανταλος αν παιζει στον αξονα θα πεσει γελιο. Δηλαδη εαν ας πουμε σπαστηκε ο Κρστσιτς που επρεπε να τρεχει και για τον μαλακα, φαντασου τι θα κανουν ο Λε Ταλεκ και ο Εντσαμ αν μυριστουν τι παιζει. Ελπιζω να τον στειλει στα ακρα τον Πετρακη που και εκει για τον πουτσαρο θα ναι αλλα δεν θα μας πηδαει και τοσο.

Γνωμουλα μου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Ο σακχωφ δεν τρέχει πρέπει να φύγει.

Ο σιμάνσκι τρέχει αλλά τι να το κανω, ύψος θέλουμε. 

Το 451 σε όλες τις παραλλαγές το παίζεις με 2 pivot, όχι με 1.σε καμία περίπτωση αυτή η ΑΕΚ δε μπορεί να παιξει με 1 πιβοτ. Για την ακρίβεια λίγες ομάδες σήμερα παίζουν με 1 πιβοτ. 

Μπορεί να καταλήξει με 2 Πιβοτ όπως τους λες ( έτσι έπαιξε εχθές) και τελικά μην δοκιμάσει ένα όπως λεγόταν  δλδ λεταλεκ/σατχοφ και σιμανσκι/γαλανό. Αυτούς έχει με αυτούς θα παιξει.  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Εχει δειξει εργο;

Όχι αλλά εχει δείξει ο Μιχαηλιδης.
 

Πέρα από την πλάκα κολλητός μου που ασχολείται με ακαδημίες στην Αθήνα, μου έχει πει ότι το έχει….

Link to comment
Share on other sites

Κάργα λεφτα, τα λεφτά ήταν κανονικά τα λεφτά, πενηνταρια κατοστάρικα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο Εντσαμ δεν ειναι επιθετικο χαφ και ο Μανταλος αν παιζει στον αξονα θα πεσει γελιο. Δηλαδη εαν ας πουμε σπαστηκε ο Κρστσιτς που επρεπε να τρεχει και για τον μαλακα, φαντασου τι θα κανουν ο Λε Ταλεκ και ο Εντσαμ αν μυριστουν τι παιζει. Ελπιζω να τον στειλει στα ακρα τον Πετρακη που και εκει για τον πουτσαρο θα ναι αλλα δεν θα μας πηδαει και τοσο.

Γνωμουλα μου.

Όπως το βλέπω εγώ τον μανταλο δεν πρόκειται να το βάλει στα άκρα πάρα μόνο αν πάρει χαρτάκι η δεν έχει επιλογή όπως να μη του πάρει παίκτη εκεί και ο αλμπάνης του σπάσει τα νεύρα.

Θέλει ταχύτητα εκεί και τον μανταλο τον θέλει μονο σαν επιθετικο χαφ όπως εχθές για να δημιουργεί υπεραριθμια. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

29d9bc6ddb59858e81748e87b8054698_799931.jpg

Άντε και στα δικά του. Εντωμεταξύ το παιδί είναι χαζό στανταρ. Πάει και γράφει τα ίδια προχθές στον Ολιβέιρα που πήγε ΠΑΟΚ. Εκτος του  ότι νομίζει ότι το ποδόσφαιρο εδώ είναι ερασιτεχνικό και πουτσα μας μετά τους αγώνες, πάμε όλοι μαζί για λακέρδα, επίσης τους λέει όλους αδερφούς λες και πρόλαβε να τους γνωρίσει από τις πολλές φορές που μπήκε στην αποστολη…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Όπως το βλέπω εγώ τον μανταλο δεν πρόκειται να το βάλει στα άκρα πάρα μόνο αν πάρει χαρτάκι η δεν έχει επιλογή όπως να μη του πάρει παίκτη εκεί και ο αλμπάνης του σπάσει τα νεύρα.

Θέλει ταχύτητα εκεί και τον μανταλο τον θέλει μονο σαν επιθετικο χαφ όπως εχθές για να δημιουργεί υπεραριθμια. 

Καλα θα γελασουμε (και) του χρονου με τον Μανταλο να βολταρει και να περιμενει οτι Λε Ταλεκ και Εντσαμ θα τρεχουν για να το παιζει αυτος Πλατινι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια βραδια ισοπεδωσης σε ολα τα επιπεδα. Σορρυ ρε παιδια αλλα παιζουμε στο ελληνικο πρωταθλημα και οχι στην Πρεμιερ. 
Μας χαλανε ολα βλεπω Απο τον Χιωτη μεχρι τον Αραουχο ....  

Ενταξει αγαπαμε ΑΕΚ και με τις ατελειες της . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα θα γελασουμε (και) του χρονου με τον Μανταλο να βολταρει και να περιμενει οτι Λε Ταλεκ και Εντσαμ θα τρεχουν για να το παιζει αυτος Πλατινι.

Δεν υπάρχουν οι βόλτες φέτος. Τελείωσαν πέρυσι. Φέτος έχει σκληρό ροκ και ροχάλες για όποιον επαναλάβει το περυσινό καραπουτσαριοκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Δεν υπάρχουν οι βόλτες φέτος. Τελείωσαν πέρυσι. Φέτος έχει σκληρό ροκ και ροχάλες για όποιον επαναλάβει το περυσινό καραπουτσαριοκ

Ναι ΟΚ. Τα ξαναλεμε Νοεμβρη που θα χουμε Οφρυδοπουλο κοουτς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Ο Εντσαμ δεν ειναι επιθετικο χαφ και ο Μανταλος αν παιζει στον αξονα θα πεσει γελιο. Δηλαδη εαν ας πουμε σπαστηκε ο Κρστσιτς που επρεπε να τρεχει και για τον μαλακα, φαντασου τι θα κανουν ο Λε Ταλεκ και ο Εντσαμ αν μυριστουν τι παιζει. Ελπιζω να τον στειλει στα ακρα τον Πετρακη που και εκει για τον πουτσαρο θα ναι αλλα δεν θα μας πηδαει και τοσο.

Γνωμουλα μου.

Ας τον στείλει και στο γεροδιαολο αν ξαναξυσει παπαρι φέτος. Και μένα γνωμουλα μου 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

Στην Ιταλία που ακόμα και ο Μορας έγινε συμπαθητικός αμυντικός ναι η αξία του Νεντε μπορεί να ανέβει,, στην Ελλάδα ποτέ. 

Νομίζω ότι η σωστή πώληση πρέπει να έχει και ένα ποσοστό μεταπώλησης και ας χάσεις ένα μικρό ποσό από την μεταγραφή.Ισχυει αυτό που λες ότι εκεί ανεβαίνει η αξία του, εμείς ακόμα τουλάχιστον δεν μπορούμε να πάρουμε όσο πραγματικα αξίζει ένας παίκτης, παίζει και το πρωτάθλημα το ρόλο του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι ΟΚ. Τα ξαναλεμε Νοεμβρη που θα χουμε Οφρυδοπουλο κοουτς.

Καλά δεν παίζει αυτό. Αν ο Μελισσανίδης έχει σκοπό να ντυθεί πιερροτος της αποκριες ας το κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ας τον στείλει και στο γεροδιαολο αν ξαναξυσει παπαρι φέτος. Και μένα γνωμουλα μου 

Εγω παλι ειδα στα φιλικα στην Ολλανδια πως οταν τον δοκιμασε στα ακρα περπαταγε προκλητικα και χτες στην... προβα τζενεραλε τον εβαλε στον αξονα. Οπου μαλιστα δεν εδωσε και ασιστ στον Τανκοβιτς σε μια φαση αλλα τελος παντων. Συν οτι εξακολουθει να χτυπα κορνερ. Δεν ξερω αλλα μου φαινεται πως μαλλον κουμαντο κανει ακομα ο Πετρακης ο ανανεωμενος (μην το ξεχναμε).

Ξαναλεω, εαν Λε Ταλεκ και Εντσαμ μυριστουν πως θα πρεπει να τρεχουν και για τον Πετραν ωστε να το παιζει Πλατινι θα ζησουμε επικες στιγμες που του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Καλά δεν παίζει αυτό. Αν ο Μελισσανίδης έχει σκοπό να ντυθεί πιερροτος της αποκριες ας το κάνει. 

Να σου θυμισω οτι ανανεωσε (δηλαδη επιβραβευσε) Πετρο μετα τα περσινα αισχη. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ναι ΟΚ. Τα ξαναλεμε Νοεμβρη που θα χουμε Οφρυδοπουλο κοουτς.

Αν είναι Καραϊσκάκη στον πρώτο γύρο είναι το πρώτο milestone 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Δεν είναι ισοπέδωση η πραγματικότητα. 

Η ομάδα υποφέρει κ πέρσι ήταν πελάτης του κάθε πικραμένου. 

Ειναι Κωστα. Δεν μας κανει ο Χιωτης,. Δεν μας κανει ο Λε Ταλεκ, Δεν μας κανει ο Αραουχο , δεν μας κανει ο Τζαβελας. Ολοι θελουμε να ειχαμε παικτες σαν της Τσελσι ή της Σιτυ ή της Λιβερπουλ αλλα εισαι ψαροκωσταινα και οι αντιπλαλοι σου ειναι αυτοι. Οσο  για περυσι ναι ηταν η ομαδα αστεια. Και ειναι ιδιοι παικτες αυτοι οι αστειοι που επαιξαν σαν ομαδα και πηραν πρωταθλημα. Κατι αλλο φταιει και οχι τοσο η ποιοτητα τους. Ουτε εγω ειμαι ευχαριστημενος με Μανταλο ουτε μα Σβαρνα , ουτε με Τσιντωτα. Και φυσικα ουτε με τις ταριφες

Αλλα απο το ενα ακρο αστο αλλο εχει μια αποσταση. Βλεπουμε τουλαχιστον οτι προσπαθουμε φετος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Έτσι.

Απλα στην Ιταλία παίρνουν παίκτες που ταιριάζει στο σύστημα τους κ εξελισονται. Όχι σα κ Έμας που είναι σα να ανοίγουμε το λακι καπ σε κάθε μεταγραφή. 

Και πρέπει και να τον συναρμολογησουμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

σα να ανοίγουμε το λακι καπ

Ωραίο ήταν!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bukowski said:

Εχει δειξει εργο;

Σαν τερματοφυλακας καλύτερος του Μιχαηλίδη αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Να σου θυμισω οτι ανανεωσε (δηλαδη επιβραβευσε) Πετρο μετα τα περσινα αισχη. 

Εντάξει το έχουμε καταλάβει ότι είναι η αδυναμία του. Τα εχουν αυτά οι γεροντοερωτες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εντάξει το έχουμε καταλάβει ότι είναι η αδυναμία του. Τα εχουν αυτά οι γεροντοερωτες

Ναι ΟΚ απλα θα ναι ο Νο 1 λογος που θα γινουμε κωλος και του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και την αγορά Ούχο ειμαστε ήδη upgraded από πέρυσι.

Με ελλείψεις αλλά ακόμα - ελπίδα - να ενισχυθεί η ομάδα.

Επίσης μου αρέσει η διάθεση της ομάδας να ξεφορτώσει παίχτες που δεν κάνουν η έστω δεν κάνουν σε εμάς.

Ο προπονητής δεν φύγει φέτος επίσης, έχω καλό feeling 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×