Jump to content

Ζέεφελντ-Καλοκαίρι-Μπυραρίες 14-0


George_D
 Share

Recommended Posts

14 hours ago, mporat said:

Δεν είδα για άλλη μια φορά ενα αδιάφορο φιλικό και το πρώτο που έκανα ήταν να διαβάσω εδώ. 

Συγγνώμη αλλά πάλι μας φταίει ο προπονητής; Πάλι βλέπουμε το δέντρο κι όχι το δάσος; Κάθε χρόνο τα ίδια διαβάζουμε, φταίει ο προπονητής. Μάλιστα. 

ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΧΑΦ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΠΑΛΑ;

ΚΑΝΕΝΑ

ΑΡΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ.

Μέχρι να έρθει ένας Βαλμπουενά, ένας Τσόρι, ένας Ιμπαγάσα, φταίει ο Μελισσανίδης. Χωρις χαφ, ομάδα δεν γίνεται. Το λέτε και μόνοι σας, δε μπορεί ο Σάχοφ, αργός ο Λε Ταλέκ, Βέγγος ο Σιμάνσκι, σακάτηδες Σιμόες και Γαλανόπουλος. Ε ποιος στον πούτσο θα παίξει τη μπάλα; ΠΟΙΟΣ;

Έλεος πλέον κάθε χρόνο, μια φταίει ο Καρέρα, μια ο Μιλογεβιτς, μια ο Ουζουνίδης που είχε τον Άλεφ!!!

Η ομάδα είναι κομμένη στη μέση, δεν πάει άλλο.

Νομίζω φταίει και ο προπονητής φέτος.Οπως έφταιγε και ο Καρντοσο.Δεν τα ρίξαμε όλα στους παίκτες επί Καρντοσο.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να προσφέρει κάτι ο Μιλογεβιτς.Εννοειται πάντως ότι χρειάζεται και άλλους παίκτες η ομάδα αλλά και να τους φέρει δεν πιστεύω ότι μπορούν να κάνουν κάτι με Μιλογεβιτς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικά δηλώνω θαυμαστής του Τζαβέλλα, όπως και καθενός που πιστοποιεί το αποθευγμα περί της  απεραντοσύνης της ανθρώπινης γραφικότητας του Δρ Φίλιππου Καμπούρη. Η ΑΕΚ είναι ότι η trash tvτης δεκαετίας του 90. Ζπρωξιματα με τον Μπαραλες σε φιλικό. Πόσο γραφικός μπορεί να είσαι. Μίστερ Μπουτιας vs εθνικός σταρ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ονειρο χτες:

Πρωτη αγωνιστικη. Ισοφαριστηκαμε στο 6ο απ τα 3 λεπτα των καθυστερησεων, μετα απο 5 συνεχη κορνερ.

 

Ειχα παει με γκομενα στο γηπεδο.

 

Χιονιζε.

 

Δυστυχως, αν υπολογισουμε και τις τοσες αναβολες του πρωταθληματος, το πιο απιθανο στο ονειρο ηταν οτι πηγα με γκομενα. 

 

Ονειροκριτης21

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 

Η ΑΕΚ συμφώνησε με τον Βόλο για φιλικό ματς την ερχόμενη Κυριακή (29/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 19:00 και δεν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη.

Να σημειωθεί πως το φιλικό γίνεται στο πλαίσιο της μεταγραφής του Γεράσιμου Μήτογλου στις αρχές του καλοκαιριού από την θεσσαλική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gybe21 said:

Κύριος @aris2168 μερακλής ακόμα κ σε σουρεαλ όνειρο.

 

Παραξενο ονειρο φιλε. Συνδυαζε προβληματα οπως:

παθογενειες της ομαδας 

Μοναξια της 3ης ηλικιας

Κλιματικη αλλαγη/ καταντια ελληνικου ποδοσφαιρου.

Ξυπνησα πικραμενος, με στυση και ριγη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Araujo21 said:

 

Η ΑΕΚ συμφώνησε με τον Βόλο για φιλικό ματς την ερχόμενη Κυριακή (29/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 19:00 και δεν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη.

Να σημειωθεί πως το φιλικό γίνεται στο πλαίσιο της μεταγραφής του Γεράσιμου Μήτογλου στις αρχές του καλοκαιριού από την θεσσαλική ομάδα.

Kanonika omos me kosmo k 15e eisoso

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CHⓇIS said:

Kanonika omos me kosmo k 15e eisoso

Ο Μπεος θελει λεφτα δεν ειναι παιξε γελασε 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς πιστεύει πολύ στον Μάριο Μιτάι

την τελική ευθεία των μεταγραφών στην ΑΕΚ γίνεται πολύ κουβέντα και για την θέση του αριστερού μπακ, με τον Μάριο Μιτάι να είναι στο επίκεντρο.

Για να είμαστε όμως ακριβείς, η κουβέντα γίνεται περισσότερο γύρω από την ΑΕΚ κι όχι εντός της. Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή οποιαδήποτε ένδειξη πως υφίστανται δεύτερες σκέψεις γύρω από την απόφαση που έχει παρθεί από την αρχή να στηριχθεί ο 18χρονος Αλβανός αριστερός μπακ ως δεύτερη επιλογή για φέτος. Δεν μπορεί να πει κανείς με βεβαιότητα πως έτσι θα πάει μέχρι τέλους, όμως ως αυτή την στιγμή τα πράγματα έτσι έχουν.

Στην συγκεκριμένη κουβέντα ένας παράγοντας που δεν έχει υπολογιστεί όσο θα έπρεπε μέχρι τώρα, είναι το πως το βλέπει ο προπονητής. Η αλήθεια είναι πως ερχόμενος στην ΑΕΚ, ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς βρήκε ήδη την ομάδα σε διάθεση στήριξης του project του Μιτάι από φέτος, αλλά εξίσου αλήθεια είναι πως πολύ γρήγορα έδειξε να ενστερνίζεται κι εκείνος το συγκεκριμένο σκεπτικό

 

ΤΤ στο envsi & πορτοκαλι 

Link to comment
Share on other sites

To filiko sto volo thymizei entona to filiko to 13 me th nikh pou arpaxame 3 k anagasthke o filathlos na kanei metagrafes gt ta phre sto karanio k blablabla. Idies meres prepei na gine... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Araujo21 said:

την απόφαση που έχει παρθεί από την αρχή να στηριχθεί ο 18χρονος Αλβανός αριστερός μπακ ως δεύτερη επιλογή για φέτος.

Αφου τον υπολογιζουν απο την αρχη για 2ο γιατι δεν εφεραν εναν καλο- μετριο/καλουτσικο αριστερο μπακ για πρωτο και πηγαν και εφεραν Χατζισαφι με την λογικη να παρει αρκετο χρονο ο Μιται; Οταν καταλαβουν τι τρυπα θα ειμαστε απο αριστερα και θα χτυπανε ολοι απο εκει, θα πεφτει αργα ο Ιανουαριος γτμπτπ.. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Araujo21 said:

 

Η ΑΕΚ συμφώνησε με τον Βόλο για φιλικό ματς την ερχόμενη Κυριακή (29/8) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 19:00 και δεν θα έχει τηλεοπτική κάλυψη.

Να σημειωθεί πως το φιλικό γίνεται στο πλαίσιο της μεταγραφής του Γεράσιμου Μήτογλου στις αρχές του καλοκαιριού από την θεσσαλική ομάδα.

Προσοχή στην αερογέφυρα.....

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2021 at 1:00 AM, Araujo21 said:

ο προπονητης εχι την ευθυνη της μη βελτιωσης. Οχι το ζητημα μας δεν ειναι μονο ο προπονητης αλλαι δεν επαιζαν και οι γνωστοι αγνωστοι, Οποτε με 2 μηνες πρτοιμασια δεν ειναι συνολο αυτο που παρουσιαζει . Σορρυ κιολας. Με μανταλο και Μπακακη εξω. Οποτε τι φταιει ? Ο Σιμανσκι? Ο Σακχωφ? Ο Καριμ? Δεν παιζουμε σαν ομαδα. 

Να βελτιώσει τι; Το περσινό συνονθύλευμα; Μέσα σε μόλις 2 μήνες; Τι έχουν δείξει οι παίκτες που μου αναφέρεις με άλλους 2 προπονητές; Πότε παίξαμε σαν ομάδα; Μήπως αντί για τον κακό προπονητή φταίνε απλά οι παίκτες που δεν μπορούν;

Επίσης για ποια προετοιμασία μου μιλάς; Αυτήν που για να βγούμε αριθμητικά είχαμε παίκτες που δεν υπολογίζονταν και πιτσιρικάδες; Κοροιδευόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Να βελτιώσει τι; Το περσινό συνονθύλευμα; Μέσα σε μόλις 2 μήνες; Τι έχουν δείξει οι παίκτες που μου αναφέρεις με άλλους 2 προπονητές; Πότε παίξαμε σαν ομάδα; Μήπως αντί για τον κακό προπονητή φταίνε απλά οι παίκτες που δεν μπορούν;

Επίσης για ποια προετοιμασία μου μιλάς; Αυτήν που για να βγούμε αριθμητικά είχαμε παίκτες που δεν υπολογίζονταν και πιτσιρικάδες; Κοροιδευόμαστε;

Alex ασε με τους ιδιους παικτες. Προχτες επαιζαν ποσοι νεοι. Δεν ειδαμε ουτε μια φαση, ουτε μια εμπνευση προπονητη. μου θυμιζει Καρντοσο η κατασταση. Εδω ειμαστε και θα  τα δουμε!! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Alex ασε με τους ιδιους παικτες. Προχτες επαιζαν ποσοι νεοι. Δεν ειδαμε ουτε μια φαση, ουτε μια εμπνευση προπονητη. μου θυμιζει Καρντοσο η κατασταση. Εδω ειμαστε και θα  τα δουμε!! 

4 βασικούς είδα εγώ και 2 ως αναπληρωματικούς. Η πλειοψηφία ήταν παλιοί και πιτσιρικάδες.

Απ' τους καινούργιους, δίμηνο παίζει να χουν συμπληρώσει μόνο ο Τζαβέλλας και ο τερματοφύλακας

Ο 1 απ' τους καινούργιους ήρθε πριν μια βδομάδα

Στον άξονα που φωνάζουμε ότι έχουμε τρύπα έχουμε τον κανένα. Οι παλιοί που φωνάζουν ότι έχουν συμβιβαστεί με την ήττα ήταν η πλειοψηφία της βασικής ενδεκάδας.

Και μας μας φταίει ο προπονητής; Δεν έχουμε βαρεθεί τόσα χρόνια να μας φταίει ο προπονητής; Μήπως απλά φταίνε αυτοί που τόσα χρόνια δεν αλλάζουν δηλαδή η ιδιοκτησία και οι παίκτες;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

4 βασικούς είδα εγώ και 2 ως αναπληρωματικούς. Η πλειοψηφία ήταν παλιοί και πιτσιρικάδες.

Απ' τους καινούργιους, δίμηνο παίζει να χουν συμπληρώσει μόνο ο Τζαβέλλας και ο τερματοφύλακας

Ο 1 απ' τους καινούργιους ήρθε πριν μια βδομάδα

Στον άξονα που φωνάζουμε ότι έχουμε τρύπα έχουμε τον κανένα. Οι παλιοί που φωνάζουν ότι έχουν συμβιβαστεί με την ήττα ήταν η πλειοψηφία της βασικής ενδεκάδας.

Και μας μας φταίει ο προπονητής; Δεν έχουμε βαρεθεί τόσα χρόνια να μας φταίει ο προπονητής; Μήπως απλά φταίνε αυτοί που τόσα χρόνια δεν αλλάζουν δηλαδή η ιδιοκτησία και οι παίκτες;

Μαλλον θελεις να πεις τα δικα σου. οκ. φταιει ο Τιγρης για αρχη. Ξαναπαμε απο την αρχη. Στανκοβιτς Βρανιες, Τζαβελλας, Μιται, Σβαρνας Λε Ταλεκ, Τανκοβιτς Καριμ, Αραουχο, Σιιμασνκι Σακχοφ, 

Ποιος απο αυτους ειναι λουζερ?  ΚΑι δεν μιλαω για τις αλλαγες. Να φταιει ο Σβαρνας? Αντε να φταιει ο Σιμανσκι και ο Μιται , Φαση σοβαρη δεν καναμε. Ε αν ειναι ολοι αυτοι λουζερ αδικα μιλαμε 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Araujo21 said:

Μαλλον θελεις να πεις τα δικα σου. οκ. φταιει ο Τιγρης για αρχη. Ξαναπαμε απο την αρχη. Στανκοβιτς Βρανιες, Τζαβελλας, Μιται, Σβαρνας Λε Ταλεκ, Τανκοβιτς Καριμ, Αραουχο, Σιιμασνκι Σακχοφ, 

Ποιος απο αυτους ειναι λουζερ?  ΚΑι δεν μιλαω για τις αλλαγες. Να φταιει ο Σβαρνας? Αντε να φταιει ο Σιμανσκι και ο Μιται , Φαση σοβαρη δεν καναμε. Ε αν ειναι ολοι αυτοι λουζερ αδικα μιλαμε 

Μιτάι, Σβάρνας, Τάνκιοβιτς, Καριμ, Σιμανσκι, Σάκχοφ, Αλμπάνης που ξεκίνησαν βασικοί τι απέδειξαν πέρσι ότι είναι;

Winners? Παίκτες που μπορείς να βασιστείς πάντω τους; Αυτοί ήταν τα 7/11 των βασικών. Θες να βάλουμε Αραούχο αντί Αλμπάνη που μπήκε στο τέταρτο; Πάλι η πλειοψηφία των βασικών είναι οι περσινοί παίκτες που χουν δείξει ότι δεν μπορούν. Οι υπόλοιποι καινούργιοι (που να σου πω την αλήθεια εγώ πιστεύω θα καούν και αυτοί με την πάροδο του χρόνου) είναι εδώ πέρα γύρω στον μήνα. Τι περιμένουμε να αλλάξουν;

Και ναι, γενικά θεωρώ ότι άδικα μιλάμε. Καταδικασμένοι μια ζωή να κυνηγάμε την ουρά μας και να πληγωνόμαστε απ' τις τρομερές μας παθογένειες είμαστε. Μια ζωή να βρίσκουμε κάτι να κρατιόμαστε πίσω και να ικανοποιούμαστε με έναν τίτλο και μια μέτρια ευρωπαϊκή πορεία μια στο τόσο. Ποτέ δεν θα έρθει το βήμα παραπάνω που ονειρευόμαστε, όχι επειδή δεν μπορούμε απαραίτητα αλλά επειδή δεν θέλουμε να δοκιμάσουμε καν. Οι λούζερ και ανόρεχτοι παίκτες ταιριάζουν απόλυτα στην νοοτροπία που υπάρχει στον οργανισμό. Γι' αυτό σου χα πει και πριν ότι χρειάζεται γκρέμισμα και χτίσιμο από την αρχή στα πάντα, κάτι που δεν θα γίνει ποτέ

Και φέτος θα βγούμε 3ο-4οι, θα βγόυμε Ευρώπη, θα καεί μια ακόμη σεζόν χωρίς να αλλάξει τίποτα και η ζωή συνεχίζεται μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο και να βρει κάποιον ο κυρ Δημήτρης να πουλήσει.

Ειλικρινά μακάρι να διαψευστώ αλλά δεν βλέπω σοβαρό μέλλον για την ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Μιτάι, Σβάρνας, Τάνκιοβιτς, Καριμ, Σιμανσκι, Σάκχοφ, Αλμπάνης που ξεκίνησαν βασικοί τι απέδειξαν πέρσι ότι είναι;

Winners? Παίκτες που μπορείς να βασιστείς πάντω τους; Αυτοί ήταν τα 7/11 των βασικών. Θες να βάλουμε Αραούχο αντί Αλμπάνη που μπήκε στο τέταρτο; Πάλι η πλειοψηφία των βασικών είναι οι περσινοί παίκτες που χουν δείξει ότι δεν μπορούν. Οι υπόλοιποι καινούργιοι (που να σου πω την αλήθεια εγώ πιστεύω θα καούν και αυτοί με την πάροδο του χρόνου) είναι εδώ πέρα γύρω στον μήνα. Τι περιμένουμε να αλλάξουν;

Και ναι, γενικά θεωρώ ότι άδικα μιλάμε. Καταδικασμένοι μια ζωή να κυνηγάμε την ουρά μας και να πληγωνόμαστε απ' τις τρομερές μας παθογένειες είμαστε. Μια ζωή να βρίσκουμε κάτι να κρατιόμαστε πίσω και να ικανοποιούμαστε με έναν τίτλο και μια ευρωπαϊκή πορεία μια στο τόσο. Ποτέ δεν θα έρθει το βήμα παραπάνω που ονειρευόμαστε, όχι επειδή δεν μπορούμε απαραίτητα αλλά επειδή δεν θέλουμε να δοκιμάσουμε καν. Οι λούζερ και ανόρεχτοι παίκτες ταιριάζουν απόλυτα στην νοοτροπία που υπάρχει στον οργανισμό. Γι' αυτό σου χα πει και πριν ότι χρειάζεται γκρέμισμα και χτίσιμο από την αρχή στα πάντα, κάτι που δεν θα γίνει ποτέ

Και φέτος θα βγούμε 3ο-4οι, θα βγόυμε Ευρώπη, θα καεί μια ακόμη σεζόν χωρίς να αλλάξει τίποτα και η ζωή συνεχίζεται μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο και να βρει κάποιον ο κυρ Δημήτρης να πουλήσει.

Ειλικρινά μακάρι να διαψευστώ αλλά δεν βλέπω σοβαρό μέλλον για την ΑΕΚ

Δεν διαφωνουμε στο σκεπτικο. Ουτε εγω πιστευω οτι θελουμε να ανεβουμε. Μια συντηρηση κανει ο Μιμης και αυτο ειναι . Πηραμε αρκετους αλλα δεν φτανουν. Ουτε ο τανκοβτς ειναι κακος παικτης ουτε ο Σιμανσκι πιστευω Αλμπανης Σβαρνας Σακχοφ πρεπει να φυγουν για μενα. ΚΑι ο καριμ να γινει χρησιμος στην ομαδα και οχι στον ευατο του. Δεν βλεπω ουτε εγω πως θα στρωσει η ομαδα. Και σου λεω σημερα οτι και ο κοουτς ειναι λιγος
μακαρι να μας διαψευσει ολους 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Δεν διαφωνουμε στο σκεπτικο. Ουτε εγω πιστευω οτι θελουμε να ανεβουμε. Μια συντηρηση κανει ο Μιμης και αυτο ειναι . Πηραμε αρκετους αλλα δεν φτανουν. Ουτε ο τανκοβτς ειναι κακος παικτης ουτε ο Σιμανσκι πιστευω Αλμπανης Σβαρνας Σακχοφ πρεπει να φυγουν για μενα. ΚΑι ο καριμ να γινει χρησιμος στην ομαδα και οχι στον ευατο του. Δεν βλεπω ουτε εγω πως θα στρωσει η ομαδα. Και σου λεω σημερα οτι και ο κοουτς ειναι λιγος
μακαρι να μας διαψευσει ολους 

Είτε είναι λίγος ο κόουτς είτε όχι θα τον κάψουμε. 

Πίστεψέ με δεν έχω καμιά ιδιαίτερη καψούρα με τον Μιλόγεβιτς (παρότι τον θεωρώ αξιοπρεπή βάση της δουλειάς του στον Ερυθρό Αστέρα) για να θέλω να μείνει οπως και δήποτε.

Απλά έχω βαρεθεί συνέχεια να κατηγορούμε τον προπονητή. Θέλω να κοιτάξουμε σαν ΑΕΚ και πέρα απ' την προφανή λύση που είναι να αλλάξεις κόουτς. Γι' αυτό τώρα υπερασπίζομαι τον Σέρβο, όπως υπερασπιζόμουν εδώ μέσα και τον Χιμένεθ παρότι κάναμε μια νίκη/δίμηνο και όπως δεν ήθελα να φύγει ούτε και ο Καρέρα

Να γίνουμε πρώτα σοβαρός οργανισμός και μετά να κρίνουμε τον εκάστοτε κόουτς. Αυτή είναι η γνώμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Είτε είναι λίγος ο κόουτς είτε όχι θα τον κάψουμε. 

Πίστεψέ με δεν έχω καμιά ιδιαίτερη καψούρα με τον Μιλόγεβιτς (παρότι τον θεωρώ αξιοπρεπή βάση της δουλειάς του στον Ερυθρό Αστέρα) για να θέλω να μείνει οπως και δήποτε.

Απλά έχω βαρεθεί συνέχεια να κατηγορούμε τον προπονητή. Θέλω να κοιτάξουμε σαν ΑΕΚ και πέρα απ' την προφανή λύση που είναι να αλλάξεις κόουτς. Γι' αυτό τώρα υπερασπίζομαι τον Σέρβο, όπως υπερασπιζόμουν εδώ μέσα και τον Χιμένεθ παρότι κάναμε μια νίκη/δίμηνο και όπως δεν ήθελα να φύγει ούτε και ο Καρέρα

Να γίνουμε πρώτα σοβαρός οργανισμός και μετά να κρίνουμε τον εκάστοτε κόουτς. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Καλα τον Καρερα και τον εφαγαν και τον ξενερωσαν. Οπως και τον Χιμενεθ τον εγραψαν στα @@ τους οι "παλιοι"  Μονο αν ο εγγυητης διεξει πραγματικη στηριξη σε κοουτς και οχι να αλλαζει συνεχεια . Και να χαιδευει τα αγαπημενα του ελληνακια 

Link to comment
Share on other sites

Ασε καλύτερα μην στηριξει ο εγγυητης τον προπονητη. Οσες φορές τον στηριξε εφυγε μετα αππό εβδομάδα.

Εγγυητης ονομα και πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Ο σερβος εχει αποφασισει τι συστημα θα παιζει;; 

Ειναι στραβο το κλιμα το φαγε και ο γαιδαρος...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×