Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2021-22


George_D
 Share

Recommended Posts

Ο Δημητρούλιας είπε επιτέλους σήμερα αυτό που έπρεπε να πει από την αρχή της χρονιάς. Αν χαθεί το νταμπλ, θα είναι τεράστια αποτυχία. Άρα, ξεκινάμε αρχικά με 8 στα 8 σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα, για να πάμε τελικό με πλεονέκτημα έδρας. Και μπορεί εκεί να βρούμε γάβρους βορρά τελικά..

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά καλά πηγαίνει η αποθεραπεία του εξτρέμ της ΑΕΚ

Ο Χρήστος Κεδέρης ήταν ο μεγάλος άτυχος της ΑΕΚ τη φετινή σεζόν καθώς ένα ατύχημα είχε ως αποτέλεσμα να χτυπήσει το πόδι του και να τον κρατήσει μακριά από το γήπεδο.

Ο εξτρέμ της ΑΕΚ δύο μήνες μετά το χειρουργείο δείχνει να σπάει κάθε ρεκόρ καθώς αυτή την εβδομάδα ξεκινάει σταδιακά τρέξιμο. Όπως του είχε υποσχεθεί άλλωστε και ο γιατρός του Γιώργος Κελάλης θα επιστρέψει ακόμα πιο δυνατός μετά την περιπέτεια αυτή και έτοιμος για να συνεχίσει την καριέρα του από εκεί που σταμάτησε. Ο Κεδέρης όλο αυτό το διάστημα νιώθει σαν «θηρίο στο κλουβί» και ήδη μετράει αντίστροφα για την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση. Τους δύο αυτούς πρώτους μήνες ακολουθεί πιστά τις οδηγίες των γιατρών και όλου του ιατρικού τιμ που τον φροντίζει και η αποθεραπεία του εξελίσσεται εξαιρετικά καλά. Όπως αναφέρει και ο ίδιος ο μεγάλος του στόχος είναι να είναι έτοιμος να μπει στο γήπεδο τον Απρίλιο χωρίς βέβαια να πιέζει παραπάνω από όσο πρέπει το πόδι του. Μέχρι τώρα όλα έχουν εξελιχθεί βάσει του αρχικού πλάνου και ακόμα καλύτερα με τον Κεδέρη να μετράει αντίστροφα για την μεγάλη του επιστροφή στο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β’ φάσης


1η αγωνιστική: 22-23/1/2022 – 5η αγωνιστική: 19-20/2/2022
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Αερωπός Έδεσσας
Ιωνικός Ν.Φ.- Δράμα ’86
Διομήδης Άργους – ΑΕΣΧ Πυλαίας

2η αγωνιστική: 29-30/1/2022 – 6η αγωνιστική: 5-6/3/2021
Αερωπός Έδεσσας- ΑΕΚ
Δράμα ’86 – Ολυμπιακός
ΑΕΣΧ Πυλαίας – Ιωνικός Ν.Φ.
ΠΑΟΚ – Διομήδης Άργους

3η αγωνιστική: 5-6/2/2022 – 7η αγωνιστική: 26-27/3/2022
ΑΕΚ – Δράμα ’86
Ολυμπιακός – ΑΕΣΧ Πυλαίας
Ιωνικός Ν.Φ. – ΠΑΟΚ
Διομήδης Άργους – Αερωπός Έδεσσας

4η αγωνιστική: 12-13/2/2022 – 8η αγωνιστική: 2-3/4/2022
ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Αερωπός Έδεσσας – Ιωνικός Ν.Φ.
Δράμα 86′ – Διομήδης Άργους

 

* Το πρόγραμμα μπορεί να διαφοροποιηθεί, ανάλογα με την πορεία της Εθνικής Ανδρών στα προκριματικά του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος 2023.

Η βαθμολογία της Β’ φάσης

1. ΠΑΟΚ 12 (160-124)

2. ΑΕΚ 10 (181-134)

3. Ολυμπιακός 8 (157-142)

4. Αερωπός 7 (159-160)

5. Δράμα ’86 5 (157-177)

6. Ιωνικός Ν.Φ. 4 (143-184)

7. Διομήδης Άργους 2 (155-176)

8. ΑΕΣΧ Πυλαίας 0 (155-170)

Link to comment
Share on other sites

Λύση συνεργασίας με τον Σοφιάν Μπεντζιλαλί

03/01/2022
0 Views
AEK_HANDBALL_thank_you_site_SOFIANE.jpg?

Η ΑΕΚ ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον Σοφιάν Μπεντζιλαλί.

Σοφιάν, σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου στην ομάδα μας και σου ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα σου!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα στην επιλογή των ξένων (Μπερία, Μπεντζιλάλι και ο σλοβάκος πως τον λένε) ήταν οικονομικό, τότε θα ηθελα να την δει κάπως αλλιώς ο Παπασταμάτης, φτάνει ένα τμήμα.

Εγώ είμαι απογοητευμένος με την εξέλιξη του θέματος Μπάουερ και δεν το κρύβω, οι σχέσεις του με συμπαίκτες και τέτοια για μένα είναι χρύσωμα του χαπιού. Η ομάδα δούλεψε μια χαρά πέρσι, δεν υπήρχαν τέτοια σημάδια, και αυτό έχει σημασία. Από εκεί και πέρα οι τερματοφύλακες είναι πάντα ιδιότροποι, καλά παιδιά τι να τα κάνουμε σε αυτή τη θέση.

Το ότι είπε ο Δημητρούλιας ότι θα είναι αποτυχία αν δεν κάνουμε το νταμπλ, δεν μου κάνει κανά κλικ, ίσα ίσα από πότε μπήκαμε στην διαδικασία να το συζητάμε κιόλας;

Ελπίζω η διακοπή των αγωνιστικών υποχρεώσεων να μας ξαναφέρει στον σωστό δρόμο. Νταμπλ φέτος, αξιοπρεπείς εμφφανίσεις στην Ευρώπη και βλέπουμε του χρόνου.

Επίσης θα ήθελα προς το τέλος της χρονιάς να ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος τον κόουτς για το τι έφταιξε κατα την γνώμη του για την κοιλιά της ομάδας. Γιατί ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και πέσαμε απότομα. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα, μπορεί να πει ότι ήταν overachieve η αρχή, μπορεί να πει ότι δεν είχαμε το βάθος να καλύψουμε τους τραυματισμούς, αλλά τέλος πάντων να ακούσουμε την τεχνική του άποψη.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

 Επίσης θα ήθελα προς το τέλος της χρονιάς να ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος τον κόουτς για το τι έφταιξε κατα την γνώμη του για την κοιλιά της ομάδας. Γιατί ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και πέσαμε απότομα. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα, μπορεί να πει ότι ήταν overachieve η αρχή, μπορεί να πει ότι δεν είχαμε το βάθος να καλύψουμε τους τραυματισμούς, αλλά τέλος πάντων να ακούσουμε την τεχνική του άποψη.

Έχω δει σε συνέντευξή του να λέει ότι η περσινή χρονιά κράτησε ουσιαστικά 12 μήνες και αυτό έχει αφήσει τα σημάδια του φέτος, αφού δεν έγινε σωστή προετοιμασία το καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, SpiRos said:

Αν το θέμα στην επιλογή των ξένων (Μπερία, Μπεντζιλάλι και ο σλοβάκος πως τον λένε) ήταν οικονομικό, τότε θα ηθελα να την δει κάπως αλλιώς ο Παπασταμάτης, φτάνει ένα τμήμα.

Εγώ είμαι απογοητευμένος με την εξέλιξη του θέματος Μπάουερ και δεν το κρύβω, οι σχέσεις του με συμπαίκτες και τέτοια για μένα είναι χρύσωμα του χαπιού. Η ομάδα δούλεψε μια χαρά πέρσι, δεν υπήρχαν τέτοια σημάδια, και αυτό έχει σημασία. Από εκεί και πέρα οι τερματοφύλακες είναι πάντα ιδιότροποι, καλά παιδιά τι να τα κάνουμε σε αυτή τη θέση.

Το ότι είπε ο Δημητρούλιας ότι θα είναι αποτυχία αν δεν κάνουμε το νταμπλ, δεν μου κάνει κανά κλικ, ίσα ίσα από πότε μπήκαμε στην διαδικασία να το συζητάμε κιόλας;

Ελπίζω η διακοπή των αγωνιστικών υποχρεώσεων να μας ξαναφέρει στον σωστό δρόμο. Νταμπλ φέτος, αξιοπρεπείς εμφφανίσεις στην Ευρώπη και βλέπουμε του χρόνου.

Επίσης θα ήθελα προς το τέλος της χρονιάς να ρωτήσει κάποιος δημοσιογράφος τον κόουτς για το τι έφταιξε κατα την γνώμη του για την κοιλιά της ομάδας. Γιατί ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και πέσαμε απότομα. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα, μπορεί να πει ότι ήταν overachieve η αρχή, μπορεί να πει ότι δεν είχαμε το βάθος να καλύψουμε τους τραυματισμούς, αλλά τέλος πάντων να ακούσουμε την τεχνική του άποψη.

To θέμα με τους ξένους δεν ήταν οικονομικό, τουλάχιστον από όσα γνωρίζω. Επιλογές λανθασμένες έχει κάνει κι άλλες ο κόουτς τα προηγούμενα χρόνια, ψιλορισκάρει πάντα με τους ξένους, απλά τα αποτελέσματα τον δικαίωναν στο τέλος και δε μίλαγε κανείς. Γιατί έκανε κοιλιά η ομάδα..Μα γιατί έχει χάσει τα αποδυτήρια, είναι φανερό αν απλά δεις κάποιες συμπεριφορές παικτών την ώρα των αγώνων. Από πέρσι υπήρχαν θέματα, φέτος είναι μεγαλύτερα....Η ομάδα θα πάρει το νταμπλ, αν θα είναι με αυτόν στον πάγκο, δεν το ξέρω...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

To θέμα με τους ξένους δεν ήταν οικονομικό, τουλάχιστον από όσα γνωρίζω. Επιλογές λανθασμένες έχει κάνει κι άλλες ο κόουτς τα προηγούμενα χρόνια, ψιλορισκάρει πάντα με τους ξένους, απλά τα αποτελέσματα τον δικαίωναν στο τέλος και δε μίλαγε κανείς. Γιατί έκανε κοιλιά η ομάδα..Μα γιατί έχει χάσει τα αποδυτήρια, είναι φανερό αν απλά δεις κάποιες συμπεριφορές παικτών την ώρα των αγώνων. Από πέρσι υπήρχαν θέματα, φέτος είναι μεγαλύτερα....Η ομάδα θα πάρει το νταμπλ, αν θα είναι με αυτόν στον πάγκο, δεν το ξέρω...

Άσχημα τα μαντάτα τότε. Χωρίς να γνωρίζω τα έσω, εγώ θα ήθελα αυτή τη στιγμή παραμονή Δημητρούλια και να συμμαζευτεί αυτό το χάλι. Αλλιώς ψάχνεις ξένο προπονητή καλό, δεν είναι και το ευκολότερο εγχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Άσχημα τα μαντάτα τότε. Χωρίς να γνωρίζω τα έσω, εγώ θα ήθελα αυτή τη στιγμή παραμονή Δημητρούλια και να συμμαζευτεί αυτό το χάλι. Αλλιώς ψάχνεις ξένο προπονητή καλό, δεν είναι και το ευκολότερο εγχείρημα.

Κανείς δε θέλει να φύγει ο Δημητρούλιας, αλλά η ευθύνη για τα φετινά είναι σχεδόν όλη δική του. Έξυπνος είναι, κατάλαβε τί γίνεται, οπότε θεωρώ ότι θα προσπαθήσει να το μαζέψει το πράγμα. Αν φύγει, μην περιμένεις ξένο, ο Αλβανός είναι ο επόμενος κατά πως ακούγεται εδώ και καιρό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να ετοιμάζει άραγε ο Παπασταμάτης κάποιες ευχάριστες μεταγραφικές εκπλήξεις?

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ: Η ομάδα χάντμπολ «έκλεισε» και ανακοινώνει ξένο δεξί ίντερ από τη Μπουντεσλίγκα!

Η ΑΕΚ είναι έτοιμη να ανακοινώσει μια δυνατή μεταγραφή

07/01/2022 | 11:34

Μια δυνατή μεταγραφή είναι έτοιμη να ανακοινώσει η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ η οποία βρήκε τον ξένο δεξιό ίντερ που ήθελε για να καλύψει το κενό του Αμπντεραχίμ Μπεριά ο οποίος παραχωρήθηκε στη Γαλλική Τρεμπλάι.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ βρίσκονταν όλο αυτό το διάστημα σε αναζήτηση ενός ποιοτικού παίκτη που θα ανεβάσει περισσότερο το αγωνιστικό επίπεδο του ρόστερ και τι καλύτερο από έναν αθλητή που προέρχεται από το κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου, αυτό της Μπουντεσλίγκα. Η περίπτωση του θεωρείται τελειωμένη και δεν αποκλείεται ακόμα και μέσα στην διάρκεια της ημέρας να ανακοινωθεί η απόκτηση του.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Νίκολα Στεφάνοβιτς. Ο 23χρονος (17/04/1998) διεθνής Αυστριακός δεξιός ίντερ, ύψους 1,88 μ., υπέγραψε το συμβόλαιό του και εντάσσεται στο δυναμικό της ανδρικής ομάδας Χάντμπολ του Συλλόγου.

Ο Νίκολα Στεφάνοβιτς ξεκίνησε το χάντμπολ από την αυστριακή HC Fivers WAT Margarethen, αγωνιζόμενος στις ακαδημίες από το 2006 έως το 2016. Το 2016 ανέβηκε στην πρώτη ομάδα, με την οποία και κατέκτησε το Πρωτάθλημα Αυστρίας το 2018 και το 2021, ενώ την περσινή σεζόν οδήγησε την ομάδα του στους «16» του ΕΗF European League σημειώνοντας 47 τέρματα. Το καλοκαίρι πήρε μεταγραφή για την HBW Balingen που αγωνίζεται στην Bundesliga, γράφοντας 15 συμμετοχές.

Είναι διεθνής με την Εθνική Αυστρίας, αγωνιζόμενος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Αιγύπτου το 2021.

Μετά την επισημοποίηση της συμφωνίας, ο Νίκολα Στεφάνοβιτς δήλωσε στο aek.gr: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ολοκληρώθηκε η μεταγραφή μου και έρχομαι σε μία μεγάλη ομάδα, όπως η ΑΕΚ. Ελπίζω να μπορέσω να προσφέρω στην ομάδα με την εμπειρία μου, να κατακτήσουμε τίτλους και να πάμε όσο το δυνατόν πιο μακριά στην Ευρώπη».

Νίκολα, καλωσήρθες στην οικογένεια της ΑΕΚ!

271395631_3074539222874054_1254797556016

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα στοίχημα, ας ελπίσουμε να βγει. Τουλάχιστον είναι νέος με όρεξη υποτίθεται. Για ίντερ με ύψος 1,88 (1,85 σύμφωνα με μερικές πηγές, αλλά ας μείνουμε στοι 1,88) είναι κοντός, όπως και να το κάνουμε. Δεν ξέρω αν μπορεί να το ισοσκελίσει με άλμα και καλή τεχνική σουτ. Πρώτη φορά εκτός Αυστρίας φέτος στην προτελευταία ομάδα της Μπουντεσλίγκα και δεν ακούμπησε ουσιαστικά.
Μπορεί να υπάρχουν χίλιοι δυό λόγοι που δεν κόλλησε, δεν κρίνω από τώρα, να τον δούμε και αυτόν, αλλά να ξέρουμε από τώρα ότι δεν είναι η κατηγορία ξένου που εμπιστευόμαστε με κλειστά τα μάτια. Καλώς ήλθε, καλή επιτυχία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εφυγαν τα Αλγερινα παλτα. Απορω ποιος εγκεφαλος το σκεφτηκε. Απο την πρωτη μερα φαινοταν τι δεν κολλουσαν στο τμημα. Να δουμε τωρα αυτους που ηρθαν. Ας προσεχουν περισσοτερο στις επιλογες τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×