Jump to content

Στα Τούνελ της Ετζίαν και της ΟΠΑΠ αρίνα..


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

Just now, Vagos21 said:

Κ να μην μασάει επίσης 

Ετσι, να μην κρυβεται. Ασε που ο αλλος κανει μανουρες εκει που δεν πρεπει

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ο Σίμος δεν μπορεί να την πάει 5 μέτρα μπροστά με την καμία. 

Μόνο φιλότιμο.

Δεν χρειαζεται να την παει μπροστα ο ανθρωπος που θα χει τετοιο ρολο. Να την ακουμπαει στα καταλληλα πόδια πρεπει. 

Μονο ο Ουζουνίδης δεν το καταλαβαινε αυτό και τον εβαζε playmaker

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να εχει ο Μιλόγεβιτς πρεπει ΧΘΕΣ να έχει αποφασίσει πώς θα παιξει, πού θα βάλει τον καθένα και ποια θα είναι τα plan b,c κλπ

Αν είναι επικινδυνος μπορεί ευκολα να σε κάνει μπουρδελο, έχουμε φτάσει Σεπτέμβρη και -πλην των πίσω που είναι μετρημένα κουκιά και δυστυχως οριακα τα πραγματα- μπροστά ουδεις γνωριζει ποιο θα  είναι το βασικό πλανο σου. Κανονικά ήθελε 2 φιλικά ακόμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι ο Άμραμπατ δεν πρόκειται να παίξει στην 3αδα του κέντρου. Δεν ξέρω τί έκανε στην Aραβία, αν έπαιξε στην θέση και πόσο την έχει σε κανονικό επίπεδο, πάντα ακραίος ήταν. Απλά δεν νομίζω ότι έχει τρεξίματα, κράτημα μπάλας, τελική πάσα, απειλή και ένταση, ούτε ότι είναι καλός τακτικά εκεί. Δεν μου δίνει ισορροπία η συγκεκριμένη 3αδα. Πιο πολύ νόημα θα μου έκανε ο Άμραμπατ κορυφή και ο Αραούχο λίγο πιο πίσω.

Θεωρώ ότι η 3αδα θα είναι ΛεΤαλεκ, Σιμάνσκι, Γέβτιτς που συνδυάζει κόψιμο, τρέξιμο, δημιουργία και ο Άμραμπατ θα είναι στο rotation του Τσούμπερ αριστερά ή του Γκαρσία δεξιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ολα αλλάζουν στο χόρτο. 
 

Πρεπει να τους δούμε όλους. Ξαναλέω χωρίς άλλο φιλικό πού πάμε; Δοκιμές στα επίσημα θα κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μιλάμε θεωρητικά και με βάση τα χαρακτηριστικά. Όπως έγραψα και στο τόπικ του ρόστερ, στο 4-2-3-1 με Τσούμπερ, Άμραμπατ, Γκαρσία πίσω από τον Αραούχο δεν χωράει ο αργός Λε Ταλεκ και τα 2 τρεχαντήρια που θα παίζουν ως double pivot θα είναι κάποιοι εκ των Σιμόες, Γαλανόπουλου, Σιμάνσκι. Αυτά μου λένε εμένα τα χαρακτηριστικά των παικτών.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ο Σίμος δεν μπορεί να την πάει 5 μέτρα μπροστά με την καμία. 

Μόνο φιλότιμο.

Έχουμε και το Μπακακη τη λατέρνα και τον Μελ τη φτώχεια όποτε μια χαρά κουμπώνει 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βρει τα πατήματα της η ομάδα και με το ενδεχόμενο τα πρώτα ματς να τα παιξεις με 2 πλαγιά μπακ είτε εκτός κλίματος (Μισελεν) είτε άπειρους (Μιται), ο Μιλόγεβιτς πρέπει να σκεφτεί να το γυρίσει σε τριαδα πίσω. Η παρουσία του Λε Ταλεκ σε βοηθα να το γυρίσεις άμεσα σε 4αδα σε περίπτωση που δεν σου βγει, ενώ μαζι με Βρανιες και Τζαβέλλα έχεις τον τέλειο δεξιό στόπερ και τον τέλειο αριστερό, που όμως σε δυάδα παρουσιάζουν μια αστάθεια. Με το Γάλλο ανάμεσα στα στόπερ θα παίρνεις σωστά την πρώτη πάσα, θα επιτρέπεις στα μπακ σου να είναι πιο ήσυχοι πίσω, ενώ η τριαδα μπροστά συν τον έναν δημιουργικό χαφ δείχνει φέτος, πως ένα γκολ το έχει. Σε αυτό το σύστημα ο αδύναμος κρίκος είναι ο δημιουργικός μέσος που πρέπει και να πασάρει και να μαρκάρει. Για αυτό το ρόλο ήταν ταμάμ ο Εντσαμ και παρακαλάμε να σου βγει ο Γαλανόπουλος η ο Γεφτιτς με πολύ φόβο στο αμυντικό κομμάτι. Ίσως εκεί θα πρέπει να γίνει κάποια δοκιμή, καποιο τρικ, με το Χατζισαφι, να δούμε αν μπορεί να ανταπεξέλθει. Το βασικό που δεν πρέπει να ξεχνα ο προπονητής είναι ότι το χαρακτήρα και την ψυχολογία στα δίνουν οι νίκες και οι νίκες ξεκινάνε από το μηδέν στην άμυνα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μπερδεύουμε το φιλότιμο, την προσπάθεια χωρίς ταλέντο και τη συμπαθή φυσιογνωμία του Σίμου, με το ποιος πραγματικά είναι σαν ποδοσφαιριστής, τι μπορεί να προσφέρει και ΑΝ έχει να προσφέρει. 

Προσωπικά και το έχω ξαναγράψει, δυσκολεύομαι πολύ να αποφασίσω αν ο Σίμος ή ο Μπακάκης ή ο Γεωργέας είναι ότι πιο άμπαλο έχω δει στην ΑΕΚ. 

Και δεν εννοώ άμπαλο μόνο τεχνικά, αλλά και τακτικά. 

Επίσης για να μη σας κουράζω να θυμίσω ότι ο Σίμος ήταν μέσα σε όλες τις ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ και ΞΕΦΤΥΛΕΣ της τελευταίας 3ετίας και μόνο λόγω τραυματισμού δεν ήταν και στην τελευταία. 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο που θυμήθηκα. 

Αν ο Μελισσανίδης έφερε 6αρι από τη Ligue1 με 800Κ για να μοιράζεται το χρόνο με το Σίμο των 400Κ και των δεδομένων δυνατοτήτων, τότε μας περιμένουν ΛΑΜΠΡΑ χρόνια από εδώ και πέρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και κάτι τελευταίο που θυμήθηκα. 

Αν ο Μελισσανίδης έφερε 6αρι από τη Ligue1 με 800Κ για να μοιράζεται το χρόνο με το Σίμο των 400Κ και των δεδομένων δυνατοτήτων, τότε μας περιμένουν ΛΑΜΠΡΑ χρόνια από εδώ και πέρα. 

 

Σιγα τα πολλα λεφτα να δινεις 1,2m για δυο εξαρια. Κανονικα τοσα επρεπε να δινουμε για ενα. Κατα τα αλλα ο Λεταλεκ παρουσια Σιμοες στην ενδεκαδα μπορει να παιξει ειτε CB πλαι σε Βρανιες ή και σε τριαδα με Βρανιες-Τζαβελλα αλλα και CM σε ρολο παλαι ποτε Γιοχανσον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MITSAKLAS said:

Επίσης για να μη σας κουράζω να θυμίσω ότι ο Σίμος ήταν μέσα σε όλες τις ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ και ΞΕΦΤΥΛΕΣ της τελευταίας 3ετίας και μόνο λόγω τραυματισμού δεν ήταν και στην τελευταία. 

Επισης ο Σιμοες ηταν μεσα στις προκρισεις με Μπριζ και Βολφσμπουργκ (με γκολ) και επισης καραβασικοτατος την χρονια του Πρωταθληματος. Φετος πχ με Σιμοες στην ενδεκαδα τους περναγες τους Βοσνιους αερα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Μέχρι να βρει τα πατήματα της η ομάδα και με το ενδεχόμενο τα πρώτα ματς να τα παιξεις με 2 πλαγιά μπακ είτε εκτός κλίματος (Μισελεν) είτε άπειρους (Μιται), ο Μιλόγεβιτς πρέπει να σκεφτεί να το γυρίσει σε τριαδα πίσω. Η παρουσία του Λε Ταλεκ σε βοηθα να το γυρίσεις άμεσα σε 4αδα σε περίπτωση που δεν σου βγει, ενώ μαζι με Βρανιες και Τζαβέλλα έχεις τον τέλειο δεξιό στόπερ και τον τέλειο αριστερό, που όμως σε δυάδα παρουσιάζουν μια αστάθεια. Με το Γάλλο ανάμεσα στα στόπερ θα παίρνεις σωστά την πρώτη πάσα, θα επιτρέπεις στα μπακ σου να είναι πιο ήσυχοι πίσω, ενώ η τριαδα μπροστά συν τον έναν δημιουργικό χαφ δείχνει φέτος, πως ένα γκολ το έχει. Σε αυτό το σύστημα ο αδύναμος κρίκος είναι ο δημιουργικός μέσος που πρέπει και να πασάρει και να μαρκάρει. Για αυτό το ρόλο ήταν ταμάμ ο Εντσαμ και παρακαλάμε να σου βγει ο Γαλανόπουλος η ο Γεφτιτς με πολύ φόβο στο αμυντικό κομμάτι. Ίσως εκεί θα πρέπει να γίνει κάποια δοκιμή, καποιο τρικ, με το Χατζισαφι, να δούμε αν μπορεί να ανταπεξέλθει. Το βασικό που δεν πρέπει να ξεχνα ο προπονητής είναι ότι το χαρακτήρα και την ψυχολογία στα δίνουν οι νίκες και οι νίκες ξεκινάνε από το μηδέν στην άμυνα. 

Auto skeftomoun xtes. 3ada piso

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bukowski said:

Σιγα τα πολλα λεφτα να δινεις 1,2m για δυο εξαρια. Κανονικα τοσα επρεπε να δινουμε για ενα. Κατα τα αλλα ο Λεταλεκ παρουσια Σιμοες στην ενδεκαδα μπορει να παιξει ειτε CB πλαι σε Βρανιες ή και σε τριαδα με Βρανιες-Τζαβελλα αλλα και CM σε ρολο παλαι ποτε Γιοχανσον.

1. Μακάρι ο σκατόγερος να δώσει 2Μ για εξάρι. Ειλικρινά και σοβαρά το λέω. 

2. Αν βάλεις τον ΛεΤαλεκ στόπερ η μπάλα μπροστά θα πηγαίνει μόνο με γιόμα αφού οποιαδήποτε πάσα προς το 6αρι (Σιμόες) είναι χαμένη πάσα. Αν τον βάλεις CM δεν πρόκειται ποτέ να πάρει την μπάλα σωστά από το 6αρι (Σιμόες). 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Επισης ο Σιμοες ηταν μεσα στις προκρισεις με Μπριζ και Βολφσμπουργκ (με γκολ) και επισης καραβασικοτατος την χρονια του Πρωταθληματος. Φετος πχ με Σιμοες στην ενδεκαδα τους περναγες τους Βοσνιους αερα.

Κι ο Κλωναρίδης ήταν, αλλά ποτέ δεν τον παραδεχτήκαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς το έχετε δέσει ότι είναι έτοιμος για τη μάχη ο Σιμοε

Επειδή το είπε ο μάγος της φυλής, έτσι; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Έχω την αίσθηση ότι μπερδεύουμε το φιλότιμο, την προσπάθεια χωρίς ταλέντο και τη συμπαθή φυσιογνωμία του Σίμου, με το ποιος πραγματικά είναι σαν ποδοσφαιριστής, τι μπορεί να προσφέρει και ΑΝ έχει να προσφέρει. 

Προσωπικά και το έχω ξαναγράψει, δυσκολεύομαι πολύ να αποφασίσω αν ο Σίμος ή ο Μπακάκης ή ο Γεωργέας είναι ότι πιο άμπαλο έχω δει στην ΑΕΚ. 

Και δεν εννοώ άμπαλο μόνο τεχνικά, αλλά και τακτικά. 

Επίσης για να μη σας κουράζω να θυμίσω ότι ο Σίμος ήταν μέσα σε όλες τις ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ και ΞΕΦΤΥΛΕΣ της τελευταίας 3ετίας και μόνο λόγω τραυματισμού δεν ήταν και στην τελευταία. 

Σαν αξία παίχτη εγώ σου λέω ότι δεν θα πολυδιαφωνησουμε. Σαν φιλότιμο όμως όπως το λες προτιμώ έναν αμπαλο που τα σέρνει παρά έναν τεχνίτη αρχηγό που κρύβεται. Ναι ούτε εγώ θα τον ήθελα σε μια ιδανική ΑΕΚ. Όσο δεν φέρνει άλλον, είναι πολύτιμος και έχει ρόλο. Όσο για τις πουτσες μια διευκρίνιση. Στη μια με τον Δελλα έπρεπε να βγει για να καταρρεύσεις. Και βγήκε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Έχω την αίσθηση ότι μπερδεύουμε το φιλότιμο, την προσπάθεια χωρίς ταλέντο και τη συμπαθή φυσιογνωμία του Σίμου, με το ποιος πραγματικά είναι σαν ποδοσφαιριστής, τι μπορεί να προσφέρει και ΑΝ έχει να προσφέρει. 

Υπάρχει ένας ρόλος που μπορεί να προσφέρει αν ειναι υγιής και σε καλή φυσική κατάσταση. Αυτό και μέχρι εκεί. Ούτε γεας ούτε μπακάκης είναι ο άνθρωπος, ούτε Βεράτι που προσπαθούσε να τον κάνει ο μαλακας ο Κλαρίνος που αντί να εκμεταλλευτει τις δυνατότητες τον εξεθετε στις αδυναμίες του.

Ο ορισμός του bwm(def), ούτε καν support είναι ο άνθρωπος, το ότι δεν μπορει να ανοιξει το παιχνιδι ή να βγάλει την ομαδα μπροστα ή να ελεγξει το ρυθμό δεν έχει καμία σημασία γιατί δεν είναι ο ρόλος του τέτοιος. 

Ας βρει η ομάδα τι σκατα θέλει να παίξει και αν δεν παίζει με bwm τοτε δεν εχει θέση στο ρόστερ. Αλλα τα συστηματα που δουλεύει και αυτούς που έφερε στο κέντρο, αν δεν υπάρχει bwm και 3αδα θα κλαψουνε μανούλες.

Ας μην μπερδευουμε τον ρόλο που παίζει το κάθε χαφ και τις δυνατοτητες του με το αν ο προπονητής αξιοποιεί σωστά τους παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ελπίζω να είναι ψέμα και να μην είναι αυτή η μεταγραφή που έλεγαν. 

Ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ελπίζω να είναι ψέμα και να μην είναι αυτή η μεταγραφή που έλεγαν. 

Αυτά μόνο ο Δάσκαλος μπορεί να τα ξέρει. Αλλά τουλάχιστον το μνμ στον Μπακάκη έφτασε.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν δεν τους βγήκε, η κίνηση για μπακ και στις δυο πλευρές και πάνε για 2 παίχτες με τον αριστερό να είναι κάποιος πραγματικά καλός 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Αυτά μόνο ο Δάσκαλος μπορεί να τα ξέρει. Αλλά τουλάχιστον το μνμ στον Μπακάκη έφτασε.

Με το Ρότα το μόνο μήνυμα που του δίνεις  είναι «χαλάρωσε και το Γενάρη θα είσαι πάλι βασικός». Σε περίπτωση που ο Γαλλακος είναι έξω από τα νερά του ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×