Jump to content

Παναιτωλικός- ΑΕΚ (5η αγ.): 3/10, 16:00, CosmoteSport 1


Bukowski
 Share

mvp-κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Μισελέν
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Σιμόες
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Σβάρνας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βράνιες
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Σβάρνας


Recommended Posts

Guest tony_montana

Δηλώσεις μισελεν. Λίγα τα ψωμιά του. Και δεν ανέφερε καν τον αρχηγό και αντικαθιστά τον Μιχαλιό. 

 

Τσούμπερ και Λιβάι δίνουν μεγάλη ποιότητα»

Ο 24χρονος στάθηκε στην ποιότητα που διαθέτει η ΑΕΚ στη μεσοεπιθετική της γραμμή και ειδικότερα στην παρουσία των Στίβεν Τσούμπερ και Λιβάι Γκαρσία που κάνουν πιο εύκολη τη ζωή όλων για να παίζουν απλό και γρήγορο ποδόσφαιρο.

«Έχουμε πολλούς ποιοτικούς παίκτες και αυτό μας δίνει περισσότερη αυτοπεποίθηση. Είναι σημαντικό να κερδίζουμε παίζοντας απλό και γρήγορο ποδόσφαιρο. Αυτό μας φτιάχνει την ψυχολογία. Όταν έχεις πολύ ποιοτικούς παίκτες όπως ο Τσούμπερ και ο Λιβάι Γκαρσία, αν παίζεις με απλό τρόπο, αυτοί οι παίκτες βρίσκουν τους χώρους και μετά όλα γίνονται εύκολα για μας», υπογράμμισε ο Μισελέν, ο οποίος σημείωσε πόσο σημαντική είναι η καλή συνεργασία που πρέπει να έχει με τον Λιβάι Γκαρσία στη δεξιά πτέρυγα για να βγαίνουν στο γήπεδο όσα δουλεύονται:
 

«Είναι πολύ σημαντικό να συνεργάζομαι σωστά με τον Λιβάι στα ανεβάσματα, αλλά και με τους παίκτες που παίζουν στον άξονα ώστε να βγαίνουν οι συνδυασμοί και τα ένα – δύο που επιχειρούμε».

Τέλος, αναφορικά με τους πρώτες του εντυπώσεις στην ΑΕΚ και την παρουσία του στους κιτρινόμαυρους ο Μισελέν με ένα πλατύ χαμόγελο έδειξε ότι το απολαμβάνει και πως έκανε τη σωστή επιλογή το καλοκαίρι.

«Είμαι ευχαριστημένος από τους πρώτους μήνες μου στην ΑΕΚ. Είναι μια καλή εμπειρία για μένα. Είναι η πρώτη φορά που παίζω ποδόσφαιρο στο εξωτερικό. Σίγουρα δεν είναι εύκολο, αλλά μου αρέσει και θα δίνω τα πάντα γι’ αυτή την ομάδα».

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, billy21 said:

Ελπίζω (εφοσον έχει καλη παρουσια) ότι φετος θα σταματήσει κι αυτή η απαξίωση στην θέση του πλάγιου μπακ.

Να δούμε επιτελους πώς είναι να έχεις κανονικό αριστερό μπακ και όχι Λόπες (ο οποιος γενικά την έβγαλε στο απυρόβλητο).

Δεν είμαι παντως εξίσου αισιοδοξος με τον δεξιό μπακ (αν και καλυτερος των Μπακάκο-Παουλινιων).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nikos said:

Ελπίζω (εφοσον έχει καλη παρουσια) ότι φετος θα σταματήσει κι αυτή η απαξίωση στην θέση του πλάγιου μπακ.

Να δούμε επιτελους πώς είναι να έχεις κανονικό αριστερό μπακ και όχι Λόπες (ο οποιος γενικά την έβγαλε στο απυρόβλητο).

Δεν είμαι παντως εξίσου αισιοδοξος με τον δεξιό μπακ (αν και καλυτερος των Μπακάκο-Παουλινιων).

Θέλει χρόνο ο Μισελέν. Προσωπικά θέλω να δω κ τον Ρότα σε κάποια ματς.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, billy21 said:

Στατιστικά από site Σουπερ Λιγκ, Λε Ταλέκ 3 κλεψίματα 0 λάθη. Λάθη Μάνταλος 7, Τσούμπερ & Γκαρσία 5, Σιμόες & Μοχαμαντί 4.  Στάνκοβιτς 7 αποκρούσεις κ 8 κλεψίματα. Πάσες Τσούμπερ 4 κ από 3 Μάνταλος, Μοχαμαντί, Λε Ταλέκ. 4/8 γεμίσματα ο Μάνταλος 1/2 ο Τσούμπερ κ 1/3 ο Μοχαμαντί. 7 επεμβάσεις ο Τζαβέλας, 4 ο Στάνκοβιτς, 3 ο Βράνιες, 2 ο Γκαρσία. Τελικές 4 ο Τσούμπερ, 3 ο Αραούχο κ ο Βράνιες. Λε Ταλέκ κ Σιμόες έκαναν τα περισσότερα φάουλ από 4. Τα περισσότερα κερδισμένα ο Μάνταλος με 8 κ μετά ο Λε Ταλέκ με 2. Αυτά σαν πρώτη εικόνα.

Αφορούν τον αγώνα με τον Παναιτωλικό ξέχασα να το σημειώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
8 hours ago, kitrinomauros_asthenis said:

Βέβαια και ο Λιβάι στην συγκεκριμένη φάση ξύνει το παπάρι του όταν κάνει την μαλακία ο Μάνταλος, για να έχει δίκιο θα έπρεπε πρώτα να τρέξει να καλύψει και μετά να κράξει. 

Προφανως και θα ξινει το παπαρι. Σιγα μην καθεται να τρεχει επειδη ο Μανταλος την ειδε Μαραντονα και πηγε αναμεσα σε 4. Εγω δεν λεω αν εχει δικιο ή αδικο λεω οτι την επομενη φορα δεν θα αρκεστει στο απλα να σηκωσει τα χερια του αλλα θα του πεταξει και κανενα μπινελικι.

Link to comment
Share on other sites

100% ευστοχία στις κοντινές μεταβιβάσεις, 80,6% στις μακρινές. Νομίζω σε αυτό το κομμάτι ο παίκτης είναι άψογος!

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×