Jump to content

Παναιτωλικός- ΑΕΚ (5η αγ.): 3/10, 16:00, CosmoteSport 1


Bukowski
 Share

mvp-κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Μισελέν
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Σιμόες
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Σβάρνας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βράνιες
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Σβάρνας


Recommended Posts

Το πρωτο από την σειρα των 5 παιχνίδιων [Παναιτωλικος (εκτος), Ατρομητος (εντος), Βολος (εκτος), Αρης (εντος) και Απολλων Σμυρνης (εκτος)] που πρεπει να τα κερδίσουμε ΟΛΑ μέχρι να υποδεχτουμε τον Ολυμπιακο 10η αγωνιστικη.

Το ματς ειναι τρομερα κρισιμο, πραγματικα δυσκολο και υπαρχει μονο η νικη καθως ακολουθει διακοπη.

Κυρ μαλακα σοβαρεψου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic

ΤΕΡΜΑ: Στανκοβιτς

ΑΜΥΝΑ: Μισλεν, Βρανιες, Λατσι, Μοχαμαντι

ΧΑΦ: Λεταλεκ, Σιμανσκι, Τζουμπερ

ΕΠΙΘΕΣΗ: Αμραμπατ (ή Τανκοβιτς), Αραουχο, Χατζησαφι

4-3-3 και αν προηγηθουμε Λεταλεκ να παει CB σε τριαδα αμυνας και να μπει ο Σιμοες αντι Τανκοβιτς ή Χατζησαφι γυρνωντας το σε 3-5-2

ΥΓ: Κανονικα οι Γκαρσια και Καριμ πρεπει να μεινουν εκτος ροτεισιον στα επομενα 2-3 παιχνιδια μπας και συνελθουν λιγο. Το αυτο και για τον Μισλεν αν δεν ανεβει αισθητα μεθαυριο. Μανταλος και Γεφτιτς παγκο και να παλευουν βδομαδα την βδομαδα ποιος θα ναι πρωτη ή δευτερη αλλαγη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τρανταχτη αδυναμία της ΑΕΚ στο κέντρο; Η έλλειψη ταχύτητας. Ελλείψει άλλων λύσεων λοιπόν εγώ θα έβαζα στο rotation στο κέντρο τον Μισελεν και το Χατζισαφί, με δεξιο - αριστερο μπακ Ροτα - Μοχαμαντι, να στήνονται και ωραία τριγωνακια στις πλευρές με Ροτα - Μισελεν - Γκαρσια/Αμραμπατ, Μοχαμαντι - Χατζισαφι - Τσουμπερ. Δηλαδή εγώ τον προπονητη τον θέλω να μου βγάλει και απο σκατά γιαούρτι. Το βγαζω χαφ βάζω χαφ το κανει και η γιαγια μου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι στο ίδιο γήπεδο είχαμε στα χαφ Βασιλαντωνοπουλο και τη Μοσχαροκεφαλη Χνιντ. Παραδοσιακά κερδίζουμε, αλλά φέτος είναι κομβικό το παιχνίδι εδώ που φτάσαμε και ο Παναιτωλικός παίζει μπάλα με τον Αναστασίου. Δε βλέπω να κερδίζουμε εκτός αν καθαρίσουν οι μπροστινοι 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bukowski said:

Το πρωτο από την σειρα των 5 παιχνίδιων [Παναιτωλικος (εκτος), Ατρομητος (εντος), Βολος (εκτος), Αρης (εντος) και Απολλων Σμυρνης (εκτος)] που πρεπει να τα κερδίσουμε ΟΛΑ μέχρι να υποδεχτουμε τον Ολυμπιακο 10η αγωνιστικη.

 

10 ποντοι και παραπάνω είναι εξαιρετική συγκομιδή

8-9 είναι καλή

με κάτω από 8 σφίγγουμε

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

10 ποντοι και παραπάνω είναι εξαιρετική συγκομιδή

8-9 είναι καλή

με κάτω από 8 σφίγγουμε

5 νικες πρεπει να κανεις

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Το βγαζω χαφ βάζω χαφ το κανει και η γιαγια μου

Καλα ο συγκεκριμενος ειτε προηγειται 3-0, ειτε ειναι 0-0, ειτε χανει Σαχωφ και Καριμ θα βαλει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα ο συγκεκριμενος ειτε προηγειται 3-0, ειτε ειναι 0-0, ειτε χανει Σαχωφ και Καριμ θα βαλει.

Και σε λίγο διαστημα Μπακακη - Σβαρνα - Μανταλο

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να λέμε ότι κάνουμε πρωταθλητισμό χρειαζόμαστε νίκες με τέτοιους αντιπάλους και μέχρι το επόμενο ντέρμπι. Με καμιά δεκαριά βαθμούς σε 5 παιχνίδια, μάλλον πάμε για έξοδο στην  ευρώπη, εκτός αν έχουν παρόμοιες  απώλειες και οι δύο γαύροι, στο μεταξύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα επομενα 5 ματς πρεπει να τα παρεις και τα 5. Με σφιχτο και σοβαρο ποδοσφαιρο.-

Δεν υπαρχει δικαιολογια, ουτε Ευρωπη εχεις ουτε τιποτα και μετα τον Παναιτωλικο εχεις και διακοπη.

Ξεκινα να κερδιζεις σερι τους μικρους μεσα-εξω και βλεπουμε και για τους γαυρους.

Link to comment
Share on other sites

Στάνκοβιτς

Ρότα-Βράνιες-Λάτσι-Μοχαμαντι

Λε Ταλεκ - Σιμανσκι - Τσουμπερ-

Αμραμπαντ - Αραούχο - Γκαρσία(αριστερά)

Εάν δεν παίξει ο Μαροκινός κ με την προϋπόθεση ότι ο Σιμόες είναι καλά, τραβάς τον Λε Ταλεκ πίσω στην θέση του Λάτσι κ βάζεις Χατσιζαφί αριστερά κ Γκαρσία δεξιά, η απλά βάζεις τον Χατζισαφί. Όχι άλλο Τσούμπερ στον ασβέστη , όχι άλλο Γκαρσία στον ασβέστη, έχεις μπακ τώρα δώσε τους χώρο να ανέβουν να βγουν συνεργασίες τους βάζουμε σε μια ευθεία στα άκρα λες κ θα τους επιθεωρήσει ο Στρατηγός. Και επιτέλους άσε τον Γάλλο να κάνει αυτό που ξέρει μπροστά απ τα μπακ. Μην τον ανεβάζεις κ τον σκοτώνεις. Περιμένω ανακάτεμα με τον Παναιτωλικό. Εγώ αν έπαιζα το κεφάλι μου θα εξαντλούσα κάθε δυνατότητα του ρόστερ κ θα έγραφα τις δημόσιες σχέσεις στα παπάρια μου. Απολύθηκα? Οκ αλλά έγινε με τον τρόπο μου όχι για να χωρέσω τους πάντες κ τα πάντα στην 11αδα.  Να ξέρουμε ότι εδώ θα χρειαστεί πολύ τρέξιμο, μα πολύ τρέξιμο. Οι παίκτες του Παναιτωλικού είναι τεχνίτες με δυναμικά χαφ. Επίσης έχουν ένα γομαράκι στο κέντρο της άμυνας που όταν ανεβαίνει στα στημένα κινείται συνέχεις πριν την εκτέλεση κ δημιουργεί καταστάσεις. Πίσω έχει αρκετά θέματα ο Παναιτωλικός ειδικά στο τρανζίσιον. Αποκλείω να κλειστεί γιατί δεν μπορεί να το κάνει. Ακόμη κ στο 1-1 με την Λαμία εκτός την πίεζε για το 1-2 παρόλο που το Χ ήταν καλό αποτέλεσμα κ αρκούσε να καθίσει πίσω απ την μπάλα. Αν θολώσει το μυαλό του μαλάκα πάλι κ ξεκινήσει με τπτ αργοκίνητα καράβια στο κέντρο., θα γράψουμε πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Πίστωση χρόνου reloaded .

Αν κερδίσει , παίρνει ηρεμία στην διακοπή να δούμε τι μπορεί να κάνει ο Ντούσαν Μιλογεβιτς

Αν χάσει η και ισοπαλία ίσως γίνει αλλαγή .

Προσωπικά θέλω νίκη , ηρεμία και δουλειά 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Με λιγότερες από 4 νίκες + ισοπαλια, θα πρέπει να "χαιρετίσει". Αν και θα φύγει νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενουμε τα επόμενα 5 παιχνίδια για να φύγει, θα το έχουμε χάσει το τρένο. Με το ζορι θα μαζέψει 9-10 βαθμούς σε αυτά, όποτε θα σχολάσει στο ντέρμπι με τον γαύρο. Και η χρόνια χαιρέτησε πάλι πριν τον Δεκέμβρη 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Το πρωτο από την σειρα των 5 παιχνίδιων [Παναιτωλικος (εκτος), Ατρομητος (εντος), Βολος (εκτος), Αρης (εντος) και Απολλων Σμυρνης (εκτος)] που πρεπει να τα κερδίσουμε ΟΛΑ μέχρι να υποδεχτουμε τον Ολυμπιακο 10η αγωνιστικη.

Το ματς ειναι τρομερα κρισιμο, πραγματικα δυσκολο και υπαρχει μονο η νικη καθως ακολουθει διακοπη.

Κυρ μαλακα σοβαρεψου.

 

1 hour ago, Bukowski said:

Τα επομενα 5 ματς πρεπει να τα παρεις και τα 5. Με σφιχτο και σοβαρο ποδοσφαιρο.-

Δεν υπαρχει δικαιολογια, ουτε Ευρωπη εχεις ουτε τιποτα και μετα τον Παναιτωλικο εχεις και διακοπη.

Ξεκινα να κερδιζεις σερι τους μικρους μεσα-εξω και βλεπουμε και για τους γαυρους.

Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια, είμαστε τόσο γραφικοί που έχει πλάκα. 😄

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς έχει ένα συγκεκριμένο σχέδιο. Να φτιάξει μια ομάδα που θα παίζει κυριαρχικό ποδόσφαιρο ανεξαρτήτως έδρας κι αντιπάλου.
Μια ομάδα με πίεση ψηλά, με τρεξίματα στον χώρο, με γρήγορες μεταβάσεις με κυκλοφορία της μιας επαφής. Ένα ποδόσφαιρο που θα γίνει βίωμα.
Ως τώρα βλέπουμε μεμονωμένα κομμάτια, σκορπισμένα όπως ένα παζλ προτού συμπληρωθεί.
Πρώτα θα πρέπει να αποκτηθεί τακτική πειθαρχία μέσα από την οποία θα δομηθεί η συνοχή. Μέσα από την συνοχή θα προκύψει η ομοιογένεια ώστε να αναδειχθεί η ατομική ποιότητα που θα φέρει τ' αποτελέσματα. Κι αυτά θα διαμορφώσουν τον χαρακτήρα.
Αυτα είναι τα στάδια. Δεν ξέρω πόσο γρήγορα ή αργά η ΑΕΚ θα καταφέρει να τα καλύψει, αλλά αυτή η διαδικασία αποτελεί προτεραιότητα για το club. 
Λογικά θα προκύψουν κι άλλες στραβες κι άλλα σκαμπανεβάσματα. Δεν γίνεται αλλιώς, μια τέτοια μετάλλαξη δεν γίνεται ομαλά. Γι' αυτό λέμε πως δεν χρειάζονται βιαστικές κρίσεις. 
Θέλει αντοχή να ξεπεραστούν κραδασμοί όπως της Τούμπας κι εμπιστοσύνη στην καθημερινή δουλεια. Πάντως, αυτό είναι το σχέδιο κι έχει μεγάλο ενδιαφέρον...

Ιωάννης Σαντοριναιος. Αυτό θέλει να παιξει ο Μιλόγεβιτς και δεν τον νοιάζει ο αντίπαλος 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς έχει ένα συγκεκριμένο σχέδιο. Να φτιάξει μια ομάδα που θα παίζει κυριαρχικό ποδόσφαιρο ανεξαρτήτως έδρας κι αντιπάλου.
Μια ομάδα με πίεση ψηλά, με τρεξίματα στον χώρο, με γρήγορες μεταβάσεις με κυκλοφορία της μιας επαφής. Ένα ποδόσφαιρο που θα γίνει βίωμα.
Ως τώρα βλέπουμε μεμονωμένα κομμάτια, σκορπισμένα όπως ένα παζλ προτού συμπληρωθεί.
Πρώτα θα πρέπει να αποκτηθεί τακτική πειθαρχία μέσα από την οποία θα δομηθεί η συνοχή. Μέσα από την συνοχή θα προκύψει η ομοιογένεια ώστε να αναδειχθεί η ατομική ποιότητα που θα φέρει τ' αποτελέσματα. Κι αυτά θα διαμορφώσουν τον χαρακτήρα.
Αυτα είναι τα στάδια. Δεν ξέρω πόσο γρήγορα ή αργά η ΑΕΚ θα καταφέρει να τα καλύψει, αλλά αυτή η διαδικασία αποτελεί προτεραιότητα για το club. 
Λογικά θα προκύψουν κι άλλες στραβες κι άλλα σκαμπανεβάσματα. Δεν γίνεται αλλιώς, μια τέτοια μετάλλαξη δεν γίνεται ομαλά. Γι' αυτό λέμε πως δεν χρειάζονται βιαστικές κρίσεις. 
Θέλει αντοχή να ξεπεραστούν κραδασμοί όπως της Τούμπας κι εμπιστοσύνη στην καθημερινή δουλεια. Πάντως, αυτό είναι το σχέδιο κι έχει μεγάλο ενδιαφέρον...

Ιωάννης Σαντοριναιος. Αυτό θέλει να παιξει ο Μιλόγεβιτς και δεν τον νοιάζει ο αντίπαλος 

Καρμπόν αυτά που ακούγαμε και από Καρντόζο δλδ 😅😅

αρχίζει κι έχει πολύ πλάκα η φάση , και το χειρότερο είναι ότι τώρα έχουμε και σαφώς καλύτερο υλικό σε σχέση με τότε.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό  οκ θέλεις να παίξεις το ποδόσφαιρο σου. Υπάρχουν κάποια παιχνιδια όμως που πρεπει τουλάχιστον να μην χάσεις. Και μετά παιξε στα υπόλοιπα ματς το συστημα σου. Αυτό μου δείχνει δογματικους που δεν τους νοιάζει τι θα γίνει αρκεί να πουνε ότι εγώ το προσπάθησα. Μακάρι να βγει χωρίς απώλειες αλλά βλεπουμε στην πραξη ότι αυτό δεν συμβαίνει. Άλλαξε παρε τα αποτελέσματα και μετά το φτιάχνεις 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×