Jump to content

Χειμερινή μεταγραφική περίοδος 2021


Guest tony_montana
 Share

Recommended Posts

Πάλι μπλέξαμε με ομάδες που δεν θέλουν να δώσουν τον παίκτη τους τζάμπα κ παλιοχαρκτήρες που θέλουν λεφτά ε? Πάλι θα δώσουμε σκληρή μάχη κ θα πέσουμε ηρωικά? Πάλι η επιταγή θα μέινει στο συρτάρι? Πάλι δεν πρέπει να δώσουμε πολλά λεφτά γιατί τον χειμώνα παίκτες δεν υπάρχουν? Πάλι θα φάμε πρόστιμο από την ΟΥΕΦΑ γιατί ο τσίπης δεν κάνει μια ΑΜΚ? Πάλι τελειώνει ο χρόνος κ δεν θα.... προλάβουμε(lol)? 6 μήνες πριν την Αγιά Σοφιά... πάλι τα ίδια? Αιώνια αναπάντητα ερωτήματα, μεταφυσικά μερικά κινούνται πολύ παλιά πίσω στις αρχέγονες εποχές του φιλικού με την Νίκη Β. Εκεί που γλυτώσαμε την ξεφτίλα μια χαμένης χρονιάς  αλλά Ρούλης, γιατί τα ερωτήματα εν μέρει απαντήθηκαν, βέβαια τότε ήταν πολύ πιο εύκολο σε θέμα επιπέδου.  Για να δούμε τι... διάθεση υπάρχει... 6 μήνες πριν ουσιαστικά μπούμε στο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω να ερχεται καποιος ..ας αλλαξουμε την ερωτηση.....κανενας μη αθλητης θα φυγει? Θα κουνησετε τα λιμναζοντα μεταγραφικα νερα εκει στην ΠΑΕ?
ή τωρα με αργιες και κηδεια Σεραφιδη δεν δουλευει τιποτα? 
Πιασαμε 10/1 και δεν κινειται φυλλο. Περιμενουμε το ματς με του βου?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κόψει βασιλοπιτα η ΠΑΕ δεν έχει μεταγραφες και αποχωρήσεις. Ποιος θα κάτσει να υπολογίσει τα κομμάτια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Αν δεν κόψει βασιλοπιτα η ΠΑΕ δεν έχει μεταγραφες και αποχωρήσεις. Ποιος θα κάτσει να υπολογίσει τα κομμάτια 

Ο Δηματοςχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν οι φωστήρες τις ΠΑΕ είχαν φέρει τον χαφ από την αρχή του μήνα θα είχε 15 ολόκληρες μέρες χωρίς αγώνα με τον προπονητή να δουλέψει. Στην ΑΕΚ της αγωνιστικής κακομοιριάς κ του μη πρωταθληματισμού αυτό είναι πολυτέλεια. Τέτοια εποχή του χρόνου αν είσαι πάλι σε -9, -11, -14 δεν θα υπάρξει έλεος, όχι από εμάς που φωνάζουμε καιρό, αλλά από αυτούς που σε αποθεώνουν. Να το θυμάσαι, δεν θα στο πει κανένας απ τους αυλοκόλακες δίπλα σου. Ειδικά ο εχθρός της ΑΕΚ, το απαλοιφάδι μιας άλλης εποχής γαμώ τον Ολυμπιακό του. Φρόντισε να εμφανίσεις αυτό το σίχαμα στα ιερά χώματα. Να ντραπεί κ η ντροπή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε δεν τίθεται θέμα καν σύγκρισης για την ώρα με τους κωλογαύρους. Μεγάλο ζήτημα θέτεις για του χρόνου και τι θα γίνει με το ηθικό μας,τη ψυχολογία μας αν σε περίπτωση συνεχισθεί η μίζερη κατάσταση αυτή και είμαστε πάλι εκτός τίτλου από τις γιορτές και μέσα στο σπίτι μας . 

Για την ώρα έχουμε μείνει -και πρώτος εγώ για να μην παρεξηγούμαι- στο ότι ο χοντρός βγάζει χρήματα από ναρκωτικά,από μαύρες δοσοληψίες με μάνατζερ ,από δε ξέρω τι άλλο κακό ..οπότε αδίκως βρισκόμαστε στο -9 από νωρίς και ηρεμούμε . .και φέτος ακομα σε ένα νορμάλ πρωτάθλημα χωρίς νουρ1 και Αυγενακη θα ήμασταν εμείς πρωταθλητες..  αλλά ρε συ τους δίνουν 1+ εκ. ευρώ για ένα Σέρβο τους άγνωστο που έχουν δώσει δανεικό β Ισπανίας και γελάνε με την πρόταση ..πως έχουν πουλήσει Πρέμιερ λιγκ Σα, Ποντενσε ακόμα και ο Χολεμπας έπαιξε βασικός στο καλύτερο πρωτάθλημα ενώ εμείς παλεύουμε να πουλήσουμε τον Μπακάκη ,τον Σβάρνα και τον Ντατσενκο και δεν .. χαιρόμαστε που πήραμε 200 χιλιάρικα για δανεισμό του Χνιντ και αυτός δεν έχει μιλήσει ποτέ ξανά από τον Ιούλιο με άνθρωπο της ΑΕΚ , τόσους μήνες..δεν έχεις τμήμα/άνθρωπο καν να ασχοληθεί με τις περίφημα αυτά κοκτέιλ που πινουν οι γαύροι,ναι που για αυτά βγάζουν τεράστιο κονδύλι ετήσιο και τρέχει σαν παλαβός ακόμα ο Βαλμπουενά.. ενώ εσύ παρέχεις για τους παίκτες σου Lanes vitamin C 1000 mg και στέλνεις πρώην οπαδό και νυν άνθρωπο για όλες τις δουλειές στην ΠΑΕ να τις παραγγείλει μαζικά από το διαδίκτυο.

δε βλέπουμε φίλε πως με πραγματικά δεδομένα ..έχουν τον Μοντεστό έχεις τον Κονέ ..έχουν τον Καρεμπέ έχεις τον Παπαδημητρίου .. έχουν τον Μαρτινς έχεις τον Αργύρη Γιαννίκη .. έχουν τον χοντρό να τα σκάει και έχεις τον δικό μας να παζαρευει να γίνουν 150 από 100 τα χρήματα της Ζόρια για τον Ντατσενκο για να τον παραχωρήσει.Θα μας σώσει το 50ρικο.Πιστεύει.

Τόσο καιρό είχαν σίγουρο για τις γιορτές και ήδη μεταγραφή τον χαφ.Κλεισμενο. Οπως ήταν και με Εντσαμ.Ξαφνικα η ΑΠΟΛΥΤΗ σιγουριά έγινε βεβαιότητα με ερωτηματικό και τελευταία είναι δύσκολη περίπτωση και από χθες κοιτάμε έναν από Ισπανία , μετριότητα. Δυστυχώς αυτος είναι ο Σφιχτός, αυτή είναι η διοίκηση της ΑΕΚ,ίσα βάρκα ίσα πανιά,έσοδα έξοδα ,χέρι στην τσέπη ; Για μαλακα με χέρι στην τσέπη μη ψάχνεις στη Νίκαια.

Το θέμα φίλε δε θα είναι πάντως του χρόνου αν θα μπορεί κανείς να μας ηρεμήσει αν έχουμε πάλι τα ίδια και μέσα στο σπίτι μας.. αλλά πώς θα μπορούμε να κοιμηθούμε.

Θαναι τεράστια και πολυεπίπεδη ήττα για την ΑΕΚ μας την ίδια πρωτίστως.. αν με την είσοδο μας του χρόνου στην Αγια Σοφιά ,στο σπίτι μας.. η ομάδα πάλι φανεί λίγη αγωνιστικά. 

Μελισσανίδη κάνε επιτέλους την ΑΕΚ μεγάλη.

Η ΑΕΚ δεν είναι κατασκευαστική.

Η ΑΕΚ είναι μεγάλη ομάδα.

Λατρεύουμε την ΑΕΚ.

Κάνε μας να χαμογελάσουμε.

Υγ. Γαμιεται ο Ολυμπιακός σας και ο πρεζέμπορας χοντρός.

 

  • Δικεφαλάκι 15
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι και του χρόνου στο νέο γήπεδο τα ίδια θα είναι. Απλά ελπλιζω σε overachieve στα εντός ματς, πχ στα φετινά στην Αγία Σοφία πιστευω θα νικούσαν οφη και με γαβρο θα πιαναμε Χ... και να σου στο -3.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν με νοιάζει ούτε ο χαφ ούτε τπτ, μόνο μια πληροφορία που θα έχει τις λέξεις υποψήφιος αγοραστής θα με κάνει να νιώσω καλά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να την κάνει μεγάλη αποκλειεται. Ο ιδιος έλεγε στους αρδ το καλοκαίρι ότι τον ενδιαφέρουν οι υποδομές και όταν πέρασε η κουβέντα  στο αγωνιστικό άρχισε κάτι γραφικότητες για Μποταφογκο.

Το καλοκαίρι έκανε μια καλη αρχη (για μας), αλλα για αυτόν δεν ήταν απλά μια καλη αρχη, ήταν τρελή υπέρβαση. Και πώς να μην είναι όταν είναι ένας διαχειριστης που δεν βαζει λεφτα.

Οταν ο Μαρινακης έχασε πρωταθληματα, το πρώτο που είπε ειναι το θα αυξήσω το μπατζετ. Δεν με νοιάζει από πού βγάζει τα λεφτα του, οπαδοί είμαστε ούτε δικαστές ούτε του κατηχητικού. 
Η εύκολη δικαιολογια είναι ότι οι άλλοι είναι αλήτες ενώ εμεις έχουμε το αγιοπαιδο τον Μελισσανίδη και παλιότερα Ψωμιαδηδες και σια. Ανέκδοτα.
 

Να βρει αγοραστή εύχομαι εγω, αλλά κι αυτό ούτε εύκολο είναι, ούτε πρόκειται να συμβεί αν δεν περάσει και η επόμενη χρονια που θα μπει μέσα και θα ζήσει την αποθεώση.  Φοβαμαι ότι αυτό το τελευταίο θα του δώσει και κανα δυο χρονάκια επιπλεον χωρίς μουρμούρα, τώρα που το σκεφτομαι.

Ο πήχυς έχει πέσει απιστευτα εξαλλου, εδώ μερικοι τον αποκαλούν προεδραρα και τέτοια. Τους φτάνει το γήπεδο, ακόμα και μετά την πεσαδα, ποιο αγωνιστικό τώρα και κουραφέξαλα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν κάνει μεταγραφές, να βρισκόταν ένας τρόπος να μην ξαναπατήσει γήπεδο ο σπυριαρης ηγέτης που μας επέβαλε...

50% βελτίωση θα είχαμε τουλάχιστον αν δεν ξαναπαιζε αυτό το πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγια λυπητερά από τον δάσκαλο.

Τπτ δεν θα αλλάξει ασφαλώς κι όταν μπούμε στο νέο γήπεδο - με την υπομονή να έχει εξαντληθεί - μετά τους πρώτους μήνες του μέλιτος, θα ζήσουμε επικές στιγμές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έφτασε στο σημείο αυτό και ο ηρωικός οπαδός ο δάσκαλος Στυλ τα, πραγματα ειναι πολυ χειρότερα από όσο φανταζόμαστε. Τα δείγματα τα έχει δώσει εξάλλου ο δραχμαι δεν δίδω δολάρια δεν δίδω τίγρης. 

Θα φαμε Γιάννικη  στην μάπα και στην Αγία Σοφία. Το θλιβερό είναι ότι σε νέο γήπεδο θα πας με παλια εργαλεία. 

Δεν αλλάζει χουι ο άνθρωπος

Θλίψης

Link to comment
Share on other sites

Καιρός είναι να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα.

Καλύτερη διαχείριση να κάνει στα έξοδα της ΠΑΕ εγώ θέλω. Από το 2013 πάνε 9 χρόνια και αν προσθέσουμε το κόστος σε μισθούς και αποζημιώσεις προπονητών είναι σίγουρο ότι θα είχαν μεγαλύτερη αξία τα χρήματα που έδωσε η ΠΑΕ σε πιο ακριβούς αλλά καλύτερους coaches. 

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με τους παίχτες.

Οπότε όπως είπε και ο δάσκαλος, όταν αυτοί έχουν Καρεμπέ και εμείς Κονέ και πριν κάτι αστείους δήθεν υπερεπιτυχημένους και νυν άνεργους παράγοντες η ιστορία θα επαναλαμβάνεται με μόνη διαφορά τα ονοματεπώνυμα.

Η ΠΡΩΤΗ επένδυση που ΠΡΕΠΕΙ να κάνει είναι σε προπονητή και τεχνικό διευθυντή. Εκεί ΠΡΕΠΕΙ να δώσει τα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

Εμείς ακόμα νομίζουμε ότι επειδή είπε μια μαλακία με το EΡΧΟΜΑCΤΕ πριν μια δεκαετία πρέπει να κρατήσει την υπόσχεσή του λες και είναι αδελφός μας. 

Ή νομίζουμε ότι καίγεται για την πρώτη χρονιά στην Αγιά Σοφιά όπως κάηκε και με την πεσάδα. 

Ας είμαστε ρεαλιστές. Επιτέλους.

Να είναι καλά ο άνθρωπος, να του κάνουμε ΑΓΑΛΜΑ για αυτό που χτίζει κι ας πάμε παρακάτω χωρίς αυτόν αν δεν μπορεί να αντιληφθεί τα αυτονόητα πλέον.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνει το παραμυθι θα τελειώσει όταν μπουμε στο νέο γήπεδο και οι φάπες που τρώμε θα συνεχίζονται. 

Τα κανονακια τελειώνουν σιγά σιγα

Link to comment
Share on other sites

Η συνηθισμένη κακομοιριά του Μελισσανιδη. Ουδεμία έκπληξη. Ευχαριστουμε αιωνίως για το γήπεδο αλλά καταντήσαμε περιγελος. 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην παρεξηγηθώ, αλλά θέλω να πω ότι πιστεύω ακράδαντα πως μέρες σαν τη σημερινή, με την κηδεία του Σεραφείδη, είναι οι πιο ΑΕΚ μέρες για πολλούς συνοπαδους. Νοσταλγία, θλίψη, δάκρυα. Δεν απαξιώνω τον Σεραφείδη, καμία σχέση. Απλά νομίζω ότι ο Μελισσανιδης κι οι λάτρεις του θέλουν θλίψη κι όχι κούπες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πει καιρό. 

Με εμφύλιο γκρεμίστηκε το Νίκος Γκούμας , με εμφύλιο θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά.

Χωρίς ομάδα στην Αγιά Σοφιά θα έχουμε σόου σε όλα τα επίπεδα.

Τι να σου μαζέψουν οι ΚΚ αυτού του κόσμου ?

Πως θα κατηγορήσουν τον κόσμο της ΑΕΚ που θα απαιτεί κάτι καλύτερο όταν αυτός θα κάθεται στα 10 μέτρα ?

Θέλω να έχω μια κρυφή ελπίδα πως θα κάνει ότι πρέπει ο ΔΜ το καθήκον του έστω και στο πάρα ένα 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνονται λέει να παρουν έναν Ιρανό ακόμα 22χρονο μέσο τον Εζατολαχι. Από την Βειλε. Αρε ΑΕΚαρα μου Quo Vantis? 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει και η περσονα του Μαρινακη για να διατηρούμε την αντιπαράθεση με το γαυρο σε αξιοπρεπές οπαδικο  επίπεδο. Και η αξιοπρέπεια μετριέται στο εμείς ασχολούμαστε με τις μπίζνες του μεγαλομετοχου τους και αυτοί ασχολούνται με την ενασχόληση μας. Αν δεν υπήρχαν και αυτά, ποιος θα διεκοπτε τον υγιεινό περίπατο ? Πιάνουμε σιγά σιγά και τα στάνταρ του Βου  στη φρασεολογία , στο  αφήγημα, στο πως βλέπουμε την αντιπαράθεση με το γαυρο και μια και είναι free of charge ολο αυτό μια χαρά βολεύεται και ο φίλαθλος και κάνει εκπομπή με φουρα. Το δίλημμα για μένα είναι υπαρκτό. Τι επιθυμεί τελικώς ο Ενωσιτης. Πρωτάθλημα   πορείες στην Ευρώπη και εφοπλιστή Μαρινακη ή Μανταλο, εμπόριο ελπίδας και Μαρινακη 666? Όσοι δεν προλάβατε τα Φιλαδέλφεια καλό είναι να διαβάσετε τι ξευτιλικια και κηδείες έχουμε δει δια ζώσης. Για να ξέρετε τι σας περιμένει άμα κατεβαινετε με κόουτς Α και Πετρακη Σούπερ Σταρ. Ο τύπος δεν θέλει να βάλει σεντ. Ουτε θέμα ψαξίματος είναι  ούτε γραφικότητας  ουτε πίστης στην δεκαετία του 90. Αν έβρισκε 11 ψώνια που θα τον πλήρωναν για να παίξουν στην ομάδα, πιστεύετε ότι δεν θα τα προτιμούσε?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΠΑΕ ΑΕΚ χαμήλωσε το θέμα, τονίζοντας πως δεν υπάρχει τίποτα σχετικά με τον Περέα την δεδομένη στιγμή.

Βέβαια, αυτήν την τακτική την έχει ακολουθήσει σε αρκετές περιπτώσεις στο παρελθόν η κιτρινόμαυρη ΠΑΕ, ακόμα και σε υποθέσεις ποδοσφαιριστών που δεδομένα απασχόλησαν την ομάδα και είτε αποκτήθηκαν είτε δεν προχώρησαν οι περιπτώσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω ξενερωσει με την ομαδα απ το παιγχνιδι με τον οφηβ. Εκει βαρεσα κοκκινα

Τεταρτη ηταν η πρωτη φορα που ειδα ΑΕΚ  χωρις αγχος  αλκοολ κ ξαπλα καναπε. 

 

Για φετος..... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CHⓇIS said:

Βασικα εχω ξενερωσει με την ομαδα απ το παιγχνιδι με τον οφηβ. Εκει βαρεσα κοκκινα

Τεταρτη ηταν η πρωτη φορα που ειδα ΑΕΚ  χωρις αγχος  αλκοολ κ ξαπλα καναπε. 

 

Για φετος..... 

Εχω ξενερωσει απο την προσληψη Γιαννικη και μετα ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

Εχω ξενερωσει απο την προσληψη Γιαννικη και μετα ..

Αυτο δν το βαζω. Τη γνωμη μου για προπονητη την ξερετε. Δν υπαρχει ελλην προπονητης. Το λεω εδω κ χρονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×