Jump to content

Argy έως  

38 members have voted

  1. 1. Η ερώτηση γνωστή

    • 28η Οκτωβρίου
      0
    • 17 Νοέμβρη
    • 31 Ιανουαρίου
    • Τέλος σεζόν
    • Άλλο


Recommended Posts

1 minute ago, Skepastos said:

Δεν μας παίρνει για άλλη αλλαγή προπονητή. Οτι και να γίνει φέτος πρέπει να πάει μέχρι τέρμα. 

Εγώ για καλύτερο, τον αλλάζω και τώρα αυτή την στιγμή. Αλλά να είναι όνομα με βαρύ βιογραφικό.

 

Δλδ θα συμφωνήσουμε με Μπιέλσα και θα πούμε άστο έχουνε πλάνο με Αργύρη?

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mobster21 said:

Εγώ για καλύτερο, τον αλλάζω και τώρα αυτή την στιγμή. Αλλά να είναι όνομα με βαρύ βιογραφικό.

 

Δλδ θα συμφωνήσουμε με Μπιέλσα και θα πούμε άστο έχουνε πλάνο με Αργύρη?

 

 Υπάρχει περίπτωση να γίνει ποτέ αυτό ρε Μομπ; Και στην τελική κουράστηκε και η κούραση με τους προπονητές πια μεσούσης της σεζόν. Αμα θες να λεγεσαι σοβαρο κλαμπ ψάχνεις απο Φλεβάρη και μεχρι τον Απρίλη έχεις καταλήξει, ωστε να κάνει το σχεδιασμό άνετος

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιαννίκης πρέπει να μείνει, όπως και πέρυσι το ίδιο λέγαμε για τον Καρέρα, το ίδιο έγραφα και για τον Μιλόγεβιτς αλλά εκεί καταλάβαμε ότι ήθελε και εκείνος να φύγει.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να πετυχει, δεν νομιζω πως υπαρχει θεμα απολυσης αυτη την στιγμη. Φαινεται οτι εχει γνωσεις, φαινεται οτι το ποδοσφαιρο τον ενδιαφερει αυθεντικα και το εχει σπουδασει. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχει το αλλο κομματι, το αλλο 50%, το χαρισμα και την δυναμικη στον χαρακτηρα να παρασυρει τους παικτες. Υπενθυμιζω, ομαδες Δ' Εθνικης Γερμανιας με μετριοτατα αποτελεσματα εχει προπονησει, και καλυτερη στιγμη της καριερας του ειναι το above average περασμα απο τα Γιαννενα.

Πρεπει να στηριχτει, οπως επρεπε να στηριχτει ο Καρερα, οπως επρεπε να στηριχτει ο Ουζουνιδης, ο Χιμενεθ και ο Πογιετ. Δεν ειναι καραγκιοζης, δεν ειναι Κωστενογλου, ειναι μια περιπτωση με καποια προοπτικη. Δεν μου αρεσει και δεν μου αρεσε σαν επιλογη οταν εγινε. Δηλαδη εχεις παρει παικτες 28-32 χρονων, στο peak της καριερας τους, ετοιμους για τιτλους, και επιλεγεις προπονητη "χτιζω προπονητη;" Ο Κικε Φλορες και οποιοσδηποτε, εστω και βασικα, καταξιωμενος ισπανο-πορτογαλος προπονητης θα ειχε πολυ πιο στιβαρη εικονα στο Ελληνικο πρωταθλημα με το υπαρχον ροστερ.

Ειναι εντελως λαθος σαν λογικη να μιλαμε για απομακρυνση αυτη την στιγμη. Μεχρι το τελος της χρονιας πρεπει να παει, εκτος και αν εχει αποτελεσματα Μοραις, που δεν ειναι και απιθανο. Τον βοηθαει η ανωτερη ποιοτητα στο ροστερ. Εμενα η ομαδα μου θυμιζει την περιοδο Κωστενογλου που μπροστα ειχες Λιβαγια-Ολιβειρα-Βερντε και κατι ψιλοεκανες, με ματς ροντεο 3-2 με Βολο, σου εκανε ανατροπη το 2-0 ο βαζελος κλπ. 

Ειναι θεση ο προπονητης που η υπερβαση σου γλιτωνει χρονο και σου καλυπτει αδυναμιες οπως ο Μαρτινς εχθες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θελουμε προπονητη με βιογραφικό, τσιτωμενο, τρελο, που να γυαλίζει το μάτι του και όχι αυτους τους βουτυρομπεμπεδες που φέρνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εναν προπονητη με 5-10 χρονια σταθερη πορεια σε μικρομεσαιες Ισπανιας θες,

600-700κ και 200-300κ για το προσωπικο του θα ζητησει, και θα καραγουσταρει που θα παρει και τιτλους στην καριερα του.

Αλλα τον εχουν πιασει τα χριστιανικα του και θελει ορθοδοξους.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nedved21 said:

Μακαρι να πετυχει, δεν νομιζω πως υπαρχει θεμα απολυσης αυτη την στιγμη. Φαινεται οτι εχει γνωσεις, φαινεται οτι το ποδοσφαιρο τον ενδιαφερει αυθεντικα και το εχει σπουδασει. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο εχει το αλλο κομματι, το αλλο 50%, το χαρισμα και την δυναμικη στον χαρακτηρα να παρασυρει τους παικτες. Υπενθυμιζω, ομαδες Δ' Εθνικης Γερμανιας με μετριοτατα αποτελεσματα εχει προπονησει, και καλυτερη στιγμη της καριερας του ειναι το above average περασμα απο τα Γιαννενα.

Πρεπει να στηριχτει, οπως επρεπε να στηριχτει ο Καρερα, οπως επρεπε να στηριχτει ο Ουζουνιδης, ο Χιμενεθ και ο Πογιετ. Δεν ειναι καραγκιοζης, δεν ειναι Κωστενογλου, ειναι μια περιπτωση με καποια προοπτικη. Δεν μου αρεσει και δεν μου αρεσε σαν επιλογη οταν εγινε. Δηλαδη εχεις παρει παικτες 28-32 χρονων, στο peak της καριερας τους, ετοιμους για τιτλους, και επιλεγεις προπονητη "χτιζω προπονητη;" Ο Κικε Φλορες και οποιοσδηποτε, εστω και βασικα, καταξιωμενος ισπανο-πορτογαλος προπονητης θα ειχε πολυ πιο στιβαρη εικονα στο Ελληνικο πρωταθλημα με το υπαρχον ροστερ.

Ειναι εντελως λαθος σαν λογικη να μιλαμε για απομακρυνση αυτη την στιγμη. Μεχρι το τελος της χρονιας πρεπει να παει, εκτος και αν εχει αποτελεσματα Μοραις, που δεν ειναι και απιθανο. Τον βοηθαει η ανωτερη ποιοτητα στο ροστερ. Εμενα η ομαδα μου θυμιζει την περιοδο Κωστενογλου που μπροστα ειχες Λιβαγια-Ολιβειρα-Βερντε και κατι ψιλοεκανες, με ματς ροντεο 3-2 με Βολο, σου εκανε ανατροπη το 2-0 ο βαζελος κλπ. 

Ειναι θεση ο προπονητης που η υπερβαση σου γλιτωνει χρονο και σου καλυπτει αδυναμιες οπως ο Μαρτινς εχθες.

Ωραιος, λογικός, μεστός. Ενας Νεντβεντ να τον πιείς στο ποτήρι.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μιλήσουμε στα σοβαρά. Δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει κάνει προετοιμασία όμως. Δεν έχει πάρει παίχτες που να έδωσε αυτός την συγκατάθεση του. Οι προηγούμενοι που διαβάζω είχαν τουλάχιστον μία μεταγραφική περίοδο στα χέρια τους. Αυτός όχι. Πήρε ένα σύνολο που αποκλείστηκε από την Βελέζ και έχασε με κάτω τα χέρια στην Τούμπα. Οκ μην ζητάμε θαύματα. 

Έχει ελλείψεις στο ρόστερ αλλά έχουν γίνει κινήσεις που δείχνουν ότι κάτι γίνεται. Θέλεις αλλά δύο μεταγραφικές περιόδους. Τον Γενάρη και το καλοκαίρι. Είναι μεταβατική περίοδος αυτή καθαρά. Άλλο αν εμείς θέλουμε πρωτάθλημα τώρα. Είμαι δύσκολο.

Από εκεί και πέρα όμως το θέμα είναι αν στο τέλος του καλοκαιριού δώσεις κλειδιά στον Γιαννίκη. Θα δείξουν τα αποτελέσματα και η βελτίωση που θα έχει η ομάδα και κάποιοι παίχτες της. 

Από εκεί και πέρα όλοι κρινόμαστε από τα αποτελέσματα. Αν φέρει καλά αποτελέσματα με τους μικρούς δεν θα απολυθεί για ένα κακό αποτέλεσμα σε αγώνα με γαύρο και βούλγαρο. Εκεί είναι το θέμα και το γνωρίζει. Οι απαιτήσεις για φέτος είναι να μην πεθαίνουμε στα παιχνίδια με τους μικρούς. Ένα τέτοιο είναι το Σάββατο. Εγώ το φοβάμαι το ματς. Είναι από αυτά που ΠΡΕΠΕΙ να πάρει ο Γιαννίκης. Αν δεν μπορεί ούτε αυτά να είμαστε καλά να πάμε παρακάτω. Συνηθισμένοι είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προπονητής είναι ο Γιαννικης.

Και η ΑΕΚ μια χαρά ήταν εχθές .

Απλά η ομάδα δεν μπορεί να πάρει νίκη αυτή τη στιγμή με τον γαύρο εκτός εάν είχε τύχη . 

Δεν είχε τύχη εχθές ( το αντίθετο ) πάμε παρακάτω .

Στα του παιχνιδιού και παρεμβατικός ήταν και καλές αλλαγές έκανε , ακόμα για το ότι ξεκίνησε ο λιβαι δεν το λες λάθος εκτός αν το κρίνει εκ των υστέρων . 

Και εν τέλει εγώ σαν ΑΕΚτζης θέλω να πετύχει ο Γιαννικης .

Να κάνει το 3χ3 στα επόμενα παιχνίδια και θα έχουμε καιρό στον Β γύρω να δούμε αν η ομάδα με την εξέλιξη της μπορεί να ρίξει μια πουτσα στον γαύρο στο τηγάνι να τελειώνουμε .

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Και για να μιλήσουμε στα σοβαρά. Δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει κάνει προετοιμασία όμως. Δεν έχει πάρει παίχτες που να έδωσε αυτός την συγκατάθεση του. Οι προηγούμενοι που διαβάζω είχαν τουλάχιστον μία μεταγραφική περίοδο στα χέρια τους. Αυτός όχι. Πήρε ένα σύνολο που αποκλείστηκε από την Βελέζ και έχασε με κάτω τα χέρια στην Τούμπα. Οκ μην ζητάμε θαύματα. 

Έχει ελλείψεις στο ρόστερ αλλά έχουν γίνει κινήσεις που δείχνουν ότι κάτι γίνεται. Θέλεις αλλά δύο μεταγραφικές περιόδους. Τον Γενάρη και το καλοκαίρι. Είναι μεταβατική περίοδος αυτή καθαρά. Άλλο αν εμείς θέλουμε πρωτάθλημα τώρα. Είμαι δύσκολο.

Από εκεί και πέρα όμως το θέμα είναι αν στο τέλος του καλοκαιριού δώσεις κλειδιά στον Γιαννίκη. Θα δείξουν τα αποτελέσματα και η βελτίωση που θα έχει η ομάδα και κάποιοι παίχτες της. 

Από εκεί και πέρα όλοι κρινόμαστε από τα αποτελέσματα. Αν φέρει καλά αποτελέσματα με τους μικρούς δεν θα απολυθεί για ένα κακό αποτέλεσμα σε αγώνα με γαύρο και βούλγαρο. Εκεί είναι το θέμα και το γνωρίζει. Οι απαιτήσεις για φέτος είναι να μην πεθαίνουμε στα παιχνίδια με τους μικρούς. Ένα τέτοιο είναι το Σάββατο. Εγώ το φοβάμαι το ματς. Είναι από αυτά που ΠΡΕΠΕΙ να πάρει ο Γιαννίκης. Αν δεν μπορεί ούτε αυτά να είμαστε καλά να πάμε παρακάτω. Συνηθισμένοι είμαστε.

Καλά τα λες, αλλά ήδη σε ένα ματς με μικρή ομάδα ( Απόλλων) έσκασε κουκουνα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Και για να μιλήσουμε στα σοβαρά. Δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει κάνει προετοιμασία όμως. Δεν έχει πάρει παίχτες που να έδωσε αυτός την συγκατάθεση του. Οι προηγούμενοι που διαβάζω είχαν τουλάχιστον μία μεταγραφική περίοδο στα χέρια τους. Αυτός όχι. Πήρε ένα σύνολο που αποκλείστηκε από την Βελέζ και έχασε με κάτω τα χέρια στην Τούμπα. Οκ μην ζητάμε θαύματα. 

Έχει ελλείψεις στο ρόστερ αλλά έχουν γίνει κινήσεις που δείχνουν ότι κάτι γίνεται. Θέλεις αλλά δύο μεταγραφικές περιόδους. Τον Γενάρη και το καλοκαίρι. Είναι μεταβατική περίοδος αυτή καθαρά. Άλλο αν εμείς θέλουμε πρωτάθλημα τώρα. Είμαι δύσκολο.

Από εκεί και πέρα όμως το θέμα είναι αν στο τέλος του καλοκαιριού δώσεις κλειδιά στον Γιαννίκη. Θα δείξουν τα αποτελέσματα και η βελτίωση που θα έχει η ομάδα και κάποιοι παίχτες της. 

Από εκεί και πέρα όλοι κρινόμαστε από τα αποτελέσματα. Αν φέρει καλά αποτελέσματα με τους μικρούς δεν θα απολυθεί για ένα κακό αποτέλεσμα σε αγώνα με γαύρο και βούλγαρο. Εκεί είναι το θέμα και το γνωρίζει. Οι απαιτήσεις για φέτος είναι να μην πεθαίνουμε στα παιχνίδια με τους μικρούς. Ένα τέτοιο είναι το Σάββατο. Εγώ το φοβάμαι το ματς. Είναι από αυτά που ΠΡΕΠΕΙ να πάρει ο Γιαννίκης. Αν δεν μπορεί ούτε αυτά να είμαστε καλά να πάμε παρακάτω. Συνηθισμένοι είμαστε.

Όχι μόνο δεν έχει πάρει παίχτες . 

Οι συχνές αλλαγές προπονητή επίσης δημιουργούν και μεγάλη σύγχυση στον μεταγραφικό σχεδιασμό .

Αυτή τη στιγμή έχεις στα χαφ λε ταλεκ και σακχωφ με συμβόλαια 1.2 οι οποίοι ξεκάθαρα δεν υπολογίζονται παρά σαν αλλαγές και αυτό από ανάγκη.

Μια ομάδα με διάρκεια στον σχεδιασμό θα μπορούσε να δίνει 1κ στο 8αρι που θέλουμε και να έχει και 200 κ ένα συμβολαιο σε 6/8 εξελιξιμο πιτσιρικά ξένο η Έλληνα κτλ κτλ.

Αν είναι να φτιάξουμε ομάδα καλό είναι να κοπούν τα πολλά πέρα δώθε σε ΤΔ και προπονητές και επιτρατησει λίγο ψυχραιμία . 

Πάντως το Σαββατιανό παιχνίδι το περιμένω πιο πολύ από του γαύρου που καλά τα ψέματα στην δεδομένη στιγμή το maximum που μπορούσαμε να πάρουμε θα ήταν ένα Χ 

Link to comment
Share on other sites

Ειχες την ευκαιρία να αλλάξεις προπονητή κ να φέρεις ένα όνομα που θεωρητικά θα έκανε την διαφορά. Δεν το έκανες. Έχεις αλλάξει άλλες 10 φορές προπονητές με τα ίδια αποτελέσματα.
Αφού δεν θα φέρει κάτι ξεχωριστό, ας δώσουμε μια ευκαιρία να δούμε τι σύνολο μπορεί να φτιάξει ο μιστερ Γιαννίκης. Να τον στηρίξει με μεταγραφές, και να του δώσει τον χρόνο να δέσει την ομάδα. Έτσι κ αλλιώς δεν θα είμασταν έτοιμοι για πρωτάθλημα μετά τα εγκλήματα που έγιναν. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής φέτος είναι ότι και με Γιαννικη και με Μιλόγεβιτς δεν βλέπω να γυαλίζει το μάτι των παιχτών. Ο μόνος παίχτης που μπαίνει πάντα στο παιχνίδι τρελαμένος είναι ο Αμραμπατ και αυτό λόγω ιδιοσυγκρασίας. Άντε και ο Τζαβελλας. Με χαλάει να βλέπω νερόβραστες ομάδες και δυστυχώς μεχρι σήμερα αν και η ΑΕΚ έχει ποιότητα, εκπέμπει μια χαλαρότητα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα αυτό που δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής φέτος είναι ότι και με Γιαννικη και με Μιλόγεβιτς δεν βλέπω να γυαλίζει το μάτι των παιχτών. Ο μόνος παίχτης που μπαίνει πάντα στο παιχνίδι τρελαμένος είναι ο Αμραμπατ και αυτό λόγω ιδιοσυγκρασίας. Άντε και ο Τζαβελλας. Με χαλάει να βλέπω νερόβραστες ομάδες και δυστυχώς μεχρι σήμερα αν και η ΑΕΚ έχει ποιότητα, εκπέμπει μια χαλαρότητα. 

Και ο Αραουχο που έχει ταυτιστεί με την ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Ο μέσος ΑΕΚτζης έχει δημιουργήσει στο μυαλό του μια εικόνα καθηγητή Χάρβαρντ για τον Γιαννίκη.

Ναι, αυτόν που έχει προπονήσει ομάδες Γ' Γερμανίας και τον ΠΑΣ.

Να του δοθεί χρόνος ναι, αλλά μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμία τρομερή βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω συγκεκριμένα πραγματα που δεν τα βλέπω και ούτε προβλεπω να τα δω.

Θελω ο προπονητης να παίζει με 3 χαφ ή 3 κεντρικούς αμυντικούς όταν  το ζητάει το ματς.
 Να κάνει αλχημείες στα δύσκολα ματς.

Να ανακατεύει την τράπουλα, να αιφνιδιάζει τον αντίπαλο. Με μέτρο, αλλά να το κάνει.

Θελω οι παικτες να έχουν ψυχολογία και όχι να μπαίνουν σαν φοβισμενες τιτικες στα ντερμπυ ή να μετατρέπονται σε τετοιες όταν κάτι στραβωσει.

Θέλω να μην τρως γκολ σε αντεπίθεση, με την αμυνα στη σέντρα κι ενώ προηγεισαι.

Θέλω να μενουν 2 παικτες πίσω στα κόρνερ αντί να κινδυνεύεις να φας γκολ από κόρνερ δικό σου.

Θελω να σταματήσει το αποτυχημένο τεχνητό οφσαιντ όταν εμφανως δεν το έχει το ρόστερ.

Θέλω ο εκτελεστής στημένων φάσεων να είναι επικινδυνος για τον αντίπαλο, ακόμα κι αν χρειαστεί να παιξει κάποιος έναντι καποιου αλλου.

Θελω στα κόρνερ εναντίον σου να βρίσκονται παίκτες σου στο ημικύκλιο της περιοχής σου.

Θελω να ξαναδω τον Τσουμπερ στον αξονα, να παίζει ο Άμραμπατ (και) βασικος και όχι συνεχεια αλλαγή. 

Θέλω να απαγορευτουν τα πολλά γυρίσματα στον τερματοφύλακα, όταν εμφανως δειχνουν επικίνδυνα κατα την διαρκεια του ματς.

 


Νομιζω ότι είμαι σαφής για το τι ζητάω και το τι δεν βλέπω από το παιδί αυτό (και από τον προηγούμενο τα περισσοτερα).

Ο τελευταίος που είχε αξιοπρεπες ρόστερ τα έκανε κατι τετοια και ήταν ο Χιμένεθ στην καλη του version (και πριν χάσει την μπάλα όταν επέστρεψε 2 φορές ακόμα με λαθος ρόστερ και καηκε).

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ο μέσος ΑΕΚτζης έχει δημιουργήσει στο μυαλό του μια εικόνα καθηγητή Χάρβαρντ για τον Γιαννίκη.

Ναι, αυτόν που έχει προπονήσει ομάδες Γ' Γερμανίας και τον ΠΑΣ.

Να του δοθεί χρόνος ναι, αλλά μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμία τρομερή βελτίωση.

Οποιαδήποτε προπονητής και να έρθει , θα υπάρξει μια πρόσκαιρη βελτίωση δύο / τριών αγωνιστικών και από εκεί και πέρα για να υπάρξει κάτι αξιοσημείωτο θα χρειαστεί χρόνος .

Και ναι και οι μέτριοι προπονητές κάνουν καλες ομάδες όταν έχουν τα κατάλληλα εργαλεία και χρόνο να δουλέψουν την ομάδα . 

Ο Μαρτίνς για παράδειγμα είναι ένας μέτριος προπονητής ο οποίος έχει την τύχη να διαθέτει πολύ καλό ρόστερ ( ενώ οι άλλο χάλια μαύρα ) και αρκετό χρόνο να στήσει μια ομάδα με ομοιογένεια.

Κατά τα άλλα δεν έχω δει από αυτόν κατι το εξαιρετικό όπως πχ από το βαρβερδε ο οποίος ήταν πράγματι πολύ καλός .

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θέλουμε να πετύχει ο Γιαννίκης. Αυτό όμως δεν αλλάζει τρία τέσσερα πράγματα. Ότι ήρθε Οκτώβριο μήνα χωρίς να κάνει προετοιμασία. Ότι δεν έκανε αυτός τις μεταγραφές. Ότι το ρόστερ που έχει είναι καλύτερο από αυτό που είχε πέρυσι ο Χιμένεθ. Ότι δεν έχει κάνει κάτι σοβαρό στην καριέρα του μέχρι στιγμής. Όχι την παρουσία του στα Γιάννενα δεν την θεωρώ "κάτι σοβαρό". Ο Μεταξάς κάνει μέχρι τώρα καλύτερη σεζόν.

Από εκεί και πέρα όσο έρχονται καλά αποτελέσματα με μικρές ομάδες κερδίζει χρόνο. Σε αυτό τον χρόνο μπορεί να δουλέψει και να παρουσιάσει κάτι καλό. Το υλικά υπάρχει. Μακάρι να πετύχει. Το εννοώ. Και το θέλω. Όχι για αυτόν. Για την ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλες προσδοκιες εχετε απο αυτη την ομαδα. 

Σε βαθοςχρονου ναι. Με σωστο σχεδιασμο και πλανο.

Αμεσα ο στοχος ειναι η βελτιωση σε σχεση με περσι προπερσι κτλ

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα το ''σουπερ'' διδυμο Σιμο-Σίμα.. 

Ανακατεψε βρε πουλακι μου την τραπουλα οπως ορθοτατα λεει παραπανω και ο Νίκος και βαλε Χ/φή ή και Ρώτα ακομα που ειναι σχετικα γρηγοροι και ιδιως ο Περσης με επιθετικες βλεψεις και τεχνικα χαρισματα.

Απαγορευσε δια ροπαλου τη μπαλα πισω πλην εξαιρεσεων, δωστους επιθετικη νοοτροπια.

Φυτεψε στο μυαλο των υπολοιπων μεσοεπιθετικων και επιθετικων οτι πρπει να μετακινουνται για παρουν πασα απο το αμ χαφ ,..με αλλαγες κατευθυνσεων σε εκρηξη..

Θα μου πεις εχεις παικτες να κανουν τα παραπανω ? 

Ναι ρε, εχω...εχω Γκαρσια-Τσουμπερ-Αραουχο-Αμραμπατ, που αν το δουλεψεις θα λειτουργησει το συστημα, τουλαχιστον εμεις στις ακαδημιες ετσι κανουμε και πολλοι εφηβοι με ποιοτητα τα καταφερνουν.

Ο προπονητης απαγορευει και τα βολε του κηπερ και τις γιομες των cb και του ή των cdm.

Θελει η μπαλα να πηγαινει εμπρος με τεχνικη με συστηματα με μπαλα με λιγα λογια και οχι με κλωτσοσκουφι.

Γιατι ???..Απλο , γιατι θελει τα παιδια να μαθουν μπαλα και να εχουν την ελπιδα να παιξουν σε κανα δυό χρονια στο αντρικο του Α' τοπικου ή ακομα και Γ' εθνικη...

Ασε που 4-5 απ αυτα ειναι ηδη στο αντρικο του Α' τοπικού ( 15-17 ετων παιδιά )

Ο προπονητης του εφηβικου δεν διανοειται να αφησει για τον καλυτερο επιθετικο του-changeur/de/jeu στον παγκο για τα τελευταια 15-20' .... απλα γιατι θα σηκωθει να φυγει στη μεση του αγωνα..

Ετσι ειμαστε εμεις οι ερασιτεχνες

Και να συμπληρωσω επισης οτι αυτο το ειδος ποδοσφαιρου διδασκονται τα παιδια απο τα πρωτα τους βηματακια στις ηλικιες 5-6 ετων με διαφορους προπονητες που εχουν περασει..

Edited by ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21
Και να συμπληρωσω επισης οτι αυτο το ειδος ποδοσφαιρου διδασκονται τα παιδια απο τα πρωτα τους βηματακια στις ηλικιες 5-6 ετων με διαφορους προπονητες που εχουν περασει..
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

..........

Ο προπονητης του εφηβικου ............

Έχωμε τηλεφωνάκι ? 

Δημήτρης-Νίκαια 9-11

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Αυτο Νονέ μου δεν τόπιασα !

Το σωστό αφεντικό είναι σαν των φρονίμων τα παιδιά. "Πριν πεινάσει, μαγειρεύει".

Γιαννίκης είναι αυτός. Σήμερα είναι, αύριο δεν είναι.

Ας έχωμε καβάτζα και καναν άλλο νέο φέρελπι και πολλά υποσχόμενο .....

Που ξέρεις ....

:lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει η ώρα να επιλέξουμε προπονητή για την αγιασοφια και θα φοβόμαστε ότι όποιος και να έρθει θα καταστραφεί η πρώτη χρονιά στο νέο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×