Jump to content

Argy έως  

38 members have voted

  1. 1. Η ερώτηση γνωστή

    • 28η Οκτωβρίου
      0
    • 17 Νοέμβρη
    • 31 Ιανουαρίου
    • Τέλος σεζόν
    • Άλλο


Recommended Posts

Είναι ο Solskjaer ελεύθερος. Ο Κλοπ δεν μπορεί ακόμα, κάνει το δεύτερο αγροτικό του ο Στίβι στην Βίλλα. Ποκετίνο δήλωσε ενδιαφέρον για τον πάγκο της MU, οπότε άκυρος κι αυτός. Όλοι οι άλλοι είναι άμπαλοι ή μαθητευόμενοι μάγοι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχουν προπονητές με καλύτερο βιογραφικό από του πρώην των Ιωαννίνων. Από εκεί και πέρα το να αλλάζεις προπονητή κάθε δίμηνο ξεφεύγει εντελώς της λογικής. Από την στιγμή που αποφάσισαν Αργύρη, να πάμε με καλά αποτελέσματα μέχρι Γενάρη να δούμε καμία μεταγραφή και μετά έχουμε τον χρόνο μας. Αλλά περνάει και ο πούστης ο χρόνος. Και έφτασα 48 και ακόμα περιμένω πότε θα έρθει η δική μας στιγμή ξανά. Και την περιμένω. Και την περιμένω. Και την περιμένω και την περιμένω. 

Ας βάλουν ένα στόχο για το πρωτάθλημα της νέας σεζόν και ας επικεντρωθεί η ομάδα πάνω σε αυτό και μόνο. Αλλά έπρεπε να έχεις δώσει χρήματα και να φέρεις προπονητή που να έχει αποδείξει ΗΔΗ τις ικανότητές του για κάτι τέτοιο. Και όχι μόνο μία φορά. Και με μία ομάδα. Είπαμε. Θέλει λεφτά αυτό. Το να βρεις τον νέο Μάρτινς και τον νέο Λουτσέσκου και τον νέο Χιμένεθ και τον νέο Μπάγεβιτς έχει ρίσκο. Και η ομάδα αυτή την στιγμή χρειάζεται ΣΙΓΟΥΡΙΑ. Χρειάζεται άνθρωποι με νοοτροπία ΝΙΚΗΤΗ.

Θέλει ενίσχυση η ομάδα ειδικά στα χαφ και στην στην άμυνα. Με 2 κινήσεις τον Γενάρη αντίστοιχες του καλοκαιριού θα μπορούμε το καλοκαίρι με 3-4 ακόμα να μιλάμε στα σοβαρά για τον τίτλο. Θα αντέξει ο πάγκος? Εδώ είναι το ερώτημα.

Δεν έχω θέμα αν λέγεται Γιαννίκης ή Μπιέλσα αυτός που θα προπονεί την ΑΕΚ πρώτη χρονιά στην Αγιά Σοφιά. Το μόνο που θέλω είναι οι νίκες. Μόνο αυτό.

Προσοχή το Σάββατο Αργύρη. Προσοχή.

 

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρη Ιταλία όταν έχανε 1-0 στον τελικό, έβγαλε το μοναδικό φορ για να παίξει με 6 χαφ μήπως και το γυρίσει.

Εσύ Γιαννίκη έβγαλες χαφ και έβαλες φορ στην ισοπαλία, αφήνοντας τον τίμιο Σίμο να τρέχει μόνος ΠΑΝΤΟΥ!

Μακάρι φίλε να είσαι κολόφαρδος όλη τη χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Χοντρη μλκια του γιαννικη. Ελπιζω να μη τη ξανακανει.

Γιαννικη, σε τετοιες καταστασεις παιξε με 3αδα στα χαφ . 2 πλειμεικερ και ενα αμυντικο χαφ. Αντε δουλεψε το λιγο ρεεεε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και επειδή σε έχω για "καριερίστα", προβλέπω πως φεύγοντας θα ανοίξεις το στόμα σου και θα σου φταίνε τα ΠΑΝΤΑ, εκτός από τον εαυτούλη σου!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

Μας κάνει ο ole. 

 

Έχει ετοιμάσει βαλίτσες και κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Θα τον πάμε στο κότερο, θα πει δε θέλω λεφτά, άδειο τσεκ υπογράφω. 

Μικρός έκοβε βόλτες στα φιορδ και ονειρευόταν είσοδο στην Αγιασοφιά.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Janjanin said:

Και επειδή σε έχω για "καριερίστα", προβλέπω πως φεύγοντας θα ανοίξεις το στόμα σου και θα σου φταίνε τα ΠΑΝΤΑ, εκτός από τον εαυτούλη σου!

Εγώ έχω ξαναπεί , ποια είναι τα κριτήρια για να φύγει η να μείνει ένας προπονητής .

Μέχρι στιγμής βάση αποτελεσμάτων ο Γιαννικης είναι για να μένει και του χρόνου.

Βάση εικόνας θα είχα αμφιβολίες αλλά θα του πιστωνα ότι πήρε ομάδα που δεν έχει διαλέξει μισό παίχτη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

To έπος είναι να έρθει κ να βάλει βασικό Μανταλο. 

Υπάρχει ειδικός όρος στο συμβόλαιο . 

Δεν είναι στο χέρι του .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Εγώ έχω ξαναπεί , ποια είναι τα κριτήρια για να φύγει η να μείνει ένας προπονητής .

Μέχρι στιγμής βάση αποτελεσμάτων ο Γιαννικης είναι για να μένει και του χρόνου.

Βάση εικόνας θα είχα αμφιβολίες αλλά θα του πιστωνα ότι πήρε ομάδα που δεν έχει διαλέξει μισό παίχτη 

Ήμουν υπέρ και της παραμονής Μιλόγεβιτς για μία σειρά αγώνων. Για τον Γιαννίκη θα έχουμε εικόνα μέχρι την άνοιξη. Φυσικά έχω ενστάσεις όχι στο αν παίζει η άμυνα χαμηλά ή ψηλά, εκεί τον κατέκριναν αρκετοί, αλλά στη διαχείριση των επιπλέον λύσεων(ΙΓέβτιτς, Λε Ταλεκ, Χατζισαφί κλπ). Όμως θα δούμε και στα επόμενα παιχνίδια.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

To έπος είναι να έρθει κ να βάλει βασικό Μανταλο. 

"Από τους καλύτερους παίχτες που έχω συνεργαστεί." 😂Πάντως πέραν της πλάκας, θα τον είχε βασικό πιστεύω. Κρίμα να μην το μάθουμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Ήμουν υπέρ και της παραμονής Μιλόγεβιτς για μία σειρά αγώνων. Για τον Γιαννίκη θα έχουμε εικόνα μέχρι την άνοιξη. Φυσικά έχω ενστάσεις όχι στο αν παίζει η άμυνα χαμηλά ή ψηλά, εκεί τον κατέκριναν αρκετοί, αλλά στη διαχείριση των επιπλέον λύσεων(ΙΓέβτιτς, Λε Ταλεκ, Χατζισαφί κλπ). Όμως θα δούμε και στα επόμενα παιχνίδια.

 

Θεωρώ ότι ο χχσαφι στην πραγματικότητα είναι χαμηλών προδιαγραφών παίχτης. 

Ο λε ταλεκ δεν του πάει καθόλου και θα ευχόταν αντί για αυτόν να ειχε ένα πολύ καλό 8αρι 

Ο γεφτιτς πιστεύω λόγω συγκυριών δεν έχει πάρει αρκετά λεπτά , θα τα πάρει στη συνέχεια , είναι καλός παίχτης .

Η άμυνα μια χαρά στέκεται ψηλά , δεν έχω δει να εχουμε κάποιο μεγάλο θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα αίματα με το επόμενο μεγάλο πράγμα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Έριχνε με το γκιουμι και ο πανεπιστήμονας έβαζε τον κατσίβελο να γαμάει κάθε στημένη φάση, τη μοναδική ευκαιρία για το γκολ. Λες την πρώτη φορά έτυχε, την 2η σύμπτωση, ε! στην 3η απασφαλίζεις. Τσακωμένος με την κοινή λογική είναι. Δεν μιλάμε για εφαρμοσμένα μαθηματικά, ούτε για περίεργα συστήματα που παίζουν στις Αγγλίες. 

Link to comment
Share on other sites

Ο λεταλεκ ειναι καλος παικτης αλλα οχι 8αρι. Μπροστα απτα σεντερμπακ παιζει ο ανθρωπος.

Χθες που τον εβαλε τον εστειλε κατευθειαν στον μπαραλες. 2 τον ειχαν, μη μας κανει καμια κεφαλια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρτζυ σημερα απεδειξες οτι εισαι λιγος

Αδειασε μας τη γωνια πληζ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Αρτζυ σημερα απεδειξες οτι εισαι λιγος

Αδειασε μας τη γωνια πληζ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Άλλο ένα αποτυχημένο πείραμα.

Ηταν απο την αρχη. Πεταξαμε μια υποσχομενη χρονια για να παιζουμε τους μαθητευομενους προπονητες

Link to comment
Share on other sites

Γιαννίκης: «Όλοι έχουν μερίδιο ευθύνης. Και ο προπονητής σίγουρα σε μία ήττα. Κακή μέρα για εμάς σήμερα».

Για να γίνεις ΑΠΛΑ ΣΟΒΑΡΟΣ προπονητής, πρέπει πρώτα να έχεις συναίσθηση των ευθυνών σου και όρχεις να τις αναλαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

η ομάδα είναι μπουρδελο.... 

σε λίγο καιρό θα μας φταει ο Γκαρσία ο τσουπερ ο Αραουχο και θα την πληρώσουν αυτοί.... 

Οπως πέρυσι ο λιβαγια η ακόμα και τσιγκρι που δεν έχεις τέτοιον φέτος.... η πρόπερσι ο Μπογιε κτλπ.... 

δυστηχως λόγο των στελεχών και κάποιον τραγικων παικτών και προπόνητων την πληρώνουν οι καλοί παιχτες μας. 

. και νομίζω το ίδιο θα γίνει και τώρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goku21 said:

η ομάδα είναι μπουρδελο.... 

σε λίγο καιρό θα μας φταει ο Γκαρσία ο τσουπερ ο Αραουχο και θα την πληρώσουν αυτοί.... 

Οπως πέρυσι ο λιβαγια η ακόμα και τσιγκρι που δεν έχεις τέτοιον φέτος.... η πρόπερσι ο Μπογιε κτλπ.... 

δυστηχως λόγο των στελεχών και κάποιον τραγικων παικτών και προπόνητων την πληρώνουν οι καλοί παιχτες μας. 

. και νομίζω το ίδιο θα γίνει και τώρα. 

Φως φανάρι είναι αυτο, ήδη για τον Τσουμπερ έχουν αρχίσει γκρίνιες όπως για τον Γκαρσία εδώ και καιρό και η γρινα επεκτείνεται.Νισαφι πια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×