Jump to content

ΑΕΚ - Ατρόμητος (6η Αγωνιστική), Κυριακή 17/10, 20:30, CosmoteSport1


tzav
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

37 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Moχαμάντι
      2
    • Ρότα
      3
    • Βράνιες
      2
    • Μήτογλου
      9
    • Σιμόες
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      5
    • Γέφτιτς
      0
    • Αραούχο
      7
    • Μάνταλος
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Άμραμπατ
      7
    • Σάκχοφ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      24
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      12
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      13
    • Τσούμπερ
      10
    • Γκαρσία
      1
    • Γέφτιτς
      10
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

το πρώτο παιχνίδι φέτος που ο αντιπαλος δεν κάνει 3 τετ ατετ. δεν ξέρω αν είναι ευθηνη γιαννίκη η απλά έτυχε. 

είναι γεγονός πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει παντως ενδιαφέρον να δούμε αν θα έχει αλλαγές ανάλογα με τον αντίπαλο και το τι βλεπει στις προπονησεις ή αν απλά ήθελε να κάνει κάτι να ξεχωρίσει αποψε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ξαναδιάβασε την 2η γραμμή :P

Σωστος! Απλά θέλω να τονίσω ότι ο Σέρβος εξέπεμπε ανασφάλεια. Ο Γιαννίκης καλώς η κακώς, μπήκε με ρισκο, με δυναμική. Του το δίνω αυτό.

 

Θα τον γαμησω άλλου βέβαια άμα τον πιάσω οφσάιντ. Δεν θέλω να χαλαρώνει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

το πρώτο παιχνίδι φέτος που ο αντιπαλος δεν κάνει 3 τετ ατετ. δεν ξέρω αν είναι ευθηνη γιαννίκη η απλά έτυχε. 

είναι γεγονός πάντως. 

Αντεπίθεση από κόρνερ ενώ προηγουμασταν φάγαμε παντως, στην φάση που έκοψε οριακα ο Ρότα.

Μετριο κεντρο επισης ξαναείδαμε.

Μανταλο να εκτελεί στημένα είδαμε. Ευτυχως μπήκε γκολ βέβαια από κόρνερ του.

Ειτε είναι καλος είτε κακός ο Αργυρης, με 5 προπονήσεις την ομάδα του Μιλόγεβιτς θα έβλεπες κατα 90%.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Έχει παντως ενδιαφέρον να δούμε αν θα έχει αλλαγές ανάλογα με τον αντίπαλο και το τι βλεπει στις προπονησεις ή αν απλά ήθελε να κάνει κάτι να ξεχωρίσει αποψε. 

Εμένα μου δείχνει τύπος που δεν θα πει κάτι για να είναι αρεστός ούτε θα κάνει κόλπα ούτε γενικά θα πει κάτι απλά για να πει .

Μπορεί να είναι Έλληνας αλλά η νοοτροπία του μάλλον όχι .

 

Μου βγάζει πως λέει λίγα και τα εννοεί .

Πιστεύω θα το κάνει και το ελπίζω κιόλας. Η ομάδα χρειάζεται αξιοκρατία .είναι πολλά τα χρόνια που υπάρχουν αμπαλα ιερά τοτέμ και αδικίες .

Η ομάδα μετά από καιρό μου έβγαλε υγεία , είδα χαμογελαστές φάτσες . Θέλει συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Αν με ένα μαγικό τρόπο το Γενάρη ξεφορτωνόσουν Μπακακη, Σβαρνα, Σακχοφ, Ντατσενκο έφερνες 2 χαφαρους φωτιά. Στα στόπερ μπορεί να παιξει και ο Γάλλος δεν έχεις πρόβλημα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Αν με ένα μαγικό τρόπο το Γενάρη ξεφορτωνόσουν Μπακακη, Σβαρνα, Σακχοφ, Ντατσενκο έφερνες 2 χαφαρους φωτιά. Στα στόπερ μπορεί να παιξει και ο Γάλλος δεν έχεις πρόβλημα. 

Ο Σακχοφ για αλλαγή εμένα έχει αρχίσει και δεν με χαλαει. Ακόμα κι αποψε έκανε ένα κόψιμο που έβγαλε καλη αντεπίθεση.

Για τους υπόλοιπους δεν το συζηταμε. Παικτακια της σειράς, οποιος παίζει στην θέση τους καλύτερα τα παει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Ο Τζαβελλας κανονικα ειναι για βασικος παρα τα 34 του ΑΛΛΑ πρεπει να μην νιωθει και θεος ξερω γω γιατι μολις πριν λιγες βδομαδες διαβασαμε τον καθυστερημενο τον Καζαντζογλου να μας γραφει πως πολλοι σκεφτονται να του δωσουν και περιβραχιονιο. Πρεπει να νιωθει γενικα οτι ειναι ενας πρωην Βουλγαρος, σημαδεμενος ως στημενος που ειναι στην δυση της καριερας του, του καναμε χαρη που τον φεραμε και αρα ειναι πληρως αναλωσιμος.

Ο Τζαβέλλας να παίζει βασικός στα ντέρμπι και στα ζόρικα εκτός (π.χ το επόμενο με τον Βόλο) και με τους μικρούς να παίζει 1 εκ των Λάτσι/Μήτογλου

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αντεπίθεση από κόρνερ ενώ προηγουμασταν φάγαμε παντως, στην φάση που έκοψε οριακα ο Ρότα.

Μετριο κεντρο επισης ξαναείδαμε.

Μανταλο να εκτελεί στημένα είδαμε. Ευτυχως μπήκε γκολ βέβαια από κόρνερ του.

Ειτε είναι καλος είτε κακός ο Αργυρης, με 5 προπονήσεις την ομάδα του Μιλόγεβιτς θα έβλεπες κατα 90%.

δεν είπα τι ήταν τέλεια η άμυνα. τα κόρνερ επίσης είναι το πιο συνήθησες να τρως αντεπίθεση. 

σχετικό είναι αυτό εγώ θεωρώ θα ξεκίναγε με λεταλεκ οπότε θα χες πιο μεγάλη τρύπα στο κέντρο. 

ο τουραμ σου έβγαζε τεα τετ οπότε ήθελε. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
5 minutes ago, nikos said:

 

Μανταλο να εκτελεί στημένα είδαμε. Ευτυχως μπήκε γκολ βέβαια από κόρνερ του.

 

3293292-750x430.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι νωρίς. Και για τον προπονητή και για την ομάδα. Οι παίχτες καλά καλά δεν βρίσκονται μεταξύ τους. Δεν γνωρίζουν ο ένας το παιχνίδι του άλλου. Τραυματισμοί, Εθνικές, αρχιδια….Αλλά πράγματα χρειάζεται σε αυτή τη φάση η ΑΕΚ. Τρέξιμο, καυλα για τη νίκη και καλή διάθεση που τη δίνουν οι τρεις πόντοι του αγώνα…Σιγά σιγά θα δούμε και καλή μπάλα με τους παίχτες που έχουμε…Σήμερα πιο πολύ με ενθουσίασε που είδα μια ομάδα χαρούμενη. Παίζει να γαμησαν όλοι χτες βράδυ χάρη στο τρικ Γιαννικη 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

3293292-750x430.jpg

Κατευθείαν στην κάμερα κοιτάζει. Ποζάρει κανονικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

δεν είπα τι ήταν τέλεια η άμυνα. τα κόρνερ επίσης είναι το πιο συνήθησες να τρως αντεπίθεση. 

σχετικό είναι αυτό εγώ θεωρώ θα ξεκίναγε με λεταλεκ οπότε θα χες πιο μεγάλη τρύπα στο κέντρο. 

ο τουραμ σου έβγαζε τεα τετ οπότε ήθελε. 

Στα κόρνερ ενώ προηγεισαι να τρως τετοιες αντεπιθέσεις είναι απαράδεκτο. Να μενουν περισσότεροι πίσω.

Το έχουμε δει και με τους 2 κοουτς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Παιδιά είναι νωρίς. Και για τον προπονητή και για την ομάδα. Οι παίχτες καλά καλά δεν βρίσκονται μεταξύ τους. Δεν γνωρίζουν ο ένας το παιχνίδι του άλλου. Τραυματισμοί, Εθνικές, αρχιδια….Αλλά πράγματα χρειάζεται σε αυτή τη φάση η ΑΕΚ. Τρέξιμο, καυλα για τη νίκη και καλή διάθεση που τη δίνουν οι τρεις πόντοι του αγώνα…Σιγά σιγά θα δούμε και καλή μπάλα με τους παίχτες που έχουμε…Σήμερα πιο πολύ με ενθουσίασε που είδα μια ομάδα χαρούμενη. Παίζει να γαμησαν όλοι χτες βράδυ χάρη στο τρικ Γιαννικη 

Γενικα φετος εχεις εντελως νεα ομαδα. Ως τον Φλεβαρη-Μαρτη μονο σε ατομικη ποιοτητα για να μεινεις στην διεκδικηση ελπιζεις. Ομως αν δουλευεις (και Γιαννικης Βουλγαρης δουλευουν) θα γινεις και ομαδα απο φετος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κλάμα στο Μέγκα έπρεπε να δώσει δύο πέναλτι στον Ατρόμητο.

Καλεσμένος Κούγιας σε ρόλο γνωστή του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο δείγμα από τον προπονητή θετικό. Επιτέλους, είδαμε Μήτογλου, ένα ψηλό και δυνατό σέντερ μπακ. Ας στείλουν βιντεάκι του αγώνα στο Σέρβο μυρωδιά, εκεί στην Αραβία, για να δει τον παίκτη γιατί στις προπονήσεις μάλλον δεν έβλεπε και έπαιρνε αποστολή το Σβάρνα. Άμραμπατ άλλη κλάση, αν έχει δυνάμεις δε βγαίνει από την ενδεκάδα. Άνετη νίκη κόντρα σε μια ομάδα που μας έχει κάνει κηδείες τα τελευταία χρόνια. Αναμένουμε να βγάλει εισιτήρια ο Μπέος την Κυρικαή, για να πιούμε κάνα τσιπουράκι στο Βόλο...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στο 88' και ενω ειμαστε στο 3-0 χανει την μπαλα ο Μανταλος κλασσικα απο λαθος πασα και τρωμε 3 κορνερ. Αυτο ειναι ο λογος που εχουμε εμφραγματα συνηθως οταν το σκορ ειναι 1-0 και 2-1. Δηλαδη ακομα και σημερα που ηταν ΟΚ ο Μανταλος, εξακολουθει να βγαζει χτικιο.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, ο  Γιαννίκης δεν μπορεί να κριθεί από έναν ή και λίγα παιχνίδια. Άλλωστε η ομάδα που παρέλαβε δεν ήταν αδούλευτη. Στα θετικά ότι δεν διστάζει να βάλει όποιον παίκτη θεωρεί ότι δουλεύει ή ταιριάζει στο παιχνίδι. Αν ο Ρότα και ο Μήτογλου στην προπόνηση δεν τον έπειθαν για τον αγώνα με τον Ατρόμητο, δεν θα τους έβαζε. Κανένας φιλόδοξος προπονητής δεν θα έβαζε έναν παίκτη απλώς για να στείλει ένα μήνυμα, άλλωστε ο Μισελέν δεν ανήκει στην σειρά των "παλιών".

Η ΑΕΚ ήταν μέτρια αλλά είχε δύο καλά δεκάλεπτα.  Ωστόσο δεν είχε και τη καθίζηση που είχε με Παναιτωλικό κλπ. Επιπλέον είδαμε περισσότερη σκληράδα στο παιχνίδι της ΑΕΚ.

ΥΓ. Δεν είπε κανείς για τις στημένες μπάλες που τις έχει δουλέψει καλά ο Βλάνταν, αφού και ο Μάνταλος έχει κάνει 5-6 καλά λακτίσματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gybe21 said:

Κλάμα στο Μέγκα έπρεπε να δώσει δύο πέναλτι στον Ατρόμητο.

Καλεσμένος Κούγιας σε ρόλο γνωστή του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ναι γιατι ξερουν πως στην οικονομια του πρωταθληματος το οτι κερδισες εκει που αυτοι αφησαν 2 βαθμους θα φανει. Και κλαινε απο τωρα, γιατι ξερουν πως στα επομενα δυο ματς αν κανεις δυο νικες παιζει να υποδεχτεις γαυρο στο +2 και δεν αργει να παρεις καμια νικη βυθιζοντας τον στο -5 και στην εσωστρεφια με αλλαγη κοουτς κλπ. Γενικα στα επομενα δυο ματς ο Μελισσανιδης πρεπει να φερθει ως Μελισσανιδης και οχι ως αδερφαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ομάδα ανά διαστήματα, με όρεξη και σαφές πλάνο. Ξεχώρισα το πάθος του Ροτα που δείχνει να αξίζει. Μητογλου θέλω να τον δω με μεγαλύτερη πίεση. Καλή, άνετη νίκη, αλλά για μένα μεγαλύτερη νίκη οι δηλώσεις Γιαννικη, έτσι θέλω τον κοουτς. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεται αξία στον Σπάθα. Αφήστε τον να σέρνεται στα πατώματα κ να γλύφει τα παπούτσια του εκάστοτε αφεντικού του γαύρου όπως έκανε κ ο πατέρας του. Μέχρι εκεί είναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Γενικα φετος εχεις εντελως νεα ομαδα. Ως τον Φλεβαρη-Μαρτη μονο σε ατομικη ποιοτητα για να μεινεις στην διεκδικηση ελπιζεις. Ομως αν δουλευεις (και Γιαννικης Βουλγαρης δουλευουν) θα γινεις και ομαδα απο φετος.

Μακάρι..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 1989 generation said:

Πρώτο δείγμα από τον προπονητή θετικό. Επιτέλους, είδαμε Μήτογλου, ένα ψηλό και δυνατό σέντερ μπακ. Άνετη νίκη κόντρα σε μια ομάδα που μας έχει κάνει κηδείες τα τελευταία χρόνια. Αναμένουμε να βγάλει εισιτήρια ο Μπέος την Κυρικαή, για να πιούμε κάνα τσιπουράκι στο Βόλο...

Ο αγώνας με Βόλο θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα στη Ριζούπολη .

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα λεφτα για το αν το πραγμα παει για πρωταθλητισμο φετος είναι το ματς του Βόλου, σε συνδυασμο με το ότι κάποιος ή κάποιοι από τους γαύρους και τους βου θα χάσουν ποντους.

Πολύ δύσκολο ματς, εκεί θέλεις τον κοουτς να δείξει πραγματα.

Εγώ δεν πιστεύω πολύ σε αυτοματισμούς κλπ, πιστεύω ομως στο διάβασμα του αντιπαλου και στο να μην είναι ύπνος ο δικός σου, αλλά να δοκιμάζει πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος φαινεται ότι ήρθε να κανει δουλεια.

Τώρα η σοβαρή και συστηματική δουλειά, θέλει χρόνο, επιμονη και υπομονη. Όλα γίνονται σταδιακά και αργά μέσα απο τη σοβαρή δουλειά, την δουλειά που βάζει βάσεις και όχι τα τρικάκια που έκανε μεσούσης της περιόδου ο αγαπημενος μου που έχω για άβαταρ, που μπορει να σε πανε μπροστά ή να σε χαντακώσουν.

Ο ανθρωπος λοιπον θελει χρόνο, να διορθώνει τις αδυναμίες που διαπιστώνει και να βάζει και άλλα πράγματα στο παιχνίδι. Πράγματα όχι που τούρθαν στο μυαλό, αλλα που τα χει δουλεψει. Αυτής της νοοτροπιας κοουτς πιστευω ειναι, πράγμα που δεν το καναμε σε προπονηση δεν θα το δουμε στο γήπεδο.

Να δώσω ενα παραδειγμα, ο Χατζησαφι μπορεί να παιξει 8αρι, δεκάρι, αριστερο winger. Λέμε να δουμε φορ τον Λιβάι. Ο Λεταλεκ παιζει και στοπερ. Ο Τσούμπερ 10αρι κ.οκ.

Αν δεν τους δει στις προπονησεις σε τετοιους ρόλους ο Γιαννικης, να τους πει τι θελει απο αυτους να κανουν σε τετοιους εναλλακτικους ρολους κτλ, δεν προκειται να τους βαλει σε αγώνα σε τετοια θέση.

Και καλά κάνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×