Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ότι ξεκούτιανε, εσύ το λες όχι εγώ.

Χάσαμε την ΕΠΟ, ναί, όπως όλα δείχνουν πάει ο Ζαγοράκης για πρόεδρος.

Γαύρικη κυβέρνηση: φυσικά, η πιο γαύρικη όλων των εποχών.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Epitaph21 said:

Ότι ξεκούτιανε, εσύ το λες όχι εγώ.

Χάσαμε την ΕΠΟ, ναί, όπως όλα δείχνουν πάει ο Ζαγοράκης για πρόεδρος.

Γαύρικη κυβέρνηση: φυσικά, η πιο γαύρικη όλων των εποχών.

Αρα συμφωνουμε. Γιατι μου κανεις ναζακια;

Οποτε ειναι λογικο το συμπερασμα μου, οτι οποιαδηποτε επιτυχια ερθει θα ειναι κοντρα σε ΕΠΟ και κοντρα σε κυβερνηση. Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Αρα συμφωνουμε. Γιατι μου κανεις ναζακια;

Οποτε ειναι λογικο το συμπερασμα μου, οτι οποιαδηποτε επιτυχια ερθει θα ειναι κοντρα σε ΕΠΟ και κοντρα σε κυβερνηση. Σωστα;

Τί ναζάκια σου κάνω? Που νομίζεις ότι σε μπερδεύω με άλλο, αλλά τελικά δεν θυμάσαι τί έχεις γράψει?

Pretty much yeah.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Τί ναζάκια σου κάνω? Που νομίζεις ότι σε μπερδεύω με άλλο, αλλά τελικά δεν θυμάσαι τί έχεις γράψει?

Pretty much yeah.

Ε ναζακια μου κανεις ψυχουλα μου. Συμφωνω μαζι σου και το πας σε κοντρα. Και ειδες ειμαι gentleman, σε ρωτησα αν θες να ανεβασω τι εχεις γραψει, σεβομαι απολυτα το "my body my rules."

 

Ωραια, ωραια. Το κραταμε αυτο. Η ΑΕΚ παει μονη της, απεναντι σε ΕΠΟ και κυβερνηση. Θελει πολυ μαγκα ηγετη για να τα βγαλει περα σε τετοιο περιβαλλον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Epitaph21 said:

Ότι ξεκούτιανε, εσύ το λες όχι εγώ.

Χάσαμε την ΕΠΟ, ναί, όπως όλα δείχνουν πάει ο Ζαγοράκης για πρόεδρος.

Γαύρικη κυβέρνηση: φυσικά, η πιο γαύρικη όλων των εποχών.

Epitaph με πρόεδρο που προεδρεύει σε επιτροπή που θα κάνουν κουμάντο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ δεν νομίζω οτι μπορεί να κάνει και πολλά. Αν τελικά εκλεγεί το συμβούλιο όπως το θέλουμε

Link to comment
Share on other sites

@Skepastos που το πρωτοεθιξες αλλα και τα υπολοιπα παιδια.

Η κίνηση αυτη πράγματι με τα στοιχεια που παραθέσατε ειναι κόντρα στην πουστια που ετοιμαζε ο γαβρος. Ειναι αυτο που λέμε ότι "έχουν γνώση οι φύλακες". Και για αυτό σκούζουν οι γαβροι, γιατι τα θέλουν όλα

Αλλο ομως να φυλαχτούμε απο το να μας παίξουν μεγαλύτερη πουστιά, και άλλο να παρουμε την ΕΠΟ. Αν ο Νικας κατέβει κόντρα στον Ζαγοράκη ή αν του βγαλουμε κώλυμα του Τεό εμείς και τον ξεφορτωθούμε, ναι τους πήρε φαλάγγι και να πανηγυρισουμε.

Αν απλά επιλέξαμε Τεο αντι για διοικούσα, μπορεί στο σήμερα να φαντάζει νίκη(ενώ απλά είναι το λιγότερο κακό), αλλα είναι μεγάλη νίλα στην μεγάλη εικόνα ενω 3 χρόνια τρα μετράμε αποτελεσματα ΕΠΣ αναλυτικότατα όπως μετρούσαν τα εκλογικά του Μαντα εναντίον του Γκορτσου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geologos said:

@Skepastos που το πρωτοεθιξες αλλα και τα υπολοιπα παιδια.

Η κίνηση αυτη πράγματι με τα στοιχεια που παραθέσατε ειναι κόντρα στην πουστια που ετοιμαζε ο γαβρος. Ειναι αυτο που λέμε ότι "έχουν γνώση οι φύλακες". Και για αυτό σκούζουν οι γαβροι, γιατι τα θέλουν όλα

Αλλο ομως να φυλαχτούμε απο το να μας παίξουν μεγαλύτερη πουστιά, και άλλο να παρουμε την ΕΠΟ. Αν ο Νικας κατέβει κόντρα στον Ζαγοράκη ή αν του βγαλουμε κώλυμα του Τεό εμείς και τον ξεφορτωθούμε, ναι τους πήρε φαλάγγι και να πανηγυρισουμε.

Αν απλά επιλέξαμε Τεο αντι για διοικούσα, μπορεί στο σήμερα να φαντάζει νίκη(ενώ απλά είναι το λιγότερο κακό), αλλα είναι μεγάλη νίλα στην μεγάλη εικόνα ενω 3 χρόνια τρα μετράμε αποτελεσματα ΕΠΣ αναλυτικότατα όπως μετρούσαν τα εκλογικά του Μαντα εναντίον του Γκορτσου

Κοίτα παντογνώστης δεν το πάιζω αλλά αυτό που λένε μπορώ να το καταλάβω. Οτι χεστήκαμε για τον πρόεδρο αν ελέγχουμε το σώμα. Διακοσμητικός με λίγα λόγια και ίσως έγινε και για λόγους καλής εντύπωσης σε FIFA-UEFA. Οτι κοιτάξτε συμφωνούμε για πρόεδρο αλλά οι εκλογές για την επιτροπή θα γίνουν κανονικά γιατί αλλιώς είναι αντικαταστατικό. Και να πώ και το άλλο. Δεν κάνει σε κανέναν εντύπωση οτι ενώ πριν ένα μήνα όλοι ανέφεραν μόνο για πρόεδρο Ζαγοράκη και ήταν ευτυχισμένοι και τελευταία μέρα των εκλογών πήγαν να φυτέψουν τους παλαίμαχους απο το παράθυρο; Αφού η πλευρά ΑΕΚ-ΠΑΟΚ δεσμεύτηκε πως αν δεν υπάρξει κώλυμα με τον Ζαγορ θα τον στηρίξουν. Αυτό δεν ήθελαν; Αρα γιατί σκούζουν; Συμφωνώ οτι το καλύτερο θα ήταν να έχεις και πρόεδρο δικό σου αλλά αν έπρεπε να διαλέξει εναν πρόεδρο γλάστρα απο το να μην γίνουν καθόλου εκλογές τι θα έκανες; Γιατί οι εκλογές σέρνονται ένα χρόνο τώρα με πρόσχημα τον covid. Τι τους κωλώνει τώρα να συνεχίσουν τις παρατάσεις; Αυτό ζητάει αλλωστε και ο γαύρος σε πρωτοσέλιδο του σήμερα. Την αναβολή των εκλογών. Γιατί άραγε; 

Link to comment
Share on other sites

Μη το μπλεκεις Σκεπαστε. Αφου ακριβως αυτο θελει να περασει και η διοικηση μας προς τα εξω, οτι δεν εχει κανεναν ελεγχο στην ΕΠΟ. 

Ασε να υπαρχουν μονο αυτες οι αποψεις. Πιστεψε με σε καλο θα μας βγει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Μη το μπλεκεις Σκεπαστε. Αφου ακριβως αυτο θελει να περασει και η διοικηση μας προς τα εξω, οτι δεν εχει κανεναν ελεγχο στην ΕΠΟ. 

Ασε να υπαρχουν μονο αυτες οι αποψεις. Πιστεψε με σε καλο θα μας βγει.

Ρε συ κουβέντα κάνουμε όλοι. Μπορεί μέσα απο αυτό να σκεφτώ κάτι που λέω λάθος. Για μένα δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο όυτε πιστεύω πως κάποιος είναι τοσο προκατειλημμένος, εμπαθής ή φορά παρωπίδες μονίμως στα της ΑΕΚ. Στην τελική όλοι μας έχουμε τη γνώμη μας, στο τέλος της ημέρας όμως το μόνο που μετράει είναι το καλό της ομάδας. Δεν πα να λέω εγώ οτι ο Μελισσανίδης δεν κάνει ή οτι είναι ο Θεός; Ας προοδεύει η ΑΕΚ και σκασίλα μου ο εκάστοτε Μελ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ρε συ κουβέντα κάνουμε όλοι. Μπορεί μέσα απο αυτό να σκεφτώ κάτι που λέω λάθος. Για μένα δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο όυτε πιστεύω πως κάποιος είναι τοσο προκατειλημμένος, εμπαθής ή φορά παρωπίδες μονίμως στα της ΑΕΚ. Στην τελική όλοι μας έχουμε τη γνώμη μας στο τέλος της ημέρας όμως το μόνο που μετράει είναι το καλό της ομάδας. Δεν πα να λέω εγώ οτι ο Μελισσανίδης δεν κάνει ή οτι είναι ο Θεός; Ας προοδεύει η ΑΕΚ και σκασίλα μου ο εκάστοτε Μελ

Στο bold διαφωνω, στα υπολοιπα συμφωνω απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Skepastos said:

Epitaph με πρόεδρο που προεδρεύει σε επιτροπή που θα κάνουν κουμάντο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ δεν νομίζω οτι μπορεί να κάνει και πολλά. Αν τελικά εκλεγεί το συμβούλιο όπως το θέλουμε

Κοίτα, δεν ξέρω πώς δουλεύει ακριβώς το σύστημα, είναι αχαρτογράφητα τα νερά σίγουρα η νέα διοίκηση θα είναι διαφορετική από τις κλασικές που ξέραμε και είχαν έναν να κάνει το απόλυτο κουμάντο. Διαφορετική ήταν άλλωστε και η διοίκηση Γραμμένου που δεν είχε πολλές δυνατότητες, άλλωστε για τον Κλάτενμπεργκ χρειάστηκε να δώσουν το ok όλοι ώστε να διοριστεί δηλαδή δεν είπε η ΕΠΟ ότι αυτός είναι ο αρχιδιαιτητής και σε όποιον αρέσει.

Πιστεύω ότι στην καλύτερη η κατάσταση θα είναι break even δηλαδή κάνενας δεν θα μπορεί να περάσει τίποτα και στα σημαντικά θέματα όπως ποιος θα είναι ο αρχιδιαιτητής θα χρειάζεται πάλι η συναίνεση των τεσσάρων και επικοινωνία με FIFA UEFA.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Epitaph21 said:

Κοίτα, δεν ξέρω πώς δουλεύει ακριβώς το σύστημα, είναι αχαρτογράφητα τα νερά σίγουρα η νέα διοίκηση θα είναι διαφορετική από τις κλασικές που ξέραμε και είχαν έναν να κάνει το απόλυτο κουμάντο. Διαφορετική ήταν άλλωστε και η διοίκηση Γραμμένου που δεν είχε πολλές δυνατότητες, άλλωστε για τον Κλάτενμπεργκ χρειάστηκε να δώσουν το ok όλοι ώστε να διοριστεί δηλαδή δεν είπε η ΕΠΟ ότι αυτός είναι ο αρχιδιαιτητής και σε όποιον αρέσει.

Πιστεύω ότι στην καλύτερη η κατάσταση θα είναι break even δηλαδή κάνενας δεν θα μπορεί να περάσει τίποτα και στα σημαντικά θέματα όπως ποιος θα είναι ο αρχιδιαιτητής θα χρειάζεται πάλι η συναίνεση των τεσσάρων και επικοινωνία με FIFA UEFA.

Τη συναίνεση για τον αρχιδιαιτητή την απαίτησαν FIFA - UEFA. Είναι ξεκάθαρο αυτό. Ησουν υπο επιτήρηση. Επίσης ο Κλαντεμπεργκ ελέγχει μέχρι στιγμής μόνο τους ξένους διατητές που φέρνει. Στους Ελληνες μια χαρά επιρροή έχει η ΕΠΟ ακόμα. Αλλωστε πλέον δεν χρειάζεται να πιάσεις έναν διαιτητή, αρκεί ο φόβος οτι δεν θα ξαναπαίξει. Και αυτό μια χαρά μπορεί να το κάνει η ΕΠΟ, όπως και τους ποιους διαιτητες θα προωθήσει. Οπως και ποιον διαιτητή θα ορίσει υπεύθυνο φιλοξενίας των συναδέλφων του στις εκάστοτε πόλεις. Γιατί αν δεν το γνωρίζετε μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον, σε κάθε πόλη έβγαινε ένα κονδύλι, το οποίο διαχειριζόταν ένας υπεύθυνος διαιτητής εκάστοτε ΕΠΣ και σε κάθε επίσκεψη συναδέλφου του στην πόλη, αναλάμβανε να τον ξεναγήσει να τον πάει να φάνε, να πιούνε και να διασκεδάσουν. Το κονδύλι αυτό ήταν αρκετά υψηλό και εννοείται οτι κατέληγε στις τσέπες τους με τις κατάλληλες αποδείξεις βέβαια. Εγώ λέω οτι θα έτσουζε αρκετούς η ελλειψη ενός προνομιακού μισθού ανα μήνα συν τα εξτραδάκια τους και θα ήταν ένας πολύ καλός λόγος να παραμείνουν πιστά και υπάκουα σκυλάκια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα καταλαβαίνω εγώ, το θετικό σενάριο ειναι να έχουμε την ΕΠΟ αλλα θα ναι σαν να μην την έχουμε.

Το αρνητικό σενάριο είναι να μην έχουμε την ΕΠΟ αλλα να είναι σαν να την έχουμε.

Και όταν λέω εχουμε εννοώ συνιδιοκτησια με τον Βούλγαρο. Που ξέρουμε όλοι τι πουστράκια ειναι και σοφιτελ και γκανια και Βόλος κλπ κλπ.

@nedved21 αυτά που λέω δεν τα βγάζω απο το κεφάλι μου. Είναι με βάση το τι γράφεται, κυρίως εδω μέσα. Αν οπως αφήνεις να εννοηθεί δεν είναι έτσι οπως φαινονται τα πράγματα αλλα κρατάμε σκοπιμως low profile και μετά θα τους δείξουμε πόσα απιδια πιάνει ο σάκος, όλα καλά και τρικαλά.

Ούτε προκατηλλειμενος αρνητικά είμαι με την ομάδα ούτε τα βλέπω ολα αρνητικα.

Link to comment
Share on other sites

@Geologos Δεν μιλαω για εσενα ρε συ. Και δεν ξερω ουτε εχω καποια πληροφορηση για το τι ισχυ θα εχουμε μεσα στην ΕΠΟ ή την επομενη μερα της ομαδας και του Ελληνικου ποδοσφαιρου. Απλα βαζω τους φωτινους παντογνωστες του φορουμ, να κανουν μια δηλωση για να μη μας τα γυρνανε στο μελλον σε "να τι κανουν γιαννακηδες." Οχι πως θα εχουν θεμα να βρουν νεους "Λαμπροπουλους&φωτογραφους" για να πουλησουν το αφηγημα τους, απλα να υπαρχουν γραπτα τους που λενε οτι η ΑΕΚ δεν εχει κανενα ελεγχο στην ΕΠΟ. Κανεις τους βεβαια δεν τολμησε να το πει ξεκαθαρα επειτα απο πολλαπλες ερωτησεις μου, και εφτασαν σε σημειο να ονομασουν την ΑΕΚ "υποψηφιο μαφιοζο" και τον γαυρο τον "καλο της ιστοριας."

Link to comment
Share on other sites

Paidia 120 selides thread gia Ellhnikh Podosfairikh Omospondia kai mas kanoune plaka o Asteras to Gianeno, o Volos kai o Parasxos sto xortari. 

Ok

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, felman said:

Paidia 120 selides thread gia Ellhnikh Podosfairikh Omospondia kai mas kanoune plaka o Asteras to Gianeno, o Volos kai o Parasxos sto xortari. 

Ok

Μεγάλη πρόκριση κάνουν οι Κροάτες, σε θυμήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Epitaph21 said:

Μεγάλη πρόκριση κάνουν οι Κροάτες, σε θυμήθηκα.

O filos mou o nedved me thymithike arage?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, felman said:

O filos mou o nedved me thymithike arage?

feeeasdadsa.thumb.png.9565c3d0ce1ca3849e4914eae525a236.png

Αυτα ειπωθηκαν περι Ντιναμο. Το λες σαν να ειπα οτι θα την αποκλεισει ευκολα η Τοτεναμ ή κατι τετοιο. Προφανως και δεν θεωρειται δυνατος αντιπαλος η Ντιναμο, για αυτο οργιαζουν οι οπαδοι της Τοτεναμ και ζητουν κεφαλια στα σοσιαλ μιντια. Επειδη θεωρουν οτι αποκλειστηκαν απο χωριο, οπως πριν καποια χρονια που ειχαν αποκλειστει απο την Γανδη, και καποια χρονια ακομα πισω που ειχαν αποκλειστει απο το ποακ.

Προσωπικα η βραδυα δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα για μενα. Παιδικος μου φιλος, ειναι γαυρος και Τοτεναμ στην Αγγλια, ενω γουσταρω Αρσεναλ απο Αγγλια. Mislav Orsic να εισαι καλα παικτουρα μου, μου εδωσες τροφη για μηνες τρολαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

feeeasdadsa.thumb.png.9565c3d0ce1ca3849e4914eae525a236.png

Αυτα ειπωθηκαν περι Ντιναμο. Το λες σαν να ειπα οτι θα την αποκλεισει ευκολα η Τοτεναμ ή κατι τετοιο. Προφανως και δεν θεωρειται δυνατος αντιπαλος η Ντιναμο, για αυτο οργιαζουν οι οπαδοι της Τοτεναμ και ζητουν κεφαλια στα σοσιαλ μιντια. Επειδη θεωρουν οτι αποκλειστηκαν απο χωριο, οπως πριν καποια χρονια που ειχαν αποκλειστει απο την Γανδη, και καποια χρονια ακομα πισω που ειχαν αποκλειστει απο το ποακ.

Προσωπικα η βραδυα δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα για μενα. Παιδικος μου φιλος, ειναι γαυρος και Τοτεναμ στην Αγγλια, ενω γουσταρω Αρσεναλ απο Αγγλια. Mislav Orsic να εισαι καλα παικτουρα μου, μου εδωσες τροφη για μηνες τρολαρισματος.

Ρίχτου τώρα ό,τι προλαβαίνεις γιατί σε κανα διβδόμαδο παίζουμε με τους γαύρους και δεν σε βλέπω καλά :P

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ρίχτου τώρα ό,τι προλαβαίνεις γιατί σε κανα διβδόμαδο παίζουμε με τους γαύρους και δεν σε βλέπω καλά :P

Γιατι ποτε ειπα οτι εχουμε καλυτερη ομαδα απο τον γαυρο; Στο ξαναπα, απο το καλοκαιρι του 19' ελεγα οτι ο γαυρος εχει ξεφυγει επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Γιατι ποτε ειπα οτι εχουμε καλυτερη ομαδα απο τον γαυρο; Στο ξαναπα, απο το καλοκαιρι του 19' ελεγα οτι ο γαυρος εχει ξεφυγει επιπεδο.

Χαβαλέ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nedved21 said:

feeeasdadsa.thumb.png.9565c3d0ce1ca3849e4914eae525a236.png

Αυτα ειπωθηκαν περι Ντιναμο. Το λες σαν να ειπα οτι θα την αποκλεισει ευκολα η Τοτεναμ ή κατι τετοιο. Προφανως και δεν θεωρειται δυνατος αντιπαλος η Ντιναμο, για αυτο οργιαζουν οι οπαδοι της Τοτεναμ και ζητουν κεφαλια στα σοσιαλ μιντια. Επειδη θεωρουν οτι αποκλειστηκαν απο χωριο, οπως πριν καποια χρονια που ειχαν αποκλειστει απο την Γανδη, και καποια χρονια ακομα πισω που ειχαν αποκλειστει απο το ποακ.

Προσωπικα η βραδυα δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα για μενα. Παιδικος μου φιλος, ειναι γαυρος και Τοτεναμ στην Αγγλια, ενω γουσταρω Αρσεναλ απο Αγγλια. Mislav Orsic να εισαι καλα παικτουρα μου, μου εδωσες τροφη για μηνες τρολαρισματος.

Στείλτου αφιέρωση το παιδικέ μου φίλε από loutsa project

Link to comment
Share on other sites

Το κώλυμα των κωλυμάτων
 Όλοι κάνουν τα στραβά μάτια για τα κωλύματα.

Ακόμη και οι εκλογικοί αντίπαλοι.

Ξαφνικά θυμήθηκαν την ουσία και καταχεριάζουν τον τύπο.

Γιατί έτσι τους βολεύει.

Μέχρι να βρεθεί ο τολμηρός. 

http://dikisports.blogspot.com/2021/03/blog-post_115.html

 

 

Ο χειρότερος υφυπουργός όλων των εποχών
  Ο Λευτέρης Αυγενάκης γράφει ιστορία.

Κατάφερε να βάλει "λουκέτο" στον αθλητισμό, την ώρα που όλα ανοίγουν.

Απελπισμένος πλέον προσπαθεί να πείσει πως κάνει ό,τι μπορεί για να μεταστρέψει   μέσα στο Σαββατοκύριακο τους λοιμωξιολόγους.

Πενήντα δύο Σαββατοκύριακα σφύριζε κλέφτικα. 

http://dikisports.blogspot.com/2021/03/blog-post_720.html

 

 

Man to man
Η διαδικασία των ψηφιακών εκλογών με το σύστημα Ζευς, περιλαμβάνει και την επιβεβαίωση της ψήφου.

Δηλαδή μόλις ο εκλέκτορας ψηφίσει, έρχεται στο κινητό του ένα μήνυμα με ό,τι ακριβώς ψήφισε.

Αν έχει κάνει κάποιο λάθος, δικαιούται να το διορθώσει όσες φορές νομίζει.

Μετράει η τελευταία φορά που θα επιλέξει την ψήφο του.

Προβλέπεται στενό μαρκάρισμα. 

http://dikisports.blogspot.com/2021/03/man-to-man.html

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ευθεία μπήκε η αντίστροφη μέτρηση για τις εκλογές της ΕΠΟ. Η Ομοσπονδία ανακοίνωσε όλες τις υποψηφιότητες ενόψει των εκλογών με τους Θοδωρή Ζαγοράκη και Κωνστανίνο Νίκα να κοντράρονται για την προεδρία της ΕΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×