Jump to content

Απόλλων-ΑΕΚ (9η αγών.) 6/11/21, 19:30, CosmoteSport 2


Rayo Vallecano 21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

31 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      7
    • Ρότα
      1
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμόες
      1
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      2
    • Μάνταλος
      4
    • Αραούχο
      3
    • Ανσαριφάρντ
      1
    • Άμραμπατ
      12
    • Χατζησαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μισελέν
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      12
    • Κακό
      16
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      7
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      17
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμόες
      0
    • Τσούμπερ
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Αραούχο
      2
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μισελέν
      0


Recommended Posts

16 minutes ago, vamos bien said:

Ήμουν στη Θ.8 χθες και το ματσάκι μου θύμισε εκείνο του 89, όπου επίσης ήμουν μέσα … Στο πέταλο τότε. Εκείνη η ήττα από το Απολλωνάκι με 2-1 κι αν ήταν τεράστια … και με πολύ ανώτερη δική μας ομάδα , με σχεδόν μόνο δικό μας κόσμο στις εξέδρες κλπ κλπ …. Αυτό το 2-1 λίγο έλειψε να μας στοιχίσει ένα πρωτάθλημα, κυριολεκτικά από το πουθενά. Είχα τρελαθεί εκείνο το βράδυ από την άλλη όμως σκεφτόμουν ότι αν το αξίζεις πραγματικά, πρέπει πλέον να το αποδείξεις στο γήπεδο με ΑΥΤΟΥΣ.  Ευτυχώς λοιπόν  την επόμενη αγωνιστική τους βίασε ο Τάκης στο ΟΑΚΑ, οπότε τέλος καλό, όλα καλά … Σκεφτόμουν ότι καμιά φορά η ιστορία επαναλάμβανεται , αν και είναι αρκετά νωρίς φέτος. 
Ίσως λοιπόν είναι και καλύτερα που ήρθαν τα πράγματα έτσι χθες, αφού -το πιστεύω- ότι εδώ που έφτασαν τα πράγματα, όλο και πιο σοβαρά θα το δουν και θα δουλέψουν τις ημέρες της διακοπής…. Και κυρίως ότι όπως και το 89 , οπως και το πρωταθληματικό 2018 ….εφόσον θέλεις να πρωταγωνιστήσεις φέτος πρέπει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΝΤΕΡΜΠΙ , αλλιώς κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.

Απλά δε γίνεται να συνεχιστεί αυτό το εξευτελιστικό σερί τόσων χαμένων ντέρμπι…

Ολόσωστος, πλην του ότι δεν κερδίσαμε τους γάβρους την επόμενη, αλλά τη μεθεπόμενη αγωνιστική, πρώτα κερδίσαμε 1-0 τον Ηρακλή με Όκο στη Φιλαδέλφεια. Και εμένα μου θύμισε εκέινο το κωλοπάιχνιδο, κι εγώ ήμουν τότε στο πέταλο της Ριζούπολης και δεν ξαναπήγα ποτέ εκεί πέρα, το θεωρούσα πάντα καταραμένο πέταλο. Ας πάνε να κερδίσουν το γάβρο έτσι όπως τα έκαναν χθες, αλλίως να ξεχάσουν το πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στην Ριζουπολη ήταν που είχε επιστρέψει κι ο Τάκης μετά από πολύμηνο τραυματισμό τοτε.

Εγω είχα πιστέψει ότι ξεφουσκώσαμε λόγω άγχους (και με την γριά αν δεν το έπαιρνε πάνω του ο Οκο δεν φαινοταν να βάζαμε γκολ), αλλά τελικά η ομάδα έδειξε ουμπαλα στο ΟΑΚΑ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 1989 generation said:

Ολόσωστος, πλην του ότι δεν κερδίσαμε τους γάβρους την επόμενη, αλλά τη μεθεπόμενη αγωνιστική, πρώτα κερδίσαμε 1-0 τον Ηρακλή με Όκο στη Φιλαδέλφεια. Και εμένα μου θύμισε εκέινο το κωλοπάιχνιδο, κι εγώ ήμουν τότε στο πέταλο της Ριζούπολης και δεν ξαναπήγα ποτέ εκεί πέρα, το θεωρούσα πάντα καταραμένο πέταλο. Ας πάνε να κερδίσουν το γάβρο έτσι όπως τα έκαναν χθες, αλλίως να ξεχάσουν το πρωτάθλημα.

Όντως .. το ματσάκι με γριά ομολογώ ότι το έχω ξεχάσει εντελώς (σα να μην έγινε ποτέ😄) κι ενώ ήμουν σκεπαστή … τα άλλα 3 με Ιεχωβάδες , γκέι και βέβαια τη φιέστα με μπαοκ τα θυμάμαι σαν χθες.

Φέτος με πλέι οφ , κύπελλα κλπ έχεις να παίξεις … αμέτρητα ντέρμπι στη συνέχεια οπότε πρέπει πάση θυσία να γίνει η αρχή με γκέι … δε μας παίρνει για αποτυχία και βαθμολογικά αλλά και ειδικά μετά τη φετινή ντροπιαστική ήττα με Βου …όπου πλέον κατορθώσαμε να τα κάνουμε κ με αυτόν τα ματσάκια ντέρμπι…

Link to comment
Share on other sites

Αν με γαύρο πάμε σε παιχνίδι χωρίς να έχουμε κατοχή 

Πολύ κλειστή άμυνα 

Πολύ κοντά τις γραμμές 

Προσπάθεια για αντεπιθέσεις 

Δηλαδή όλα αυτά που δεν αρέσουν στον Θεμιστοκλή , ναι μπορεί και να έχουμε ελπίδα νίκης .

Ειδικά αν μπούμε στην αρχή με ένα γρήγορο γκολ .

Αλλά και χωρίς αυτό ο στόχος πρέπει να είναι το 0 - 0 και 1 - 0 στα χασομέρια.

Ότιδηποτε άλλο δεν θα βγει θεωρώ 

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλυτερος ο γαύρος. Κ επειδή έχουμε κ τρελό αρνητικό σερί, τον βλέπω φαβορί. Από εκεί κ πέρα θα μετρήσει κ το πείσμα μερικών παικτών, και το διάβασμα του Καθηγητή αλλά κ η τύχη. 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ ξαναβλέποντας πολλες φορές τις φασεις, στα γκολ που φάγαμε υπάρχουν ευθύνες σε πολυ κοσμο και όχι απλά να τα βάζουμε με έναν Τζαβέλλα και έναν Ρότα ξερω ´γω.

Στο 1ο γκολ ο Γκαρσια χαζεύει και δεν γυρίζει να κλείσει το κενό, ο Ρότα δεν μαρκάρει σωστα, ο Τζαβελλας απλά είναι κοντος, αλλά ο Βρανιες παίζει να φταιει πιο πολύ από τον Τζαβέλλα αφού αρχικα είναι στον Ιωαννιδη και μετά φεύγει προς το τερμα (δεν ξέρει τι κάνει βασικα). Μην προσθέσω ότι και ο Στάνκοβιτς ΙΣΩΣ προλάβαινε να βγει.

Στο 2ο γκολ ο Ρότα τρώει αρχικα την φάση στην πλάτη του, ο Βρανιες συμπεριφέρεται στην συνεχεια και πάλι σαν ζαλισμένος, ο Τζαβελλας (εκτός του ότι χαλαει το οφσαιντ)  επιστρέφει αργά σαν κοιμισμένος και ξυπνάει στο τελος και ο (κατα τα λοιπα καλος) Μοχαμαντι επισης αργεί πολύ να επιστρέψει χάνοντας ουσιαστικα τον Παμλιδη που έβαλε το γκολ.

Καταλήγω ότι χθες είχαμε και μπροστά και πίσω πολλους παικτες σε κακη μερα, δεν επιτρέπονται πολλά από αυτά που έγιναν σε ατομικό επίπεδο. Μάλλον αυτό είναι το πρώτο που θα πρέπει να δει μετά το χθεσινο ματς ο Γιαννίκης, γιατί στην τελική χρεος του προπονητη  δεν είναι μονο οι τακτικές αλλά και το ποσο % παίρνει από τον κάθε παίκτη του.

Link to comment
Share on other sites

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα ξεχωρίζουν Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Άρης. Ανασταλτικά ο πρώτος και ο τρίτος υπερέχουν της ΑΕΚ, στο πόσες φάσεις δέχονται, αντιθέτως η ΑΕΚ είναι η ομάδα που δημιουργεί τις περισσότερες φάσεις και προϋποθέσεις.

Δική μου εκτίμηση είναι πως η ΑΕΚ με ΠΑΣ Γιάννενα και ίσως και Αστέρα Τρίπολης θα κερδίσει εύκολα ή δύσκολα, γιατί με τέτοια δημιουργία και στην άμυνα όχι τα χθεσινά, θα μπουν τα γκολ. Στα ντέρμπι όμως και βάζω και με τον Παναθηναϊκό, θα είναι δύσκολο να κερδίσει.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
11 hours ago, nikos said:

Η χθεσινή γκελα ήταν τεράστια έτσι κι αλλιώς. 
Επαιζες με κακη ομάδα, στην Ριζούπολη, με κόσμο δικό σου μέσα, χωρίς σοβαρες απουσίες, ε, άντε γαμηθειτε.

Εντός έδρας ηταν ουσιαστικα, ενώ πολλοι έλεγαν προσεξτε το ματς δεν είναι ευκολο. Αλλά το χειροτερο είναι η εμφάνιση, ατομικά και ομαδικα.Τεσπα, παμε παρακατω με γαβρο που έχουμε 0-3-7 στα τελευταία 10 παιχνιδια. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kostas21 said:

Μα το πρόβλημα μας είναι ότι φάγαμε 2 γκολ (3 μαζί με ακυρωμένο). 

Άρα το πρόβλημα δεν είναι στο 8 αλλά στο 6.

Κ μάλιστα θεμε όχι ένα παίκτη αλλά για μένα πιστεύω ότι θεμε 3.

Τρια 6αρια , τα 2 τουλάχιστον να είναι δυνατά κ ταχύτατα με ύψος. Κ μετά βάζεις κ ένα box2box Midfielder να κουμπώνεις το transition. 

Είναι αδύνατον να διαβάζουμε "ειχε παίξει Γαλλία κ Ευρώπη". Βασικά άμα παίζει ΣΚΑΤΑ σε εμάς, δεν κάνει. 

Είμαστε ξανά εκεί που ειμασταν όταν χάσαμε το νταμπλ το 18. Φέραμε Πονσε κ σια κ στα χαφ Αλεφ κ σια. 

Θεμε ποιότητα σαν του Τσουμπερ κ Αμραμπατ στις θέσεις πάνω από την άμυνα. Τρεις εκεί το συντομότερο. Αν γίνει δε θα εχουμε πρόβλημα ξανά στην Ελλάδα. 

 

ναι σε ολα μεχρι κεραιας..

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×