Jump to content

Recommended Posts

Τι λέει?

Δεν το ήξερε ότι επιτρέπεται να πάρεις παίχτη που λήγει το συμβόλαιο του το καλοκαίρι  από τον Γενάρη ...τι κλάψες είναι αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bladerunner21 said:

O Άρης ο Νιαου όταν πιάσει δουλειά στον αλφζ fm μπορεί να κάνει όσα τσιμπούκια θέλει. Όσο δουλεύει στο κρατικό κανάλι θα πρέπει να προσέχει τι λέει κ πως το λέει. 

Πιο παλιά δεν δήλωνε ΑΕΚ ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Navas said:

Πιο παλιά δεν δήλωνε ΑΕΚ ή είναι ιδέα μου;

Δεν το ξέρω. Έχει γεμίσει ο τόπος Γεωργιάδιδες δεν το αποκλείω πλήρως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ΕΡΑ Σπορ είχε εκπομπή παλιά μιλάμε 15-20 χρόνια πριν  και η ειρωνεία είναι ότι εκεί που το έπαιζε και φουλ αντικειμενικός η πλειοψηφία του κοινού του ήταν ΑΕΚτζήδες ακροατές. 

Ένας πιο ήπιος Καραπαππάς σε βαζελέ είναι. 

  ΥΓ.

FB_IMG_1708897921764.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 18
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Stylianopoulos said:

Στην ΕΡΑ Σπορ είχε εκπομπή παλιά μιλάμε 15-20 χρόνια πριν  και η ειρωνεία είναι ότι εκεί που το έπαιζε και φουλ αντικειμενικός η πλειοψηφία του κοινού του ήταν ΑΕΚτζήδες ακροατές. 

Ένας πιο ήπιος Καραπαππάς σε βαζελέ είναι. 

  ΥΓ.

FB_IMG_1708897921764.jpg

ΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τι είναι αυτό! Πω πω δεν μπορώ!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stylianopoulos said:

Στην ΕΡΑ Σπορ είχε εκπομπή παλιά μιλάμε 15-20 χρόνια πριν  και η ειρωνεία είναι ότι εκεί που το έπαιζε και φουλ αντικειμενικός η πλειοψηφία του κοινού του ήταν ΑΕΚτζήδες ακροατές. 

Ένας πιο ήπιος Καραπαππάς σε βαζελέ είναι. 

  ΥΓ.

FB_IMG_1708897921764.jpg

nioti.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Navas said:

ΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τι είναι αυτό! Πω πω δεν μπορώ!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Δυστυχώς ένα ατύχημα με καβασακι του στερησε την καριέρα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mporat said:

Δυστυχώς ένα ατύχημα με καβασακι του στερησε την καριέρα.

Κρίμα γιατί ήταν το μεγαλύτερο ταλέντο της χώρας.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mporat said:

Δυστυχώς ένα ατύχημα με καβασακι του στερησε την καριέρα

Από τον ύπνο είμαι ακόμη, δεν το καλοδιάβασα και άρχισα να αναρωτιέμαι τι ατύχημα μπορεί άραγε να προκύψει σε κάποιον τέτοιο με καζανάκι?🤣

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ό Αιμίλιος που ήταν στο βιντεάκι πιο πάνω είναι ωραίο τυπάκι. Τον βλέπει ο γιος μου εδώ και μερικά χρόνια και έχω δει μαζί του μερικά βίντεο. Δεν έχω δει πολύ, ίσως και να είναι μαλάκας και να πέτυχα μη αντιπροσωπευτικά, αλλά από όσα είδα, όσοι έχετε πιτσιρίκια που γουστάρουν μπάλα, θα τον πρότεινα. Σε σχέση με ένα σωρό σκουπίδια που μαζεύουν views στο youtube με φωνές και υστερία, ο συγκεκριμένος είναι ωραίος και μετρημένος και δείχνει να έχει πραγματική, μεγάλη αγάπη για τη μπάλα.

https://www.youtube.com/@Aimilios

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evolve said:

Αυτός ό Αιμίλιος που ήταν στο βιντεάκι πιο πάνω είναι ωραίο τυπάκι. Τον βλέπει ο γιος μου εδώ και μερικά χρόνια και έχω δει μαζί του μερικά βίντεο. Δεν έχω δει πολύ, ίσως και να είναι μαλάκας και να πέτυχα μη αντιπροσωπευτικά, αλλά από όσα είδα, όσοι έχετε πιτσιρίκια που γουστάρουν μπάλα, θα τον πρότεινα. Σε σχέση με ένα σωρό σκουπίδια που μαζεύουν views στο youtube με φωνές και υστερία, ο συγκεκριμένος είναι ωραίος και μετρημένος και δείχνει να έχει πραγματική, μεγάλη αγάπη για τη μπάλα.

https://www.youtube.com/@Aimilios

Συμφωνώ, είναι καλό τυπακι και από τους λίγους -μπορει και ο μόνος- που αξίζουν στο ελληνικό YouTube. Έχει και μια ωραία σειρά ονόματι Quiz Ball με καλους καλεσμένους (ενίοτε και ταχυδρόμους).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προχτές μας είχατε βάλει στην COSMOTE ένα αστείο φάουλ του Άμραμπατ, σήμερα εξαφανίσατε αυτό. Και όχι μόνο το εξαφανίσατε, αλλά ούτε στο live δείξατε κοντινό ριπλέυ. Θα γίνετε βόυκινο να στε σίγουροι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην COSMOTE μας περνάτε για αγαθιάρηδες? Θα σας γαμήσουμε καριόλες αν συνεχίσετε έτσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να πατήσω το play, αλλά αναλογίστηκα ότι είναι σαββατόβραδο. Και οχι, δεν θα περάσω το Σαββατόβραδο μου με Κοντοέ. Μου αξίζει κάτι καλύτερο, κι αύριο μέρα είναι 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Για αρχοντικά σαββατοβραδα πατήστε εδώ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Αντρικα Σαββατόβραδα, Οχι όπως παλιά που μετά το Μόσχος ακολουθούσαμε την ομάδα (και καλά) μέχρι το Mercedes.

IMG_0839.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kami said:

Παρα πολυ ωραίος..

 

καποιος θαρραλεος να μας κανει περιληψη τα σημαντικα μονο γιατι σιγα μη κατσουμε να ακουσουμε τον κοντοε τωρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VaGucci21 said:

καποιος να μας κανει περιληψη τα σημαντικα μονο γιατι σιγα μη κατσουμε να ακουσουμε τον κοντοε τωρα

Ειναι σοβαρό και μετρημένο παιδί. Δεν εβγαλε ειδήσεις γιατί δεν ηθελε να εκθέσει τα εσωτερικά της ομάδας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καραγκιοζακος μέγιστος που έκανε προσφυγή να φύγει από την ΑΕΚ. Γνώμη μου 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Κοντοες μου θυμίζει την πιο σκοτεινή περίοδο της ομάδας μαζί με κάτι Μακους και Καραμπελες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθειες και ψέματα

Η απόλυτη ανάλυση του πρωταθλήματος

Από τον Θέμη Καίσαρη και την Opta

 

https://longreads.sport24.gr/super-league-2024/index.html

 

"

Όπως και πέρυσι, η ΑΕΚ είχε την πρώτη θέση μια αγωνιστική πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας και την έχασε στο τελευταίο ματς.

Όπως και πέρυσι, η ΑΕΚ δεν νοιάζεται για την regular season, θέλει να πάρει το πρωτάθλημα.

Πάμε να δούμε πως ήταν η Ένωση φέτος, σε σεζόν με ευρωπαϊκές υποχρεώσεις, μετά από νταμπλ.

Η ΑΕΚ έγινε ακόμα πιο επιθετική, αλλά ταυτόχρονα έγινε πιο ευάλωτη. Το περσινό 0.41 ήταν η καλύτερη αμυντική επίδοση του πρωταθλήματος και φέτος η Ένωση ανέβηκε στο 0.70, χειροτέρευσε όσο καμία άλλη ομάδα του Big-5.

Κάπως έτσι το ταμείο λέει ελάχιστη διαφορά με πέρυσι: από το 0.93 στο 0.95.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι η ΑΕΚ παρέμεινε ίδια σε όλα.

Η Ένωση έπεσε λίγο πιο χαμηλά στο γήπεδο και άλλαξε λίγο το στιλ, ίσως και αναγκαστικά, γιατί οι αντίπαλοι την περίμεναν: κράτησε περισσότερο την μπάλα, πήγε σε πιο πολλές οργανωμένες επιθέσεις, έπαιξε λιγότερο άμεσα.

Παρέμεινε βέβαια η τοπ ομάδα στην περιοχή του αντιπάλου: πέρυσι έγινε η πρώτη ομάδα με μέσο όρο 30+ ενέργειες, φέτος σκαρφάλωσε στις 33.4.

Τα πράγματα άλλαξαν λίγο και στην εικόνα χωρίς την μπάλα.

Η Ένωση πίεσε λιγότερο. Από το περσινό εξωφρενικό ρεκόρ του 7.7 PPDA, φέτος πήγε στο πιο "λογικό" 8.5.

Η ομάδα του Αλμέιδα δεν άλλαξε στιλ ή ταυτότητα, αλλά οι αντίπαλοι "ανέπνευσαν" λίγο παραπάνω και μπήκαν περισσότερο στην περιοχή της.

Το Europa ανάγκασε τον Αλμέιδα να σηκώσει λίγο το πόδι από το γκάζι και οι τραυματισμοί επηρέασαν τη συνοχή και τη σταθερότητα της ομάδας.

Λιβάι και Αραούχο έπαιξαν στο περσινό πρωτάθλημα από 2.300 λεπτά ο καθένας και δεν ήταν εύκολο να αποφασίσεις ποιος από τους δύο ήταν καλύτερος.

Φέτος ο Αραούχο έχει μόλις 549', ο Λιβάι μετά βίας ξεπέρασε τα 800 και είναι στο μπες-βγες, ενώ ο Γκατσίνοβιτς δεν έχει βρει σε κανένα σημείο την περσινή επαφή που είχε με τα δίχτυα.

Ο Πινέδα είναι πάντα καθοριστικός, Ελίασον, Τσούμπερ και Μάνταλος βγήκαν μπροστά.

Η ΑΕΚ δεν έχει την περσινή συνοχή, αλλά εξακολουθεί να είναι πολύ δύσκολο να κάνεις ένα ματς ως ξεκάθαρο ανώτερός της.

Εξακολουθεί επίσης να είναι η ομάδα με τα καλύτερα αποτελέσματα στα ντέρμπι, εκεί δηλαδή που θα κριθεί ο τίτλος, άσχετα αν έχει τρεις σερί ισοπαλίες σε αυτά."

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×