Jump to content

ΑΕΚ - Ολυμπιακός (10η αγωνιστική) 21.11.2021 19:30μμ CosmoteSport1


mobster21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

35 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      35
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      10
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      15
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0


Recommended Posts

νομιζω στο κεντρο της αμυνας θελουμε ενα στοπερ-ηγετη που θα καθοδηγει την αμυνα, οπως ηταν ο τσιγκρινσκι στα πρωτα χρονια του. Και ο μητογλου που λεμε ψηλος, δυνατος αλλα τα 100 μετρα τα κανει σε 40 δευτερολεπτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια και το θυμήθηκα: ευτυχώς δεν έχουμε σύντομα άλλο ματς με το γαυρο και θα κάνουμε καιρό να ξαναδούμε στην κερκίδα εκείνα τα μπουμπούκια που σημαδευαν με γεμάτα μπουκαλάκια νερό τους δόλιους τους σεκιουριταδες μπροστά από την 3, τον Μασουρα σε ένα κόρνερ (λίγο έλειψε να φάει ένα στο κεφάλι και να λέμε αλλά τώρα) και τους γαυρους που πανηγύριζαν το τρίτο γκολ. Εκεί στο τελευταίο είχαμε βροχή από μπουκάλια και έρχεται πρόστιμο σίγουρα. Γαμω το κεφάλι σας. 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ πριν την μπαλιά του Λαλά στον ΕλΑραμπί που βγαίνει γκολ έχει γίνει το ίδιο 4-5 φορές ακόμα. Καμία αντίδραση δική μας.

Μαρκάρουν ψηλά κλέβουν την μπάλα και κάνουν επίθεση. Ε εμείς ήταν σαν μην είχαμε τηλεόραση να δούμε πώς παίζει ο αντίπαλος. Λες και ήρθε άγνωστη ομάδα από την τούνδρα. 

Πιο εύκολη ομάδα να την διαβάσεις δεν γίνεται.

 

Ξαναβλέπω λίγο τον αγώνα τώρα. Στον γαύρο μαρκάρουν ΟΛΟΙ εκτός λίγο από ΕλΑραμπί, σε εμάς Μάνταλος Τσούμπερ και Γκαρσία παίζουν μόνο επίθεση. Λες και είμαστε στην αλάνα. Προσπαθούν τα ακραία μπακ και να μαρκάρουμ για 2 και να επιτεθούν και τους βρίζουμε και από πάνω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις αποτυχίες ως τώρα και με τους δυο προπονητες έχουμε δει κοινά πραγματα 

1) γκολ εναντίον μας γενικα Μίκυ Μαους 

2) γκολ εναντίον μας από αντεπιθέσεις ακόμα και όταν προηγεισαι

3) γκολ από σπάσιμο του τεχνητού οφσαιντ 

4) τρύπα ανασταλτικα στο κεντρο 

5) υπερβολικό, στα όρια του παραλόγου, αγχος, ακόμα και από τις βεντέτες σου

6) συμπεριφορά προπονητών λες και δεν υπάρχει κανένα  πρόβλημα στο κεντρο και τους παιζεις με το κλασικό 4-2-3-1

 

Με βάση τα παραπανω κι επειδή το ρόστερ θέλει βελτιωση αλλά για πέταμα δεν το λες φετος εγώ θα πω ότι τα προβλήματα είναι κατα σειρά 

οι ανασταλτικοί χαφ, οι 2 μετριοτατοι προπονητες (δεν επιτρέπεται ούτε αυτό το άγχος, ούτε το να κοιμάσαι όρθιος με το πρόβλημα που έχεις στο κεντρο) , ένας στοπερ διαφορας, ένας δεξιός μπακ καλυτερος από αυτους που ήρθαν (αριστερα προς το παρον δεν το λες ότι έχεις  και θέμα).

Εγώ με αυτήν την σειρά θα πήγαινα (+ αναπληρωματικο τερμα φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mobster21 said:

Εν τω μεταξύ πριν την μπαλιά του Λαλά στον ΕλΑραμπί που βγαίνει γκολ έχει γίνει το ίδιο 4-5 φορές ακόμα. Καμία αντίδραση δική μας.

Ξαναβλέπω λίγο τον αγώνα τώρα. Στον γαύρο μαρκάρουν ΟΛΟΙ εκτός λίγο από ΕλΑραμπί, σε εμάς Μάνταλος Τσούμπερ και Γκαρσία παίζουν μόνο επίθεση. Λες και είμαστε στην αλάνα. Προσπαθούν τα ακραία μπακ και να μαρκάρουμ για 2 και να επιτεθούν και τους βρίζουμε και από πάνω.

 

 

Αφού αντί για προπονητες έχεις φέρει 2 κώνους 

Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα χτες ηταν καλυτερη συνολικα απο γαυρο, υπερισχυσε η ατομικη ποιοτητα των παιχτων της μιας ομαδας απλα και η αντιστοιχη ανυπαρξια ποιοτητας στην αμυνα της αλλης. Ο μισελεν χτες με εκανε να αναπωλω Μπακακη. Θες σιγουρα δεξι μπακ, χαφ και στοπερ για να παλεψεις για πρωταθλημα και ισως και ενα εξτρεμ αντι του τανκοβιτς. Αυτες ειναι και οι μινιμουμ 4 μεταγραφες που πρεπει να γινουν για την ομαδα της Αγιας Σοφιας, χωρις να προσθετω Γεβτιτς και Τσουμπερ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο να φωνάζει ο Καζατζόγλου, η προπαγάνδα που φάγαμε μετά το ματς με τον  Άρη δεν έχει προηγούμενο. Και χθες δεν έτρεχε τίποτα για κάποιους. Που για μένα κακώς δεν σήκωσε περισσότερο τη φάση με τον Σισέ που είναι ακόμα πιο καραμπινάτο πέναλτι. 

Link to comment
Share on other sites

Βάζω και την άποψη αλλού ενός ουδέτερου δημοσιογράφου.

Γιάννης Σερέτης:

Η ΑΕΚ χρειάζεται περισσότερη ποιότητα μεσοαμυντικά

Η ποιοτική ψαλίδα μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ έχει μειωθεί, αυτό είναι πασιφανές και αναμφισβήτητο. Ομως ακόμα όχι τόσο ώστε η Ενωση να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Τουλάχιστον αυτή η ΑΕΚ, με αυτή την αμυντική λειτουργία και αυτούς τους παίκτες στη μεσοαμυντική ζώνη της. Ο σταθερότατος Στάνκοβιτς, ο Βράνιες και ο Μοχαμαντί που έκανε απόψε το σοβαρό σφάλμα – σερβίρισμα στο 1-3 του ψυχρού εκτελεστή Ελ Αραμπί, ναι, είναι για «πρωταθληματική» ΑΕΚ. Οι υπόλοιποι, μαζί με τους δυο κλασικούς αμυντικούς μέσους Σιμόες και Λε Ταλέκ, όχι, δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις μιας ΑΕΚ η οποία θα έχει ως αποκλειστικό στόχο τον τίτλο.

Η Ενωση επί Γιαννίκη καταθέτει πολύ μεγαλύτερη ένταση, σκοράρει πάντα και παντού, είναι μια θεαματική ομάδα! Κάθε παιχνίδι της αξίζει να το παρακολουθείς! Ταυτόχρονα, όμως, δέχεται γκολ και σε όλα τα ματς της: κάποια εξ αυτών αυτά θα της κοστίσουν βαθμούς κι' έτσι πρωτάθλημα από μια ομάδα με τον χαρακτήρα και την ποιότητα του Ολυμπιακού δεν παίρνεις.

 

* Η φάση Μασούρα – Βράνιες είναι πάρα πολύ δύσκολη και έγκειται στην κρίση του VAR. Ο διαιτητής δεν μπορεί να πάρει πάνω του τόσο αμφισβητούμενη φάση σε ροή αγώνα. Κι άπαξ ο VAR δεν έστειλε τον Βερίσιμο σε onfield review, δεν μπορούσε να κάνει κάτι διαφορετικό.

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/2063445/i-aek-ehei-kleisei-tin-psalida-alla-hreiazetai-megalyteri-poiotita

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω. 

Είσαι προπονητης κι έχεις ασχοληθεί ΕΣΤΩ μισή ώρα σε όλη σου την θητεια (όχι παραπανω) με τα στημενα.

Πώς δικαιολογείται στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα (χωρίς ακόμα να υπαρχει κουραση, πιθανή έλλειψη συγκέντρωσης κλπ) σε κόρνερ να μην βρίσκεται ούτε ένας παίκτης στο ημικύκλιο της περιοχής;
Τι ακριβώς μπορεί να κάνουν στις προπονήσεις δλδ; 
 

Αν πάλι έχει αναθέσει ξεκαθαρα σε κάποιον/κάποιους  να είναι εκεί και στην πρώτη φάση του αγώνα δεν είναι, ε, ας φάει αυτος ο παικτης παγκο μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Το ότι δεν είδαν μερικοι κανένα πρόβλημα προπονητικά ούτε χθες, ούτε γενικά στα ως τώρα ματς της ΑΕΚ, εμένα παντως με ξεπερνά. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nikos said:

Για να καταλάβω. 

Είσαι προπονητης κι έχεις ασχοληθεί ΕΣΤΩ μισή ώρα σε όλη σου την θητεια (όχι παραπανω) με τα στημενα.

Πώς δικαιολογείται στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα (χωρίς ακόμα να υπαρχει κουραση, πιθανή έλλειψη συγκέντρωσης κλπ) σε κόρνερ να μην βρίσκεται ούτε ένας παίκτης στο ημικύκλιο της περιοχής;
Τι ακριβώς μπορεί να κάνουν στις προπονήσεις δλδ; 
 

Αν πάλι έχει αναθέσει ξεκαθαρα σε κάποιον/κάποιους  να είναι εκεί και στην πρώτη φάση του αγώνα δεν είναι, ε, ας φάει αυτος ο παικτης παγκο μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Το ότι δεν είδαν μερικοι κανένα πρόβλημα προπονητικά ούτε χθες, ούτε γενικά στα ως τώρα ματς της ΑΕΚ, εμένα παντως με ξεπερνά. 

Ο πατερας μου 80 χρονων τωρα και Αεκτζης απο τα γενοφασκια του παντα μου ελεγε. Στα κορνερ ειτε αμυνα ειτε επιθεση η ΑΕΚ δεν εχει ποτε παικτη. Ουτε να σουταρει σε αποκρουση αντιπαλου ουτε να διωξει σε αμυνα. Το λεει χρονια. Και ειδικα με γαυρους εχουμε φαει ουκ ολιγα γκολ απο τον αξονα γιατι τους αφηνουμε να σουταρουν...απο Φορτουνη μεχρι Καμαραδες  

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Araujo21 said:

Ο πατερας μου 80 χρονων τωρα και Αεκτζης απο τα γενοφασκια του παντα μου ελεγε. Στα κορνερ ειτε αμυνα ειτε επιθεση η ΑΕΚ δεν εχει ποτε παικτη. Ουτε να σουταρει σε αποκρουση αντιπαλου ουτε να διωξει σε αμυνα. Το λεει χρονια. Και ειδικα με γαυρους εχουμε φαει ουκ ολιγα γκολ απο τον αξονα γιατι τους αφηνουμε να σουταρουν...απο Φορτουνη μεχρι Καμαραδες  

Έτσι.

Εγώ έχω αρχίσει να αμφιβαλλω αν κάνουν προπόνηση ή τρώνε τίποτα σουβλάκια κάθε μερα στα Σπατα. Άντε τα τελευταία χρονια και μέχρι περυσι ήταν και αχρηστοι οι περισσότεροι, φετος που είναι καλυτεροι πάλι τα ίδια; 

Link to comment
Share on other sites

Eν ολίγοις,

-Στάνκοβιτς: πλέον το πράγμα δείχνει πως ο τύπος είναι Πασχαλάκης... τις μονές θα σου βγάλει τα άπιαστα και τις ζυγές ότι πάει μέσα θα γράφει... η φάση με εκείνο το αστείο σουτάκι του Καμαρά πριν το δοκάρι που πάει επάνω του και μου διώχνει πανικόβλητος και χεσμένος μνημείο ανεπάρκειας...

-Μάνταλος: Πραγματικά σκέφτομαι να κόψω το γήπεδο γιατί φοβάμαι οτί θα γίνω το επόμενο "νούμερο" στο γιουτιουμπ με αυτους που πλακώνονται για το Μάνταλο... αυτή τη μετριάτζα που μας έχει μπαστακωθεί στο σβέρκο σχεδόν μια δεκαετία και φαντάζει σαν μαρτύριο χωρίς τέλος... αυτό το δεκάρι του κώλου που θέλει 2 τρεχαντήρια από πίσω του για να καλύπτουν την αμυντική του ανυπαρξία, λες κι είναι ο Τσιάρτας... αλλά ούτε σουτ έχει, ούτε κάθετη πάσα έχει, όυτε τρίπλα έχει, ούτε κεφαλιά έχει, ούτε ταχύτητα έχει... μόνο γλείφτες στα σαιτ έχει που τον εκθειάζουν για να τους ρουφιανεύει κανα ρεπορτάζ... σύγκρινεις Μάνταλο με Αγκιμπού Καμαρά και  Ελ Καντουρί/Μπίσεσβαρ που έχουν οι ανταγωνιστές σου στην ίδια θέση και σε πιάνει απελπισία... αισθάνεσαι Πανιώνιος...

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΣΤΕΡΧΑΖΥ, ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΟΚΟΝΣΚΥ, ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΣΙΑΡΤΑ, ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΕΤΣΠΑΓΙΑ, ΣΚΟΚΟ, ΡΙΒΑΛΝΤΟ... ΒΛΕΠΟΥΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΤΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΡΑΧΙΩΝΙΟ... ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΣΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

(Ηθελα να γραψω κια για ΣΙμανσκυ και Γιαννίκη, αλλά φόρτωσα άσχημα και θα γίνω οχετός...)

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Έτσι.

Εγώ έχω αρχίσει να αμφιβαλλω αν κάνουν προπόνηση ή τρώνε τίποτα σουβλάκια κάθε μερα στα Σπατα. Άντε τα τελευταία χρονια και μέχρι περυσι ήταν και αχρηστοι οι περισσότεροι, φετος που είναι καλυτεροι πάλι τα ίδια; 

Χτες δεν ειδα φοβικη ομαδα. Ειδα ομως μια ομαδα που δεν ηταν συγκεντρωμενη, με ευκολα λαθη ειδικα στην αμυνα, με προθεση να κυκλοφορησουν την μπαλα αλλα το παραεκαναν , με πολλους καλους σου παικτες εκτος αγωνα και ολα αυτα για μενα ειναι και θεμα προπονητη. Οχι οτι θελω να αλλαξει αλλα μην νομιζουμ εοτι εχουμε τον νεο Κλοπ. Χτες μετα το 1-1 πιεσες για την νικη και αυτο σου στοιχισε στην αμυνα. Βιασυνη και κακες πασες. Επισης λεμε καλος ο Μανταλος αλλα καθυστερουσε την αναπτυξη με γρηγορη πασα. Ενω σχεδον ολοι επαιζαν με την μια αυτος κρατουσε μπαλα. 
γενικα μπορουσαμε να μην χασουμε εστω και ετσι αλλα ο Μοχαμαντι προδοθηκε απο αυτο το πισω μπαλα στα σιγουρα 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το μεγαλυτερο λαθος εηινε το προηγουμενο καλοκαιρι που δεν εφυγε ο μανταλος και φετος που δεν πηραμε τον Ντσαμ . Αυτα πληρωνουμε τωρα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψατε μου τα σχόλια του Κώστα Νικολακόπουλου γιατί αρκετά ταιριάζουν με τα δικά μου, εκείνος όμως είναι δημοσιογράφος Ολυμπιακού μεριά άρα τους παίκτες της ΑΕΚ τους είδε πιο ουδέτερα και όχι με προσπάθεια κολακείας αλλά ούτε μείωσης τους.

 

" Πέμπτη. Το διπλό δεν ήταν εύκολο, γιατί η ΑΕΚ φέτος είναι πιο καλή σε σχέση με την προηγούμενη τριετία. Π.χ. μπορεί να έφερνε ισοπαλία στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και χθες να έχασε, αλλά χθες ήταν καλύτερη από εκείνα τα 1-1, 0-0 κι 1-1! Τα έδωσαν όλα χθες οι παίκτες της. Θυμάμαι τον Σιμάνσκι στο ξεκίνημα της φάσης του 1-1, να κόβει με φοβερή προσπάθεια μία έξοχη κάθετη του Μασούρα στον Αραμπί. "

"¨ Ο Γιαννίκης έκανε μεγάλο δώρο στον Μαρτίνς και γενικά στον Ολυμπιακό, κρατώντας στον πάγκο για 45 λεπτά τον Άμραμπατ. Ο Μαροκινός έκανε τη διαφορά, μπήκε σε φάσεις, πλαγιοκόπησε δυνατά, τον αισθάνθηκε για τα καλά ο δυναμικός μάλιστα Ρέαμπτσιουκ αλλά και γενικά η άμυνα του Ολυμπιακού, σε πλήρη αντίθεση με τον άφαντο Λιβάι. Ο Τσούμπερ κακός δεν ήταν, αλλά φάνηκε μόνο εκτός περιοχής. Εκεί που καίει, στην περιοχή, ήταν απών, σε πλήρη αντίθεση με τον Αραμπί. Σωστά ο νεαρός τεχνικός τα έπαιξε όλα για όλα μετά το 3-1 (με 4-4-2 και Γέφτιτς), πηγαίνοντας το σε…ρώσικη ρουλέτα, μήπως εκμεταλλευθεί την έδρα. "

Εγώ δεν είδα κακό τον Τσούμπερ στο πρώτο ημίχρονο. Τον έκοβαν μόνο με φάουλ, κέρδισε πολλά ο ελβετός. Αν νομίζει κάποιος ότι ο Τσούμπερ θα περνούσε τρεις-τρεις τους αντιπάλους και σε ντέρμπι τότε θα έπαιρνε μεταγραφή στην Μπάγερν. Τα φάουλ που τον έκοψαν ήταν προσπάθειες προωθητικές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Στάνκοβιτς εγώ το έχω γράψει από το καλοκαίρι που τον είδα στα γιουτουμπια ότι είναι «Πασχαλάκης στα καλούτσικα του», αλλά μην ζητάμε και παρα πολλά @tzav

(ξανα)είδαμε χθες και αυτόν τον Βαλτσικ πχ.

Τα ίδια ακριβώς θα έλεγα για Βρανιες/Παπασταθοπουλο πχ

 

Εμενα γενικά το πρόβλημα μου δεν είναι οι μεταγραφες ως τώρα, είχαμε καλουτσικο ποσοστό (μαλλον).

Οι πατάτες της υποθεσης φαίνεται να είναι οι 2 Γάλλοι πιστεύω εγω.

υγ. Για τον Μσνταλο συμφωνω Εννοειται. Ακόμα και αυτόν τον Γεβτιτς αν βαλεις να παιξει σερι 2.550 ματς βασικος,  να εκτελεί τα στημενα, να έχει το περιβραχιόνιο και να εκθειάζεται σε κάθε ευκαιρία,  δύσκολα να μην είναι καλυτερος από τον Πετρο. Που και καλά να ξεκινήσει, ξεφουσκώνει παντα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Επιτρέψατε μου τα σχόλια του Κώστα Νικολακόπουλου γιατί αρκετά ταιριάζουν με τα δικά μου, εκείνος όμως είναι δημοσιογράφος Ολυμπιακού μεριά άρα τους παίκτες της ΑΕΚ τους είδε πιο ουδέτερα και όχι με προσπάθεια κολακείας αλλά ούτε μείωσης τους.

 

" Πέμπτη. Το διπλό δεν ήταν εύκολο, γιατί η ΑΕΚ φέτος είναι πιο καλή σε σχέση με την προηγούμενη τριετία. Π.χ. μπορεί να έφερνε ισοπαλία στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και χθες να έχασε, αλλά χθες ήταν καλύτερη από εκείνα τα 1-1, 0-0 κι 1-1! Τα έδωσαν όλα χθες οι παίκτες της. Θυμάμαι τον Σιμάνσκι στο ξεκίνημα της φάσης του 1-1, να κόβει με φοβερή προσπάθεια μία έξοχη κάθετη του Μασούρα στον Αραμπί. "

"¨ Ο Γιαννίκης έκανε μεγάλο δώρο στον Μαρτίνς και γενικά στον Ολυμπιακό, κρατώντας στον πάγκο για 45 λεπτά τον Άμραμπατ. Ο Μαροκινός έκανε τη διαφορά, μπήκε σε φάσεις, πλαγιοκόπησε δυνατά, τον αισθάνθηκε για τα καλά ο δυναμικός μάλιστα Ρέαμπτσιουκ αλλά και γενικά η άμυνα του Ολυμπιακού, σε πλήρη αντίθεση με τον άφαντο Λιβάι. Ο Τσούμπερ κακός δεν ήταν, αλλά φάνηκε μόνο εκτός περιοχής. Εκεί που καίει, στην περιοχή, ήταν απών, σε πλήρη αντίθεση με τον Αραμπί. Σωστά ο νεαρός τεχνικός τα έπαιξε όλα για όλα μετά το 3-1 (με 4-4-2 και Γέφτιτς), πηγαίνοντας το σε…ρώσικη ρουλέτα, μήπως εκμεταλλευθεί την έδρα. "

Εγώ δεν είδα κακό τον Τσούμπερ στο πρώτο ημίχρονο. Τον έκοβαν μόνο με φάουλ, κέρδισε πολλά ο ελβετός. Αν νομίζει κάποιος ότι ο Τσούμπερ θα περνούσε τρεις-τρεις τους αντιπάλους και σε ντέρμπι τότε θα έπαιρνε μεταγραφή στην Μπάγερν. Τα φάουλ που τον έκοψαν ήταν προσπάθειες προωθητικές.

 

 

Καλά με τον Τσουμπερ έχουμε αρχίσει και ζητάμε υπερβολικα πολλά, πρέπει να καταλάβουμε ότι μεταξύ Αραουχο, Τσουμπερ, Άμραμπατ και Γκαρσια θα σου παιζουν κάποιοι, δεν γίνεται να σου παίζουν παντα όλοι.

Προφανως αυτη την περίοδο είναι σε φόρμα ο Αραουχο και οι Τσουμπερ, Γκαρσια βρίσκονται σε πτώση, αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος για να είμαι δίκαιος, παίζει πολύ καλύτερα από τις περιόδους 2018-19, 2019-20, 2020-21. Απλώς η ΑΕΚ χρειάζεται κάτι καλύτερο.

Είναι σίγουρο πως ο αρτίστας Γέβτιτς στις στημένες μπάλες, τόσες πολλές με Απόλλωνα και Ολυμπιακό, θα είχε κάνει κάποιες πιο καλά. Δεν ξέρω όμως αν ο Γέβτιτς είναι πιο στατικός από τον Μάνταλο. Θα δούμε στον επόμενο μήνα όταν θα έχει πάρει και χρόνο συμμετοχής.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος εχθές ήταν πολύ καλό και αρκετά δυναμικός για τα δεδομένα του .

Αν έκανε και στο τέλος μια μονοκόμματη επαφή ...

Link to comment
Share on other sites

Στον Στανκοβιτς το μόνο που καταλογίζω στο χθεσινό ματς είναι μια φάση, που ενώ μπορούσε να βγει να την καθαρίσει, έμεινε καρφωμένο στην εστία του.

Δεν συμμερίζομαι την δριμεία κριτική. Για μένα δεν έφταιγε καν στο 2ο γκολ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναείδα την φάση ο Βράνιες δεν μπλέκει μόνος του τα πόδια αλλά ο Μασούρας όπως τρέχει πίσω του τον βρίσκει στο δεξί του πόδι. Καθαρό πέναλτι και αυτό τελικά.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, agelos said:

Στον Στανκοβιτς το μόνο που καταλογίζω στο χθεσινό ματς είναι μια φάση, που ενώ μπορούσε να βγει να την καθαρίσει, έμεινε καρφωμένο στην εστία του.

Δεν συμμερίζομαι την δριμεία κριτική. Για μένα δεν έφταιγε καν στο 2ο γκολ.

Δεν έχει και νόημα η πολύ κριτική στον Στάνκοβιτς. Τι θα κάνεις , θα πάρεις άλλον μέσα σε ένα εξάμηνο? Εμένα μου θυμιζει κάποιον ελαφρώς καλύτερο από τον Μπάρκα. Δηλαδή δεν κάνω γκέλες αλλά πιάνω τα φυσιολογικά. Ο Πασχαλάκης που αναφέρθηκε είναι το ακριβώς αντίθετο. Μπορεί να σου πιάσει τα άπιαστα σε έναν αγώνα και στον επόμενο να τα βάζει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο Στανκοβιτς μου θυμίζει εναν συγκάτοικο του Τσαντλερ στα φιλαρακια. 

Απο κει και πέρα καλός τερμας μου φαινεται και μαλιστα ο πιο καλός και σταθερος παικτης της ομάδας στις πισω γραμμες. Ο μονος που δίνει μια ηρεμία και σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×