Jump to content

ΑΕΚ - Κηφισιά (Κύπελλο, Φάση των 16-1ο ματς): 01/12/21, 20.15, CosmoteSport 2


Stylianopoulos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σάκχοφ
      2
    • Τάνκοβιτς
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Γέφτιτς
      9
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      1
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      3
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      11
    • Γέφτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      1


Recommended Posts

42 minutes ago, mporat said:

Ο Στράτος βγήκε στο πανέρι και δεν ενδιαφέρθηκε ούτε η Προ Βερτσελι, ώρα του Μητογλου 

Γι'αυτό και έπεσε διαφημίση μπας κ αλλάξει κάτι. Από 4 μεροκαματα δεν βγαίνει το μηνιατικο.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mporat said:

Τα άκουσα κι εγώ από πηγή κοντά στην ομάδα, ισχύουν. Άκουσα όμως κι ότι κάνει πολύ καλή προπόνηση. 

Καλή προπόνηση έλεγαν πως έκανε και ο Μοραις. Μέσα στο παιχνίδι όμως τα έκανε τουρλουμπούκι. Καλή ώρα…

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2021 at 11:27 PM, Stylianopoulos said:

ΑΕΚ - Κηφισιά (Κύπελλο, Φάση των 16-1ο ματς): 01/12/21, 20.15, CosmoteSport 2

Όποιος χρησιμοποιεί και προφέρει το δεύτερο "ι" στο όνομα του Αθηναίκού Δήμου είναι τολάϊστον φλωρούμπα περιωπής.

ΚηφιΣά και μόνον στους αιώνες των αιώνων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Νονός said:

Όποιος χρησιμοποιεί και προφέρει το δεύτερο "ι" στο όνομα του Αθηναίκού Δήμου είναι τολάϊστον φλωρούμπα περιωπής.

ΚηφιΣά και μόνον στους αιώνες των αιώνων.

Επιστροφή..( η ομαδα ειναι ετοιμη )

Μηχανή του Χρόνου: H συμφωνία με τη μαφία για να γυριστεί ο 'Νονός'

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Καλή προπόνηση έλ⁰εγαν πως έκανε και ο Μοραις. Μέσα στο παιχνίδι όμως τα έκανε τουρλουμπούκι. Καλή ώρα…

Καμια σχεση η εικονα της ομαδας στο γηπεδο επι μοραις και επι γιαννικη.

Εγω βλεπω πλανο, φασεις βγαινουν, χωρις βεβαια να λειπουν τα προβληματα αμυντικα κυριως.

Αυτο το στυλ παιχνιδιου αναγκαζει τους αλλους να πετανε τη μπαλα μπροστα με βαθιες μπαλιες. Εκει θελει δουλεια και συγκεντρωση.

Και ενα καλο cb που θα μπορει ανετα να σβηνει τετοιες φασεις.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Καλή προπόνηση έλεγαν πως έκανε και ο Μοραις. Μέσα στο παιχνίδι όμως τα έκανε τουρλουμπούκι. Καλή ώρα…

Γνώμη μου ότι ο Γιαννίκης το πάει πολύ καλά μέχρι τώρα. 

Ακόμα και τα λάθη του είναι προπονητικά, δλδ πράγματα που τα δοκιμάζει και δε βγαίνουν. 

Η ομάδα δείχνει να διατηρεί την πολύ καλή φυσική κατάσταση που της άφησε ο Μιλόγεβιτς. 

Υπάρχουν θέματα; Ναι, σαφώς. Ποιος προπονητής δεν έχει θέματα; 

Περισσότερο αυτή τη στιγμή με καίει να τον στηρίξουν το Γενάρη με χαφ(άρες). 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Έλα που θα συγκρίνουμε τον Γιαννίκη με Μοραΐς και ουζουνίδηδες. Αν δεν μας κάνει κάποιος που θέλει να φτιάξει ομάδα μακροπρόθεσμα και λέμε γιατί δεν έκανε αυτό και το άλλο με τον ολυμπιακό να κερδίσουμε 8 εβδομάδες μετά, τότε να έχουμε τα καρύδια να ομολογήσουμε ότι θέλουμε κάποιον που από την πρώτη μέρα να φέρνει αποτελέσματα, να μεταμορφώσει την ομάδα σε μια νύχτα.
Τώρα ξαφνικά όλοι γουστάρουν σφιχτό ποδόσφαιρο και αντεπίθεση, όταν ήμουν ο μόνος περίπου που τα έγραφα τότε διαβάζαμε άρες μάρες, και δεν βλέπεται η Α.Ε.Κ. και νοοτροπία μικρής ομάδας και δε συμμαζεύεται.
Και φαντάζομαι μετά από 2-3 χρόνια που θα είναι προ πολλού παρελθόν ο Γιαννίκης θα θυμάστε ότι ααα ο Σπύρος γούσταρε Γιαννίκη. Μακριά από την αλήθεια. Αλλά τι να κάνουμε, όση φαιά ουσία είναι πρόθυμος να κάψει κανείς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε κάπου εδώ πως ο "μύθος" του Μάρτινς χτίστηκε πάνω σε 3-4 νίκες σαν την προχθεσινή τη δική μας στα Γιάννενα, στην απρόσμενη στήριξη που του έδειξε ο Βαγγέλας και στην επιμονή του Πορτογάλου στο θέμα Φορτούνη. 

Το μόνο από τα παραπάνω που δε βλέπω, ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ μέχρι τώρα, στο Γιαννίκη είναι η υπαναχώρηση του στο θέμα Μάνταλου, για το οποίο έχει όμως δικαιολογίες με κυριότερη ότι ξέμεινε κάποια στιγμή από χάφ συν τον έρωτα του σκατόγερου με τον περιβραχιόνιο. 

Ας κάνει το χρέος του ο γέρος το Γενάρη και ας κριθεί συνολικά ο Άρτζυ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιηθεί ο Σβάρνας κ το μάθει κάποιος νωρίτερα, ενημερώστε με να σμπρώξω στο γκολ-γκολ κ οβερ θα είναι κ ψηλά. Λογικά θα... ενεργοποιηθούν κ οι άλλοι 2 οπότε ο Στράτος το κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Έλα που θα συγκρίνουμε τον Γιαννίκη με Μοραΐς και ουζουνίδηδες. Αν δεν μας κάνει κάποιος που θέλει να φτιάξει ομάδα μακροπρόθεσμα και λέμε γιατί δεν έκανε αυτό και το άλλο με τον ολυμπιακό να κερδίσουμε 8 εβδομάδες μετά, τότε να έχουμε τα καρύδια να ομολογήσουμε ότι θέλουμε κάποιον που από την πρώτη μέρα να φέρνει αποτελέσματα, να μεταμορφώσει την ομάδα σε μια νύχτα.
Τώρα ξαφνικά όλοι γουστάρουν σφιχτό ποδόσφαιρο και αντεπίθεση, όταν ήμουν ο μόνος περίπου που τα έγραφα τότε διαβάζαμε άρες μάρες, και δεν βλέπεται η Α.Ε.Κ. και νοοτροπία μικρής ομάδας και δε συμμαζεύεται.
Και φαντάζομαι μετά από 2-3 χρόνια που θα είναι προ πολλού παρελθόν ο Γιαννίκης θα θυμάστε ότι ααα ο Σπύρος γούσταρε Γιαννίκη. Μακριά από την αλήθεια. Αλλά τι να κάνουμε, όση φαιά ουσία είναι πρόθυμος να κάψει κανείς.

ετσι ακριβως.

ασχετως απο τη μπαλα που γουσταρει να βλεπει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Έλα που θα συγκρίνουμε τον Γιαννίκη με Μοραΐς και ουζουνίδηδες. Αν δεν μας κάνει κάποιος που θέλει να φτιάξει ομάδα μακροπρόθεσμα και λέμε γιατί δεν έκανε αυτό και το άλλο με τον ολυμπιακό να κερδίσουμε 8 εβδομάδες μετά, τότε να έχουμε τα καρύδια να ομολογήσουμε ότι θέλουμε κάποιον που από την πρώτη μέρα να φέρνει αποτελέσματα, να μεταμορφώσει την ομάδα σε μια νύχτα.
Τώρα ξαφνικά όλοι γουστάρουν σφιχτό ποδόσφαιρο και αντεπίθεση, όταν ήμουν ο μόνος περίπου που τα έγραφα τότε διαβάζαμε άρες μάρες, και δεν βλέπεται η Α.Ε.Κ. και νοοτροπία μικρής ομάδας και δε συμμαζεύεται.
Και φαντάζομαι μετά από 2-3 χρόνια που θα είναι προ πολλού παρελθόν ο Γιαννίκης θα θυμάστε ότι ααα ο Σπύρος γούσταρε Γιαννίκη. Μακριά από την αλήθεια. Αλλά τι να κάνουμε, όση φαιά ουσία είναι πρόθυμος να κάψει κανείς.

Εμένα μου αρέσει το ποδόσφαιρο που περιγράφεις. Στα παπάρια μου το ΑΕΚ σημαίνει επίθεση και λοιπές γλαφυρότητες. Εγω θέλω 11 πολεμιστές, ταλιμπάν να σου πίνουν το αίμα και με 3 μπαλιές να σκοράρουν. Τα πασινγκ γκειμ, τα τικι τακα και τα αρχιδια μου τα θεωρώ αποκορουστικά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Γνώμη μου ότι ο Γιαννίκης το πάει πολύ καλά μέχρι τώρα. 

Ακόμα και τα λάθη του είναι προπονητικά, δλδ πράγματα που τα δοκιμάζει και δε βγαίνουν. 

Η ομάδα δείχνει να διατηρεί την πολύ καλή φυσική κατάσταση που της άφησε ο Μιλόγεβιτς. 

Υπάρχουν θέματα; Ναι, σαφώς. Ποιος προπονητής δεν έχει θέματα; 

Περισσότερο αυτή τη στιγμή με καίει να τον στηρίξουν το Γενάρη με χαφ(άρες). 

Σορρυ αλλά δεν είναι προπονητική η προτίμηση στο Ρότα, η εμμονή στο Μάνταλο και οι λάθος αλλαγές σχεδόν σε κάθε παιχνίδι. Να δεχθώ οτι μαθαίνει; Οκ. Αλλα στο κοουτσάρισμα για μένα είναι ελλιπής...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα μου αρέσει το ποδόσφαιρο που περιγράφεις. Στα παπάρια μου το ΑΕΚ σημαίνει επίθεση και λοιπές γλαφυρότητες. Εχουν θέλω 11 πολεμιστές, ταλιμπάν να σου πίνουν το αίμα και με 3 μπαλιές να σκοράρουν. Τα πασινγκ γκειμ, τα τικι τακα και τα αρχιδια μου τα θεωρώ αποκορουστικά

10 νοματαιοι γουσταραμε πογιετ και σαντος. Ο οργανισμος θελει επιθετικο ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skepastos said:

Σορρυ αλλά δεν είναι προπονητική η προτίμηση στο Ρότα, η εμμονή στο Μάνταλο και οι λάθος αλλαγές σχεδόν σε κάθε παιχνίδι. Να δεχθώ οτι μαθαίνει; Οκ. Αλλα στο κοουτσάρισμα για μένα είναι ελλιπής...

  • Στον Ρότα σαφώς έδωσε ευκαιρία και σαφώς δεν κόλλησε αφού στο παιχνίδι με τον Άρη τον απέσυρε άμεσα. Στην τελική δε γίνεται να μην πάρει καθόλου χρόνο το 2ο δεξί σου μπακ. 
  • Τον Μάνταλο αρχικά δεν φάνηκε να τον έχει 1η επιλογή, με τον Ατρόμητο ξεκίνησε τον Γέφτιτς, αλλά ο παίκτης τραυματίστηκε. Δεδομένου ότι μόνο ο Σάκχωφ μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο, αλλά για τον οργανισμό είναι φευγάτος, λογικά δεν κάνει λάθος με τον Μάνταλο. Ο Μάνταλος όμως είναι ένα πρόβλημα που δεν ξεκινάει από τα Σπάτα, αλλά από το κεφάλι του σκατόγερου και δεν ξέρω ποιος προπονητής θα μποτούσε να το λύσει εύκολα. Ας του φέρουν χαφ, αλλά ΧΑΦ όχι παπαριές το Γενάρη κι αν επιμένει στον βλάκα, τότε ναι υπάρχει θέμα. 
  • Οι αλλαγές του γίνονται με ποδοσφαιρική λογική. Σαφώς και κάνει λάθος αλλαγές, άλλοι όπως ο Χιμένεθ π.χ. κατέβαζε λάθος αρχικές 11αδες. Προχθές π.χ. είπα τι μαλακία κάνει που πετάει μέσα τον Καρίμ, αλλά έλα όμως που από τη στιγμή που μπήκε ο Ιρανός τους έκλεισες στα καρέ. Το λάθος προχθές ήταν η παραμονή Μάνταλου στο παιχνίδι που το διόρθωσε. 
  • Στο δε κοουτσάρισμα δεν μπορώ ακόμα να τον κρίνω, γιατί δείχνει να είναι περισσότερο προπονητής της προετοιμασίας του παιχνιδιού, παρά της παρεμβατικότητας αναλόγως του πως θα έρθει το παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά την αλλαγή του Ρότα με τον Άρη που έσβησε τον Μάντζιο μέχρι την αποβολή, δεν ξέρω να την κάνουν και να την τολμούν πολλοί προπονητές στην Ελλάδα. 
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ ανελυσα ότι κυριως λάθη βρίσκω κατα την διαρκεια των ματς. Και είμαι και κλασικός τύπος που δεν τα ρίχνω ευκολα στους προπονητες όταν υπολείπεσαι σε ρόστερ από αλλους.

Αλλα θεωρω ότι έχουμε χάσει περισσοτερους πόντους από τις μλκιες του, παρα έχουμε κερδίσει από κοουτσάρισμά του.

Το ότι κάνει καλη προετοιμασία είναι θεωριες που δεν τις βλέπουμε. Αυτό που βλέπουμε είναι τι γινεται κατα την διαρκεια του ματς. Μην τα ξαναγράφω, καΝια 10αρια ενστασεις μπορώ να βρω. Μονο αυτά που έγιναν στο ματς με τον γαυρο που έκανε το -3 σε -6 αρκεί. Με τον ΠΑΣ ευτυχως ξύπνησε ατο 80 και το έσωσε στο παρα ενα θα πω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Το ότι κάνει καλη προετοιμασία είναι θεωριες που δεν τις βλέπουμε. Αυτό που βλέπουμε είναι τι γινεται κατα την διαρκεια του ματς. Μην τα ξαναγράφω, καΝια 10αρια ενστασεις μπορώ να βρω. Μονο αυτά που έγιναν στο ματς με τον γαυρο που έκανε το -3 σε -6 αρκεί. Με τον ΠΑΣ ευτυχως ξύπνησε ατο 80 και το έσωσε στο παρα ενα θα πω εγώ.

Ακριβώς.

Μήπως να θυμίσω τι διαβάζαμε για τις...αναλύσεις του καθηγητή Καρντόσο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητική κουβέντα αφού θα πάμε με γιαννίκη τουλάχιστον μέχρι τέλος της χρονιά εκτός και αν γίνουν πράγματα και θαύματα άρα θα κριθεί στο τέλος .

Σε γενικές γραμμές και εγώ τον βλέπω θετικά και λάθη κολλήματα κάνουν όλοι οι προπονητές ακόμα και οι κορυφαίοι και κόντρα στη κοινή λογική του κόσμου . 

Link to comment
Share on other sites

Θετικότατο πρόσημο ως τώρα ο «Γερμανός»… σκορποχώρι ήμασταν και δεν τίθεται θέμα ότι βελτίωσε συνολικά την ομάδα. Να δούμε βέβαια και τη συνέχεια…

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετό καιρό να δω κολλύριο σε συνοπαδο στην εξέδρα. Αυτό και μονο είναι αρκετό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μην πετάμε ένα αφοριστικό "θεωρητικά" και χαλάμε τώρα μια ωραία κουβέντα. Είναι κρίμα. 

Σαφέστατα υπάρχουν προπονητές που προετοιμάζουν το παιχνίδι και σαφέστατα υπάρχουν προπονητές που είναι πιο παρεμβατικοί κατά τη διάρκεια του αγώνα. 

Δεν τα λέω εγώ, η προπονητική η ίδια είναι έτσι. Αν πετύχεις τον συνδυασμό τον κρατάς αιώνια τον κόουτς. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Προσωπικά, θα τρώει μπινελίκι ο Γερμανόςελληνας , καθε φορά που θα εκτελεί φάουλ ή κορνερ ο Μάνταλος και δεν καταλήγει σε ευκαιρία, καθε φορα που θα περνά, υποχρεωτικά, από τα πόδια του γαμωσπιτου η επίθεση ή αντεπίθεση, καθε φορα που σε κορνερ αντιπάλου οι παίκτες μας ειναι μαζεμένοι στην περιοχή μας και κάθε φορά που θα τρώμε κόντρα μετά από κορνερ μας. 

Ήδη, έχουμε φάει 1 γκολ στο 55" και 1 πεναλτυ στο 15".

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρέπει να πάιξουν οι Σάκχοφ κ Γέφτιτς. Και οι 2 είναι απαραίτητοι. Πρέπει να πάρουμε ότι μπρούμε από τον Ουκρανό ο οποίος είναι κλασσικό οκτάρι κ προ κορωναιού ήταν ποιοτικότατος. Και πάμε κ στον Γέφτιτς όπου η ομάδα έχει βρει χρυσάφι που πρέπει να το γυαλίσει για να φανεί η αξία του. Δεν έχω αυταπάτες κ πιστεύω ότι δεν πρόκειται ποτέ των ποτών να έρθει καλύτερος του Γέφτιτς για να ανταγωνιστεί το Πετράκη. Φυσικά ο Γέφτιτς είναι τοπ επιπέδου χαφ για τα ελληνικά δεδομένα κ αν δεν αξιοποιηθεί τελικά, θα είναι μια μεγάλη ήττα του οργανισμού ΑΕΚ. Όσο για τα στημένα του Μάνταλου, γελάει το σύμπαν. Τεσπά μην αναλύουμε άλλο έναν μέτριο παίκτη που χαντάκωσε-την γλύτωσαν οι υπόλοιποι- την Ξανθούλα σε αγώνα μπαράζ κ δεν μπορεί να διαχειριστεί καμία σοβαρή πίεση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:
  • Στον Ρότα σαφώς έδωσε ευκαιρία και σαφώς δεν κόλλησε αφού στο παιχνίδι με τον Άρη τον απέσυρε άμεσα. Στην τελική δε γίνεται να μην πάρει καθόλου χρόνο το 2ο δεξί σου μπακ. 
  • Τον Μάνταλο αρχικά δεν φάνηκε να τον έχει 1η επιλογή, με τον Ατρόμητο ξεκίνησε τον Γέφτιτς, αλλά ο παίκτης τραυματίστηκε. Δεδομένου ότι μόνο ο Σάκχωφ μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο, αλλά για τον οργανισμό είναι φευγάτος, λογικά δεν κάνει λάθος με τον Μάνταλο. Ο Μάνταλος όμως είναι ένα πρόβλημα που δεν ξεκινάει από τα Σπάτα, αλλά από το κεφάλι του σκατόγερου και δεν ξέρω ποιος προπονητής θα μποτούσε να το λύσει εύκολα. Ας του φέρουν χαφ, αλλά ΧΑΦ όχι παπαριές το Γενάρη κι αν επιμένει στον βλάκα, τότε ναι υπάρχει θέμα. 
  • Οι αλλαγές του γίνονται με ποδοσφαιρική λογική. Σαφώς και κάνει λάθος αλλαγές, άλλοι όπως ο Χιμένεθ π.χ. κατέβαζε λάθος αρχικές 11αδες. Προχθές π.χ. είπα τι μαλακία κάνει που πετάει μέσα τον Καρίμ, αλλά έλα όμως που από τη στιγμή που μπήκε ο Ιρανός τους έκλεισες στα καρέ. Το λάθος προχθές ήταν η παραμονή Μάνταλου στο παιχνίδι που το διόρθωσε. 
  • Στο δε κοουτσάρισμα δεν μπορώ ακόμα να τον κρίνω, γιατί δείχνει να είναι περισσότερο προπονητής της προετοιμασίας του παιχνιδιού, παρά της παρεμβατικότητας αναλόγως του πως θα έρθει το παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά την αλλαγή του Ρότα με τον Άρη που έσβησε τον Μάντζιο μέχρι την αποβολή, δεν ξέρω να την κάνουν και να την τολμούν πολλοί προπονητές στην Ελλάδα. 

Στο Ρότα για μένα ήταν λογική "να κάνω το διαφορετικό". Κλασσική μαλακία των νεων πορπονητών. Γιατί αν είναι ζήτημα να ρίξω μέσα αυτόν που τα δίνει όλα στις πορπονήσεις και έχει ένταση, η επιλογή Μάνταλου τον ακυρώνει

Οκ ο Γεφτιτς τραυματίστηκε. Δεν έχουμε δει την τριαδα Γκαρσια - Γεφτις - Τσουμπερ ποτε παρα μόνο σε ένα ματς που ηταν και το καλύτερο της ΑΕΚ μεχρι να τα σκατώσει ο αλλος. Πες οτι εκατσαν τραυματισμοί και σε αυτούς. Οκ. Χατζισαφί δεν είχε για αριστερα - Τσουμπερ δεκαρι; Τανκοβιτς; Ακομα και Σακχοφ. Και αντε πες οτι τον θεωρεί την καλύτερη λύση. Ε βασει αντοχών πρεπει να είναι η πρώτη αλλαγή. Δεν είναι

Στο ματς δεν τους εκλεισε η αλλαγή του Καριμ στα καρε τους αλλά του Σακχοφ. Μεχρι να μπει ο Ουκρανός σου είχαν παρει το κέντρο. Και είναι η κλασσική αλλαγή που κάνει καθε φορα που κολλαει η ομαδα. Μα δεν τσουλαει η μπαλα, σου λειπει η καθετη ανάμεσα στις γραμμες, που την εχει ο Σακχοφ, την εχει ο Χατζισαφι, την εχει ο Τανκοβιτς, την έχει ο Τσουμπερ, την έχει ο Γεφτιτς. Ε οταν κολλάει η μπάλα δεν τη στελνεις στα πλαγια σε διπλη ζωνη αμυνας και βαστα Τουρκο να γιομίσω. Κάθετο παιχνίδι αναμεσα στα αμ. χαφ και τα στοπερ με μια αλλαγή. 

Τωρα για την αλλαγή Ρότα μπραβο του. Στο επόμενο παιχνίδι πάλι βασικός ο Ρότα. Ε αυτό είναι τρικυμμία. 

Στην τελική να του δώσουμε όσο χρόνο θελετε/θέλουμε, άλλωστε και εγω είπα οτι δεν πρέπει να αλλάζεις προπονητές παλι μεσα στη σεζον. Αλλά για μένα φαίνεται απο χιλιόμετρο. Ο ανθρωπος ειναι καλος στην προπονηση ισως αλλα πασχει στο κοουτσαρισμα. Να το πω αλλιως; Μου αρέσουν πιο πολυ οι προποητες που αναφερουν οι ειδικοι ως tacticians. Που ανακατευουν την τραπουλα Ελληνιστί...Τωρα μπορει να ειναι περιεργεια μου αυτό και να μου μυρίζουν οι υπόλοιποι....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Μην πετάμε ένα αφοριστικό "θεωρητικά" και χαλάμε τώρα μια ωραία κουβέντα. Είναι κρίμα. 

Σαφέστατα υπάρχουν προπονητές που προετοιμάζουν το παιχνίδι και σαφέστατα υπάρχουν προπονητές που είναι πιο παρεμβατικοί κατά τη διάρκεια του αγώνα. 

Δεν τα λέω εγώ, η προπονητική η ίδια είναι έτσι. Αν πετύχεις τον συνδυασμό τον κρατάς αιώνια τον κόουτς. 

 

Το εθεσες πολύ ωραία. Μου αρέσουν πιο πολύ οι δευτεροι. Σε εναν που δεν εχει την προετοιμασια του κολλας διπλα 2-3 αναλυτες και εναν βοηθό τσακάλι και τον φτιάχνεις. Το μοπυρδέλο το μάτι ή το έχεις ή δεν το έχεις

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×