Jump to content

ΑΕΚ-Τίτορμος Αιτωλός (18η αγ.): Κυριακή 16/1, 17.15, CosmoteSport


Stylianopoulos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

27 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Moχαμάντι
      1
    • Σβάρνας
      1
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      1
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γκαρσία
      1
    • Άμραμπατ
      3
    • Μάνταλος
      2
    • Ανσαριφάρντ
      16
    • Τσούμπερ
      0
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      23
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τζαβέλλας
      1
    • Λε Ταλέκ
      1
    • Σιμόες
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      23
    • Ανσαριφάρντ
      1
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      0


Recommended Posts

1 minute ago, billy21 said:

Αυτή ήταν τελικά η δουλειά του Γιαννίκη. Και εγώ στους μαλάκες ήμουν που έλεγα ναι μπορεί, να γίνει κάτι. Αλλά σόρρυ κ θα είναι κ το τελευταίο, όταν βάζεις την ομάδα σου τόσο ψηλά, ενώ νικάς, με τον 34χρονο Τζαβέλλα μην το αναλύσω άλλο-lol-, τον ασταθή αλλά κ δικό σου άνθρωπο- του προέδρου- Βράνιες κ τον.... Σβάρνα δεξί μπακ, με τον αίλουρο να το παλεύει πίσω, μπροστά τους τον δικό σου άνθρωπο επίσης να περπατάει κ να... πουλάει-sic- μπάλες φωνάζεις γαμήστε με. Το ίδιο έπραξε κ με τον ΟΦΗ κ αλλού. Θέλω να χάσω φώναζε... ξεχάστε την κακιά λέξη. Απορία... μια φορά έπαιξε η τριάδα στο κέντρο κ πετσόκοψαν τον ΟΦΗ με 10 παίκτες. Μετά μπήκαν οι γνωστοί αποτυχημένοι κ φτάσαμε στο Χ. Αλήθεια τι να σκέφτηκε ο Μιλόγεβιτς μετά από εκείνο το ματσάκι? Γιατί να έφυγε μέσα σε μια νύχτα?? Ποιό να ήταν άραγε το... λάθος του?? Λυπάμαι που θα το πω αλλά όλο αυτό που έχει γίνει η ΑΕΚ είναι αηδιαστικό. Και όχι μόνο στο μάτι. Δυστυχώς. Το νου μας στο σήμα... τπτ άλλο. Καλή απαλλαγή κ καλό μας καλοκαίρι.

Στηνόμεθα?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Ωραια να μην το δουμε απ τωρα 

Αυτό εννοείται . 

Θα ασχοληθώ αφού τελειώσει το παιχνίδι να δω τι έγινε απλά 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν βολεύεται η ομάδα , βολεύεται ο Μίμης .

Και κατόπιν βολεύονται και οι παίχτες .

Και φυσικά επιλέγονται και οι ανάλογοι προπονητές .

Τετάρτη η σύνθεση θα είναι η ίδια .

Ο Μίμης τους έχει βολέψει όλους και όλοι κοιτάνε την πάρτη τους. Αν νομίζεις ότι από τους βολεμενους που εγραψα και πιο πάνω, υπάρχουν πολλοί που κάθονται και στεναχωριουνται είτε είναι στα κάγκελα όπως εμείς εδώ, σου χτυπώ φιλικά την πλάτη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως  εύλογα επικρατεί  τουμπεκί και ιώβεια υπομονή επειδή έχουμε  καεί από τον χυλό στο θέμα του γηπέδου. Φυσικά αυτό οδηγεί σε συσσωρευμένη οργή και δεν είναι καθόλου απίθανο στο πέμπτο εντος έδρας παιχνίδι πχ στο νεο γήπεδο να γίνει ντου και λιντσάρισμα σε αρχηγο παραπαιδια σουβλακοφαγους κλπ και να γίνουμε μεγαλύτερο πρωτοσέλιδο ευρωπαϊκά από τον οπλοφόρο μαφιόζο της μπουγάτσας . 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tony_montana said:

Όταν η ομάδα σταματήσει τον καζαντζιδισμο, την κλάψα, την πεποίθηση ότι την κυνηγάνε άπαντες (κράτος, παρακράτος, ΜΜΕ, κοινωνία, ατυχία, covid19 και δεν συμμαζεύεται), ότι όλοι θέλουν το κακό της, λες και είμαστε το φόβητρο του σύγχρονου ποδοσφαίρου, όταν σταματήσει να δικαιολογεί τα αδικαιολογητα και κοιτάξει πώς θα βελτιωθεί η ίδια πρωτίστως, θα μπορέσει να αρχίσει να έχει φιλοδοξίες. Μέχρι τότε, βόλεμα με την μετριότητα και τις μικροπολιτικες φιλοδοξίες, τα πάντα όλα με υποκοριστικό, προσφυγιά, πόνος και Μάρθα βουρτση οεοε. 

Μαλλον φταιει ότι δεν έχουμε σοβαρή διοίκηση. Το ίδιο που φταιει και στον παναθηναϊκό. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Μαλλον φταιει ότι δεν έχουμε σοβαρή διοίκηση. 

 

Σοβαρότατη διοίκηση έχουμε. Απλά η διοίκηση έχει διαφορετικούς στόχους από σενα και  εμένα πχ. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, JOSS said:

Εγώ πιστεύω πως  εύλογα επικρατεί  τουμπεκί και ιώβεια υπομονή επειδή έχουμε  καεί από τον χυλό στο θέμα του γηπέδου. Φυσικά αυτό οδηγεί σε συσσωρευμένη οργή και δεν είναι καθόλου απίθανο στο πέμπτο εντος έδρας παιχνίδι πχ στο νεο γήπεδο να γίνει ντου και λιντσάρισμα σε αρχηγο παραπαιδια σουβλακοφαγους κλπ και να γίνουμε μεγαλύτερο πρωτοσέλιδο ευρωπαϊκά από τον οπλοφόρο μαφιόζο της μπουγάτσας . 

Αυτό είναι σίγουρο αν και κάτι θα σκεφτεί ο Μίμης για να το μασκαρεψει, θες το Μουντιάλ , θες κάτι άλλο .

Στο να καλύπτει τον κωλο του είναι πρώτος 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tony_montana said:

Σοβαρότατη διοίκηση έχουμε. Απλά η διοίκηση έχει διαφορετικούς στόχους από σενα και  εμένα πχ. 

Σε κάθε περίπτωση η πορεία της κάθε  ομάδας είναι απλά αποτέλεσμα της διοίκησης της. Εκτος αν η άνοδος του παοκ και η πτώση του παναθηναικου  τα τελευταία χρόνια είναι αποτέλεσμα κάποιας  αλλαγής νοοτροπίας των οπαδών τους. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Geologos said:

Στηνόμεθα?

Never ever. Άλλωστε μιλάμε για απόφοιτο της.... Κολωνίας. Δεν μαθαίνουν τέτοια εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το δεύτερο ημίχρονο, όχι το πρώτο.

Το θέμα είναι ξεκάθαρο:
Με Απόλλωνα Σμύρνης, ΟΦΗ, Παναιτωλικό η ΑΕΚ προηγήθηκε και δικαιολογημένα. Και στα τρία παιχνίδια το σκορ ανατράπηκε.
Άλλο να δεχθεί η ΑΕΚ πρώτη γκολ, και άλλο να χάνει βαθμούς με ανατροπή ενώ δεν είναι ντέρμπι.
Τι δείχνει αυτό:
Έλλειμμα προπονητικής δουλειάς ή τελοσπάντων μη ευδοκίμηση αυτής μέχρι τώρα.
Προσέξτε,το θέμα των μεταγραφών που αφορά τον πρωταθλητισμό, κρίνεται σε άλλους αγώνες.
Όταν παίζουμε με αρκετά πιο αδύναμους αντίπαλους, με εξαίρεση τον ΟΦΗ, δεν δικαιολογείται η ανατροπή ούτε χρειάζεται ο Μπαρμπόσα και ο χαλκέντερος κεντρικός αμυντικός για να διασφαλιστεί το 1-0 ή το 2-0.
Π.χ. ο ΠΑΟΚ έχασε με Ατρόμητο, Ιωνικό, αλλά βρέθηκε και πίσω στο σκορ. Ο Παναθηναϊκός έχει ήττες αλλά σχεδόν πάντα ευρισκόμενος πίσω στο σκορ.
Η ΑΕΚ έχει πάρει πολλές φορές προβάδισμα και το χάνει.
Από εκεί και πέρα, για τον Μάνταλο τα έχουμε ξαναπεί.

Το ανέφερα το απόγευμα, το λέω και τώρα:
Eίδα τον ΠΑΟ με τον Ολυμπιακό. Ο δεύτερος πήγε περισσότερο για το 0-0. Ο ΠΑΟ όμως πίεζε ψηλά, δεν δέχθηκε καμία φάση, είχε καλές συνεργασίες και κυκλοφορία της μπάλας, υστέρησε στο ότι δεν έχει πολλούς ποιοτικούς  μεσο-επιθετικούς και ότι απουσίαζε ο Καρλίτος.
Όμως, έβγαλε σχέδιο και ανασταλτικά και επιθετικά.
Πολύ καλο πρες, αλληλοκαλύψεις, παιχνίδι υπομονής από τα πλάγια κλπ.

Θα πώ κάτι αυθαίρετο, αν είχαμε τον Γιοβάνοβιτς παίζει να ήμασταν στο +6 από όσο είμαστε τώρα. Χωρίς να ξέρω αν είναι καλός προπονητής. Όμως η ομάδα του δέχεται ελάχιστες φάσεις χωρίς να παίζει σε χαμηλά μέτρα, και δημιουργικά παίρνει ό,τι μπορεί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ είναι σε προχωρημένη γάγγραινα. Οποίο υγιές μέλος μπαίνει στην ομάδα μετά από λίγο καιρό σαπίζει και αυτό. Βλέπεις τους παίχτες και είναι άνευροι, καμία καυλα, καμία διάθεση. Το δημοσιοϋπαλληλικι τους τραβα προς τον πατο. Όχι μόνο αυτους. Όλους μας. Όλο και λιγότεροι ασχολουνται πλέον…

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και οι ήττες με ΟΦΗ και Παναιτωλικό  δεν είναι ήττες που οφείλονται στο ότι δεν έχουν γίνει μεταγραφες.

Οπως γραφτηκε εντωμεταξυ πιο πριν, με 2 νικες θα ήσουν στο -4 τώρα, θα ειχες τουλαχιστον φαινομενικά κάποιο ενδιαφέρον. Ε, ούτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
24 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε κάθε περίπτωση η πορεία της κάθε  ομάδας είναι απλά αποτέλεσμα της διοίκησης της. Εκτος αν η άνοδος του παοκ και η πτώση του παναθηναικου  τα τελευταία χρόνια είναι αποτέλεσμα κάποιας  αλλαγής νοοτροπίας των οπαδών τους. 

Όταν αποφασίσεις να χεις απαιτήσεις και το απαιτήσεις, πολλά μπορούν να αλλάξουν.εμείς δείχνουμε ότι δεν έχουμε απαιτήσεις,σαν μεμονομενοι οπαδοί. Ξαναγράφω, στα άλλα επίπεδα, παίζουν άλλα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε ότι μέσα σε ολα βλέπουμε μια ομάδα με τον Αραουχο να βγάζει τραυματισμούς που δεν ξέρουμε ποσο θα κρατησουν, τον Στανκοβιτς να παίρνει συνεχεια παρατασεις για το ποτε θα επιστρέψει, τον Τσουμπερ ούτε να έχουμε καταλάβει τι γίνεται πλέον με αυτόν τον άνθρωπο, τον Σβαρνα να παίζει δεξιός μπακ, τον Γεβτιτς να παίζει τρίλεπτα, τον Τανκοβιτς να μην παίζει ποτε και να «πρέπει» να φύγει κλπ (για τον Μάνταλο μην τα ξαναλέμε) 

Δεν ξερω πώς τα βλέπετε ολα αυτά, εμένα γενικά μου βγάζει και πάλι μια εικόνα δημοσίου/σήψης/ο,τι να ´ναι γενικα, όπως κάθε χρόνο.

Με τον Γιαννικη βέβαια να είναι ο άχρηστος που αντί να το βελτιώνει, το χειροτερεύει αυτό το μπουρδελο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Να πούμε ότι μέσα σε ολα βλέπουμε μια ομάδα με τον Αραουχο να βγάζει τραυματισμούς που δεν ξέρουμε ποσο θα κρατησουν, τον Στανκοβιτς να παίρνει συνεχεια παρατασεις για το ποτε θα επιστρέψει, τον Τσουμπερ ούτε να έχουμε καταλάβει τι γίνεται πλέον με αυτόν τον άνθρωπο, τον Σβαρνα να παίζει δεξιός μπακ, τον Γεβτιτς να παίζει τρίλεπτα, τον Τανκοβιτς να μην παίζει ποτε και να «πρέπει» να φύγει κλπ (για τον Μάνταλο μην τα ξαναλέμε) 

Δεν ξερω πώς τα βλέπετε ολα αυτά, εμένα γενικά μου βγάζει και πάλι μια εικόνα δημοσίου/σήψης/ο,τι να ´ναι γενικα, όπως κάθε χρόνο.

Με τον Γιαννικη βέβαια να είναι ο άχρηστος που αντί να το βελτιώνει, το χειροτερεύει αυτό το μπουρδελο.

Εγω βλεπω οτι κουμαντο κανουν συγκεκριμενοι . Πρεπε να αλλαξουν και τα σημαιακια του κορνερ εκει μεσα. Ο Γιαννικης ξεκινησε με αλλαγες και τον καταπιαν και παιζουν αυτοι που επρεπε να εχουν φυγει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

Έλα, κατέβηκε ο Μίμης..... "ξεφτυλισατε την ΑΕΚ"  τους είπε. 

ΧΑΧΑΧΑΧ 

αλήθεια τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Έλα, κατέβηκε ο Μίμης..... "ξεφτυλισατε την ΑΕΚ"  τους είπε. 

Πάντως, ο Μελισσανίδης δεν θα αφήσει να περάσει έτσι αυτή η κατάσταση, ειδικά αν συνεχιστεί στα επόμενα ματς🤣🤣🤣 

Θα διωξει Τανκοβιτς Γεβτιτς και Μισελεν γιατι δεν ξεροιυν τι θαπει ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Στο μεταξύ ο φελλός βγάζει έξω τον Γκαρσία που ήταν από τους πιο κινητικούς σημερα, για να μην βγάλει το πουλέν.

Ναι ο γκιοζης !!! Αντι να βγαλει τον παπια και να χωσει Γεφτιτς και Χ/φη αντι Λεταλεκ τακανε ολα σαν τα μουτρα του.

Ακομα και η αλλαγη Ροτα στο Σβαρνα ηταν κακη ...Με Σακφωφ μαρκαριστη εφαγες και το 2ο γκολ..

Τι να λεμε τωρα...ολοι ολο τα ιδια και ιδια...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Θιασαρχης Μιμαρος

Ειμαι θολωμενος..

Ποιος ειναι ο Μιμαρος ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Πάντως, ο Μελισσανίδης δεν θα αφήσει να περάσει έτσι αυτή η κατάσταση, ειδικά αν συνεχιστεί στα επόμενα ματς🤣🤣🤣 

Θα διωξει Τανκοβιτς Γεβτιτς και Μισελεν γιατι δεν ξεροιυν τι θαπει ΑΕΚ 

Ίσως και Ρότα .

Θα αλλάξουν ολοι .

 

 

* Εκτός από Μάνταλο 

** Σβαρνα που θα παίζει μέχρι κάποιος βλακας να τον αγοράσει 

*** Τσιντωντα που είναι ο καλύτερος Δεύτερος για πρώτος

**** Βασίλη Δημητριάδη γιατί έτσι 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×