Jump to content

Ρουλης - ΑΕΚ ( 21η Αγωνιστικη): Τεταρτη 02/02/2022, 19:30, Novasports Prime


Araujo21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

26 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      0
    • Mήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      25
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      1
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      22
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      1
    • Τζαβέλλας
      2
    • Σιμόες
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Σάκχοφ
      8
    • Γκαρσία
      0
    • Τούμπερ
      7
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      5
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Να γράψουμε και κάτι για τα καμάρια μας, που χθες, λόγω των εγκλημάτων του Γιαννίκη, έμειναν εκτός κάδρου;

Σακχοφ - παλαίμαχος, ετών 31. Αντίο.

Σιμόες - η προσωποποίηση της αμπαλοσύνης. Αντίο κι ευχαριστούμε.

Χατζισαφί - πρέπει να μέτρησα 4 σέντρες με καλές προϋποθέσεις, οι οποίες κατέληξαν στην αγκαλιά του Σαμπάνη.

Γκαρσία - απέδειξε σε ένα ακόμα παιχνίδι ότι έχει ατομικά προσόντα, αλλά έχει τεράστιο πρόβλημα στην συνεργασία.

Μήτογλου - συνεχώς εκτός θέσης, δείτε πχ τα δύο σουτ του Ντιαγέ.

Ρότα - ποδοσφαιρικό ανέκδοτο. Ατάλαντος, δεν έχει καμία θέση στο ρόστερ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

365. 

( Σωθηκαμε λογω var αλλα τον ηπιαμε απο τον κλοπ)

Το VAR έσωσε τον τσαρλατάνο του Κλάτενμπεργκ και την ΑΕΚ! (VIDEO)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Εγώ δεν θα πω ποιος ήταν καλός η όχι προπονητής, αλλωστε αυτό ειναι υποκειμενικό. Αν με ρωτήσει λοιπόν κάποιος ποια η γνώμη μου για το Χιμένεθ θα πω ότι τον αγαπώ πολύ, δεν ειναι όμως ο προπονητής που θα ονειρευόμουν για την ΑΕΚ. Ταυτόχρονα όμως ξέρω ότι όταν ένας προπονητής δένει με την ομάδα και φέρνει αποτελέσματα δεν τον διώχνεις για κανένα πούστη λόγο. Ίσα ίσα κοιτάς να τον στηρίξεις, να τον αναβαθμίσεις, να του δωσεις όπλα, βοηθούς, αναλυτές, γυμναστές, να χτίσεις γύρω του ένα σοβαρό οικοδόμημα για να κρύψεις τις οποίες αδυναμίες του. Όπως πολύ σωστά και ώριμα δυστυχώς για εμάς κάνει ο χοντρος με το Μαρτινς. Το 17-18 λοιπόν που ταβάνιασες έπρεπε να ενισχύσεις τον προπονητή που σου έφερε τον τίτλο με ακόμα καλύτερους παίχτες, με ακόμα καλύτερα στελέχη. Αλλά τι έκανες; Δήλωσες ότι δεν ήταν η ώρα μας και διέλυσες την ομάδα μην τυχον και σου φρενάρουν το γήπεδο. Την ώρα που ασπίδα για το γήπεδο θα γινόταν ενας ολόκληρος λαός καυλωμενος μετά από 24 χρόνια προσμονής. Είναι για να γραφτεί στην ιστορια δηλαδή ότι είχες ενα από από τα καλύτερα μονεντουμ της ιστοριας σου και τα γαμησες όλα αντί να καβαλήσεις το κύμα. Φοβήθηκε ρε φίλε, κότεψε…Αυτή είναι η αλήθεια. Και ξενέρωσε έναν ολόκληρο λαό που περίμενε να μπει στο γήπεδο θριαμβευτής και όχι επαίτης 

παρα πολυ σωστο post.

 

εχουν γραφτει 2 λεξεις εδω μεσα που αρκουν γενικα

 

ΛΙΓΟΣ + ΜΠΑΡΜΠΑΣ

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Εγώ δεν θα πω ποιος ήταν καλός η όχι προπονητής, αλλωστε αυτό ειναι υποκειμενικό. Αν με ρωτήσει λοιπόν κάποιος ποια η γνώμη μου για το Χιμένεθ θα πω ότι τον αγαπώ πολύ, δεν ειναι όμως ο προπονητής που θα ονειρευόμουν για την ΑΕΚ. Ταυτόχρονα όμως ξέρω ότι όταν ένας προπονητής δένει με την ομάδα και φέρνει αποτελέσματα δεν τον διώχνεις για κανένα πούστη λόγο. Ίσα ίσα κοιτάς να τον στηρίξεις, να τον αναβαθμίσεις, να του δωσεις όπλα, βοηθούς, αναλυτές, γυμναστές, να χτίσεις γύρω του ένα σοβαρό οικοδόμημα για να κρύψεις τις οποίες αδυναμίες του. Όπως πολύ σωστά και ώριμα δυστυχώς για εμάς κάνει ο χοντρος με το Μαρτινς. Το 17-18 λοιπόν που ταβάνιασες έπρεπε να ενισχύσεις τον προπονητή που σου έφερε τον τίτλο με ακόμα καλύτερους παίχτες, με ακόμα καλύτερα στελέχη. Αλλά τι έκανες; Δήλωσες ότι δεν ήταν η ώρα μας και διέλυσες την ομάδα μην τυχον και σου φρενάρουν το γήπεδο. Την ώρα που ασπίδα για το γήπεδο θα γινόταν ενας ολόκληρος λαός καυλωμενος μετά από 24 χρόνια προσμονής. Είναι για να γραφτεί στην ιστορια δηλαδή ότι είχες ενα από από τα καλύτερα μονεντουμ της ιστοριας σου και τα γαμησες όλα αντί να καβαλήσεις το κύμα. Φοβήθηκε ρε φίλε, κότεψε…Αυτή είναι η αλήθεια. Και ξενέρωσε έναν ολόκληρο λαό που περίμενε να μπει στο γήπεδο θριαμβευτής και όχι επαίτης 

Αυτό ήταν το πρώτο καθοριστικό δείγμα του τι έτσι . Το δεύτερο ήταν η μη πραγματοποίηση μεταγραφών μετά την είσοδο στο τσουλου και φυσικά τρίτο η μη ένσταση στον γαύρο του βορρα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια γαμημένη νορμάλ Πέμπτη για τον οργανισμό. Ήττα μετά από ήττα, ομάδα χωρίς συνοχή, χωρίς πάθος, χωρίς ένταση χαμένη σε ένα πλάνο (λολ) κάποιου τυχάρπαστου προπονητή. 

Στο κκ365 μέρα χαράς και θύμησης το διπλό της ομαδάρας μας στην Λεωφόρο πριν από 17 χρόνια. Η μόνη ομάδα που είναι κολλημένη στην παρελθοντολογία.

Τρελό πάρτι πρόκρισης της ΑΕΚΑΡΑΣ μέσα στη Λεωφόρο (ΦΩΤΟ+VIDEO)
ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ, 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2005: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΕΚ 1-3

Μείνανε και οι 30 γραφικοί του ΚΜ μαζί με ακόμα 2000 κόσμο να στεναχωριούνται για ακόμα μια εμφάνιση, για το πως χάθηκε η χρυσή ευκαιρία του 2018 και για το πόσο γαμιέται ο Μελισσανίδης και οι αυλικοί του. 

Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα. Η απογοήτευση δεν νομίζω να τελειώσει, οπόταν βαστάτε γερά αδέρφια, έρχονται δύσκολα χρόνια. 

Ποιος θα το έλεγε ότι θα έμπαινες σε γήπεδο με προπονητή Ιωνικού και παράγοντα του 1985. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MITSAKLAS said:

Που φταίνε ακριβώς οι Παπαδοκονεδες;

Να δώσω μία απάντηση από όσα έχει γράψει αλλά και είπε ο Τσατάλης όπως και τα συμφραζόμενα:
Yποτίθεται ότι ευθύνονται στον ρόλο τους έναντι του προπονητή και των παικτών αντίστοιχα. Και συνδυάζοντας όσα ισχυρίζεται ο δημοσιογράφος, μάλλον βλέπουν τους παίκτες σαν φίλους και δεν τους θέτουν σε καθεστώς πίεσης. Π.χ. λένε "είσαι παικτάρα, μην ανησυχείς που δεν μπήκε το γκολ, θα το βάλεις αύριο" ή "τι λες για τον προπονητή; το κάνει καλά αυτό"΄; Αρχικά νόμιζα ότι θα αφορούσε τον Δημητριάδη αλλά μάλλον αναφερόταν στους παραπάνω.

Εν ολίγοις ο Τσατάλης ισχυρίζεται ότι δεν ευνοείται η δουλειά του Γιαννίκη και από αυτό το ζήτημα καθώς δημιουργεί θέμα νοοτροπίας ή χασμωδίας.

 

Κατά τη γνώμη μου δεν έχει βάση ακόμα και αν όντως δρουν έτσι. Εδώ ο  εργοδότης των παικτών τους έβρισε σχεδόν τόσες φορές και τίποτα δεν άλλαξε, άρα δεν είναι το θέμα ότι και καλά οι Παπαδοκονεδες τους βλέπουν σαν φιλαράκια. Η ουσία είναι πως έναν σοβαρό προπονητή το 90% θα αποδώσει. Άρα αυτό που γράφει ο Τσατάλης, περί ρόλων και ενδεχόμενης συγκαταβατικότητας είναι για να το λέμε.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Epitaph21 said:

Τζαβέλλας - Λάσπη.

για τον πεο ειναι ο Τζαβελλας αλλα γενικα δεν συμμεριζομαι τις χθεσινες ευαισθησιες ορισμενων.

 

ολη την ωρα μας εβριζαν και τον εβριζαν, μεχρι κι οτι φαγαμε ξυλο γραφτηκε.

να σεβαστει ΤΙ ακριβως λοιπον?

σεβασμος αλα καρτ για τον νεκρο αρκει να μας βριζουν και να μας κερδισουν?

αυτοί που ήταν μέσα τον σεβάστηκαν και δεν τον σεβάστηκε ο Τζαβελλας; Πλάκα σπάμε; 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

για τον πεο ειναι ο Τζαβελλας αλλα γενικα δεν συμμεριζομαι τις χθεσινες ευαισθησιες ορισμενων.

 

ολη την ωρα μας εβριζαν και τον εβριζαν, μεχρι κι οτι φαγαμε ξυλο γραφτηκε.

να σεβαστει ΤΙ ακριβως λοιπον?

σεβασμος αλα καρτ για τον νεκρο αρκει να μας βριζουν και να μας κερδισουν?

Εντωμεταξύ μέχρι να βρουν το βίντεο με τον Τζαβέλλα.κατι αντικείμενικα σάιτ ουτε αναφορά στον πανηγυρισμό του αραουχο. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε διάταξη, έβαλε δεξί μπακ τον Τάνκοβιτς

Σχετικά με τη συγκεκριμένη αλλαγή υπάρχει μια ασάφεια, καθώς οι περισσότεροι δεν κατάλαβαν τι ακριβώς ήθελε να κάνει ο προπονητής μέσα από αυτή. Δεν υπήρξε κάποια αλλαγή διάταξης, αφού η εντολή ήταν η ΑΕΚ να συνεχίσει να παίζει με 3-5-2. Ο Βράνιες πέρασε στόπερ στη θέση του Λε Ταλέκ και ο Γάλλος πέρασε στον άξονα της μεσαίας γραμμής ως δεύτερος αμυντικός χαφ δίπλα στον Σιμόες. Σε θέση δεξιού μπακ όλης της πλευράς (εκεί δηλαδή που υπήρχε ο Γκαρσία μέχρι να αντικατασταθεί) πήρε εντολή για να παίξει ο Τάνκοβιτς, ωστόσο μέσα στην αναμπουμπούλα ο Σουηδός μάλλον δεν το αντιλήφθηκε εγκαίρως με αποτέλεσμα να μείνει εκεί το κενό το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Σάκιτς και έριξε την ΑΕΚ στο καναβάτσο. Βέβαια τίθεται το ερώτημα πως είναι δυνατόν να επιλεγεί έστω και για δύο λεπτά ο συγκεκριμένος παίκτης σε αυτό το χρονικό σημείο.

Μία αλλαγή και δύο εσωτερικές αλλαγές στο 93’

 
 

 

Στην ουσία, το πρόβλημα ήταν ότι ο Γιαννίκης επέλεξε να αλλάξει θέση σε τρεις ποδοσφαιριστές (Λε Ταλέκ, Τάνκοβιτς και ο Βράνιες που πέρασε σαν αλλαγή) σε μια χρονική στιγμή με την ένταση και τους σφυγμούς στα κόκκινα και την ΑΕΚ σε φάση άμυνας με αποτέλεσμα να γίνεται πολύ δύσκολο το ενδεχόμενο να μην υπάρξει ασυνεννοησία και μπέρδεμα. 

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα από το 1ο δευτερόλεπτο, δεν γινοταν να μην υπάρξει μπέρδεμα με την γελοία αλλαγή που έκανε στο 90 κι ενώ είχε αλλάξει 2 φορές την ομάδα ήδη.

Ξεχωρα ότι ήταν αλλαγή ΠΑΣ Γιάννενα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

Εντωμεταξύ μέχρι να βρουν το βίντεο με τον Τζαβέλλα.κατι αντικείμενικα σάιτ ουτε αναφορά στον πανηγυρισμό του αραουχο. 

Πουλάνε καθωσπρεπισμό όλοι, μην μπαίνουμε στο τρυπακι.

ο Τζαβελλας είναι γκιοζης γενικα, χθες ομως δεν έκανε τπτ που να πρόσβαλλε τον νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

ελα, ζητησε και συγνωμη, οκ ελπιζω να καλυφτηκαν οσοι για καποιον λογο εδωσαν αυθαιρετα την μεταφραση οτι προσβαλε το παιδι

 

«Η αντίδραση μου πάνω στην ένταση της στιγμή του πανηγυρισμού της ισοφάρισης απογοήτευσε, στεναχώρησε και πίκρανε εμένα περισσότερο από τον οποιοδήποτε. Δεν αναζητώ την παραμικρή δικαιολογία. Δεν έχω την παραμικρή δικαιολογία. Δεν θα σταθώ καν στις προσβολές στο πρόσωπο μου και σε μέλη της οικογένειας μου σε όλη τη διάρκεια ενός αγώνα με τόσο δυνατούς συμβολισμού. Και μόνο λόγω της εμπειρίας μου στα ελληνικά γήπεδα όφειλα να ελέγχω τον εαυτό μου και ορθώς δέχομαι τη σκληρή κριτική. Το μόνο που ζητάω, ως άνθρωπος του ποδοσφαίρου, είναι κάποια στιγμή να σταματήσουμε να ανεχόμαστε συμπεριφορές που υποδαυλίζουν το μίσος και βγάζουν τον χειρότερο εαυτό μας. Με πρώτον εμένα!

Εκφράζω τη συγγνώμη μου μαζί με τον σεβασμό μου στη μνήμη του 19χρονου Άλκη»

Link to comment
Share on other sites

εδω δειτε. γα οσους τα εβαλαν με τον Βρανιες.

αν δεν φταιει  ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ Αρτζυ, ο Τανκοβιτς φταιει. ο Βρανιες δεν ειχε καμια δουλεια.

 

Σχετικά με τη συγκεκριμένη αλλαγή υπάρχει μια ασάφεια, καθώς οι περισσότεροι δεν κατάλαβαν τι ακριβώς ήθελε να κάνει ο προπονητής μέσα από αυτή. Δεν υπήρξε κάποια αλλαγή διάταξης, αφού η εντολή ήταν η ΑΕΚ να συνεχίσει να παίζει με 3-5-2. Ο Βράνιες πέρασε στόπερ στη θέση του Λε Ταλέκ και ο Γάλλος πέρασε στον άξονα της μεσαίας γραμμής ως δεύτερος αμυντικός χαφ δίπλα στον Σιμόες. Σε θέση δεξιού μπακ όλης της πλευράς (εκεί δηλαδή που υπήρχε ο Γκαρσία μέχρι να αντικατασταθεί) πήρε εντολή για να παίξει ο Τάνκοβιτς, ωστόσο μέσα στην αναμπουμπούλα ο Σουηδός μάλλον δεν το αντιλήφθηκε εγκαίρως με αποτέλεσμα να μείνει εκεί το κενό το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Σάκιτς και έριξε την ΑΕΚ στο καναβάτσο. Βέβαια τίθεται το ερώτημα πως είναι δυνατόν να επιλεγεί έστω και για δύο λεπτά ο συγκεκριμένος παίκτης σε αυτό το χρονικό σημείο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos said:

Πουλάνε καθωσπρεπισμό όλοι, μην μπαίνουμε στο τρυπακι.

ο Τζαβελλας είναι γκιοζης γενικα, χθες ομως δεν έκανε τπτ που να πρόσβαλλε τον νεκρό.

Καλά εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το πένθος δε λέω, ακόμα καλύτερα τα μπουκάλια και τα ποτήρια στους παίκτες μας από τους πενθουντες. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×