Jump to content

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (Κύπελλο, Προημιτελικά-ρεβάνς): Τετάρτη 09/02, 20:00, CosmoteSport1


agelos
 Share

Recommended Posts

Γενικα Γιαννίκης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Μην τα λέμε συνεχεια, τα γράφω από day 1, τι να αναλύσω παραπανω εγώ; 

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι επελεξες να φερεις καποιους παιχτες ψιλοΟΚ και αντι για Ρεμπροφ εφερες Μιλογεβιτς επειδη εισαι τσιπης. Ευρηπης, Πρωταθλημα και Κυπελλο λουστηκες τις επιλογες σου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ολων των δεινων δεν ειναι ο ατέρμονας κατηφορος...

Σε λιγο οι οπαδοί ΑΕΚ θα ειναι μια συναξη γεροντων ή νεκρων.

Γιγας ο αδαμιδης μπροστα στο γερο..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Man Of Faith said:

Νίκο ειδικα φέτος δεν είναι θέμα χρημάτων, είναι πολλών άλλων πραγμάτων.Ξαναλεω ότι με Μιμη και ένα εικοσάρικο να ρίξει έτσι όπως διοικεί τα ίδια θα έχουμε.

Αυτό πιστεύω κι εγώ χρόνια τώρα και έχω φάει του μουστάκια μου με αρκετά παιδιά εδώ μέσα γι' αυτό σε βαθμό παρεξήγησης. 

Είναι ανίατη περίπτωση ο άνθρωπος. 

Είτε 1€ μπάτζετ βάλει, είτε 200Μ σκατά θα τα κάνει. γιατί τέτοιος είναι. 

Ειδικά αν πρόκειται για πράγματα που δεν αφορούν την προσωπική του ευχαρίστιση-ικανοποιήση. 

Ο  άνθρωπος δλδ είναι ικανός το καλοκαίρι ή να τα διαλύσει όλα ή να σου φέρει τις χαφάρες που σου λείπουν και να τους βάλει πρπονητή το Γρηγορίου ή το Μεταξά. 

Ή να  τους διώξει όλους, να φτιάξει ρόστερ με Σάλιακες και να φέρει προπονητή τον Σάντος ξέρω γω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες λοιπον μετά από πααααρα πολύ καιρο, αποφασισα ο ΜΑΛΑΚΑΣ να παω να δω την ΑΕΚ σε μια καφετερια εδω στην Κρητη. Ημουν χαλαρός και μαλιστα παρέα μου είχα κι ενα γάβρο κι ενα βάζελο. Πίναμε τις μπύρες μας και πιο πολυ μιλούσαμε, παρά βλέπαμε αγώνα. 

Ειλικρινά στο 83 όταν είσαι 1-0, θεωρείς ότι η ομάδα θα κάνει τα αυτονόητα.... Μια οποιαδήποτε ομάδα ναι, όχι ομως η ΑΕΚ. Στο 1-1 ένας τύπος γύρω στα 30-, ψιλοτελειωμένος, πετάγεται στο γκολ και άρχισε με περισσό μίσος να βρίζει την Αθήνα και τα σπίτια μας. Ειλικρινά παιδιά μου ήρθε να σηκωθώ να του χώσω το μπουκάλι με την μπύρα στον κώλο...όχι μόνο εγώ αλλά και οι γαβροβάζελοι που είχα παρέα....Σκέφτηκα λίγο τα 47 μου χρόνια, την οικογένειά μου και απλά τον αγριοκοίταξα... Στο 1-2 πανηγύρισε αλλά σαφέστατα μαζεμένος διότι κατάλαβε -όχι την μαλακία του- αλλά ότι απέναντί του θα είχε τρία άτομα.

Σε αυτά λοιπόν τα κομπλεξικά τυπάκια, που η χαρά τους ήταν να βγούν 4οι κάθε χρόνο και να γαμιούνται για ένα τάληρο, ο Μελισσανίδης 4-5 χρόνια τώρα δίνει υπόσταση, δίνει ανάστημα, δίνει το έρεισμα να αισθάνονται μεγαλύτεροι από νάνοι....

Συγχαρητήρια ΚΩΛΟΓΕΡΕ, τα κατάφερες. Κάθε μέρα που μένεις, μικραίνεις την ΑΕΚ για να την φτάσεις στο ανάστημα της ομάδας των δολοφόνων από την Βουλγαρία.

Έχε στο νου σου όμως, ότι πλέον η γιούχα και το μπινελίκι που θα φας, δεν θα έχει προηγούμενο.

ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΑΤΟΓΕΡΕ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ! ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΜΑΝΤΑΛΟ, ΤΙΣ ΟΡΝΤΙΝΑΤΣΕΣ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΛΛΟ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!

ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΔΙΑ!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να βάλει λεφτά στην ΑΕΚ ο Μελισσανίδης ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Ποτέ δεν έβαλε. Τώρα απλά περιμένει το γήπεδο για να βγάλει αν μπορέσει γιατί βλέπω την διάλυση στην ομάδα να είναι προ των πυλών. Μπορεί να είναι κ αυτός ένας στόχος. Τώρα να φέρει Σάλιαγκες κ Μάλιαγκες ναι μπορεί. Σάντος με τπτ, δεν είναι χαζός ο Φερνάντο. Μεταξάς ναι. Πλέον πιστεύω ακράδαντα ότι περιμένει να γίνει ένα μπαμ με τον κόσμο για να έχει αιτιολογία να χρεώσει το γήπεδο κ να πάρει επιπλέον χρήματα. Ή να το κάνει όπως ο φίλος του ο Καπετάνιος κ να κρατάει όμηρο την ΑΕΚ μέσω του γηπέδου. Αυτός ναι θα ήταν ένας Μελισσανιδικός στόχος. Το γράφω κ το αφήνω εδώ να υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, billy21 said:

Να βάλει λεφτά στην ΑΕΚ ο Μελισσανίδης ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Ποτέ δεν έβαλε. Τώρα απλά περιμένει το γήπεδο για να βγάλει αν μπορέσει γιατί βλέπω την διάλυση στην ομάδα να είναι προ των πυλών. 

Δεν νομίζω ότι έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι θα έβαζε ποτέ λεφτά στην ΑΕΚ. Και μιλάω και για σκληρούς Μελισσανιδικούς όπως ήμουν εγώ π.χ. .

Αυτό που θέλαμε είναι να πάνε σωστά αυτά τα λεφτά κι ο άνθρωπος απέτυχε κι ως διαχειριστής.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν νομίζω ότι έχει κανείς την ψευδαίσθηση ότι θα έβαζε ποτέ λεφτά στην ΑΕΚ. Και μιλάω και για σκληρούς Μελισσανιδικούς όπως ήμουν εγώ π.χ. .

Αυτό που θέλαμε είναι να πάνε σωστά αυτά τα λεφτά κι ο άνθρωπος απέτυχε κι ως διαχειριστής.

Κάποτε ήταν καλός διαχειριστής χρημάτων. Πάει κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, billy21 said:

Να βάλει λεφτά στην ΑΕΚ ο Μελισσανίδης ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Ποτέ δεν έβαλε. Τώρα απλά περιμένει το γήπεδο για να βγάλει αν μπορέσει γιατί βλέπω την διάλυση στην ομάδα να είναι προ των πυλών. Μπορεί να είναι κ αυτός ένας στόχος. Τώρα να φέρει Σάλιαγκες κ Μάλιαγκες ναι μπορεί. Σάντος με τπτ, δεν είναι χαζός ο Φερνάντο. Μεταξάς ναι. Πλέον πιστεύω ακράδαντα ότι περιμένει να γίνει ένα μπαμ με τον κόσμο για να έχει αιτιολογία να χρεώσει το γήπεδο κ να πάρει επιπλέον χρήματα. Ή να το κάνει όπως ο φίλος του ο Καπετάνιος κ να κρατάει όμηρο την ΑΕΚ μέσω του γηπέδου. Αυτός ναι θα ήταν ένας Μελισσανιδικός στόχος. Το γράφω κ το αφήνω εδώ να υπάρχει. 

Το πιστευω εδω και καιρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν πιστευω οτι ΔΕΝ ειναι θεμα χρηματων οτι (τυχαια τα ονοματα) αντι για Ρεμπροφ-Καρεμπε-Μπρουνο Αλβες-Ντιοπ εχεις Γιαννικη-Κονε-Τζαβελλα-Λε Ταλεκ

αλλα δεν θα τα χαλασουμε εκει.

 

ειτε ετσι ειτε αλλιως, η πουτανιτσα του Σαββιδη και του Μαρινακη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό που σωστά έγραψα ο Μήτσακλας για τον μπάρμπα - όσα και να βάλει τα ίδια λάθη θα κάνει - σκεφτόμουν ότι αν είχαμε τον Κουρτιτς στο ροστερ, τα στημένα θα τα εκτελούσε κατά πάσα πιθανότητα ο Μάνταλος και είναι αρκετά πιθανό να τον είχαμε απαξιώσει κι αυτόν.

Η σαπίλα έχει γκρεμίσει τα πάντα μέσα στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Δε πρέπει να κοιμήθηκε κανείς χθες.

Εμείς σίγουρα όχι.

Ο μπάρμπας λογικά έξυνε τα παπαράκια του.

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μια χρόνια δίνουμε το απαραίτητο μπουσταρισμα στους βου και μπαινουμε εμείς σε εσωστρέφεια. Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφου

Link to comment
Share on other sites

επισης εγω θα ξαναπω οτι ο ενας οργανισμος ειναι εμποτισμενος με αισθημα υπεροχης απεναντι στην ΑΕΚ και ο αλλος με αισθημα κατωτεροτητας απεναντι σε μπουγατσα (και γαυρο).

 

δεν λεω οτι ειναι ...μεταφυσικο, μην τρελαθουμε.

 

αλλα οταν για 90+85 λεπτα  προκρινεσαι δικαιοτατα, εχεις βαλει 3 γκολ και σου ακυρωθηκαν οριακα τα 2 (δεν θα σταθω εκει, γιατι μπορει και να ηταν οφσαιντ για εκατοστα, βεβαια γενικα καταλαβαν ολοι και στα 3 γκολ τι θα προτιμουσαν διαιτητες και βαριστες) παιρνεις την μπαλα και την καταπινεις και πανε ολοι σπιτια τους.

εδω ξαφνικα ειδαμε μια ομαδα "ρε απο αυτους θα αποκλειστουμε?" και απο την αλλη μια ομαδα "ρε λες να τα καταφερουμε?".

Και μιλαω πρωτα για τον φελο στον παγκο, αλλα και για πολλους παικτες. αναφερθηκα ονομαστικα χθες, προσωπικα ειδικα με τους 2 Γαλλους, εχω πλεον μεγαλο θεμα δλδ.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Για ακόμη μια χρόνια δίνουμε το απαραίτητο μπουσταρισμα στους βου και μπαινουμε εμείς σε εσωστρέφεια. Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφου

Τρις και τετρακις και πεντάκις στην περίπτωσή μας

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gybe21 said:

Δε πρέπει να κοιμήθηκε κανείς χθες.

Που να κοιμηθούμε γαμώ το σπιτάκι του μπάρμπα.

βασικά κάθε νύχτα παίζει η ίδια κασέτα.

τι θα είχε γίνει το 2018 αν δεν κατέστρεψε την ομάδα.
τέλοσπαντων

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gybe21 said:

Δε πρέπει να κοιμήθηκε κανείς χθες.

  Μετά το 1-5 με γαβρο το χτεσινο ήταν πταισμα, σαν πουλακι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αντί για μεταγραφές, η τουρκική ομάδα βρήκε άλλο τρόπο για να βάλει τέλος στα αρνητικά αποτελέσματα

Στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, η Κοτσαέλισπορ απέκτησε τον Δημήτρη Κολοβέτσιο, στα πλαίσια ενίσχυσης του ρόστερ, προκειμένου η τουρκική ομάδα να εξασφαλίσει την παραμονή της στην 1.Lig.

Το τελευταίο διάστημα, ωστόσο, η Κοτσαέλισπορ μετράει έξι σερί ήττες, με αποτέλεσμα να βρίσκεται ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, μετά από 19 αγωνιστικές.

Η διοίκηση βρήκε ένα τρόπο να σταματήσει την πορεία της ομάδας προς τον υποβιβασμό. Στην προπόνηση της Τετάρτης, οι άνθρωποι της Κοτσαέλισπορ θυσίασαν ένα κριάρι, "ανεβάζοντας" και φωτογραφικό στιγμιότυπο στα social media.

 

ΙΔΟΥ Η ΛΥΣΙΣ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ. ΙΔΙΑ ΤΑ ΑΙΤΙΑ, ΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ Ο... ΚΟΛΟΒΟΣ-LOL-. ΘΥΣΙΑ. ΠΩΣ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΤΟΣΑ ΜΕΤΡΙΑ ΜΥΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.enwsi.gr/1118221/aek/aek-podosfairo/anikanoi-akoma-kai-se-diko-toys-paichnidi.html

 

οποιος θέλει ας ξαναριξει μια ματια στα 2 γκολ που φάγαμε. Ειδικά στο 1ο.

ο γαμωσπιτος ο Μισελεν πού βρίσκεται στο 1ο γκολ; Γιατί τον έβαλε μέσα ο βλακας, αλλά και αυτος τι έκανε από εκεί και περα; Ή πάλι του φταίει ο Λιβαι όπως στην Τούμπα που τον ξευτίλισε ο Μπισεσβαρ;  Ο σιχαμενος ο Λε Ταλεκ είχε περίοδο και τον διέλυσε ο Κουρτιτς; Ο Τσιντώτας γιατί δεν βγαινει στο 1ο γκολ; 
Λε Ταλεκ και Μισελεν τι κάνουν στο 2ο γκολ; 
Ειδικά οι 2 Γάλλοι δεν έχουν καμια δουλειά να συνεχίσουν στην ΑΕΚ. Από όλους τους Γάλλους  αυτους τους 2 ξεχώρισαν κάτι Ταυλαριδηδες και Μιλόγεβιτς που μας έχει φορτώσει ο άλλος δλδ; 

Γιατι καλά ολα αυτά που λέμε, ολα ξεκινάνε από πολύ ψηλά και έχουμε τεραστιο θεμα, σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση τόσα χρονια κλπ,  αλλά στην τελική ο προπονητης και συγκεκριμένοι παικτες είναι που το έχασαν χθες το συγκεκριμένο ματς.

Τι αλλαγές κανεις, γενικά τι ψυχολογία μεταδιδεις ρε φελλέ; Μέχρι κι οι αρδ του μπαοκ απορούν τι δουλειά εχεις εσυ στην ΑΕΚ. Και τι παιχτακια είναι αυτά τα συγκεκριμένα που αναφέρω, που μπροστά τους κάτι Κουρτιτς και Μιτριτσα φαινονται διαστημικοί παικτες; Μετά τον Μπισεσβαρ βρίσκουν αλλους να τους ξευτιλίσουν. Τα παιχτακια.

Link to comment
Share on other sites

Από το 92' έως το τέλος του παιχνιδιού, η ομάδα που προηγείται 1-0 κι έχει την πρόκριση στα χέρια της δίνει τη δυνατότητα στον αντίπαλο να:

- δημιουργήσει ευκαιρία με σουτ του Μιτριτσα, ο οποίος σχεδόν ανενόχλητος φτάνει λίγο έξω από την περιοχή

- πετύχει γκολ με τον Κουρτιτς σε σετ επίθεση

- πετύχει γκολ με τον Μίτριτσα σε αντεπίθεση

Ενδεικτικό της ανεπάρκειας προπονητικού τιμ και ποδοσφαιριστών με προσωπικότητα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bluesman said:

Δλδ τι είπαν δημοσιογράφοι του ΠΑΟΚ για τον Γιαννίκη;

 

Απορούν όλοι τι δουλειά έχει στην ΑΕΚ. Διάβασα στα πεταχτά 2-3 χθες και σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει ο Μίμης με τον Γιαννικη ακόμα και τώρα δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθούμε με την ΑΕΚ στα υπόλοιπα παιχνιδια. Ο άνθρωπος ειναι φελλός ανόητος και εγωιστής. Δεν έχει καμία αίσθηση του που βρίσκεται. Εδώ δεν είναι ΑΑχεν και Σαρμπρικεν. Στα @@ η σχολή ππυ έβγαλες. Εδώ είναι ΑΕΚ και έχει τεράστια ευθύνη αυτός που σε έφερε. Πουλο όλοι όσοι εισηγηθηκαν την προσληψη του. ΟΛΟΙ 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×