Jump to content

Γαύροι - Α.Ε.Κ. ( 23η Αγωνιστικη): Κυριακή 13/02/2022, 19:30, Novasports


Macross
 Share

Recommended Posts

Just now, Araujo21 said:

Και με Χιμενεθ  που τους κερδισες παλι με φασολια ησουν. Βασικα μας λειπουν αρκετα και για αρχη προπονητης και κινητρο . Και φυσικα διοικηση σοβαρη 

Σαφώς καλύτερη ομάδα ειχες. Βρανιες (πριν 2 χρονια) τσιγκρι γκαλο δεν έχεις ούτε κατά διάνοια σήμερα. Γιόχανσον όσο έπαιξε επίσης. Κ μπροστά ειχες τον χριστο σε χρονια καριέρας κλπ. Φυσικά ειχες καλύτερο προπονητή που έκανε προετοιμασία κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ο Νικολαΐδης έκανε ξανά post με παίχτη της ΑΕΚ, αυτή τη φορά τον Αμραμπατ. Από εκεί που δεν ασχολιόταν... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Σαφώς καλύτερη ομάδα ειχες. Βρανιες (πριν 2 χρονια) τσιγκρι γκαλο δεν έχεις ούτε κατά διάνοια σήμερα. Γιόχανσον όσο έπαιξε επίσης. Κ μπροστά ειχες τον χριστο σε χρονια καριέρας κλπ. Φυσικά ειχες καλύτερο προπονητή που έκανε προετοιμασία κλπ

Γιοχανσον δεν ειχες. Μπακακη βασικο ειχες, Χριστοδουλοπούλος με 60λεπτα, Μανταλος ευτυχως απων , Ενα Τσιγκρινσκι με τραυματσμους μην ξεχναμε. με λαμπροπουλο  βασικο επαιζες. Με Σιμοες νεοτερο και μπροστα δεν ειχες ουτε Αμραμπατ και Τσουμπερ. Εναν Λιβαγια ειχες και Αραουχο . Γενικα δεν ειχαμε καλυτερο ροστερ . Ειχαμε ΟΜΑΔΑ 

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι θες δυστυχώς άλλες 7-8 μεταγραφες μίνιμουμ. Δεν είναι θέμα ράβε - ξήλωνε. Είναι απόρροια της χαμηλής ποιότητας του πάγκου. Τανκοβιτς, Γεφτιτς, Μάνταλος, Σακχοφ, Λε Ταλεκ, Μπακακης, Σβάρνας, Τσιντωτας ο καθένας για τους δικους του λόγους πρέπει να φύγει. Θες ένα τέρμα να μοιράζεται τη θέση με το Στάνκοβιτς, μια στοπεραρα, δυο χαφαρους, τρεις εναλλακτικές λύσεις-παιχταράδες πίσω από Αμραμπατ, Γκαρσια, Τσουμπερ και ένα φορ ντουκι. Πρέπει να αναβαθμίσεις με ποιότητα την ομάδα, θες πάγκο, λύσεις, ανταγωνισμό. Κυρίως όμως θες προπονητή 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Το καλοκαίρι θες δυστυχώς άλλες 7-8 μεταγραφες μίνιμουμ. Δεν είναι θέμα ράβε - ξήλωνε. Είναι απόρροια της χαμηλής ποιότητας του πάγκου. Τανκοβιτς, Γεφτιτς, Μάνταλος, Σακχοφ, Λε Ταλεκ, Μπακακης, Σβάρνας, Τσιντωτας ο καθένας για τους δικους του λόγους πρέπει να φύγει. Θες ένα τέρμα να μοιράζεται τη θέση με το Στάνκοβιτς, μια στοπεραρα, δυο χαφαρους, τρεις εναλλακτικές λύσεις-παιχταράδες πίσω από Αμραμπατ, Γκαρσια, Τσουμπερ και ένα φορ ντουκι. Πρέπει να αναβαθμίσεις με ποιότητα την ομάδα, θες πάγκο, λύσεις, ανταγωνισμό. Κυρίως όμως θες προπονητή 

Νομίζω ότι τα θες όλα ταυτόχρονα. Κ προπονητή κ παίχτες κ αλλαγές σε πρόσωπα παντού. Δεν βγαίνει αλλιώς η φάση μας

Link to comment
Share on other sites

@Skepastos doable πράγματα ζητώ. Αν έχει ένα Χ μπάτζετ να το διαθέσει αποκλειστικά σε 3 παίκτες του εκατομμυρίου+

Μια χαρά έρχονται εάν τα ακουμπήσεις. Ο ανυπόληπτος και άτιτλος ακόμα ΠΑΟΚ πλήρωσε και έφερε τον Μαουρίσιο και πήρε το Σέρτζιο Ολιβέιρα δανεικό που πήγε με 20 εκατ. στη Ρόμα. Έδωσε συμβόλαια, φρόντισε οι παίκτες να είναι προστατευμένοι, δεν επέτρεψε την ανθρωποφαγία. Εσένα σε περιμένουν στη γωνία, έχει πλακώσει όλο το μουνοπανικό σύστημα και απαξιώνει τον Τσούμπερ, παρακαλάει να πουληθεί ο Γκαρσία, ό,τι καλό έχεις στο βγάζουν σκάρτο για να έρθουν οι επόμενοι να φάνε κι αυτοί.

Δεν θέλω πάλι 9 παίκτες. Θέλω όλο το χαρτί να πάει σε 3 ντούκια. Το βάθος που λες εσύ, θα το βρω μετά. Ας καλύψω πρώτα το έλλειμμα στους βασικούς και μετά κάνω και προσθήκες ή δίνω την ευκαιρία και σε στοιχήματα. 

2 χαφ του εκατομμυρίου - 1 στόπερ ολκής - προπονητής - να μείνουν οι υπόλοιποι

Αν γίνουν αυτά, συζητάμε. 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

@Skepastos doable πράγματα ζητώ. Αν έχει ένα Χ μπάτζετ να το διαθέσει αποκλειστικά σε 3 παίκτες του εκατομμυρίου+

Μια χαρά έρχονται εάν τα ακουμπήσεις. Ο ανυπόληπτος και άτιτλος ακόμα ΠΑΟΚ πλήρωσε και έφερε τον Μαουρίσιο και πήρε το Σέρτζιο Ολιβέιρα δανεικό που πήγε με 20 εκατ. στη Ρόμα. Έδωσε συμβόλαια, φρόντισε οι παίκτες να είναι προστατευμένοι, δεν επέτρεψε την ανθρωποφαγία. Εσένα σε περιμένουν στη γωνία, έχει πλακώσει όλο το μουνοπανικό σύστημα και απαξιώνει τον Τσούμπερ, παρακαλάει να πουληθεί ο Γκαρσία, ό,τι καλό έχεις στο βγάζουν σκάρτο για να έρθουν οι επόμενοι να φάνε κι αυτοί.

Δεν θέλω πάλι 9 παίκτες. Θέλω όλο το χαρτί να πάει σε 3 ντούκια. Το βάθος που λες εσύ, θα το βρω μετά. Ας καλύψω πρώτα το έλλειμμα στους βασικούς και μετά κάνω και προσθήκες ή δίνω την ευκαιρία και σε στοιχήματα. 

2 χαφ του εκατομμυρίου - 1 στόπερ ολκής - προπονητής - να μείνουν οι υπόλοιποι

Αν γίνουν αυτά, συζητάμε. 

Δεν έχει αλλη υπομονη μάγε μου ο ΑΕΚτζης για νέα χτισίματα, πλάνα τριετίας και σκαλί-σκαλί. Η ΑΕΚ θέλει δραστικές λύσεις, θέλει άμεση επέμβαση. Δεν μπορεις να φερεις 3 παίχτες και προπονητή και να έχεις με αμολητα τιμόνια τον περίγυρο. Θέλει ισοπέδωση η ΠΑΕ, θέλει λύσεις εδώ και τώρα η ομάδα. Να κόψει τον κωλο του να επενδύσει 10 μυρια στην ομάδα για άμεσα αποτελέσματα. Αν δεν μπορεί ας βάλει συμπαίχτη, ας βρει τον επόμενο. Δεν μπορεί αποδεδειγμένα να υποστηρίξει ένα πλάνο όποτε ας φροντίσει να το αγοράσει. Δεν γίνεται να μπούμε ξεβρακωτοι στο γήπεδο θα γελάσει μαζί μας ο κάθε πικραμένος 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Δεν έχει αλλη υπομονη μάγε μου ο ΑΕΚτζης για νέα χτισίματα, πλάνα τριετίας και σκαλί-σκαλί. Η ΑΕΚ θέλει δραστικές λύσεις, θέλει άμεση επέμβαση. Δεν μπορεις να φερεις 3 παίχτες και προπονητή και να έχεις με αμολητα τιμόνια τον περίγυρο. Θέλει ισοπέδωση η ΠΑΕ, θέλει λύσεις εδώ και τώρα η ομάδα. Να κόψει τον κωλο του να επενδύσει 10 μυρια στην ομάδα για άμεσα αποτελέσματα. Αν δεν μπορεί ας βάλει συμπαίχτη, ας βρει τον επόμενο. Δεν μπορεί αποδεδειγμένα να υποστηρίξει ένα πλάνο όποτε ας φροντίσει να το αγοράσει. Δεν γίνεται να μπούμε ξεβρακωτοι στο γήπεδο θα γελάσει μαζί μας ο κάθε πικραμένος 

Επειδή κάτι μαθαίνω κι εγώ, επίτρεψέ μου να πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει οτιδήποτε απ' όλα αυτά. 

Χειρότερα απ' ότι λέω μπορεί, καλύτερα όχι. 

Γι' αυτό ας γίνουν τα βασικά και μετά βλέπουμε πως σκατά θα καθαρίσει και η κόπρος του Αυγεία από τον οργανισμό. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, The Magician said:

Επειδή κάτι μαθαίνω κι εγώ, επίτρεψέ μου να πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει οτιδήποτε απ' όλα αυτά. 

Χειρότερα απ' ότι λέω μπορεί, καλύτερα όχι. 

Γι' αυτό ας γίνουν τα βασικά και μετά βλέπουμε πως σκατά θα καθαρίσει και η κόπρος του Αυγεία από τον οργανισμό. 

Μαγε μου ο ΑΕΚτσης εχει απωθημενο να δει τον προεδρο να αγοραζει 10 παικταραδες και να εχει αλλους 10 στον παγκο . Θα ηθελε πολυ να αγορασει η ομαδα τον Μανε , τον Μεσι και τον Βλαχοβιτς. Δεν γουσταρουμε Τσουμπερ και λοιπους. Μονο τοτε θα πειστει . Και οταν αποτυχει και αυτο το μοντελο παλι θα ζητησει να παρουμε και Ροναλντο . Το καταλαβαινω, στερημενοι ανθρωποι ειμαστε. Θελουμε και μεις να μπορεσουμε να την πουμε σε γαυρους βορρα και νοτου . Εγω λεω ας κανουμε ΟΜΑΔΑ και ας μην εχουμε κανεναν απο αυτους

Βεβαια να θυμισω εδω οτι εμεις αποθεωναμε Γεωργεα με τα φυτα στην Καλαματα οπως επισης και ειχαμε Βαιο Καραγιαννη αρ. μπακ  Και τωρα παρακαλαμε για εναν Μαλαδενη που τοτε τον βριζαμε 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοψει ΑΕΚ και αθλητικα σαητ..ενεκα ψυχικης υγειας...

Αααα μαλιστα ... χασαμε απο γαβρο... το πληροφορηθηκα απο ΚΜ...(αυτο δεν κοβεται)

Καλημερα σε ολα τα παλικαρια μας..και χωρις τριχες μαλιστα..

Η Stefania Ferrario φωτογραφίζεται σαν sexy νοσοκόμα | KANONI NET

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gybe21 said:

Πάντως τέτοιο πρωτοσέλιδο για τη βαζελα που πλέον είναι mid table δεν έχουμε δει .

 

 

Τζύμπε μου, όλα είναι εξαρτημένα και από τους συσχετισμούς.

Η βαζέλα είναι στα χέρια ενός ανθρώπου που "κάνει αγγαρεία" μέχρι να μπορέσει να την ξεφορτωθεί.

Έτσι την πήρε, έτσι την περπατάει.

Ούτε "ερχόμαcτε", ούτε "θα σφυρίζουνε στα τρένα", ούτε πότε είπε ο καθένας "μαμά".

Έτσι είναι. Εισπράτεις ανάλογα των "καταθέσεων" σου και των προσδοκιών που δημιουργείς.

Ο οργανισμός ΑΕΚ είναι άρρωστος. Βαριά άρρωστος και χιλιοτραυματισμένος. Δεν ανακάμπτει με ντεπόν, πονστάν και καλή διατροφή. Θέλει δραστικές λύσεις και πολύωρα χειρουργεία. Και άν.

Αυτό απεικονίζει το σκίτσο και είναι η πικρή, πικρότατη αλήθεια.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

 

Ο οργανισμός ΑΕΚ είναι άρρωστος. Βαριά άρρωστος και χιλιοτραυματισμένος. Δεν ανακάμπτει με ντεπόν, πονστάν και καλή διατροφή. Θέλει δραστικές λύσεις και πολύωρα χειρουργεία. Και άν.

 

Ούτε με Ντεπόν, ούτε με Μπετόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό αυτό που γράφει στο πρωτοσελιδο η Ωρα και το σκεφτομαι από χθες.

Σε ΑΥΤΗ την ΑΕΚ, τον Άμραμπατ τον πήραν χαμπάρι τον Φεβρουάριο ότι πρέπει να παίζει βασικος.

Σκεφτειτε ότι το παιδί που πήραν για να κάνει τον προπονητη αρχικα τον θεωρούσε αναπληρωματικο παίκτη. Μετά τρόμαξε να καταλάβει ότι ειναι καλο να δοκιμαστεί ως δεκάρι-δεύτερος επιθετικός.

Διερωτωμαι πώς γίνεται εγώ από το σπιτι μου ΚΑΙ σε αυτό να ήξερα καλύτερα και να τα λεω να τα κάνει μήνες πριν τα δει αυτος. Και δεν βρέθηκε ΕΝΑΣ να του τραβήξει το αυτι του Γιαννικη. Εδώ συζηταμε στα σοβαρά  ότι μπορει να συνεβη και το αντίθετο, δλδ να έπεφτε χαρτάκι ότι έχει προτεραιότητα ο Μάνταλος και οι υπόλοιποι βλεπουμε, τι να λέμε.

Η ΑΕΚ είναι παραδομένη. Στην αφραγκια και στην ασχετοσύνη….

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μιλάμε λές κ τελείωσε το πρωτάθλημα χθες. Δεν τελείωσε χθες. Έχει πολλά παιχνίδια. Έχει δύσκολα παιχνίδια. Παίζεις την έξοδο στην Ευρώπη-κατάντια-. Παίζεις κ την υπόληψή σου σαν ομάδα πιθανών-δεν αργεί να γράψεις άλλα 5πχ απ τον γαύρο-. Και ο μάστορας στην πούτσα 'τ. Νομίζει ότι κ να γίνει θα βάζει τα αρδάκια του να μας λένε διάφορα κ θα την σκαπουλάρει συνεχώς. Δεν θα πάει καθόλου καλά αυτό. Τουλάχιστον να γυρίσει ο κόσμος να γλυτώσουμε τα 1-2. Και ας πέσουν κ φάπες- που θα πέσουν-. Κάποια στιγμή κ στο δημόσιο τα πράγματα γίνονται δύσκολα. 

Από εκεί κ μετά αναγκαστικά θα περιμένουμε το καλοκαιράκι, την σουβλακοκατάνυξη κ τις Μποταφόγκο για να μάθουμε τι έχει αποφασίσει ο μάστορας. Λίγους μήνες πριν μπει στο γήπεδο βέβαια τον παρακαλάμε για χαφ κ δεν φαίρνει κ περιμένουμε να κάνει μεταγραφάρες το καλοκαίρι. Μακάρι να το πράξει. Στα μάτια μου πλέον εξυπηρετεί πλάνα άλλων. Γι αυτό κ έχει γεμίσει την ΠΑΕ με μέτριους, με ανθρώπους με "ελεγχόμενο" παρελθόν κ έυκολα χειραγωγήσιμους. Οπότε αν μέσα στον επόμενο μήνα πχ. αλλάξει κάποιους από αυτούς τους ανθρώπους, τότε θα πάρει κ η λέξη υπομονή άλλη αξία. Ειδάλλως νομίζω δεν θα πρέπει να περιμένουμε πολλά. 

Όποιος ξέρει μέχρι πότε πρέπει να πληρώσουμε τα 2Μ του Τσούμπερ, ενημερώνει. Αυτό κ αν θα είναι οιωνός για τα μελλούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσε αφορμή και η ίδια η ΑΕΚ για τέτοια σκίτσα. Τώρα αν κάνουμε καταγγελία, μεγαλύτερος ντόρος θα γίνει για αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους δικαιολογησα. Πάντως η Ελλάδα δεν είναι Αγγλία, ούτε καν Ισπανία, για να εχει νόημα να το καταγγειλουμε. Μιλάμε για χώρα όπου έχουν υπάρξει πρωτοσέλιδα όπως "στα τέσσερα η ΑΕΚ" ή "στα τέσσερα ο θρύλος" και πέρασαν στο ντούκου. Στην Ευρώπη δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη χώρα, με ανάλογο αθλητικό τύπο. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Στην επόμενη (αν γίνει ποτε) νίκη με γαύρο , ψωλη στο στόμα του εφήβου 

Η ώρα νομίζω το 2008 μετά την τεσσάρα είχε πρώτοσελιδο τον έφηβο με 4... φλογέρες ή κάτι τέτοιο :)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η ώρα νομίζω το 2008 μετά την τεσσάρα είχε πρώτοσελιδο τον έφηβο με 4... φλογέρες ή κάτι τέτοιο :)

Τον είχε να παίζει καλρινο ναι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιαννίκη, ΜΗΝ ξανακάνεις αλλαγή ρε φίλε, ας πεθαίνουν στο χόρτο. Μόλις κάνεις αλλαγή γίνεται μαλακια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, The Magician said:

Επειδή κάτι μαθαίνω κι εγώ, επίτρεψέ μου να πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει οτιδήποτε απ' όλα αυτά. 

Χειρότερα απ' ότι λέω μπορεί, καλύτερα όχι. 

Γι' αυτό ας γίνουν τα βασικά και μετά βλέπουμε πως σκατά θα καθαρίσει και η κόπρος του Αυγεία από τον οργανισμό. 

Ε αμα δεν πρόκειται τότε να πάει να γαμηθεί. Δεν θα σπάσουν τα δικά μας στομάχια, ούτε θα μας κάνει (εμένα προσωπικά) να σιχτιρίσω το γήπεδο. Γιατί μέχρι και αυτό έχει προκαλέσει σε πολλούς, το να καταριούνται την κατασκευή του γηπέδου που περιμέναμε τόσα χρόνια. Οχι, όταν αποφασίσει να πουλήσει (γιατί απο ότι φαίνεται δεν έχει σκοπό να ασχοληθεί σοβαρά), τότε το ξανασυζητάμε. Μέχρι τότε απάθεια 1000 διαρκείας και πολλά του είναι

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×