Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Για τον Ρουμάνο ενδιαφέρονται η Σιβασπορ (ηταν σχεδον τελειωμενη υπόθεση, μπήκε σφηνα η ΑΕΚ), η ΑΕΚ και η Αλ Αιν που δινει 1μ ενοικιο και 1.7 συμβολαιο στον παικτη.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, baRon21 said:

Για τον Ρουμάνο ενδιαφέρονται η Σιβασπορ (ηταν σχεδον τελειωμενη υπόθεση, μπήκε σφηνα η ΑΕΚ), η ΑΕΚ και η Αλ Αιν που δινει 1μ ενοικιο και 1.7 συμβολαιο στον παικτη.

1M me 250k τρελη κοντρα αλλα εμεις εχουμε την Μυκονο

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε:
O Nτεσπόντοφ πουλήθηκε πέρυσι στην Λουντογκόρετς από την Κάλιαρι με 1,7 εκατομμύρια ευρώ, με τον Ολυμπιακό σκόραρε, έβγαλε ασιστ και τους έκανε γιο-γιο, ενώ γενικότερα είχε εξαιρετικές επιδόσεις όπως και άλλες αγωνιστικές περιόδους τόσο σε σκοράρισμα και δημιουργία όσο και στο ένας με έναν.

Οι βούλγαροι φαίνεται πως τον κοστολογούν στα 4 εκατομμύρια ευρώ, ίσως το ποσό πέσει αν μείνουν εκτός ευρωπαϊκών αγώνων. Δεν έχει ενδιαφερθεί φέτος η ΑΕΚ απλώς έκανα μία αναφορά. Πάντως είναι αρκετά ακριβός ακόμα και για τα δεδομένα του Ολυμπιακού που ενδιαφέρθηκε πριν από δύο μήνες. Οι ερυθρόλευκοι περιμένουν κάποια πώληση ή λέω εγώ σίγουρη πρόκριση σε ομίλους π.χ. Τσάμπιονς Λιγκ, για να κάνουν ίσως εκ νέου κρούση.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bluesman said:

Μιας και αναφέρθηκε:
O Nτεσπόντοφ πουλήθηκε πέρυσι στην Λουντογκόρετς από την Κάλιαρι με 1,7 εκατομμύρια ευρώ, με τον Ολυμπιακό σκόραρε, έβγαλε ασιστ και τους έκανε γιο-γιο, ενώ γενικότερα είχε εξαιρετικές επιδόσεις όπως και άλλες αγωνιστικές περιόδους τόσο σε σκοράρισμα και δημιουργία όσο και στο ένας με έναν.

Οι βούλγαροι φαίνεται πως τον κοστολογούν στα 4 εκατομμύρια ευρώ, ίσως το ποσό πέσει αν μείνουν εκτός ευρωπαϊκών αγώνων. Δεν έχει ενδιαφερθεί φέτος η ΑΕΚ απλώς έκανα μία αναφορά. Πάντως είναι αρκετά ακριβός ακόμα και για τα δεδομένα του Ολυμπιακού που ενδιαφέρθηκε πριν από δύο μήνες. Οι ερυθρόλευκοι περιμένουν κάποια πώληση ή λέω εγώ σίγουρη πρόκριση σε ομίλους π.χ. Τσάμπιονς Λιγκ, για να κάνουν ίσως εκ νέου κρούση.

 

 

 

 

έπρεπε να τον ειχαμε παρει προπερσι

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CHⓇIS said:

Ψιλοκαυλωσαμε σημερα βλεπωντας μια ψιλοκανονικη ΑΕΚ ε? 

4 hours ago, baRon21 said:

Τραγικο αν το καλοσκεφτεις.

Τραγικό κι αν το ψιλοσκεφτείς. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ραιτ λενε οτι ειναι απο χθες στην τουρκια για την ανταλυασπορ και υπογραφει σημερα για 3+1. Ειδωμεν.

Αυτος ο Δανος ο Μποιλεσεν της Κοπενγχαγης μαλλον παει στην Γαλατα που εδωσε τον Μαρκαο στην Σεβιλλη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Μιχος:

1/ΣΥΣΤΗΜΑ: το γεγονός πως ο Αλμέιδα στο πρώτο παιχνίδι της δικής του εποχής στην ΑΕΚ, επέλεξε να της... φορέσει σύστημα με τρια στόπερ, με τον Σιμανσκι σε ρόλο "σύρτη" ανάμεσα στους Μήτογλου/Τζαβέλα, δεν μπορεί να είναι...τυχαίο/συγκυριακό! Αν μάλιστα αναλογιστούμε/το συνδιάσουμε κιόλας με το οτι ο Αργεντινός προπονητής  έχει ζητήσει την απόκτηση τριών (3) και όχι δυο στόπερ, τότε έχουμε και την λογική ερμηνεία. Στην νέα  σεζόν πρέπει να περιμένουμε να δούμε απο τον κόουτς Ματίας την Ένωση να παίζει συχνά και με 3άδα στην άμυνα. Και οι μόνες σταθερές, που δεν θα αλλάζουν, είναι τα τρια  χαφ στον άξονα (ένας κόφτης, δυο box to box) και η ένταση στο παιχνίδι των "κιτρινόμαυρων"...

Link to comment
Share on other sites

αν παιξουμε με 3αδα στην αμυνα ποια θα ειναι τα μπακ που θα παιζουν ολη τη πλευρα?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, George_D said:

αν παιξουμε με 3αδα στην αμυνα ποια θα ειναι τα μπακ που θα παιζουν ολη τη πλευρα?

Αριστερά λογικά θα παίζει ο Τσούμπερ όπως παίζει δηλαδή η Ελβετία και όπως έπαιζε στην Άιντραχτ. Απ' όσα έχω διαβάσει από πέρσι αυτός είναι ο ιδανικός του ρόλος.

Δεξιά είναι λίγο χειρότερα μιας και αν δεν ανταποκριθεί ο Μισελέν πού έχει μια κάποια τεχνική μένει ο Ρότα πού όσο και αν βελτιώθηκε ακόμα δεν μπορεί να ανταποκριθεί ως πλήρες μπακχαφ.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, George_D said:

αν παιξουμε με 3αδα στην αμυνα ποια θα ειναι τα μπακ που θα παιζουν ολη τη πλευρα?

 

bakakis-1.jpg

Η μεγάλη επιστροφή;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

 

bakakis-1.jpg

Η μεγάλη επιστροφή;

Εχει χαλασει η τουρμπινα, πλεον δεν παιζει να ειναι ουτε κομπρεσσορας.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Navas said:

Αριστερά λογικά θα παίζει ο Τσούμπερ όπως παίζει δηλαδή η Ελβετία και όπως έπαιζε στην Άιντραχτ. Απ' όσα έχω διαβάσει από πέρσι αυτός είναι ο ιδανικός του ρόλος.

δεν ξερω αν παιζει ετσι παντα στην ελβετια γιατι εγω τον εχω δει αριστερο χαφ/εξτρεμ αντε και δευτερο επιθετικο. Δεν νομιζω παντως οτι αυτη ειναι η θεση του

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κ η Κυριακή. Άντε ψυχούλες μου, η ομάδα θέλει 6-7 παίκτες ακόμη το λιγότερο. Κινηθείτε, λίγο. Αφήνεται τον Ματίς να δουλεύει με 10 παίκτες από την Β ομάδα, σε μια χρονιά που θα έπρεπε να μπουν οι βάσεις για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Άντε καμάρια μου, ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΝ, ΠΑΡΤΕ ΠΑΙΚΤΕΣ!!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

δεν ξερω αν παιζει ετσι παντα στην ελβετια γιατι εγω τον εχω δει αριστερο χαφ/εξτρεμ αντε και δευτερο επιθετικο. Δεν νομιζω παντως οτι αυτη ειναι η θεση του

Ίσως, να μη θυμάμαι καλά τα άρθρα. Δεν τον έχω παρακολουθήσει να πω την αλήθεια.

Εκτός αν έπαιζε έτσι στα δύσκολα ματς της χώρας του και στα μικρά σαν εξτρέμ.

Στην Άιντραχτ τον βάζανε μπακχαφ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Λίγα ματς έχει παιξει ο Τσουμπερ ως αριστερος μπακ 

 

https://www.transfermarkt.com/steven-zuber/leistungsdaten/spieler/68033/saison/#gesamt

Σε αυτα που τον δινει left midfielder ειναι που παιρνει ολη την πλευρα.Μπολικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γελάτε με το Μπακακη κάπου διάβασα στο fb από δικους μας ότι ίσως ήταν καλή επιλογή ως δεξί στόπερ τώρα που θα παίζουμε με τριαδα πίσω. Μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι η μαλάκυνση δεν έχει εξαλειφθεί από τον περίγυρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skepastos said:

Γελάτε με το Μπακακη κάπου διάβασα στο fb από δικους μας ότι ίσως ήταν καλή επιλογή ως δεξί στόπερ τώρα που θα παίζουμε με τριαδα πίσω. Μετά λύπης μου η μαλάκυνση δεν έχει εξαλειφθεί από τον περίγυρο. 

Γραψε τους πως βλεπουν πολυ μπαλα ..

Link to comment
Share on other sites

Φέρτε ρε μαλακες ΕΛΙΤΕΛΟΥΣ 2 ΒΑΡΒΑΤΑ ΣΤΟΠΕΡ, ΕΝΑ ΒΑΡΥ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ ΠΟΥ ΝΑ ΓΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΚΡΑΙΑ ΜΠΑΚ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.

ΑΝΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΕ, Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΕΚΤΖΗΣ ΣΑΣ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...

ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ......!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Γραψε τους πως βλεπουν πολυ μπαλα ..

Δεν είναι να ασχολείσαι με αυτούς αδερφέ. Δεν υπάρχει σωτηρία

Link to comment
Share on other sites

Με την επιστροφή Αμραμπατ κλείνει ακόμη ένα σημαντικό κενό..

Με τη γκρίνια σας θα μείνετε 😃

Υ.Γ. Φέρε τον στόπερ άμεσα ρε Τσίπη ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nestoridis21 said:

Φέρτε ρε μαλακες ΕΛΙΤΕΛΟΥΣ 2 ΒΑΡΒΑΤΑ ΣΤΟΠΕΡ, ΕΝΑ ΒΑΡΥ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ ΠΟΥ ΝΑ ΓΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΚΡΑΙΑ ΜΠΑΚ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.

ΑΝΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΕ, Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΕΚΤΖΗΣ ΣΑΣ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ...

ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ......!!!! 

Ο ένας στόπερ πρέπει να είναι κλεισμένος (ο Πλανιτς) και δεν θα έρθει άμεσα.

Τον 2ο περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×