Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, nikos said:

Βασικά αν κλείσει και ο Βιτινιο ή αντίστοιχος, ο Αλαφούζος πλέον έχει κάνει καλύτερες μεταγραφες από μας.

Έκλεισε βιτινιο

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Vagos21 said:

Έκλεισε βιτινιο

Άι καλα, δίνει φράγκα ο Αλαφούζος και εμείς πανηγυρίζουμε επειδή έδωσε επιτέλους ένα συμβόλαιο πάνω από μυριο.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

Καζαμπουμπου για @Bukowski

 

Πάντως, μπορεί η ΑΕΚ να ψάχνει κάποιες ονομαστές επιλογές, αλλά προφανώς και σε αυτές δεν περιλαμβάνονται ανέφικτες περιπτώσεις όπως ο Καβάνι, το όνομα του οποίου αναπαράγεται συνεχώς τις τελευταίες ημέρες. Και φαντάζει στα όρια του ανέφικτου να συμβεί, όταν ο Ουρουγουανός φορ λάμβανε πέρυσι 9,6 εκατ. ευρώ από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έχει στα χέρια του προτάσεις από την Πενιαρόλ της πατρίδας του με 5 εκατ. ευρώ ετησίως.

Δηλαδη θα πιστεψω τωρα εγω αυτο που βγαζει απ το "ρεπορταζ" του ο καζατετοιος, και οχι αυτο που βγαζει απ το στομαχι του ο @Bukowski....  ελεος καπου...

Link to comment
Share on other sites

Η Πενιαρόλ το ξέρει ότι προσφέρει 5Μ το χρόνο στον Καβανι; 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

Ας τελειώσει η σημερινή ημέρα για να ανακοινωθεί γιατί όλος ο οργανισμός έχει κολλήσει στο Βιντα και η μέρες περνάνε ( βολικό για τη πας φυσικά) 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Man Of Faith said:

Νομίζω έγραφε τότε, αλλά το στυλ γραψίματος έμοιαζε, το είχα υποθέσει κι εγώ.

Τοτε ο νεανιας Κλεφτακης επαιζε σε πολλαπλα ταμπλο..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Ας τελειώσει η σημερινή ημέρα για να ανακοινωθεί γιατί όλος ο οργανισμός έχει κολλήσει στο Βιντα και η μέρες περνάνε ( βολικό για τη πας φυσικά) 

Κάνουμε μια μεταγραφή σήριαλ μέχρι να τον πάρουμε, και μετά έχουμε άλλο ένα σήριαλ που κρατάει καμια βδομάδα μέχρι να έρθει και να παρουσιαστεί, και στο μεταξύ δεν ασχολούμαστε με κανέναν άλλο παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο Κονε κάνει καταπληκτική δουλειά όπως μας ενημερώνει ο Τσακ. Νταξει και οι άλλοι λίγο αλλά ο Κονέ... 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τίγρη...

Σού στέλνω τη λίστα με τα ψώνια...

Λεφτά να πάρεις από το 2ο συρτάρι δεξιά στο γραφείο σου...

1. Πλανιτς 

2. Ντεσποντοφ

3. Πάρε βαθιά ανάσα... Καβανι

Τους δύο πρώτους θα τους βλέπουν οι γαύροι και θα παθαίνουν κατάθλιψη.. θα κλαίνε σαν τον Μποτια στα αποδυτήρια.. 

Και μόνο για αυτό αξίζει τον κόπο..

Τον τρίτο έτσι κι αλλιώς τον έχουμε κλείσει.. Ανακοίνωσε το να δικαιωθεί ο @Bukowski

Τα ρέστα δώστα στα παιδιά (Ραντεκ, Παναγιώτη, Μπρούνο) για ότι άλλο χρειαστούν.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που θέλουμε να παίξουμε με 3 στην άμυνα και δεξιά στα πλάγια έχουμε Ρότα/Μισελέν να καλύπτουν όλη την πλευρά.

Αριστερά ας πούμε ότι ο Μοχαμαντί μπορεί (που δεν μπορεί). Κι αν παίζει το Ιράν παιχνίδι θα παίζουμε αριστερά με Τζαβέλλα.

Εκτός κι αν πάμε με Τσούμπερ/Γκαρσία ή τελικά δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ.

 

Θετικό το γεγονός ότι ο Πέτρος δεν λογίζεται πλέον ως παίχτης ενδεκάδας. Ερωτηματικό το δέσιμο μεταξύ Γκατσίνοβιτς/Γιόνσον με την δυάδα αυτή να παίζει σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι της ομάδας.

Εξαιρετική η κίνηση Πινέδα κι ας είναι για ένα χρόνο δανεικός και φυσικά μεγάλη μεταγραφή του Βίντα που μέχρι προχθές τον βλέπαμε στο YouTube από το προηγούμενο Μουντιάλ.

Μου αρέσει το στυλ του και το γεγονός ότι δοκιμάζει συστήματα και παίχτες σε άλλες θέσεις ο Ματίας. Ακόμα και αυτό που δίνει έμφαση στην ένταση όταν χάνει την μπάλα η ομάδα περισσότερο από την στιγμή που την έχει με καλύπτει απόλυτα στο αγωνιστικό κομμάτι.

So far so good που λένε στο χωριό μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Κάνουμε μια μεταγραφή σήριαλ μέχρι να τον πάρουμε, και μετά έχουμε άλλο ένα σήριαλ που κρατάει καμια βδομάδα μέχρι να έρθει και να παρουσιαστεί, και στο μεταξύ δεν ασχολούμαστε με κανέναν άλλο παίκτη.

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν.

 

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα θέλει ΜΙΝΙΜΟΥΜ 4 παικτες.

Στοπερ, φορ, έναν πλάγιο πίσω δεξια κι έναν επιπλεον πλάγιο για μπροστά.

Δεν ξερω με τα λεφτα τι γίνεται, αλλά τουλαχιστον οι 2 πρωτοι πρέπει να είναι συμβολαίων χοντρικα του εκατομμυρίου, οπως οι υπόλοιποι που ήρθαν. 

Αυτα είναι τα ελαχιστα για μένα, για να συζηταμε σοβαρά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Μου αρέσει που θέλουμε να παίξουμε με 3 στην άμυνα και δεξιά στα πλάγια έχουμε Ρότα/Μισελέν να καλύπτουν όλη την πλευρά.

Αριστερά ας πούμε ότι ο Μοχαμαντί μπορεί (που δεν μπορεί). Κι αν παίζει το Ιράν παιχνίδι θα παίζουμε αριστερά με Τζαβέλλα.

Εκτός κι αν πάμε με Τσούμπερ/Γκαρσία ή τελικά δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ.

 

Θετικό το γεγονός ότι ο Πέτρος δεν λογίζεται πλέον ως παίχτης ενδεκάδας. Ερωτηματικό το δέσιμο μεταξύ Γκατσίνοβιτς/Γιόνσον με την δυάδα αυτή να παίζει σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι της ομάδας.

Εξαιρετική η κίνηση Πινέδα κι ας είναι για ένα χρόνο δανεικός και φυσικά μεγάλη μεταγραφή του Βίντα που μέχρι προχθές τον βλέπαμε στο YouTube από το προηγούμενο Μουντιάλ.

Μου αρέσει το στυλ του και το γεγονός ότι δοκιμάζει συστήματα και παίχτες σε άλλες θέσεις ο Ματίας. Ακόμα και αυτό που δίνει έμφαση στην ένταση όταν χάνει την μπάλα η ομάδα περισσότερο από την στιγμή που την έχει με καλύπτει απόλυτα στο αγωνιστικό κομμάτι.

So far so good που λένε στο χωριό μου.

Σωστός ! γιαυτό φωνάζω ότι συν 2 στόπερ (πλυν Βίντα) και ένα φόρ χρειάζεσαι και 2 μπακ αριστερό και δεξί. 

Ας πάει στης ελεύθερες λύσεις τον Ντάσα και Νσιμπά.

Γνώμη ότι χρειάζεσαι και 1 εξτρέμ το λιγότερο (Ντεσπόντοφ η αυτήν την ψυχή τον Ελίασον που είχε ακουστεί) διότι λυπεί ο Τάνκοβιτς και με Αλμπάνη δεν πας πουθενά (για μένα δεν έχει θέσει στο ρόστερ)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

4-3-3 θα παιζουμε, το 3-5-2 θα ειναι ειδικων συνθηκων

Το 3-5-2 θα βοηθησει σε ματς που η αντίπαλη ομαδα παιζει ταμπούρι πισω (το 80% των ματς του χρονου) και θα θες να εχεις πίεση στο κεντρο για κλεψιματα και μετα με μια δυο πάσες να βγαινεις μπροστα με υπεραριθμια. Ειδικά αν οι άλλοι δεν έχουν και τους παίκτες που θα μπορουν να βγάλουν μπαλιές στην πλατη της άμυνας σου, εισαι τζιτζι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιδερένιος και πρωταθληματικος

Αντε πάμε τώρα και για ισάξιο η και καλύτερο παρτενέρ 

Και 9αρι πλέον επιτακτικό. Εδω ολόκληρος Κλοππ κατάλαβε ότι για να συνεχίσει να σηκώνει φλιτζάνια θέλει σεντερφΟ και τον δικαίωσε ο Δαρβίνος 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθε και ο Ντομαγκοι Βιντα. Ας μας δείξει στο χορτάρι ότι άξιζε όλη αυτή η αναμονή. 

Πάμε για άλλες 4 προσθηκες τώρα. Στοπερ. 9αρι . Έναν πλαινο γιατι είμαστε λιγοι εκεί και ιδανικά θέλουμε μπακ. Με πωληση Μισελέν θα ήταν ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Το ανεβασαν όλοι εκτός από το ΚΚ365. Ακόμα θερινή ραστώνη στο κυβερνητικό. Δημόσιο εινια του Κώστα το μαγαζί 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες παιχτούρα. Ελπίζω κ σε ανάλογη ή κ καλύτερη κίνηση δίπλα σου. Μην αφήσεις να περάσει ούτε κουνούπι.

 

Η ΠΑΕ ΑΕΚ πρέπει όταν ανακοινώνει παίκτη να το κάνει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ σε όλα τα social. Το τουίτερ να μην το ξεχνάτε.

Link to comment
Share on other sites

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ντομαγκόι Βίντα. Ο διεθνής Κροάτης αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2024.

Ο Ντιμαγκόι Βίντα γεννήθηκε στις 29 Απριλίου 1989 στην πόλη Νάσιτσε της Κροατίας. Σε ηλικία 14 ετών εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής της Όσιγεκ, με την οποία έκανε και το επαγγελματικό του ντεμπούτο στα 17 του χρόνια. Με την κροατική ομάδα πραγματοποίησε συνολικά 90 συμμετοχές (6 γκολ, 4 ασίστ) μέχρι το καλοκαίρι του 2010, όταν και πήρε μεταγραφή στη Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Στη Γερμανία αγωνίστηκε τη σεζόν 2010-11 και πραγματοποίησε 9 εμφανίσεις συνολικά, οι 8 στο UEFA Europa League. Το καλοκαίρι του 2011 επέστρεψε στην Κροατία για τη Ντιναμό Ζάγκρεπ, με την οποία αγωνίστηκε σε 68 παιχνίδια (8 γκολ, 5 ασίστ) έως τον Ιανουάριο του 2013, όταν και πήρε μεταγραφή στη Ντιναμό Κιέβου, υπογράφοντας πενταετές συμβόλαιο.

Με την ουκρανική ομάδα αγωνίστηκε σε 160 ματς (13 γκολ, 8 ασίστ) μέχρι την ολοκλήρωση του συμβολαίου του τον Ιανουάριο του 2018, με την Τουρκία και τη Μπεσίκτας να είναι ο επόμενος σταθμός της καριέρας του. Στην ομάδα της Κωνσταντινούπολης μέτρησε 168 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις, σκοράροντας 16 φορές.

Στην καριέρα του έχει κατακτήσει δύο Πρωταθλήματα (2012, 2013) και ένα Κύπελλο (2012) Κροατίας, δύο Πρωταθλήματα (2015, 2016), δύο Κύπελλα (2014, 2015) και ένα Σούπερ Καπ (2017) Ουκρανίας, όπως επίσης ένα Πρωτάθλημα (2021), ένα Κύπελλο (2021) και ένα Σούπερ Καπ (2022) Τουρκίας.

Υπήρξε διεθνής με όλες τις «μικρές» Εθνικές ομάδες της Κροατίας και πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην Εθνική Ανδρών σε ηλικία 21 ετών. Από τότε αποτελεί βασικό στέλεχος του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της χώρας του, έχοντας φορέσει και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Έχει συμμετάσχει στα Euro 2012 και 2016, όπως επίσης στα Μουντιάλ του 2014 και του 2018, όντας βασικό στέλεχος της ομάδας που έφτασε μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης το 2018. Συνολικά μετράει 98 συμμετοχές και 4 γκολ.

Ντομαγκόι, καλωσόρισες στην οικογένεια της ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία άντε μπας κ μιλήσουμε για καμία άλλη μεταγραφή. 15 μέρες πρήξιμο για να μην ακουστεί άλλη κίνηση 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×