Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Tsaba i volta-vermuda ..

image.png.60e15c312b380416763f0735b77f1133.png

365:

«Βλέπει» Πάολο Φερνάντες ο ΠΑΟΚ

Οι άλλες περιπτώσεις δεν προχωρούν και ο μεσοεπιθετικός του Βόλου αρέσει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης
Την περίπτωση του Πάολο Φερνάντες εξετάζει πλέον ο ΠΑΟΚ. Ο παίκτης προτάθηκε στην ομάδα της Θεσσαλονίκης η οποία βλέπει την περίπτωση του με άλλο μάτι. Αυτό γιατί οι επαφές του Μπότο δεν έχουν αποφέρει αποτέλεσμα και ο χρόνος πιέζει. Είναι πιθανό λοιπόν ο ΠΑΟΚ να κάνει κίνηση για τον Ισπανό μεσοεπιθετικό που έχει ξεχωρίσει με την εμφάνιση του Βόλου. Η ομάδα της Μαγνησιάς διαμηνύει ότι θέλει ένα ποσό κοντά στο 1εκατ. για τον παίκτη αλλά το γεγονός ότι το συμβόλαιο του λήγει σε έναν χρόνο πιθανότατα θα ρίξει σημαντικά τις απαιτήσεις.  

Link to comment
Share on other sites

Μαθετε μπαλιτσα απο τον Καζαμπουμπου πως γινεται η αναλυση και η αποκτηση ποδοσφαιριστωνΕ 

Κονέ, Αλβες, Κουχάρσκι, Αλμέιδα και πολλοί ακόμα στο σχεδιασμό δίνουν στην ΑΕΚ μέχρι τώρα οργάνωση και καλές συνεργασίες

Στην αρχή, θα μπορούσε να μοιάζει σχεδόν με ανέκδοτο. Ενας Πορτογάλος (αθλητικός διευθυντής), ένας Πολωνός (τεχνικός διευθυντής) και ένας Αργεντινός (προπονητής), μαζί με ένα αναβαθμισμένο στέλεχος (Κονέ), ήρθαν να συνεργαστούν στην ΑΕΚ και να τη βγάλουν από τα αδιέξοδα. Ηταν μια διαδικασία που εξ αρχής προκαλούσε ενδιαφέρον, με βάση τις ισχυρές προσωπικότητες, το βιογραφικό και την πορεία του καθένα. Μέχρι τώρα πάντως, όλη αυτή η ιστορία δείχνει σοβαρή και επαγγελματική και τα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά για την ΑΕΚ.

Μέχρι τώρα, ο σχεδιασμός της ΑΕΚ έχει καταφέρει να ενισχύσει την ομάδα με πέντε παίκτες υψηλού επιπέδου. Χωρίς κανείς να είναι βέβαιος για το πώς θα εξελιχθεί η σεζόν για τον καθένα, δεν μπορεί να αρνηθεί πως οι υπεύθυνοι μεταγραφών της Ενωσης, έντυσαν στα «κιτρινόμαυρα» παίκτες με σπουδαίο βιογραφικό, παραστάσεις από τοπ επίπεδο και με στοιχεία που δείχνουν, πως μπορούν να συμβάλουν ουσιαστικά στην αναμόρφωση της ομάδας.

Δεν είναι μόνο οι προσθήκες – όπου και πέρυσι η ΑΕΚ κινήθηκε σε υψηλά επίπεδα, ασχέτως κάποιων λανθασμένων εκτιμήσεων που στοίχισαν πολύ – αλλά και οι αποχωρήσεις. Η ΑΕΚ κατάφερε ήδη να αφαιρέσει από πάνω της Βράνιες και Τάνκοβιτς που δεν υπολογίζονταν, έδωσε Σβάρνα και Μισελέν που δύσκολα θα είχαν θέση σε άλλες ομάδες με ευνοϊκούς όρους και «τρέχουν» μια πώληση (Μιτάι), που περιλαμβάνεται στο τοπ-5 των παραχωρήσεων ιστορικά.

Ο τρόπος λειτουργίας

Συνολικά, γίνεται φανερό πως η ΑΕΚ έχει αλλάξει τρόπο λειτουργίας. Αυτό που αποδέχονται και πολλοί ατζέντηδες που έχουν χτυπήσει την πόρτα, είναι πως βλέπουν άμεση ανταπόκριση. Κάθε ποδοσφαιριστής ελέγχεται με ριπόρτ από το τμήμα σκάουτινγκ, αξιολογείται και αυτήν τη διαδικασία τη μεταφέρουν στους υπεύθυνους. Επειτα – και αφού έχει υπάρξει η σχετική μελέτη – γίνεται η τελική σύσκεψη όπου λαμβάνεται συνολικά μια απόφαση, με πρωταρχικό γνώμονα τα στάνταρ και τα θέλω του προπονητή.

Είναι σημαντικό επίσης, πως μέχρι τώρα δεν υπάρχουν φάλτσα στη συνεργασία και διάφορες «μπηχτές» που κυριαρχούσαν τα προηγούμενα χρόνια. Υπάρχει καλός μηχανισμός θωράκισης της ομάδας στις κινήσεις της και η περίπτωση Μουκουντί, που γνωστοποιήθηκε μόνο με την ανακοίνωση της απόκτησης, είναι ενδεικτική. Στην ΑΕΚ δείχνουν διάθεση να μάθουν από τα λάθη του παρελθόντος και τα στελέχη που έχουν συγκεντρωθεί δεν φοβόνται την ανάλυση ευθυνών. Βέβαια, ο χρόνος και το γήπεδο είναι ο τελικός κριτής για όλους, αν και τα πρώτα μηνύματα είναι ενθαρρυντικά.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Skepastos said:

Εγώ χαίρομαι που αδειάζουν τα αποδυτήρια. Να μείνουν μονο οι αναγκαίοι. Οι υπόλοιποι δανεικοί ή με μεταγραφή. Ραντόνια, Λάτσι, Μαχαίρας, Αλμπάνης, Μπακάκης, Λε Ταλεκ, Τσιντώτας, Ανσαριφαρντ και εγώ θα έβαζα και Φράνσον, δεν πρόκειται για τον ένα ή τον άλλο λόγο να παίξουν. Ολοι μαζί παίρνουν κάπου μεταξύ 2,5 - 3 μύρια. Είναι οι μισθοί 3-4 παιχτών που μπορούν να βοηθήσουν.

Η ομάδα έχει έλλειμμα ακόμα στον πάγκο, ενεργοί παίχτες είναι μόνο 19, βγάζοντας τους παραπάνω, αν βγάλεις και το Γαλανόπουλο που το παιδί είναι αμφίβολο αν θα παίξει πριν τα Χριστούγεννα και αυτό παίζεται, μένουν 18. Οι 2 είναι τερματοφύλακες. Εχεις λοιπόν 16 παίχτες να παλεύουν για 10 θέσεις. Για μένα θες το λιγότερο 3 - 4 ακόμα για να μην σταυροκοπιέσαι.

 

Για να μην γαμωσταυρίζεις είναι το θέμα πόσους θες.

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες έμειναν. Αρκετές για τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν έστω κ καθυστερημένα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

3 εβδομάδες έμειναν. Αρκετές για τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν έστω κ καθυστερημένα. 

Άστο αυτό τώρα ότι έγινε εγινε

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, billy21 said:

3 εβδομάδες έμειναν. Αρκετές για τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν έστω κ καθυστερημένα. 

Ναι αλλά αν δεν παίζει ο επιθετικός μαντουμαν μπορεί να μείνει η επιταγή στο συρτάρι

Link to comment
Share on other sites

Just now, yiannis_21 said:

Ναι αλλά αν δεν παίζει ο επιθετικός μαντουμαν μπορεί να μείνει η επιταγή στο συρτάρι

Αν ο προπονητής δεν θέλει μεταγραφές με το ζόρι να χαλάσουμε χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billy21 said:

3 εβδομάδες έμειναν. Αρκετές για τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν έστω κ καθυστερημένα. 

Δεν ξερω καν αν πρέπει να τις θεωρούμε 3 τις βδομαδες ή 1 βδομάδα συν 2 κουτσές.

Γιατι 15/9 λήγει σε μας. Σε αλλους λήγει 31/8. Σοβαροί παικτες δεν νομιζω να περιμένουν τις ελληνικές ομάδες μετά τις 31/8.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Δεν ξερω καν αν πρέπει να τις θεωρούμε 3 τις βδομαδες ή 1 βδομάδα συν 2 κουτσές.

Γιατι 15/9 λήγει σε μας. Σε αλλους λήγει 31/8. Σοβαροί παικτες δεν νομιζω να περιμένουν τις ελληνικές ομάδες μετά τις 31/8.

Μετα τις 31/8 θα μπορουν να ερθουν και με λιγότερα λεφτα οι αντίστοιχοι Λε ταλεκ ομαδων απο μεγαλύτερα πρωταθλήματα..

Πως λεμε fergie time?

Τιγρης time😎

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

Δεν ξερω καν αν πρέπει να τις θεωρούμε 3 τις βδομαδες ή 1 βδομάδα συν 2 κουτσές.

Γιατι 15/9 λήγει σε μας. Σε αλλους λήγει 31/8. Σοβαροί παικτες δεν νομιζω να περιμένουν τις ελληνικές ομάδες μετά τις 31/8.

Νομίζω η ΟΥΕΦΑ έδωσε παντού την παράταση. Μέχρι τις 2/9 δηλώνουν οι ομάδες που θα πάιξουν ευρωπαϊκά κύπελλα ρόστερ. Υπάρχουν ευκαιρίες καλές κ τώρα. Βέβαια εξαρτάται κ απ το πόσα θες να ξοδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα κλείνουν τις μεταγραφές 31/8 με 1/9.

Εδώ οι χώρες της UEFA. Μπορεί κάποιος να βάλει κ παγκόσμια. Μπορεί να βρει κανένα ταλέντο στο πουθενά ο ΑΕΚαρχης. Summer transfer window | Transfermarkt

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πρέπει να τον κοφτει και ιδιαίτερα νομίζω.....μάλλον εμείς αγχωνόμαστε 

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά λοιπόν, αυτό σημαίνει ότι από 1/9 κ μετά μπορείς να πάρεις μόνο ελεύθερους κ παίκτες που οι ομάδες τους δεν υπολογίζουν. Δεν βάζω να πληρώσεις την ρήτρα, δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Άρα λεω εγώ ο καλος ο παίκτης θα τσακιστεί να βρει ομαδα μέχρι 31/8. Μετά θα μενουν οσοι συνηθως έμεναν Σεπτέμβριο ετσι κι αλλιώς.

Για να καταλάβουμε ποσο στα αρχιδια τους είναι στην ΠΑΕ. Μάλλον ξέμεινε από τα λεφτα ο γεμιστανας. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Πρακτικά λοιπόν, αυτό σημαίνει ότι από 1/9 κ μετά μπορείς να πάρεις μόνο ελεύθερους κ παίκτες που οι ομάδες τους δεν υπολογίζουν. Δεν βάζω να πληρώσεις την ρήτρα, δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση να το κάνουμε.

Ναι οκ κι εγώ δεν μιλάω για ρήτρες κλπ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Άρα λεω εγώ ο καλος ο παίκτης θα τσακιστεί να βρει ομαδα μέχρι 31/8. Μετά θα μενουν οσοι συνηθως έμεναν Σεπτέμβριο ετσι κι αλλιώς.

Για να καταλάβουμε ποσο στα αρχιδια τους είναι στην ΠΑΕ. Μάλλον ξέμεινε από τα λεφτα ο γεμιστανας. 

Πως να ξεμεινει ρε Νικο? Με τοσα εσοδα. Που τα εφαγε σηλα στην ποροπετρα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ναι οκ κι εγώ δεν μιλάω για ρήτρες κλπ

Ε, ναι αν ήταν να πληρώσει ρήτρες θα έπαιρνε κ τον Πλάνιτς πχ. Είχα την εντύπωση ότι η UEFA είχε δώσει το οκ για πάντού μεταγραφές ως τις 15/9. Πλέον 1 σοβαρή εβδομάδα έμεινε για κινήσεις. Μετά αποφάγια, εκτός κ αν ρίξεις χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ειχα ρωτησει και εγω πριν μια βδομαδα, πρακτικα οι καλοι παιχτες ειναι για μια βδομαδα ακομα. Και εμεις θελουμε 4 μεταγραφες και καλα ε;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tarasfw said:

Καλά δεν πρέπει να τον κοφτει και ιδιαίτερα νομίζω.....μάλλον εμείς αγχωνόμαστε 

Εγω υποστηρίζω την πρόταση του @Zara για δημιουργία site.

προσφέρω δωρεαν υπηρεσιες οπως απεικονίζονται στη φωτο που ακολουθεί.

0EBC7AE7-2A72-40C1-ADA7-7071E9D735E8.jpeg

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Araujo21 said:

Πως να ξεμεινει ρε Νικο? Με τοσα εσοδα. Που τα εφαγε σηλα στην ποροπετρα? 

Τρύπες παρελθοντος; Νομιζω 10 μυρια είχε μπει μέσα μέχρι περυσι, έτσι λεγόταν οφ δε ρεκορντ. 
Εκανε μια ΑΜΚ 5 μυρια, την μοναδική που έχει κάνει, δεν ξερω καν αν την κάλυψε.

Δεδομενου ότι ο τύπος διοικει σαν να είναι Αδαμιδης δλδ δεν βαζει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ, μην αποκλείεις να μην έχει φραγκα στο ταμειο.

Υπαρχει βέβαια και η σοβαρή πιθανότητα να έχει και να μην τα δίνει για μεταγραφες

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

 

Υπαρχει βέβαια και η σοβαρή πιθανότητα να έχει και να μην τα δίνει για μεταγραφες

Αυτο ειναι το πιο πιθανο.

"Να μαθετε ποτε αγοραζετε και να μην πληρωνετε φουσκες που σας ζητανε . αντε πεπονια ολα εγω θα σας τα μαθαινω"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Αυτο ειναι τοπιο πιθανο.

"Να μαθετε ποτε αγοραζετε και να μην πληρωνετε φουσκες που σας ζητανε . αντε πεπονια ολα εγω θα σας τα μαθαινω"

Ολα θα φανούν τωρα.

Αν εχει κρατησει λεφτα για να τα χαλασει στις εκπτώσεις.

Tiger time😎

Link to comment
Share on other sites

Just now, baRon21 said:

Ολα θα φανούν τωρα.

Αν εχει κρατησει λεφτα για να τα χαλασει στις εκπτώσεις.

Tiger time😎

Για 2 μεταγραφες θα εχει κρατησει. Αν υπαρξει καμια ευκαρια Ελιασον με 1Μ θα την χτυπησει ...αλλιως Γιαννιωτας 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×