Jump to content

Recommended Posts

3 minutes ago, AG21 said:

Βασικά μπορεί να βγαίνουν και να λέει όσα τους κατεβάσει το μυαλό σε αυτή τη φάση. Το τι θα γίνει μετά και αν και με τι θα συμφωνήσουν είναι άλλη ιστορία. 

Κοίτα με Μάνταλο και 1.5Μ νομίζω θα ενδώσουν ότι και να λένε τώρα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Είπε ο Ραπτοπουλος από το κλουβιο του κεφάλι ότι θέλουμε τον Ιτουρμπε και εμείς συζητάμε πάνω σε αυτό, θεωρώντας το και δεδομένο. Πού να το έλεγε ο Ασλαμας δηλαδή.

Όσο για το ότι θα τεθεί θέμα Αλμειδα αν δεν μείνει ο Πινεδα, μόνο για πλάκα λέγεται. Αντίθετα, πιστεύω ότι αν αλλάξει ιδιοκτησία η ομάδα, θα υπάρξει συζήτηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Agent HAF said:

Κοίτα με Μάνταλο και 1.5Μ νομίζω θα ενδώσουν ότι και να λένε τώρα.

Να μας δώσουν και 1,5Μ εννοείς ε;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θέλουμε σίγουρα 1 κεντρικό μπακ και 1 τέρμα. Απο κει και πέρα, ανάλογα με την υγεία του Σιντιμπέ και τη γνώμη του Πελάδο για τους Ιρανούς μπορεί να θέλουμε και ακραία μπακ.

Τωρα για αριστερα και δεξια εξτρεμ, 6ρια 8ρια 10ρια και φορ.. έχουμε τα πάντα όλα!! Αμα φύγει κάποιος τότε βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kami said:

Εμείς θέλουμε σίγουρα 1 κεντρικό μπακ και 1 τέρμα. Απο κει και πέρα, ανάλογα με την υγεία του Σιντιμπέ και τη γνώμη του Πελάδο για τους Ιρανούς μπορεί να θέλουμε και ακραία μπακ.

Τωρα για αριστερα και δεξια εξτρεμ, 6ρια 8ρια 10ρια και φορ.. έχουμε τα πάντα όλα!! Αμα φύγει κάποιος τότε βλέπουμε.

Και χαφ.

και φορ. 
 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Agent HAF said:

12.5Μ η Θέλτα για Πινέδα λέει ένα βραδυνό ρεπορτάζ. Παίχτη που δεν έπαιξε εκεί και που είναι ταμάμ για το Ελληνικό πρωτάθλημα ζητήσαμε όχι να πάρουμε την Πόλη του Μεξικό.

Θα μας πνίξετε ρε μλκς.. Πότε έγιναν τα 6 καλοκαιρινά double score;;

Αν δεν τουιταρεις εχεις επιρροες

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ιτούρμπε πάντως δεν το έβγαλε από το κεφάλι του ο Ραπτόπουλος.....

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 1989 generation said:

Για τον Ιτούρμπε πάντως δεν το έβγαλε από το κεφάλι του ο Ραπτόπουλος.....

Είναι πρόσωπο έμπιστης ενημέρωσης, ένας άνθρωπος που πασάλειψε την καράφλα του με μέλι on air;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Janjanin said:

Είναι πρόσωπο έμπιστης ενημέρωσης, ένας άνθρωπος που πασάλειψε την καράφλα του με μέλι on air;

Νούμερο είναι και το λέει και ο ίδιος, αλλά η πληροφορία του ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Είπε ο Ραπτοπουλος από το κλουβιο του κεφάλι ότι θέλουμε τον Ιτουρμπε και εμείς συζητάμε πάνω σε αυτό, θεωρώντας το και δεδομένο. Πού να το έλεγε ο Ασλαμας δηλαδή.

Όσο για το ότι θα τεθεί θέμα Αλμειδα αν δεν μείνει ο Πινεδα, μόνο για πλάκα λέγεται. Αντίθετα, πιστεύω ότι αν αλλάξει ιδιοκτησία η ομάδα, θα υπάρξει συζήτηση.

Αν αλλάξει ιδιοκτησία θα υπάρξει συζήτηση για τον Αλμειδα;;!!! Δεν πιστεύω να υπάρχει άνθρωπος που να το διαδίδει ούτε για πλάκα αυτό…

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aris2168 said:

12,5 για πινεδα λεει? για τον αραουχο δε ζηταγε καμια 25αρια ο αλλος?

2.2 ζήταγε αλλά αμα δεν δίνεις φράγκο, τι 2 τι 22

Link to comment
Share on other sites

Οχι και 12.5 μυρια ο πινεδα, και ο γκατσινοβιτς 1.5.

Μπλεκουμε με τον καθε μαλακοπιτουρα προεδρο.

Τελικα μαλλον τα ομωνυμα ελκονται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με 10 εκατ κανονικα φερνεις 2 καλυτερους του Πινεδα.

Αν δεν μπορεις τοτε αναγκαστικα φερνεις τον ιδιο τον Πινεδα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα το πρωί δω ΚΜ ποτε το είπε αυτό ο Ραφτόπουλος πως τον λένε αυτόν τον γλίτσα , γιατί πρόσφατα έχει συμβεί το ακόλουθο περιστατικο..

Στον αγώνα με τον Άρη στη ΝΦ μου είχε πει ο άνθρωπος  κοίταξε πριν/ μετά σε ποιον θα μιλήσει καλος παίκτης του Άρη ,δεν έχουν γνωριστεί κ ψωφαει ναρθει . Όλο το μπίρι μπιρι και το κονέ γίνεται από Αραούχο που είναι φίλοι.

 Λέω ΟΚ αλλά μέσα στην ένταση που να το θυμηθώ να κοιτάω αυτόν τώρα .

 Μετά το τέλος του αγώνα μου γράφει είδες τον Ιτουρμπε σήμερα καλός.

Μην σας τα πολυλεω πέρασα το ματσάκι τη νύχτα σε fast fwd και τσίμπησα τον Ιτουρμπε σε ένα πλάγιο να πλησιάζει τον Αλμέιδα και να του τείνει το χέρι ενώ και ο Πελάδο ήταν εγκάρδιος. 

 Αυτά για το θέμα που το γραψε φίλος εδώ το πρωί &μου το θυμησε.

  • Δικεφαλάκι 9
  • Sad 3
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, επιτρέψατε μου τις εξής παρατηρήσεις:

α) Ο Αλμέιδα χαιρέτησε εγκάρδια τον Ιτούρμπε, διότι εκτός των άλλων ήταν αντίπαλοι στο Μεξικό!
Ο Ιτούρμπε έπαιξε στο Μεξικό το 2017-18, όταν ο Αλμέιδα ήταν προπονητής της Τσίβας, αποχωρώντας από εκείνη τον Ιούνιο του 2018.

β) Ο Αλμέιδα χαιρέτησε και συνομίλησε θερμά με τον Ροντινέι μετά το ΑΕΚ-Ολυμπαικός 3-0. Με την ίδια λογική, να υποθέσουμε ότι έρχεται στην ΑΕΚ; Προφανώς όχι. Ο βραζιλιάνος παίκτης μάλιστα δεν έχει παίξει στο Μεξικό, πιθανώς όμως να τον γνώριζε ο Αλμέιδα ή να του μίλησε για κάποιον άλλο λόγο, χωρίς να υφίσταται προφανώς μεταγραφικό ενδιαφέρον.

Τι θέλω να πω, ανεξάρτητα από τις όποιες πληροφορίες υπάρχουν, απέδειξα ότι ο Αλμέιδα κάνει χειραψίες είτε με παίκτες που ξέρει από το παρελθόν ή κιόλας που σίγουρα δεν μπορούν να αποκτηθούν από την ΑΕΚ αφού δεσμεύονται με συμβόλαιο, όπως ο βραζιλιάνος ακραίος αμυντικός του Ολυμπιακού.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε,θα μου επιτρέψεις και εμενανε με τη σειρά μου . 

Πέραν της χειραψίας σου παρέθεσα και άλλα δύο στοιχεία από τον ΑΝΘΡΩΠΟ τα οποία -οχι σκόπιμα - τα παρέκαμψες. Ο ελεύθερος Ιτουρμπε του χρωστάνε κλπ θέλει ναρθει στην ΑΕΚ . 

Επίσης κάτι ακόμα .. είχαν βρεθεί αντίπαλοι στη Μεξικάνικη Λίγκα έστω μια φορά το 2017 για  ήταν τραυματιας ή εκτός λόγω καρτών το κοντοπιθιλόνι του σκώληκα;

Επίσης ήταν αντίπαλοι αναφέρεις στο Μεξικο αλλά γνωρίζεις αν είχαν χαιρετηθει εγκάρδια σε κάποιο πλάγιο κόρνερ ή αραουτ ενος αγώνα όταν ήταν ο Πελάδο  στη Τσιβας και ο άλλος δε ξέρω που έπαιζε ; 

Αμ  εδώ σε θέλω .Εκεί είναι όλο το μελέ που έλεγε και ο μάγκας Πετραλωνιτης στό καφενείο των φιλάθλων . 

Σημαντικα ερωτήματα που πρέπει να λάβουν απάντηση μιας που τα θέτεις.

ΥΓ.Στα σοβαρά τώρα δε ξέρω ο πως Βραζιλιάνος ακραίος αμυντικός γαυΡοντινέι ενεπλάκη στη συζήτηση αλλα δεν νομίζω να λέει του  Ούχο πως θέλει ναρθει στην ΑΕΚ . 

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Απο αποψη αθλητικων προσοντων ο Ιτουρμπε μας ταιριαζει αλλα δεν σκοραρει ουτε με το πιστολι στον κροταφο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλο να θελει να ερθει, αλλο να μας κανει. Γενικα πολυ μετριος παιχτης 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Απο αποψη αθλητικων προσοντων ο Ιτουρμπε μας ταιριαζει αλλα δεν σκοραρει ουτε με το πιστολι στον κροταφο

 Εμένα μαρεσει ότι είναι ταχυδυναμικος αλλά ρε πστη μου επιτέλους να σταματήσει η ΑΕΚ να παίρνει πυγμαίους. 

 Ο Κικανοβιτς πχ ψηλό παιδί , έβλεπε το Χριστός Ανέστη από τέρμα πίσω σειρά ,θα μπορούσε να ναι ελεγκτής εναέριας κυκλοφοριας σε όλη τη Μεταμόρφωση.

 Με Πινέδα,Ούχο ,Γαλανόπουλο , Φερνάντεζ, Ρότα και λοιπους ζουμπάδες κοντοπιθιλόνια αν έρθει και ο Χουάν Χοσέ Μανουέλ Ιτουρμπε Αρέβαλο ε να κατεβάσουμε ομάδα άλμα επί κοντό.

Τεσπα κουβέντα να γίνεται ναχαμε να λέμε ξημερώνει αύριο τεράστιος αγώνας με τις βαζελες στις 15.30 για να κάνουμε το 2-1 και μετά το νταμπλ όλη η σκέψη μας είναι εκεί. Τον παοκ θα τον κερδίσουμε μην ασχολείσθε .Γραψτε τίποτε άλλο  μέχρι να πέσουν και οι οροί στην κυρία δω με τον ίλιγγο να δω τι θα κάνω και με δαύτην μεστη νύχτα ήθελε σεξάκι πάνω κάτω η κεφαλή νυχτιάτικο πριν κοιμηθεί ε πως να μην έχει τώρα περιστροφικό ίλιγγο με τέτοιο ιστορικό. Εμείς δηλαδή μαλακες είμαστε που δε γαμάμε;

 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 22
Link to comment
Share on other sites

Κλειδώστε το τοπίκιο. Αν αρχίσαμε πάλι με τρελούς προέδρους που ζητάνε λεφτά και ιτούρμπιδες από τέλη Απρίλη , σε ένα μήνα θα έχουμε τον πρώτο τόμο της  Πινεδιάδας , ελεύθερους του Άρεως και τίποτα Σιωπηδες για κερασάκια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φάκελος Ιτουρμπε:

✒️ Εξαιρετικό βιογραφικό και όνομα... Ο Ιτουρμπε της πρώτης χρονιάς στον Άρη δεν έχει και δεν θα έχει καμία σχέση με τον Ιτουρμπε του χρόνου. Φέτος έκανε πολύ καλή σαιζόν με αρκετά ματς που ξεχώρισε σαν την μύγα μέσα στο γάλα στο ρόστερ του Άρη. Το ότι δεν έχει συχνή επαφή με τα δίχτυα στον Άρη δεν είχε να κάνει τόσο με την δεινότητα του στο σκοράρισμα, όσο με την βιασύνη του και με το στυλ παιχνίδι που παίζει ο Άρης ( άναρχα χωρίς πλάνο στην επίθεση).

✒️Έχει εξαιρετικο αριστερό και ειδικά στα στημένα είναι φωτιά. Τα στοιχεία του για το αριστερό φτερό της επίθεσης αυτή την στιγμή στην ομάδα δεν τα έχει κανένας, ειδικά την ντρίπλα και την ταχύτητα. Είναι γνήσιος winger από αυτούς που θες για χτίσιμο άμεσης αντεπίθεση ς στο ξέφωτο.

✒️ Για όσους έχουν ενστάσεις σχετικά με την απόδοση ή τον χαρακτήρα του... ας βάλουν στην κρίση τους ένα σημαντικό δεδομένο: Αν ο Πελαδο πει το ναι για την απόκτηση του θα είναι το απόλυτο κίνητρο για να δούμε έναν ιτουρμπε προσηλωμένο και ενδεχομένως αναγεννημένο. Με προετοιμασία Πελαδο το καλοκαίρι ο ιτουρμπε θα είναι τούρμπε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ιτουρμπε είναι ένας ταχυδυναμικος παίχτης  που τα χαρακτηριστικά του είναι γάντι πάνω στον αλμειδα. Και εγώ ξέρω ότι είναι στους παίκτες που έχει γινει συζήτηση άλλα μέχρι εκεί.

Παίχτηκα τώρα σαν 2ο 3η λύση για αριστερά το ακούω. Έχω την εντύπωση όμως ότι δεν έχει κοινοτικό διαβατηριο

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα είναι όχι. Δεν σκοράρει, δρν μαρκάρει και από άποψη αντοχών είναι γιουβαρλάκι. Που μα αντέξει 90 λεπτά το πάνω κάτω του Αλμειδα; Άσχετα που όταν δεν παίζει η γίνεται αλλαγή μανουριαζει; Από τον Άρη μόνο ο Μαντσίνι ταιριαζε στην ΑΕΚ αλλά πάει. Γενικά αν υποθέσουμε ότι για του χρόνου στα φτερά θα έχουμε Αμραμπατ, Φερνάντες, Ελιασον, Γκατσινοβιτς, θες αριστερά έναν όπως ο Κικανοβιτς, όχι πάλι ένα πυγμαιο που λέει ο Στυλ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×