Jump to content

Άρης-ΑΕΚ (Playoffs, 9η αγ.): 14/05/22, 20:00, Novasports 2


Hieronymus Bosch
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, The Magician said:

Ρε μλκ. Ο ενας εφερε για να σωσει τη σεζον τον ΟΦΡΥΔΟΠΟΥΛΟ και ο αλλος τον Μονο Μπουργκος. Ο παλαιμαχος του Ιωνικου της ΑΕΚ Β απεναντι σε μια προσωπικοτητα καθολα σεβασμια σε Λατινικη Αμερικη και Ισπανια που σηκωνει το τηλ και ρωταει το Σιμεονε τι κανει η γυναικα του. Δεν καταλαβαινεις τη διαφορα; Κανε την αλλαγη με τους ιδιους. Ποσες πιθανοτητες εχει να γραψει ο Ιτουρμπε στα αρχιδια του τον Οφρυδοπουλο και ποσες τον Μπουργκος; Ποσες πιθανοτητες εχει ο Κορομηλας να κοροϊδευει το Μπουργκος και ποσες το Γιαννικη;

Για να μην το κουραζω, στη φετινη ΑΕΚ ακριβως το ιδιο υλικο με προπονητη το Λουτσεσκου θα χτυπουσε στα ισα το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο. Ακριβως το ιδιο.

Συμφωνώ με μια ένσταση ότι οι τρύπες στα χαφ και  cb δύσκολα καμουφλαριζοντουσαν και οι δυο μόνο με έναν καλό προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

(...) Στο τέλος λοιπόν το ποδόσφαιρο δικαίωσε αυτούς που βρίσκουν παίκτες χωρίς να μοιράζουν συμβόλαια εκατομμυρίου.  (...)

(...) Παίκτες σαν κι αυτούς που αποτέλεσαν το κορμό της ΑΕΚ που πήρε το πρωτάθλημα και βγήκε στο Champions League. Δεν υπήρχε συμβόλαιο του εκατομμυρίου τότε. (...)

 

Αποψινος Τσαταλης

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό είναι τραγικό, στην άμυνα κυρίως κ στα χαφ. Φυσικά κ παίζει Ρόλο τι θα πληρώσεις κ φυσικά ένας προπονητής ακόμα και κακός, θα είναι καλυτερος από τον πουθενά Οφρυδοπουλο. Μιλάμε για τον πουθενά που τον έβαλαν στην ΑΕΚ. Ντροπη  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Θέλει γενναίες αλλαγές αυτή την στιγμή το κλαμπ. Σε κάθε επίπεδο. Και πρέπει να ξεκινήσει από όσο πιο ψηλά μπορεί αυτή την στιγμή.

Αυτο λεω κι εγω εδω και μηνες. Μπορει να διωξει και τα πλακακια; Εχω κατονομασει κιολας μια φορα που ζητσε ο σκεπαστος ονοματα.

Ολοι οσοι θεωρουν την ΑΕΚ "μαγαζι" και τσιφλικι τους, πρεπει να απολυθουν οποιο κι αν ειναι το κοστος.

Και μετα απ αυτο να κοπει και το κακεκτυπο "επικοινωνιας" Καραπαππα του Δηματου με τους υποτιθεμενους ρεπορτερ. 

Δεν ειναι δυνατον το 2022 να ειναι προπυργιο του ρεπορταζ της ΑΕΚ ο Τασος. Απλα δε γινεται. 

Αυτο που ζηταμε ομως ειναι παρα πολυ δυσκολο να το κανει ο Μελισσανιδης σε αυτη την ηλικια και με τα μυαλα που κουβαλαει. 

Ουτε το Γιαννη θα διωξει, ουτε τις Ανθες και τους "Μητσι" θα στεναχωρησει στον "οργανισμο". 

Και θα πορυεθουμε με ασπιρινες μεχρι να πουλησει και να αναλαβει νεα διοικηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχει ευθυνες ο Οφρυδοπουλος ο οποιος δεν θα υπηρχε αν δεν εκανε την επιλογη Γιαννικη ο Τιγρης με τον Γιαννακη που καυλωνουν με τους ελληνες προπονητες

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Araujo21 said:

Γραφεις ολη την χρονια. Δεν χρειαζεται να γραψεις αποψε

Το προβλημα αυτο ειναι? 

Ναι αυτό είναι γιατί μπερδεύεις την κουβέντα εν προκειμενω.

Εγω λεω να αλλάξουν οι παικτες γιατί δεν κανουν, δεν είπα ότι φταίει το μπατζετ για να περάσεις τουλαχιστον τον Αλαφούζο και τον Καρυπιδη.
Ας φέρουν καλυτερους φθηνους αν είναι μάγκες. Για μπατζετ μιλάω για πρωτάθλημα, όχι για 3ος.

Και δεν εχασα μονο από αυτους που αναφερετε, μια χαρα παικτες έχει σε πολλες θέσεις ο σκωληξ,

ούτε εγώ έχω μονο αυτους που αναφερετε. Έχω και Τζαβέλλο-Μητογλου-Ροτο-Χατζισαφιδες βασικους.

Και τελικά η διαφωνεια πού είναι, στον Τσουμπερ, τον Αμραμπατ και τον Κριχοβιακ; Γιατί για τους υπόλοιπους δεν νομιζω να διαφωνουμε καπου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Ενταξει εχει ευθυνες ο Οφρυδοπουλος ο οποιος δεν θα υπηρχε αν δεν εκανε την επιλογη Γιαννικη ο Τιγρης με τον Γιαννακη που καυλωνουν με τους ελληνες προπονητες

1000 φορές Γιαννικης από αυτό το πράγμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ναι αυτό είναι γιατί μπερδεύεις την κουβέντα εν προκειμενω.

Εγω λεω να αλλάξουν οι παικτες γιατί δεν κανουν, δεν είπα ότι φταίει το μπατζετ για να περάσεις τουλαχιστον τον Αλαφούζο και τον Καρυπιδη.
Ας φέρουν καλυτερους φθηνους αν είναι μάγκες. Για μπατζετ μιλάω για πρωτάθλημα, όχι για 3ος.

Και δεν εχασα μονο από αυτους που αναφερετε, μια χαρα παικτες έχει σε πολλες θέσεις ο σκωληξ,

ούτε εγώ έχω μονο αυτους που αναφερετε. Έχω και Τζαβέλλο-Μητογλου-Ροτο-Χατζισαφιδες βασικους.

Και τελικά η διαφωνεια πού είναι, στον Τσουμπερ, τον Αμραμπατ και τον Κριχοβιακ; Γιατί για τους υπόλοιπους δεν νομιζω να διαφωνουμε καπου.

Σου λεω οτι εχεις παικτες αλλα δεν εχει προπονητη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

1000 φορές Γιαννικης από αυτό το πράγμα 

Φιλε μου απετυχε παταγωδως, Μικρυνε το ροστερ, απαξιωσε παικτες και φτασαμε εδω,

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

(...) Στο τέλος λοιπόν το ποδόσφαιρο δικαίωσε αυτούς που βρίσκουν παίκτες χωρίς να μοιράζουν συμβόλαια εκατομμυρίου.  (...)

(...) Παίκτες σαν κι αυτούς που αποτέλεσαν το κορμό της ΑΕΚ που πήρε το πρωτάθλημα και βγήκε στο Champions League. Δεν υπήρχε συμβόλαιο του εκατομμυρίου τότε. (...)

 

Αποψινος Τσαταλης

Καλά το πάνε για τα playout. Αυτό είναι το σωστό mood. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι της Ένωσης έξω από τα Σπάτα μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη και την επιστροφή της ομάδας στο προπονητικό κέντρο.

Ξεχειλίζει η οργή του κόσμου της ΑΕΚ μετά την ντροπιαστική ήττα της Ένωσης από τον Άρη στο Χαριλάου.

Πριν λίγη ώρα, η κιτρινόμαυρη αποστολή επέστρεψε στην Αθήνα και μετέβη απευθείας στα Σπάτα, προκειμένου τα μέλη της να πάρουν τον δρόμο για τα σπίτια τους.

Περίπου 150 φίλοι της ομάδας βρίσκονται έξω από το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα, παρουσία αστυνομικών δυνάμεων και ζητάνε εξηγήσεις από τους υπεύθυνους για αυτό το χάλι που παρουσιάστηκε και τη φετινή σεζόν.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ έστειλαν τον Σέρχιο Αραούχο, προκειμένου να κατευνάσει τα πνεύματα, όμως οι οπαδοί της ομάδας δεν το δέχθηκε, καθώς θεωρούν ότι είναι ο τελευταίος που φταίει για την κατάσταση που επικρατεί, ζητώντας αντ’ αυτού να βγουν οι Έλληνες παίκτες.

Μετά από αρκετή ώρα, οι ποδοσφαιριστές της Ένωσης αποχώρησαν με την βοήθεια των δυνάμεων των ΜΑΤ, τα οποία τους φυγάδευσαν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Σου λεω οτι εχεις παικτες αλλα δεν εχει προπονητη 

Αν βγει ο Αλμειδα είμαστε κομπλέ τοτε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Φιλε μου απετυχε παταγωδως, Μικρυνε το ροστερ, απαξιωσε παικτες και φτασαμε εδω,

Συμφωνώ 100% αλλά μετά δεν εφερε προπονητή. Αν δεν μου κάνει ο μηχανικός που πάω για σερβις δεν θα πάω το αμαξι σε κηπουρό για καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι ξύνονται καιρό στην γκλίτσα του τσοπάνη. Και δεν θα τους βαρέσει, η εποχή πέρασε γι αυτό, έπρεπε να γίνει τον Μάρτη, θα τους διακορεύσει. Μια κ έξω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αν βγει ο Αλμειδα είμαστε κομπλέ τοτε 

Οχι. Θελεις και καποιους παικτες,. Απλα θα συμαζεψει το μπουρδελο που εχουμε για ομαδα . Ελπιζουμε οτι θα υπαρχει ενα πλανο

κα εγω ναι πιστευω στον Αλμειδα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Φίλοι της Ένωσης έξω από τα Σπάτα μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη και την επιστροφή της ομάδας στο προπονητικό κέντρο.

Ξεχειλίζει η οργή του κόσμου της ΑΕΚ μετά την ντροπιαστική ήττα της Ένωσης από τον Άρη στο Χαριλάου.

Πριν λίγη ώρα, η κιτρινόμαυρη αποστολή επέστρεψε στην Αθήνα και μετέβη απευθείας στα Σπάτα, προκειμένου τα μέλη της να πάρουν τον δρόμο για τα σπίτια τους.

Περίπου 150 φίλοι της ομάδας βρίσκονται έξω από το προπονητικό κέντρο στα Σπάτα, παρουσία αστυνομικών δυνάμεων και ζητάνε εξηγήσεις από τους υπεύθυνους για αυτό το χάλι που παρουσιάστηκε και τη φετινή σεζόν.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ έστειλαν τον Σέρχιο Αραούχο, προκειμένου να κατευνάσει τα πνεύματα, όμως οι οπαδοί της ομάδας δεν το δέχθηκε, καθώς θεωρούν ότι είναι ο τελευταίος που φταίει για την κατάσταση που επικρατεί, ζητώντας αντ’ αυτού να βγουν οι Έλληνες παίκτες.

Μετά από αρκετή ώρα, οι ποδοσφαιριστές της Ένωσης αποχώρησαν με την βοήθεια των δυνάμεων των ΜΑΤ, τα οποία τους φυγάδευσαν.

Γιατι δεν πηγε ο αρχηγος και εστειλαν τον Αραουχο; Επισης αφου τελικα πηγε ο Αραουχο, επρεπε να φαει αυτος μερικες φαπες για λογαριασμο των αλλων, να καταλαβουν ολοι πως το καλαμπουρι τελειωσε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Συμφωνώ 100% αλλά μετά δεν εφερε προπονητή. Αν δεν μου κάνει ο μηχανικός που πάω για σερβις δεν θα πάω το αμαξι σε κηπουρό για καλύτερα 

Ναι εχει τεραστια ευθυνη ο ηγετης. Απο αυτον ξεκινησαν ολα

Link to comment
Share on other sites

Το μουνι της λάσπης, ο αρχηγός Μανταλος, έχει βγει να κάνει δηλώσεις; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Οχι. Θελεις και καποιους παικτες,. Απλα θα συμαζεψει το μπουρδελο που εχουμε για ομαδα . Ελπιζουμε οτι θα υπαρχει ενα πλανο

κα εγω ναι πιστευω στον Αλμειδα

Κάποιους = 7 ενδεκάδας όχι πανέρι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Γιατι δεν πηγε ο αρχηγος και εστειλαν τον Αραουχο; Επισης αφου πηγε ο Αραουχο, επρεπε να φαει μερικες φαπες αυτος για λογαριασμο των αλλων, να καταλαβουν πως το καλαμπουρι τελειωσε.

Γιατι ο αρχηγος μαλλον επαθε θλαση και δεν μπορεσε να παει . Αρχηγος με Α κεφαλαιο. Βγαινει μπροστα σε ολα. 

Ο Μανταλος ειναι η προσωποποίηση της αποτυχιας και ας μην φταιι αυτος 100% 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Το μουνι της λάσπης, ο αρχηγός Μανταλος, έχει βγει να κάνει δηλώσεις; 

Ο Μανταλος ειναι για αρχοντους, οχι για λινατσες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Κάποιους = 7 ενδεκάδας όχι πανέρι 

Ακομα και αυτο εινα σχετικο. ΟΜΑΔΑ πρεπει να γινεις.   Ο Κριχοβιακ ειναι ενδεκαδας? Γιατι σημερα δεν ηταν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Γιατι ο αρχηγος μαλλον επαθε θλαση και δεν μπορεσε να παει . Αρχηγος με Α κεφαλαιο. Βγαινει μπροστα σε ολα. 

Ο Μανταλος ειναι η προσωποποίηση της αποτυχιας και ας μην φταιι αυτος 100% 

Ο Μανταλος ειναι ο αρχηγος, οποτε οπως σηκωνει Πρωταθλημα και ας μην εχει παιξει καθολου, ετσι θα τρωει και το απολυτο αναθεμα οταν η ομαδα γραφει αρνητικη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

(...) Στο τέλος λοιπόν το ποδόσφαιρο δικαίωσε αυτούς που βρίσκουν παίκτες χωρίς να μοιράζουν συμβόλαια εκατομμυρίου.  (...)

(...) Παίκτες σαν κι αυτούς που αποτέλεσαν το κορμό της ΑΕΚ που πήρε το πρωτάθλημα και βγήκε στο Champions League. Δεν υπήρχε συμβόλαιο του εκατομμυρίου τότε. (...)

 

Αποψινος Τσαταλης

Για ατέλειωτες φάπες όμως. Τι φρανκενσταιν δημιουργήσαμε. Έχει έρθει η ώρα να αποφασίσουμε τι ΑΕΚ θελουμε και να τη διεκδικήσουμε. Κάνουμε τουμπεκί σε έναν παππού που βγάζει τις γκαυλες του στο γήπεδο ΜΑΣ κάνοντας ο.τι μαλάκια του κατέβει όπως του έρθει και μη ρωτώντας άνθρωπο, που βγάζει τους ναπολεωντισμους του στις φανέλες του συλλόγου, που έχει στρατό αρδ να λένε ότι τελικά και πολλά βάζει, που σε έχει αφήσει εκτός Ευρώπης και άτιτλο, που έχει διορίσει τον αρχηγό του συλλόγου, που (αν ισχύουν όσα έχουν γραφτεί πλαγίως ή άμεσα) απειλεί οπαδούς. Ε φτάνει ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, The Magician said:

Ρε μλκ. Ο ενας εφερε για να σωσει τη σεζον τον ΟΦΡΥΔΟΠΟΥΛΟ και ο αλλος τον Μονο Μπουργκος. Ο παλαιμαχος του Ιωνικου της ΑΕΚ Β απεναντι σε μια προσωπικοτητα καθολα σεβασμια σε Λατινικη Αμερικη και Ισπανια που σηκωνει το τηλ και ρωταει το Σιμεονε τι κανει η γυναικα του. Δεν καταλαβαινεις τη διαφορα; Κανε την αλλαγη με τους ιδιους. Ποσες πιθανοτητες εχει να γραψει ο Ιτουρμπε στα αρχιδια του τον Οφρυδοπουλο και ποσες τον Μπουργκος; Ποσες πιθανοτητες εχει ο Κορομηλας να κοροϊδευει το Μπουργκος και ποσες το Γιαννικη;

Για να μην το κουραζω, στη φετινη ΑΕΚ ακριβως το ιδιο υλικο με προπονητη το Λουτσεσκου θα χτυπουσε στα ισα το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο. Ακριβως το ιδιο.

Τώρα σοβαρά πιστεύεις ότι θεωρω ότι είναι οκ με ΟΦΡΥΔΟ;

Αυτο κατάλαβες; 
 

Λεω ότι το έχετε ριξει ΜΟΝΟ στα γυρω γυρω και δεν βλέπετε ότι τα παλικάρια δεν μπορούν.

Και μιλάω για 2 περιπτώσεις.

Για αυτους που δεν μπορούν γενικά (οι μισοί που ξεκίνησαν σήμερα) και για αυτους που δεν μπορούν να κάνουν την διαφορά (Τσουμπερ, Άμραμπατ).

Ο Κριχοβιακ είναι μια κατηγορια μονος του ήρθε για περπάτημα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×