Jump to content

Andre ψυχάρα για πάντα ΑΕΚαρα


Vagos21
 Share

Recommended Posts

Οπως και να 'χει, ενα ευχαριστουμε το αξιζει. Πολλα χρονια στο τρελοκομειο ΑΕΚ. Και πηρε αλλα και εδωσε. 

Στο καλο να παει.

Link to comment
Share on other sites

Τίμιος στρατιώτης Αντρές.

Πολλάκις "άφησε" στο γήπεδο ζωτικά λειτουργικά μέρη του οργανισμού του.

Τον ευχαριστούμε.

Συγκίνησε και η Κάτια με τη δήλωση της.

Στο "ζουμί", που λένε, αν αυτά τα εφτά χρόνια η ΑΕΚ είχε 11 "Σιμόηδες" μπορεί να μην έπαιζε διαστημική μπάλα, μπορεί να μην είχε πάρει εφτά Πρωταθλήματα, μπορεί να μην είχε πάει τελικό Ευρώπης ΑΛΛΑ σίγουρα θα μας διατηρούσε περήφανους που είμαστε ΑΕΚ και θα είχαμε γλιτώσει κάμποσες εικόνες ταπείνωσης που ζήσαμε.

Sempre em nossos corações, Capitão ....

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Καλά έχω φτάσει σε άλλο λεβελ τα ισπανικά μου, τόσο που μπόρεσα να βγάλω άκρη με τα πορτογαλικά που έγραψε ο Νονός!

Με τα οποία πορτογαλικά, αλλά και τα ελληνικά, συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με αφιερώματα Σιμόες μπάς και ξεχάσει ο ΑΕΚτζής ( δεν είναι και δύσκολο) για τις ανακοινώσεις που και καλά αναμένουμε . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Δεύτερη μέρα με αφιερώματα Σιμόες μπάς και ξεχάσει ο ΑΕΚτζής ( δεν είναι και δύσκολο) για τις ανακοινώσεις που και καλά αναμένουμε . 

Πριν λαλήσει έχουμε ανακοίνωση Αλμέιδα. Αναμένουμε και άλλες. 

Link to comment
Share on other sites

Ελα φτάνει τον κλαψαμε τον παικτουρ. Κλειδωστε το και πάμε παρακατω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να τον καλέσουν στο πρώτο φιλικό της Αγία Σοφίας, να μπει για 5 λεπτά και να τιμηθεί με τη σύμφωνη γνώμη της νέας του ομάδας (εκτός Ελλάδας). Λέω εγώ τώρα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Araujo21 said:

Ελα φτάνει τον κλαψαμε τον παικτουρ. Κλειδωστε το και πάμε παρακατω. 

Μια μέρα κλάμα δεν είναι ποτέ αρκετο. ΑΕΚΤΖηδες είμαστε, μας ξερει ο πουστογερος και κάνει αυτά που κάνει στο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα μεγάλο κείμενο που δημοσίευσε στο instastories του ο Αντρέ Σιμόες είπε και ο ίδιος το προσωπικό αντίο στην ΑΕΚ. Ο Πορτογάλος ευχαρίστησε τους πάντες γι’ αυτά τα επτά χρόνια που φόρεσε τη φανέλα της ΑΕΚ, κάνοντας και την αυτοκριτική του γι’ αυτή την αποτυχημένη σεζόν.

Αναλυτικά ο Σιμόες έγραψε:

 

«Τη βαθιά μου και ειλικρινή ευγνωμοσύνη σε όλο τον κόσμο της ΑΕΚ. Εφτασα από το πουθενά και γρήγορα έγινα ένας από εσάς. Η αγάπη ήταν τόσο μεγάλη και δεν υπήρχε περίπτωση να μην είναι αμοιβαίο. Η παράξενη αίσθηση του να είσαι αναγνωρίσιμος, να σε εκτιμούν και να σε αγαπούν. Χωρίς αμφιβολία ήταν ένα πράγμα απίστευτο που δεν μπορούσε να με… προσπεράσει.

Άνοιξα την καρδιά μου και έδωσα την ψυχή μου για τα πάντα. Προσπαθούσα πάντα να κάνω το καλύτερο για το σύλλογο. Νιώθω μία μεγάλη περηφάνια που αποτέλεσα μέρος της ιστορίας ενός τόσο μεγάλου συλλόγου. Είμαι πολύ ευγνώμων σε όλο τον κόσμο της ΑΕΚ και στον πρόεδρό της Δημήτρη Μελισσανίδη.

Σε ολους τους οπαδούς της ΑΕΚ και κυρίως στην ORIGINAL 21. Σε όλο το σταφ στα Σπάτα, σε όλους τους εργαζόμενους στο Μαρούσι, σε όλους τους προπονητές που αποτέλεσαν μέρος αυτής πορείας, σε όλους τους συμπαίκτες μου αυτά τα 7 χρόνια. Γνώρισα φανταστικά άτομα που ποτέ δεν θα ξεχάσω.

Θα μπορούσε όλα να ήταν πολύ καλύτερα, θα μπορούσα να απολαύσω, αλλά μου άρεσε κάθε στιγμή που έζησα με τεράστιο πάθος.

Κάτι τελευταίο: Δε συμφωνώ με την ιδέα ότι οι ποδοσφαιριστές πρέπει να ζητάνε «συγγνώμη». Εμείς επίσης ταπεινώνουμε το όνομά μας, εκτός του ότι ταπεινώνουμε και το όνομα του συλλόγου. Ενας ποδοσφαιριστής υπογράφει ένα συμβόλαιο και πληρώνεται για: να είναι «παρών» σε κάθε προπόνηση, να τα δίνει όλα στην προπόνηση, να τα δίνει όλα σε κάθε παιχνίδι, να είναι όλες τις ημέρες «παρών», ακόμα κι αν είναι άρρωστος ή τραυματίας. Ακόμα και κάτω από τις χειρότερες συνθήκες.

Να χειροκροτεί στις νίκες, αλλά το κυριότερο να είναι «παρών» στις ήττες. Να μην κρύβεται από κανέναν. Να σηκώνει το κεφάλι, να το δείχνει και να αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Να ιδρώνει τη φανέλα. Να δίνει τα πάντα για την ομάδα, ξεχνώντας το προσωπικό του συμφέρον. Ποτέ να μην αφήνει ένα συμπαίκτη να πηγαίνει στον πόλεμο μόνος του, να δινει κίνητρο στους συμπαίκτες, να βοηθά αυτούς που έρχονται από κάτω, να δίνει δύναμη και κουράγιο στους ανεβαίνουν στην πρώτη ομάδα. Να σέβεται όλους τους υπαλλήλους του συλλόγου με τον ίδιο τρόπο.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να είμαστε όλοι έτσι. Εφυγα με το κεφάλι ψηλά γιατί έχω προσπαθήσει τα πάντα. Έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό. Προφανώς έχω κι εγώ μερίδιο για την αποτυχία αυτής της σεζόν, που ήταν χωρίς αμφιβολία η χειρότερη της επταετίας που πέρασα εδώ. Σαν αρχηγός νιώθω την ανάγκη να αναλάβω την ευθύνη μου και το μερίδιο της αποτυχίας που μου αναλογεί σε αυτή τη σεζόν.  

Ετσι πρέπει να κάνουν και οι άλλοι που έχτισαν αυτό το ρόστερ.

Είμαι πολύ ευγνώμων για την Ελλάδα και για όλους τους ανθρώπους της. Είναι και θα είναι το σπίτι μου για πάντα».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Araujo21 said:

.Δυστυχώς δεν μπορούμε να είμαστε όλοι έτσι. 

.... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Κάτι τελευταίο: Δε συμφωνώ με την ιδέα ότι οι ποδοσφαιριστές πρέπει να ζητάνε «συγγνώμη». Εμείς επίσης ταπεινώνουμε το όνομά μας, εκτός του ότι ταπεινώνουμε και το όνομα του συλλόγου. Ενας ποδοσφαιριστής υπογράφει ένα συμβόλαιο και πληρώνεται για: να είναι «παρών» σε κάθε προπόνηση, να τα δίνει όλα στην προπόνηση, να τα δίνει όλα σε κάθε παιχνίδι, να είναι όλες τις ημέρες «παρών», ακόμα κι αν είναι άρρωστος ή τραυματίας. Ακόμα και κάτω από τις χειρότερες συνθήκες.

Πρόκα 

Quote

Ετσι πρέπει να κάνουν και οι άλλοι που έχτισαν αυτό το ρόστερ.

Ταβανοπροκα

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Το ακούτε πουτάνες μανταλε, βρανιες, τσιντωτα;; Για εσάς τα λέει. Πουτάνες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμόες που αγαπήσαμε με τα καλά του και τα άσχημα. Δεν μασάει τα λόγια του. 

Δηλώνει και διαθέσιμος για να γυρίσει μελλοντικά σε άλλο πόστο. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμοε ειναι απ τους ανθρωπους που μπορουν να βγαλουν λαβρακια για την 7ετια.

Και να λυσει και ενα καρο γριφους για τα αποδυτηρια που οι αγαπημενοι μας ρεπορτερ "δεν ξερουν" αλλα οταν φευγουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι, ξαφνικα το "ηξεραν" και θεωρουν δεδομενο οτι τα γνωριζε και ο κοσμος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Ο Σιμοε ειναι απ τους ανθρωπους που μπορουν να βγαλουν λαβρακια για την 7ετια.

Και να λυσει και ενα καρο γριφους για τα αποδυτηρια που οι αγαπημενοι μας ρεπορτερ "δεν ξερουν" αλλα οταν φευγουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι, ξαφνικα το "ηξεραν" και θεωρουν δεδομενο οτι τα γνωριζε και ο κοσμος.

Δεν νομίζω ότι θα τα κρατήσει κρυφά. Δεν είναι ο χαρακτήρας του απλά να τα πει στους κατάλληλους και όχι ρε αρδ. 

Link to comment
Share on other sites

Τ αρδακια τα γνωριζουν ολα αλλα δεν μιλανε...και οταν μιλανε ειναι χωρις ονοματα και με μισολογα.....μονο και μονο γι αυτο θελουν κλωτσοπατιναδα....ειμαι κατα της βιας😎

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×