Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


George_D
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, Kamikaze21 said:

Στη Βενέτσια θα πάει ο καμπενγκελε τώρα δεν την λες και ομαδάρα...Κάτι κάνει λάθος η ΚΑΕ 

Ομαδαρα δεν τη λες, αλλά αν στις πληρωμές είναι συνεπής, θα πάει και Βενετία τουρισμό ο παίχτης οπότε τι να τον χαλάσει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε ποιους θα φέρουν τώρα ως αντικαταστάτες των καμπενγκελε και Μακ λεμορ... 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τώρα είναι η στιγμή για τη διοίκηση να πει αλήθειες. Ότι δηλαδή τα κυβικά μας είναι για να μην πέσουμε Α2. Για παραπάνω δεν μπορούμε γιατί και παίχτες να φέρουμε δεν έχουμε να πληρώσουμε.

Φύγε από το τεράστιο γήπεδο των Λιοσίων, βρες ένα κοτέτσι στην Αθήνα και βάλε την ομάδα να παίξει. 100-150 λούμπεν στοιχεία θα μαζεύεις αλλά μέχρι εκεί είμαστε.

Από το να μείνουμε με αυτό το καθεστώς, δηλ να συμπεριφερόμαστε σαν μεγαλη ομάδα χωρίς να παίζει σάλιο, προτιμότερο. Γιατί στο τρέχον καθεστώς, κάποια στιγμή θα σκάσει, θα πτωχεύσεις και δεν θα ανέβεις Α1 ξανά 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επόμενος ξένος που θα φύγει κάποια στιγμή θα ναι ο Χολ. Μυρίζομαι Μπαλτερσοφσκι του Παναθηναϊκού για να καλύψει το κενό.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους

μαρεσει που πεφτουμε καθε χρονο απο τα συννεφα με οτι συμβαινει στην μπασκετικη ΑΕΚ

ο ενας εφυγε γιατι ταχα ξενυχτουσε 

ο αλλος γιατι ηταν διπολικος

περιμενουμε να δουμε την δικαιολογια για τον 3ο

συγνωμη αλλα η ομαδα προκαλει θλιψη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με πάσα επιφύλαξη γιατί έχω μάθει κ έχω ακούσει διάφορα σενάρια για τον παίκτη 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που μας κρατάει είναι τα λεφτά από τον χορηγό, τα τηλεοπτικά και περισσότερο οι νίκες στο bcl. Δεν είναι ίδια με τα φράγκα της Euroleague αλλά νομίζω είναι αξιοσημείωτα πόσα οι νίκες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bladerunner21 said:

Με πάσα επιφύλαξη γιατί έχω μάθει κ έχω ακούσει διάφορα σενάρια για τον παίκτη 

 

Αυτό με την απληρωσια δεν θα μου έκανε εντύπωση, από κει και πέρα εγώ δεν πιστεύω την συμφωνία με Περιστέρι γιατί έχει ήδη δύο ψηλούς καλού επιπέδου μάλιστα, Ρένφρο και Τόμσον 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elmago21 said:

Αυτό με την απληρωσια δεν θα μου έκανε εντύπωση, από κει και πέρα εγώ δεν πιστεύω την συμφωνία με Περιστέρι γιατί έχει ήδη δύο ψηλούς καλού επιπέδου μάλιστα, Ρένφρο και Τόμσον 

Τον Τόμσον τον είχαν για διώξιμο πριν 1-1.5 μήνα ήταν αόρατος. Αυτόν θα αντικαθιστούσε λογικά ο Καμπεγκέλε αν έχει βάση το τουι ότι το Περιστέρι τον είχε κλείσει. Γενικότερα ακούγονται πολλά, το πιο πιθανό είναι ότι βρήκε περισσότερα λεφτά στην Βενέτσια κ ο νέος του μάνατζερ πίεσε για να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NIS 9-11 said:

Και για αυτο θα ηθελε να φυγει μαλλον ηθελε να πληρωνεται...

Αν ισχυει για βενετσια..να πηγαινε σε ομαδα ευρωλιγκας να λεγαμε φευγει λογω φιλοδοξιων.

Και το να παίζεις και να πληρώνεσαι φιλοδοξία είναι…

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πει πως ο καλός κυριούλης θέλει χρόνο για να κριθεί,

αλλά όπως κάθε προπονητής θέλει και σταθερούς-πληρωμένους παίχτες.

Άμα αλλάζει κάθε 2μηνο παίχτες δεν μπορεί να κριθεί

όσο καλοί και να είναι οι αντικαταστάτες αυτών που έφυγαν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 "ο παίκτης έθεσε εαυτόν εκτός ομάδας.." και γεια σας.  Μιλάμε όταν η Κοζάνη όταν έδιωξε τον Γιάννη τον Λαχταρμά έδωσε και μια σχετική δικαιολόγηση στον κόσμο της. 

 Εδώ φεύγει ξαφνικά ο καλύτερος παίκτης μας για άλλη ομάδα και οι ιθαγενείς θα πρέπει να καλυφθούν με ένα ανακοινωθέν που και να μην έβγαινε καν δε θα άλλαζε και τίποτε.

 Και μην τα ψάχνετε και πολύ είναι η φάση.

Η μέρα της μαρμότας για την βασίλισσα.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι γιατί τους κλείνουμε? Για να έχει δουλειά ο ροζ πάνθηρας να βγάζει ανακοινώσεις? 

Link to comment
Share on other sites

Μέτριο βιογραφικό αλλά με τρομερά στατιστικά στα πρωταθλήματα που έχει αγωνιστεί.

IMG_20231226_232040.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Duck_Season said:

Το μόνο που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι γιατί τους κλείνουμε? Για να έχει δουλειά ο ροζ πάνθηρας να βγάζει ανακοινώσεις? 

για να περασεις τον 1ο γυρο του bcl ηταν η ομαδα, πετυχε τον στοχο της τωρα φευγουν τα 2 πιο βαρια συμβολαια και θα ερθουν χειροτεροι παιχτες με την ελπιδα οτι θα περασουμε με καποιον τροπο στο φαιναλ 8 του bcl ακομα και με μειονεκτημα οπως περσι. για να πουμε οκ παλεψαμε μας σφαξανε οι διατητες η φιμπα ο ερμης ο αναδρομος

στην ελλαδα μοναδικος στοχος να μπεις 8αδα απο εκει και περα ολα τα αλλα ειναι αδιαφορα  

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ ειναι ότι έρχονται παίκτες με χαμηλά συμβόλαια τους αφήνουμε απλήρωτους και όσοι πάνε καλά και φιάχνουν ονοματάκι πάνε αλλού με περισσότερα λεφτά χαρίζοντας κάτι απο τα χρωστούμενα .... Η ζωή συνεχίζεται μεχρι να σβηστούν τα χρέη .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Από γκαζετα:

Το πρώτο πρόβλημα που δημιουργήθηκε στη σχέση των δυο πλευρών ήταν ένα πειθαρχικό παράπτωμα που έγινε σε μια προπόνηση, όπου υπήρξε ένταση με συμπαίκτη του όμως τα πνεύματα ηρέμησαν -δίχως να τον χτυπήσει, όπως κυκλοφόρησε αυτή η φήμη. Τότε ήταν που οι άνθρωποι της ΚΑΕ ενημερώθηκαν ότι είχε ένα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα, τον στήριξαν και συζήτησαν μαζί του. Εν τέλει ο Καμπενγκέλε τιμωρήθηκε με πρόστιμο αφού δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς, λόγω του εσωτερικού κανονισμού όμως στον ίδιο δεν... άρεσε αυτή η απόφαση.

Παρ' όλα αυτά, δεν προκάλεσε άλλα προβλήματα συμπεριφοράς, αλλά ήταν τυπικός στις υποχρεώσεις του και καλός συμπαίκτης. Σημείο-κλειδί στις τελευταίες εξελίξεις ήταν η αλλαγή μανατζερικής στέγης, αφού τον ανέλαβε ο βετεράνος γκαρντ του Πανιώνιου και του Ολυμπιακού, Ιβάν Ζορόσκι. Σύμφωνα μάλιστα με πληροφορίες, δεν αποκλείεται ο νέος μάνατζερ να... φούσκωσε το μυαλό του Καμπενγκέλε. Όταν, λοιπόν, έφτασε η πρόταση της Βενέτσια, ο παίκτης άρχισε να πιέζει λίγο περισσότερο μέχρι που στην ΑΕΚ έφτασαν σε αυτή την πρόταση. Ότι δηλαδή προτιμούν να έχουν παίκτες που είναι προσηλωμένοι στους στόχους παρά αθλητές που είναι... φευγάτοι, ψάχνοντας πλέον τον αντικαταστάτη του μιας και έχουν απομείνει μόλις τέσσερις ενεργοί ξένοι.

 

Με άλλα λόγια, καλό παιδί ήταν αλλά μια μέρα μανουριασε, ωστόσο είχε οικογενειακό πρόβλημα οπότε οκ. Μετά ήρθε κι ένας κακός μάνατζερ και τον ξεσήκωσε ότι θα πάει σε μεγάλη ομάδα, τελικά όμως ήταν άνθρακες ο θησαυρός, αλλά τουλάχιστον δεν θα κινδυνεύει ο καταλύτης του αφού τώρα θα πηγαίνει με βαπορετο στην προπόνηση. Ε κατόπιν τούτου τι να κάνουμε, απ' το να μας βγει Κριχοβιακ και να φεύγει στο ημίχρονο να πάει να δει καμήλες καλύτερα να μην τον πιέσουμε, ασ'τον να φύγει. Βέβαια δεν έχουμε παίχτες, αλλά σαμπως έχουμε στόχους;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Καμπεγκέλε στην Ναζέλα πριν βγεί ο Γενάρης. Ο Μόργκαν είναι... νταουνγκρείντ που θα έλεγαν κ οι μπασκετικοί.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, amd said:

βαλε μια ποικιλια στο 3 

Σπάταλο σε βλέπω σήμερα 😁 Μια ζητάς ποικιλία στο 3, την άλλη 2 κιλά φασόλια για τον Γενάρη, το έρμο το έσοδα/έξοδα δεν το λυπάσαι καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yossarian said:

Σπάταλο σε βλέπω σήμερα 😁 Μια ζητάς ποικιλία στο 3, την άλλη 2 κιλά φασόλια για τον Γενάρη, το έρμο το έσοδα/έξοδα δεν το λυπάσαι καθόλου;

εχομαι λιπος να καψομε χρονιαρες μερες να δωκουμε κατι παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×