Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


George_D
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, Stylianopoulos said:

Οχι παίδες δε θα φυγει ετσι απλα και θα αφησει και τα χρεη στην ΑΕΚ μη γράφετε μαλακιες ... η βασιλισσα αλλαξε ΑΦΜ εφαγε ΟΛΗ ΤΗ ΛΕΖΑ για αυτό ..και ηταν πεντακαθαρη και επισης ο ενας απο μας την πηρε με μηδεν ευρώ. Δεν πληρωσε κανεναν.

 Να την δωσει πάλι χωρις ενα ευρω χρεος . Θα βρεθει ενδιαφερόμενος , ΑΕΚ είσαι.

 Η ξεφτίλα με τις 20άρες απο τον Απόλλωνα και την αποχη των παικτών και άλλα πολλά,η καταντια που έχει φθασει η ΑΕΚ μας εχει ονοματεπώνυμα.

 

Ποιος αναλαμβάνει τις ευθύνες ειδικά όταν παίζονται και λεφτά στη μέση για μια ΑΕ στην Ελλάδα του 2024? Δυστυχώς.. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Éric Rabé said:

 

🤡

  Hide contents

 

image.png.b98a211765ee81210a143fb65cb17244.png

  Hide contents

image.png.e226dbc7f73bf7499ff23bf630462a16.png

 

Αυτό ετοιμαζόμουν να ανεβάσω. Ντροπή μεγάλη. Λίγη τσίπα πια. 

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι ψεματα, μην τα αναπαραγαγετε θα μας κανουν μηνυσεις.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ότι η ΑΕΚ θα πτωχεύσει εκ νέου είναι δεδομένο. Όσο άσχημο κι αν φαίνεται κάτι τέτοιο, άλλος δρόμος δεν υπάρχει. Όταν έγινε πρώτη φορά το είχαμε πει και τότε. Ήταν να μη γίνει, εφόσον έγινε θα ξαναγινει. 15 περίπου χρόνια μετά, η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Αυτά τα πράγματα είναι κηλίδες. Όχι ο υποβιβασμός. Κηλίδες είναι να ξεφτιλιζεται η ΑΕΚ παγκόσμια ως μπαταχτσού. Πολύ πολύ μεγάλη ντροπή.

Όσο καθυστερεί το μοιραίο, το κακό που γίνεται είναι μεγαλύτερο. Όσο καθυστερεί το μοιραίο, τόσο θα πληθαίνουν τα άρθρα σε όλον τον κόσμο ότι η ΑΕΚ χρωστάει σε ολους, παίχτες φεύγουν κλπ. Και τόσο θα κάνεις μόνο ήττες.

Τα περί ανάληψης του χρέους ΑΕ από φυσικό πρόσωπο, ειδικά όταν λέγονται από οπαδούς της ΑΕΚ που έχουν υποτίθεται και μια γνώση πάνω στο θέμα, είναι αστείο και να γράφονται, δεν θα μπω στη διαδικασία να ασχοληθώ.

Να το πάρουμε απόφαση και να τελειώνουμε. Αλλά να το πάρουμε, δεν πιστεύω ότι έχει σοκαριστεί ούτε ένας. Όλοι το ξέραμε ότι μια μέρα θα γίνει.

Η ΑΕΚ έχει έναν και μοναδικό δρόμο, να πτωχεύσει, να ανέβει σε ένα βάθος 5ετιας+ και να κάτσει φρόνιμα. Ως εκεί που μπορεί. Οι μόνοι στους οποίους θα λείψει η ΑΕΚ είναι οι 30-40 μπασκετικοί που έχουν απομείνει (τόσοι είναι, οτιδήποτε μεγαλύτερο σε νούμερο είναι τεράστια παπαντζα)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μας διευκρίνησε ο Μάκης σε ποιο top10 της Ευρώπης εννοούσε.

Link to comment
Share on other sites

Στο μπάσκετ της ΑΕΚ, νομίζω, ότι το μόνο μοντέλο που θα μπορούσε να κάνει κάτι, είναι αυτό της βάσης του κόσμου.

Σαν εταιρεία λαϊκής βάσης να το πεις;

Ισπανικό μοντέλο να το πεις;

Κάτι τέτοιο, που να στηρίζεται στις αποφάσεις του κόσμου μέσω ψηφοφορίας ή καλύτερα συνελεύσεων πού θα βγαίνει από κοινού η απόφαση. Όχι για τον παίχτη που θα παίρνει αλλά για το ποιο γήπεδο θα έχουμε πχ.

Να βγαίνει το μπάτζετ μέσω του κόσμου, χορηγών, δωρεών και να ξέρουμε μόνιμα που πατάμε. Δεν θα πάμε Ευρωλίγκα, όμως θα μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς η ομάδα στη basket league χωρίς χρέη και φανφάρες πού τα μεγαλώνουν.

Τόσα χρόνια θεωρώ πλέον ανώφελο να περιμένουμε τον "λεφτά" σωτήρα αλά Σαουδάραβα πρίγκηπα να μας σώσει. Συνέχεια καταλήγει σε μαλακια και οδηγεί σε περιπέτειες την ομάδα.

Ίσως είναι το μόνο που μπορεί να σώσει την κατάσταση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να βρεθει καποιος που να φτιαχνει μια ομαδα συμφωνα με τα εσοδα που υπαρχουν, αν αυτη η ομαδα αρκει για να μενεις στην κατηγορια ας ειναι, μεγαλεια με φεσια δεν χρειαζονται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν γινόταν το σωστο, δηλαδή η ομάδα να στηνόταν με βάση τις οικονομικές της δυνάμεις και μόνο, θα είχε και πολύ πολύ μεγαλύτερη στήριξη. Ο κόσμος της ΑΕΚ, με την κατάλληλη επικοινωνία θα την αγκάλιαζε

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Navas said:

Στο μπάσκετ της ΑΕΚ, νομίζω, ότι το μόνο μοντέλο που θα μπορούσε να κάνει κάτι, είναι αυτό της βάσης του κόσμου.

Σαν εταιρεία λαϊκής βάσης να το πεις;

Ισπανικό μοντέλο να το πεις;

Κάτι τέτοιο, που να στηρίζεται στις αποφάσεις του κόσμου μέσω ψηφοφορίας ή καλύτερα συνελεύσεων πού θα βγαίνει από κοινού η απόφαση. Όχι για τον παίχτη που θα παίρνει αλλά για το ποιο γήπεδο θα έχουμε πχ.

Να βγαίνει το μπάτζετ μέσω του κόσμου, χορηγών, δωρεών και να ξέρουμε μόνιμα που πατάμε. Δεν θα πάμε Ευρωλίγκα, όμως θα μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς η ομάδα στη basket league χωρίς χρέη και φανφάρες πού τα μεγαλώνουν.

Τόσα χρόνια θεωρώ πλέον ανώφελο να περιμένουμε τον "λεφτά" σωτήρα αλά Σαουδάραβα πρίγκηπα να μας σώσει. Συνέχεια καταλήγει σε μαλακια και οδηγεί σε περιπέτειες την ομάδα.

Ίσως είναι το μόνο που μπορεί να σώσει την κατάσταση.

O ελληνικός επαγγελματικός αθλητισμός είναι παντελώς άσχετος με τέτοια μοντέλα διοίκησης και παντελώς αδιάφορος για κάτι τέτοιο. 

Δεν υπάρχει τέτοια κουλτούρα πουθενά, σε κανένα επίπεδο. 

Εδώ καλά-καλά δεν διοικείται έτσι ο ερασιτεχνικός αθλητισμός. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

O ελληνικός επαγγελματικός αθλητισμός είναι παντελώς άσχετος με τέτοια μοντέλα διοίκησης και παντελώς αδιάφορος για κάτι τέτοιο. 

Δεν υπάρχει τέτοια κουλτούρα πουθενά, σε κανένα επίπεδο. 

Εδώ καλά-καλά δεν διοικείται έτσι ο ερασιτεχνικός αθλητισμός. 

 

 

Ξέρω ότι δεν υπάρχει. Δεν πετάω στα σύννεφα.

Αν το προσπαθούσαμε όμως;

Δεν βλέπω άλλη λύση, ειδικά στο μπάσκετ της ΑΕΚ. Δεν με ενδιαφέρει πως κινούνται οι υπόλοιποι.

Ορίστε, αν θέλουμε πρωτοπορεία σε κάτι μπορεί να γίνει εδώ. Και ας μην πιάσει. Λες και πιάνουν τα άλλα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Στο μπάσκετ της ΑΕΚ, νομίζω, ότι το μόνο μοντέλο που θα μπορούσε να κάνει κάτι, είναι αυτό της βάσης του κόσμου.

Σαν εταιρεία λαϊκής βάσης να το πεις;

Ισπανικό μοντέλο να το πεις;

Κάτι τέτοιο, που να στηρίζεται στις αποφάσεις του κόσμου μέσω ψηφοφορίας ή καλύτερα συνελεύσεων πού θα βγαίνει από κοινού η απόφαση. Όχι για τον παίχτη που θα παίρνει αλλά για το ποιο γήπεδο θα έχουμε πχ.

Να βγαίνει το μπάτζετ μέσω του κόσμου, χορηγών, δωρεών και να ξέρουμε μόνιμα που πατάμε. Δεν θα πάμε Ευρωλίγκα, όμως θα μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς η ομάδα στη basket league χωρίς χρέη και φανφάρες πού τα μεγαλώνουν.

Τόσα χρόνια θεωρώ πλέον ανώφελο να περιμένουμε τον "λεφτά" σωτήρα αλά Σαουδάραβα πρίγκηπα να μας σώσει. Συνέχεια καταλήγει σε μαλακια και οδηγεί σε περιπέτειες την ομάδα.

Ίσως είναι το μόνο που μπορεί να σώσει την κατάσταση.

Ρε συ ποια εταιρεια λαικης βασης;

Στην εποχη που ζουμε;

Εδω ο κοσμος δυσκολευεται να τα βγαλει περα στην καθημερινοτητα του θα του ζητησουμε να αναλαβει και τα βαρη μιας ΚΑΕ;

Εδω μεσα αν ρωτησεις που υποτιθεται ειμαστε και 1-2 επιπεδα παραπανω καμμενοι απο τον μεσο ορο, αμφιβαλω αν οι μισοι θα ξερουν ποτε παιζουμε το επομενο παιχνιδι και με ποιον και συ πιστευεις οτι ειναι εφικτο ο κοσμος να ασκησει και διοικηση;

Εκτος αυτου, εγω θεωρω και τερμα αδικο να επομιστει ο απλος οπαδος τα χρεη και τα ανοιγματα ενος εκατομμυριουχου. Να κοψει τον κωλο του να σβησει τα χρεη και αν δεν μπορει αλλο μετα ας αποχωρισει. 

Να βρεθει καποιος σοβαρος ανθρωπος να πει την αληθεια στον κοσμο και αυτος θα ανταποκριθει με το εισιτηριακι του και τη φωνη του. Μεχρι εκει ειναι η δουλεια του οπαδου. Δεν εχει αναγκη απο μεγελεια ο ΑΕΚτζης για να στηριξει. Αλλα ναι αν γινεσαι ρεντικολο σε ολη την Ευρωπη και το μονο που βγαζεις προς τα εξω ειναι ψεματα, μιζερια και γραφικοτητα, ο κοσμος θα γυρισει την πλατη προφανως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν γινόταν το σωστο, δηλαδή η ομάδα να στηνόταν με βάση τις οικονομικές της δυνάμεις και μόνο, θα είχε και πολύ πολύ μεγαλύτερη στήριξη. Ο κόσμος της ΑΕΚ, με την κατάλληλη επικοινωνία θα την αγκάλιαζε

Δεν είμαι σίγουρος αν θα την αγκάλιαζε περισσότερο ο κόσμος, ειδικά αν με βάση τις πραγματικές οικονομικές της δυνατότητες είναι ας πούμε ομάδα που θα βρισκόταν κάπου προς τη μέση ή το τέλος του βαθμολογικού πίνακα. Το λέω αυτό γιατί στο μπασκετ παραδοσιακά ο κόσμος της ΑΕΚ στηρίζει κυρίως όταν αγωνιστικά τα πάει καλά η ομάδα, όχι όταν δεν πάει καλά. Αν εξαιρέσουμε τα παιδιά που πάνε σταθερά τόσα χρόνια στο γήπεδο, οι υπόλοιποι είναι φιεστάκηδες στο μπάσκετ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτή τη κατηγορία...). Οπότε δεν βλέπω πως αυτή η βάση οπαδών μπορεί να μεγαλώσει αν υποθέσουμε ότι θα τρως 30αρες από τους μεγάλους, στο bcl δεν θα παίζεις καν κτλ.

Το ότι σαν οικονομικό μοντέλο είναι πιο υγιές συμφωνώ απόλυτα, όπως και συμφωνώ αντίστοιχα με την άποψη του@amdότι είναι καλύτερο να προσπαθείς να μείνεις στη κατηγορία παρά να κάνεις υπερβάσεις που προκαλούν ζημιές. Αν πάλι δεν βγαίνει το μοντέλο έσοδα-έξοδα λόγω μη στήριξης του κόσμου, ίσως πρέπει να κλείσει το τμήμα, όσο δυσάρεστο και αν είναι.

Πάντως δεν γίνεται να διασύρεται διεθνώς ένας ιστορικός σύλλογος και να το κάνουμε γαργάρα τόσα χρόνια.

Προσωπικά θα ήμουν τρισευτυχισμένος αν η ΑΕΚ γινόταν όπως είναι το Περιστέρι τα τελευταία χρόνια. Στο πρωτάθλημα είναι ένας δύσκολος αντίπαλος για όλους τους μεγάλους, στο bcl τα πάει μια χαρά και έχει έναν προπονητή που ξέρει να παίρνει αυτό που θέλει από το ρόστερ του. Δεν ξέρω τι μπατζετ έχουν εκεί πέρα...αλλά φαντάζομαι ότι δεν είναι και κάτι το εξωφρενικό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Ρε συ ποια εταιρεια λαικης βασης;

Στην εποχη που ζουμε;

Εδω ο κοσμος δυσκολευεται να τα βγαλει περα στην καθημερινοτητα του θα του ζητησουμε να αναλαβει και τα βαρη μιας ΚΑΕ;

Εδω μεσα αν ρωτησεις που υποτιθεται ειμαστε και 1-2 επιπεδα παραπανω καμμενοι απο τον μεσο ορο, αμφιβαλω αν οι μισοι θα ξερουν ποτε παιζουμε το επομενο παιχνιδι και με ποιον και συ πιστευεις οτι ειναι εφικτο ο κοσμος να ασκησει και διοικηση;

Εκτος αυτου, εγω θεωρω και τερμα αδικο να επομιστει ο απλος οπαδος τα χρεη και τα ανοιγματα ενος εκατομμυριουχου. Να κοψει τον κωλο του να σβησει τα χρεη και αν δεν μπορει αλλο μετα ας αποχωρισει. 

Να βρεθει καποιος σοβαρος ανθρωπος να πει την αληθεια στον κοσμο και αυτος θα ανταποκριθει με το εισιτηριακι του και τη φωνη του. Μεχρι εκει ειναι η δουλεια του οπαδου. Δεν εχει αναγκη απο μεγελεια ο ΑΕΚτζης για να στηριξει. Αλλα ναι αν γινεσαι ρεντικολο σε ολη την Ευρωπη και το μονο που βγαζεις προς τα εξω ειναι ψεματα, μιζερια και γραφικοτητα, ο κοσμος θα γυρισει την πλατη προφανως.

Η πρόταση είναι για την επόμενη μέρα πού απαιτούμε όλοι οι ΑΕΚτζηδες να αφήσει την ΚΑΕ καθαρή από χρέη, όπως την παρέλαβε.

Όσο για το πόσο δυσκολεύεται ο κόσμος, το ακούω βερεσε όταν πρόκειται για την ΑΕΚ. Ναι ξέρω είναι δύσκολες εποχές οικονομικά, όμως επειδή είμαστε λίγο παραπάνω καψουρηδες με την ΑΕΚ, λίγο παραπάνω ερωτευμένοι, δώσαμε 400 και 600€ για ποδόσφαιρο, ειδικά φέτος. Και δεν είδαμε πολλούς αγώνες και θα τα δώσουμε ξανά. Αν θελήσουμε, θα γίνουν όλα.

 

Η έλλειψη ευθύνης πού δεν αναλαμβάνουμε ποτέ τίποτα και περιμένουμε κάποιον ειδικό, γιατί έτσι μας εκπαιδεύει όλο το σύστημα , είναι το πρόβλημα. Γενικά όχι μόνο στην ΑΕΚ. Κοινωνικά. Παντού. Αλλά να πού ερχόμαστε αντιμέτωποι με αυτό ξανά και δεν έχουμε δοκιμάσει ποτέ ώστε να το απορρίπτουμε. Δεν είναι εύκολο.Το ξέρω! Όμως προτιμώ να γίνει μια τέτοιου είδους κίνηση παρά να περιμένω τον επόμενο Αγγελόπουλο, Φιλίππου, Ψωμιάδη, Δρόσο. Τουλάχιστον προσωπικά θα με κάλυπτε στο κομμάτι του ότι κάναμε ότι μπορούσαμε. Και ας μην πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Η ξεφτίλα στο μπάσκετ δεν έχει προηγούμενο. Έχουμε γίνει διεθνώς ρεζίλι,με παίκτες απλήρωτους μήνες,προσωπικό σχεδόν κάνα χρόνο μέσα και όλους τους ανίκανους,ανύπαρκτους σε στελέχη εδώ και 8 έτη να είναι ακόμα εδώ και να διοικούν. Αλλά αυτό αξίζει δυστυχώς στον οργανισμό ΑΕΚ που έχει αυτούς που έχει σε μπάσκετ και ερασιτέχνη και πάνε κατά διαόλου όλα γα τμήματα. Το μπάσκετ το πονάω αφάνταστα,έχω βρεθεί σε Καισαριανες όταν παίζαμε Α2,ερχόμουν από επαρχία ακόμα και σε παρακμιακά ματς που δεν παταγαν ούτε όσοι έμεναν σε ακτίνα μέτρων από το οακα. Η όλη κατάσταση με έχει θλίψει απίστευτα, σε σημείο που παρότι διαρκείας και φέτος όπως κάθε χρόνο να μην έχω καμία διάθεση να πάω,πράγμα που συμβαίνει δευτερη φορά. Η πρωτη ηταν περσι τον Μαιο σε ενα ματς με Περιστερι που φιλος μου ππυ εργαζόταν στην Καε μου ειπε οτι αναγκαστηκε να πουλησει την μηχανη του γιατι ηταν απληρωτος 7 μηνες. Δοξα τον Θεο δικαιωθηκε στο δικαστήριο και τα πηρε ολα. Περάσαμε τα μαύρα χρόνια των υποβιβασμων και όλα δείχνουν ότι θα τα ξαναζησουμε σύντομα. Ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι,η επιτυχία της μπάλας έχει κάνει τον μέσο Αεκτζη να μην του καίγεται καρφί για το τι γίνεται πιο εκεί και γενικά η κατάσταση δείχνει μη αναστρέψιμη. Τσίπα από υπεύθυνους δεν υπάρχει πουθενά. Το πολύ πολύ να βγάλουν καμία ανακοίνωση της πλάκας ότι όλα αυτά είναι αβάσιμα και φήμες και να κατηγορούν πάλι παίκτες που τους χάρισαν έναν σκασμό λεφτά για να σηκωθούν να φύγουν από την τοξικότητα.  Μάκη μου δυστυχώς απέτυχες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και τι να κανει ο μεσος ΑΕΚτζης δλδ ? να παει να τραμπουκισει τον Μακη? τι ακριβως περιμενουμε απο τον κοσμο? να γεμιζει με 8000 το κλειστο στα γυφτικα να δει τι? και να μην εχει ιδεα που πανε τα λεφτα του?

δυστυχως δεν υπαρχει επιστροφη, θα φυτοζωεις για αλλα 1-2 χρονια πριν τραβηχτει η μπριζα

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fanch21 said:

Η ξεφτίλα στο μπάσκετ δεν έχει προηγούμενο. Έχουμε γίνει διεθνώς ρεζίλι,με παίκτες απλήρωτους μήνες,προσωπικό σχεδόν κάνα χρόνο μέσα και όλους τους ανίκανους,ανύπαρκτους σε στελέχη εδώ και 8 έτη να είναι ακόμα εδώ και να διοικούν. Αλλά αυτό αξίζει δυστυχώς στον οργανισμό ΑΕΚ που έχει αυτούς που έχει σε μπάσκετ και ερασιτέχνη και πάνε κατά διαόλου όλα γα τμήματα. Το μπάσκετ το πονάω αφάνταστα,έχω βρεθεί σε Καισαριανες όταν παίζαμε Α2,ερχόμουν από επαρχία ακόμα και σε παρακμιακά ματς που δεν παταγαν ούτε όσοι έμεναν σε ακτίνα μέτρων από το οακα. Η όλη κατάσταση με έχει θλίψει απίστευτα, σε σημείο που παρότι διαρκείας και φέτος όπως κάθε χρόνο να μην έχω καμία διάθεση να πάω,πράγμα που συμβαίνει δευτερη φορά. Η πρωτη ηταν περσι τον Μαιο σε ενα ματς με Περιστερι που φιλος μου ππυ εργαζόταν στην Καε μου ειπε οτι αναγκαστηκε να πουλησει την μηχανη του γιατι ηταν απληρωτος 7 μηνες. Δοξα τον Θεο δικαιωθηκε στο δικαστήριο και τα πηρε ολα. Περάσαμε τα μαύρα χρόνια των υποβιβασμων και όλα δείχνουν ότι θα τα ξαναζησουμε σύντομα. Ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι,η επιτυχία της μπάλας έχει κάνει τον μέσο Αεκτζη να μην του καίγεται καρφί για το τι γίνεται πιο εκεί και γενικά η κατάσταση δείχνει μη αναστρέψιμη. Τσίπα από υπεύθυνους δεν υπάρχει πουθενά. Το πολύ πολύ να βγάλουν καμία ανακοίνωση της πλάκας ότι όλα αυτά είναι αβάσιμα και φήμες και να κατηγορούν πάλι παίκτες που τους χάρισαν έναν σκασμό λεφτά για να σηκωθούν να φύγουν από την τοξικότητα.  Μάκη μου δυστυχώς απέτυχες. 

Τα είπες όλα, δεν υπάρχει πλέον περίπτωση να βγει να πει οτιδήποτε καθώς φτάσαμε πάτο. Είτε το πιστεύετε είτε όχι η κατάσταση είχε ψιλοσουλουπωθει οικονομικά και του έλεγαν στην αρχή της χρονιάς να μην κάνει παλικαρισμους και απαντούσε όχι θα φτιάξω ομάδα να πάρω το BCL στα 100. Μόνη μας ελπίδα πλέον να μην έχει πεθάνει οριστικά εκείνο το deal που είχαμε πει από Ιταλία μεριά μήπως χώσουν κάνα φράγκο οι παιχνιδαδες και μείνει ζωντανό το τμήμα. Έρχονται δύσκολες μέρες, υπομονή δεν υπάρχει, λουζομαστε και την λεζα των άλλων όλοι όσοι για την καψούρα πιέσαμε με κάθε τρόπο κόσμο να ακολουθήσει και ας τα βλέπαμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, amd said:

και τι να κανει ο μεσος ΑΕΚτζης δλδ ? να παει να τραμπουκισει τον Μακη? τι ακριβως περιμενουμε απο τον κοσμο? να γεμιζει με 8000 το κλειστο στα γυφτικα να δει τι? και να μην εχει ιδεα που πανε τα λεφτα του?

δυστυχως δεν υπαρχει επιστροφη, θα φυτοζωεις για αλλα 1-2 χρονια πριν τραβηχτει η μπριζα

Μεταξυ της αδιαφοριας και του τραμπουκισμου υπαρχουν και αλλα σταδια ρε συ @amd

Το μπασκετ γινεται διεθνως ρεζιλι, στα ερασιτεχνικα παμε απο φαπα σε φαπα, εκλεισε το βολει, εκλεισε ο στιβος και ο ΑΕΚτζης ειναι στα @@ του, νοιαζεται μονο για καμια σελφι στον αετο.

Σαφως δεν εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης αλλα δεν ειναι προς τιμην του η αδιαφορια που δειχνει για την καταντια ολων των τμηματων πλην μπαλας, αντε ισως και 2-3 ακομα αξιοπρεπων τμηματων

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Μεταξυ της αδιαφοριας και του τραμπουκισμου υπαρχουν και αλλα σταδια ρε συ @amd

Το μπασκετ γινεται διεθνως ρεζιλι, στα ερασιτεχνικα παμε απο φαπα σε φαπα, εκλεισε το βολει, εκλεισε ο στιβος και ο ΑΕΚτζης ειναι στα @@ του, νοιαζεται μονο για καμια σελφι στον αετο.

Σαφως δεν εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης αλλα δεν ειναι προς τιμην του η αδιαφορια που δειχνει για την καταντια ολων των τμηματων πλην μπαλας, αντε ισως και 2-3 ακομα αξιοπρεπων τμηματων

δεν υπαρχει καμια αδιαφορια αδερφε μου η ερασιτεχνικη εχει τα μεγαλυτερα εσοδα στην ιστορια της o AEKτζης εδωσε φετος μονο απο τις καρτες φιλου πανω απο μισο μυρριο ευρωστην τελικη επειδη και στην ερασιτεχνικη για να κανεις πρωταθλητισμο οποια τμηματα δεν εχουν χρηματοδοτες θα πρεπει να μεινουν σε ενα επιπεδο απλα συμμετοχης Α1 δεν γινεται αλλιως.

τι να κανω εγω που το μπασκετ γινεται διεθνως ρεζιλι επειδη εχει μαλακα ιδιοκτητη του ζητησε κανεις να φεσωθει 1Μ για να κανει φαιναλ 8 στην αθηνα επι εποχης κορωνοιου χωρις κοσμο? του ζητησε κανεις να παει στα γυφτικα και να πληρωσει 1Μ + για να κανει το γηπεδο οριακα λειτουργικο?

ακομα και φετος του ζητησε κανεις κουπες στα 100 χρονια? δηλαδη τι παραπανω να κανω εγω και εσυ δηλαδη θα πρεπει να συνεχισουμε να δινουμε λεφτα αβερτα ενω βλεπουμε οτι καθε χρονο μας δουλευουν ?

10000 φορες να κλεισει τι να κανουμε τωρα αμα δεν μπορει να συντηρηθει να κλεισει. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, makisg said:

Δεν είμαι σίγουρος αν θα την αγκάλιαζε περισσότερο ο κόσμος, ειδικά αν με βάση τις πραγματικές οικονομικές της δυνατότητες είναι ας πούμε ομάδα που θα βρισκόταν κάπου προς τη μέση ή το τέλος του βαθμολογικού πίνακα

Όλα θέμα επικοινωνίας είναι. Υπάρχει κόσμος να δίνει μια σταθερή παρουσία σε νούμερα περί τις 2 χιλιάδες σε κάθε αγώνα αν όλο αυτό γίνει σωστά. Δηλαδή σε ένα σωστό γήπεδο μέσα στην Αθήνα και με απόλυτη ειλικρίνεια. Δεν πάμε για τίτλους, πάμε να κάνουμε όμορφες σεζόν, να κάνουμε 2-3 καλές νίκες μέσα στη χρονιά, να είναι όλοι οι παίχτες πληρωμένοι και αγαπημένοι μεταξύ τους και με την ομάδα.

Αν η ΑΕΚ ακολουθούσε αυτή τη στρατηγική μετά την επάνοδό της, σήμερα θα ήταν σε πάααρα πολύ καλύτερη κατάσταση. Δεν θα είχε Ευρωπαϊκό, ούτε διηπειρωτικό, αλλά και που τα έχει πόσοι νομίζεις ότι τα θυμούνται ή σε τελική ανάλυση πόσο καλό έκαναν διαχρονικά στην ομάδα, τι παρακαταθήκη άφησαν...

Θεωρώ ότι για την ΑΕΚ και τις απαιτήσεις του αθλήματος, αυτά αρκούν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε τελική ανάλυση, η συζήτηση γίνεται για ένα άθλημα που αύριο αν ιδρυθεί μια ομάδα, άνετα του χρόνου παίρνει ευρωλίγκα αν έχει λεφτά για ξέπλυμα. Κάτι που στο ποδόσφαιρο δεν μπορεί να γίνει. Ε η ΑΕΚ ας πάει κόντρα στη φύση του αθλήματος, κάνοντας τη φάση της ιδιαίτερη και πιο κουλτουριάρα ως προς τη σάπια κατάσταση του αθλήματος που ουσιαστικά έχει μετατραπεί σε τσίρκο με επιδείξεις για τους θεατές

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάν τα ποσά που ακούγονται είναι αστεία για μεγάλο πορτοφόλι, λιγότερα από το fuel για το μισό γύρο του Αιγαίου. Το ερώτημα είναι αν υπάρχει διαθέσιμο μεγάλο πορτοφόλι να πετάει τα χρήματα του στο μπάσκετ της ΑΕΚ. Προφανώς και δεν υπάρχει, γιατί θα είχε εμφανιστεί μέχρι σήμερα. Τρομάζουμε να το βρούμε στην μπάλα που έχει απείρως μεγαλύτερη λεζάντα και πουλ μουρ. Το μπάσκετ, όπως και όλα τα αθλήματα εσωτερικού χώρου αν δεν είναι σε υψηλό επίπεδο και με φανταχτερό περιτύλιγμα είναι καταθλιπτικά. Μπάλα μπορείς να στρωθείς να δεις Μεξικό- Νεα Ζηλανδία 2:00 ΑΜ για το παγκόσμιο κύπελλο, μπάσκετ τεκάν, ούτε περιμένοντας να αυτοκτονήσεις στον καναπέ  σου δεν πλησιάζεις  αντίστοιχο αγώνα. Στην πάρτι μας, πήγαμε και ένα επίπεδο παρακάτω. Φτιάξαμε ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ανατρέψαμε όλους τους επενδυτικούς, πολεοδομικούς κανόνες και όταν άρχισε να κλοτσάει τα βάλαμε με τους κανόνες, όχι το σενάριο. Η ΑΕΚ δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τα 2 απέναντι μαγαζιά των Ταχωνιδόπουλων. Θα μπορούσε να μετουσιωθεί σε ένα ταπεινό και καταφρονεμένο Περιστέρι, however ο ΑΕΚτζης πρέπει να το εντάξει την νέα κανονικότητα  στην οπαδική καθημερινότητα του και να σταματήσει τις, θυμίζω Γλύξμπουργκ, καλτιές περί Βασίλισσας. Για να βρεις είδηση για το μπάσκετ στο κιοφτοσάιτ πρέπει να σκρολάρεις κάτω και από τον Τριαντάφυλλο Παντελίδη. Στην θέση του το ίδιο θα έκανα. Αυτή είναι και η δυναμική μας

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γιουπι τωρα θα κατεβουμε να χασουμε απο λαυριο και ΠΑΟΚ , με τους μισθοφορους

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karagimi said:

Γιουπι τωρα θα κατεβουμε να χασουμε απο λαυριο και ΠΑΟΚ , με τους μισθοφορους

Τώρα ο κυρ Μάκης θα μπορούσε να ακολουθήσει μέθοδο αλαφού για το απόλυτο πλοτ τουιστ: σε περίπτωση που φέρουν ήττες στα 2 επόμενα παιχνίδια, τους βάζεις γερό πρόστιμο και παίρνεις πίσω αυτά που τους κατέθεσες σήμερα...

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×