Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ιωνικός (6η αγ.) 3/10/22, 20:00, CosmoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      45
    • Ελίασον
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      3
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      42
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      47
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ο Αργεντίνος ψάχνεται να τακτοποιήσει τους παίκτες και είχε το πρόβλημα οτι ο ούχο βοηθάει και κάνει δουλειές έξω απο το κουτί αλλα άδειαζε την περιοχή γι'αυτο και βάζει τον γκαρσία μπροστά ώστε να αλληλοσυμπληρώνονται . Θ δούμε πώς θα πάει .  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

ειμαστε σιγουροι οτι ο σπορτ24 εχει καταγραψει σωστα? γιατι ειναι γαυροφιλοι εκει μεσα

Είναι απο πρόγραμμα και μου φαίνεται σωστό εμένα . Δείχνει και πολλή σωστά τακτοποιημένη η ομάδα άλλωστε . Πινέδα γκάτσι που είναι μαζί μας το είχε εξηγίσει ο κώστας μια άλλη φορά και ενώ φαίνεται να κουτουλάνε δεν είναι έτσι αλλα αντίθετα δημιουργούν συνεργασίες . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ο Αργεντίνος ψάχνεται να τακτοποιήσει τους παίκτες και είχε το πρόβλημα οτι ο ούχο βοηθάει και κάνει δουλειές έξω απο το κουτί αλλα άδειαζε την περιοχή γι'αυτο και βάζει τον γκαρσία μπροστά ώστε να αλληλοσυμπληρώνονται . Θ δούμε πώς θα πάει .  

o Garcia θα γινει σεντερ φοραρα.

Ετσι και αλλιως δεξια ειχε πολλα θεματα και τακτικα και στο 1 vs 1 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

sport-24-pass-network--17bdca76-6bba-484

Οι μέση θέση των παικτών . φαίνεται καθαρά που ήταν ο ούχο και που ο γκάτσι πινέδα 

Ε, ας πει κάποιος σύστημα τώρα. Υβριδικό  

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, ας πει κάποιος σύστημα τώρα. Υβριδικό  

Αυτο εγραψα παραπανω αν δεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS 9-11 said:

Φημες λενε οτι αναψαν πανω απο 4000 καπνογονα.

Για την ακουστικη επειδη ο ηχος εγκλωβιζεται δεν ενοχλει τα σπιτια οπως ενοχλουσε το παλιο.

Να μας πει κανας κατοικος τη γνωμη του.

Οι φωνές στα γκολ ακούγονταν σίγουρα πιο πάνω από το σταθμό στα Πευκακια. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Αυτο εγραψα παραπανω αν δεις

2-3-2-2-1; Σπαστο στα 4 μην φτιάξουμε 5 γραμμες.

Και γιατί όχι 4-1-4-1;
 

Λολ γενικά 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Οι φωνές στα γκολ ακούγονταν σίγουρα πιο πάνω από το σταθμό στα Πευκακια. 

Πολλές φορές παιζει ρόλο ο αέρας.

Από το μπαλκόνι βλέπω κατευθείαν Ριζούπολη, μόνο το πάρκο του Προμπονά παρεμβάλλεται.

Όταν έχει βοριά ακούς πολύ λίγο έως καθόλου, με νοτιά είναι σαν να είναι το σαλόνι μου μέσα στο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πολλές φορές παιζει ρόλο ο αέρας.

Από το μπαλκόνι βλέπω κατευθείαν Ριζούπολη, μόνο το πάρκο του Προμπονά παρεμβάλλεται.

Όταν έχει βοριά ακούς πολύ λίγο έως καθόλου, με νοτιά είναι σαν να είναι το σαλόνι μου μέσα στο γήπεδο.

Με τον σωστό αέρα έφταναν Λαμπρινή οι φωνές κάποτε. Έχω φύγει εδώ και χρόνια από εκεί οπότε δεν ξέρω αν έφτασαν ξανά Παρασκευή και Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κετσετζογλου λέει αυτά παντως 

 

Στην αγωνιστική πρόοδο που συνεχίζει να δείχνει η ΑΕΚ (ως αποτέλεσμα και της τακτικής προσέγγισης του Ματίας Αλμέιδα) αναφέρθηκε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Κώστας Κετσετζόγλου. Μιλώντας στην εκπομπή των Βάιου Τσούτσικα-Τάσου Νικολογιάννη, σημείωσε ότι το σύστημα που έχει καταλήξει ο Αργεντινός είναι σχεδόν… υβριδικό. 

Εξήγησε λοιπόν ότι οι μόνοι από το κέντρο και μπροστά που έχουν σταθερή θέση είναι οι Σιμάνσκι και Γκαρσία (ως «κόφτης» και σέντερ-φορ αντίστοιχα), ενώ οι υπόλοιποι έχουν ελευθερία κινήσεων για να συνδυάζονται και να φτάνουν όλοι σε τελικές προσπάθειες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο γκαρσια δεν κάνει για φορ... Θα φανεί και στην συνέχεια. Και ο Αλμέιδα το ξερει εννοείται... Για αυτό μέχρι να κλείσουν οι μεταγραφε δεν τον έβαζε. Μήπως του παρουν φορ

Link to comment
Share on other sites

σιμανσκι παντως επιβεβαιωθηκε ακομα μια φορα οτι ειναι 6αρι και οχι 8αρι

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Ο γκαρσια δεν κάνει για φορ... Θα φανεί και στην συνέχεια. Και ο Αλμέιδα το ξερει εννοείται... Για αυτό μέχρι να κλείσουν οι μεταγραφε δεν τον έβαζε. Μήπως του παρουν φορ

Γιατί δεν κάνει για φορ ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:



Εξήγησε λοιπόν ότι οι μόνοι από το κέντρο και μπροστά που έχουν σταθερή θέση είναι οι Σιμάνσκι και Γκαρσία (ως «κόφτης» και σέντερ-φορ αντίστοιχα), ενώ οι υπόλοιποι έχουν ελευθερία κινήσεων για να συνδυάζονται και να φτάνουν όλοι σε τελικές προσπάθειες.

Εντάξει οχι και εντελώς αλλα ο κάθε παίκτης κινείται με βάση τα δυνατά του σημεία . Πινέδα σαν 8 άρι με δημιουργία , γκάτσι σαν 10άρι , ελίασον έξω δεξιά ενώ ούχο δεύτερος επιθετικός που νσ ξεκινάει απο αριστερά με ελευθερία κινήσεων . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

Ο γκαρσια δεν κάνει για φορ... Θα φανεί και στην συνέχεια. Και ο Αλμέιδα το ξερει εννοείται... Για αυτό μέχρι να κλείσουν οι μεταγραφε δεν τον έβαζε. Μήπως του παρουν φορ

Μόνος οχι αλλα με 1-2 να τον τροφοδοτούμ στο κεφάλι η πόδια και με στήργμα τον ούχο φαίνεται οτι λειτουργεί για τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Να μπεί ο σιντιμπέ ώστε να ανεβεί η δεξιά πλευρά και άλλο και αριστερά μπορεί να κάνει κανα υβριδικό κόλπο με το τσούμπερ . Λέω εγώ τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον το πολύ ψάξε ψάξε του προπονητη παει προς την θετικη κατεύθυνση πλέον. Γίνεται μια σοβαρή προσπάθεια.

Οχι σαν τους γελοίους που επαιζαν σύστημα αποθηκευμένο στον αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει ρυθμό ο Μοχαμαντί θα μασκαρευτεί η κατάσταση αριστερά. Δεξιά ο Ρότα έχει ανεβάσματα, αλλά δεν έχει μυαλό ρε γμτ να κάνει αυτό που πρέπει. Δεν έχει συγκέντρωση. Άσε που προχτές την έκανε πάλι την μλκ του με τα νεύρα του σε μια επίθεση, ευτυχώς δεν βρήκε στόχο, δεν το αναλύω άλλο. Θα εξελιχθεί ο Ρότα κ άλλο στην πορεία με τον Ματίας, αλλά όταν περιμένει ο Σιντιμπέ να πάρει σειρά για να παίξει η επιλογή είναι μονόδρομος.

Τον Γκαρσία περιμένω να τον δω στο Χαριλάου. όχι μόνο γιατί τους ξεμουνιάζει κάθε χρόνο, αλλά γιατί θα βρει χώρους. Αυτοί θα βγουν στο ξέφωτο γιατί πάνε για το.... νταμπλ-χαχαχαχαχαχα- κ μπορεί αν η ομάδα πιέσει σωστά, με ένταση κ λειτουργήσει ο ίδιος ψύχραιμα στην τελική προσπάθεια να μας τον βγάλουν στην βιτρίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ο Γκαρσία αποδώσει σταθερά ως επιθετικός κορυφής ή τελοσπάντων σε δυάδα. Ωστόσο, o Aλμέιδα συνειδητά τον έβαλε σε εκείνη τη θέση, όχι επειδή είχε έλλειψη επιλογών και μπας και πετύχει. Τον Γκαρσία τον δούλεψε ως επιθετικό στην προετοιμασία της ομάδας και σε φιλικούς αγώνες

Στην πρόσφατη συνέντευξη του είπε τα εξής:

Πάνω σε αυτή τη λογική ήταν και η αλλαγή θέσης του Λιβάι Γκαρσία από τα άκρα στην κορυφή της επίθεσης; Τι χαρακτηριστικά είχες δει συγκεκριμένα στον Λιβάι;

 
 

«Είναι ένας ποδοσφαιριστής που πιστεύω ότι πρέπει να... εκραγεί. Έχει τεράστια δυναμική στη φυσική του παρουσία, στο σουτ που έχει, στο άλμα του. Όλο αυτό ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί 100%. Τη μέρα που θα γίνει αυτό θα μιλάμε για έναν διαφορετικό παίκτη από τους υπόλοιπους. Εξαρτάται από την αυτοπεποίθηση, το μυαλό και το κεφάλι του για να πάει παραπάνω ή να συμβιβαστεί με αυτό που έχει τώρα. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι από την πρώτη συνέντευξη Τύπου είχα πει ότι θέλω από όλους τους ποδοσφαιριστές μου να κάνουν όλοι άμυνα και όλοι επίθεση. Θέλω παίκτες που να μπορούν να εναλλάσσονται. Αν κάνω ανάλυση για έναν παίκτη όπως ο Γκαρσία, σκέφτομαι πόσοι παίκτες υπάρχουν στη γραμμή σαν τον Γκαρσία. Αν όμως βγω και πω δημόσια ότι ο Γκαρσία δεν κάνει καλή άμυνα αυτό είναι ψέματα γιατί το δουλεύεις στην προπόνηση. Ο Γκαρσία στο ένας εναντίον ενός μπορεί να πιάσει έναν αντίπαλο. Αυτό δημιουργεί κίνδυνο ή όχι; Για μένα μπορεί να δημιουργήσει κίνδυνο. Ο Γκαρσία θα πρέπει να τρέξει 30 μέτρα πίσω, μπορεί να το κάνει ή όχι; Θα έπρεπε να το κάνει χαλαρά. Ο Γκαρσία είναι έτοιμος για δύο θέσεις. Μια μέρα μπορεί να τον χρησιμοποιήσω από τα δεξιά, την άλλη σαν εννιάρι. Αν εγώ ως προπονητής τοποθετήσω έναν ποδοσφαιριστή σε μια μόνο θέση τότε εγώ είμαι εγωιστής. Γιατί τον περιορίζω από τη στιγμή που θα του δώσω εντολή να παίζει μόνο ως εννιάρι. Ξέρετε τι μπορεί να συμβεί μετά; Να τον αγοράσει για παράδειγμα η Μπάγερν και να δείτε τον Γκαρσία να παίζει στα δεξιά. Στη Λατινική Αμερική παίκτες με περισσότερο τεχνική είναι αυτοί που τρέχουν λιγότερο. Μετά φτάνουν στην Ευρώπη και όταν πρέπει να κάνουν άμυνα πέφτουν. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Γιατί να περιμένουν να πάνε σε άλλο μέρος; Ας το κάνουμε τουλάχιστον εμείς σωστά εδώ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bluesman said:

Δεν ξέρω αν ο Γκαρσία αποδώσει σταθερά ως επιθετικός κορυφής ή τελοσπάντων σε δυάδα. Ωστόσο, o Aλμέιδα συνειδητά τον έβαλε σε εκείνη τη θέση, όχι επειδή είχε έλλειψη επιλογών και μπας και πετύχει. Τον Γκαρσία τον δούλεψε ως επιθετικό στην προετοιμασία της ομάδας και σε φιλικούς αγώνες

Στην πρόσφατη συνέντευξη του είπε τα εξής:

Πάνω σε αυτή τη λογική ήταν και η αλλαγή θέσης του Λιβάι Γκαρσία από τα άκρα στην κορυφή της επίθεσης; Τι χαρακτηριστικά είχες δει συγκεκριμένα στον Λιβάι;

 
 

«Είναι ένας ποδοσφαιριστής που πιστεύω ότι πρέπει να... εκραγεί. Έχει τεράστια δυναμική στη φυσική του παρουσία, στο σουτ που έχει, στο άλμα του. Όλο αυτό ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί 100%. Τη μέρα που θα γίνει αυτό θα μιλάμε για έναν διαφορετικό παίκτη από τους υπόλοιπους. Εξαρτάται από την αυτοπεποίθηση, το μυαλό και το κεφάλι του για να πάει παραπάνω ή να συμβιβαστεί με αυτό που έχει τώρα. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι από την πρώτη συνέντευξη Τύπου είχα πει ότι θέλω από όλους τους ποδοσφαιριστές μου να κάνουν όλοι άμυνα και όλοι επίθεση. Θέλω παίκτες που να μπορούν να εναλλάσσονται. Αν κάνω ανάλυση για έναν παίκτη όπως ο Γκαρσία, σκέφτομαι πόσοι παίκτες υπάρχουν στη γραμμή σαν τον Γκαρσία. Αν όμως βγω και πω δημόσια ότι ο Γκαρσία δεν κάνει καλή άμυνα αυτό είναι ψέματα γιατί το δουλεύεις στην προπόνηση. Ο Γκαρσία στο ένας εναντίον ενός μπορεί να πιάσει έναν αντίπαλο. Αυτό δημιουργεί κίνδυνο ή όχι; Για μένα μπορεί να δημιουργήσει κίνδυνο. Ο Γκαρσία θα πρέπει να τρέξει 30 μέτρα πίσω, μπορεί να το κάνει ή όχι; Θα έπρεπε να το κάνει χαλαρά. Ο Γκαρσία είναι έτοιμος για δύο θέσεις. Μια μέρα μπορεί να τον χρησιμοποιήσω από τα δεξιά, την άλλη σαν εννιάρι. Αν εγώ ως προπονητής τοποθετήσω έναν ποδοσφαιριστή σε μια μόνο θέση τότε εγώ είμαι εγωιστής. Γιατί τον περιορίζω από τη στιγμή που θα του δώσω εντολή να παίζει μόνο ως εννιάρι. Ξέρετε τι μπορεί να συμβεί μετά; Να τον αγοράσει για παράδειγμα η Μπάγερν και να δείτε τον Γκαρσία να παίζει στα δεξιά. Στη Λατινική Αμερική παίκτες με περισσότερο τεχνική είναι αυτοί που τρέχουν λιγότερο. Μετά φτάνουν στην Ευρώπη και όταν πρέπει να κάνουν άμυνα πέφτουν. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Γιατί να περιμένουν να πάνε σε άλλο μέρος; Ας το κάνουμε τουλάχιστον εμείς σωστά εδώ

Σαν να διαβαζω Οφρυδόπουλο ενα πράγμα . 

Link to comment
Share on other sites

Α, παρεμπιπτόντως, ο Οφρυδόπουλος πριν βάλει τον Γκαρσία φορ, είχε βάλει τον Αμραμπατ(ΠΑΟΚ). Δηλαδή δεν ήταν η πρώτη του επιλογή. Αναγκαστικά τον έβαλε φορ αλλά καλά έκανε ιδίως εκείνη την περίοδο.

Ο Skepastos νομίζω είχε γράψει από πολύ πιο πριν να παίξει φορ ο Γκαρσία, λόγω αθλητικών προσόντων.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NIS 9-11 said:

Φημες λενε οτι αναψαν πανω απο 4000 καπνογονα.

Για την ακουστικη επειδη ο ηχος εγκλωβιζεται δεν ενοχλει τα σπιτια οπως ενοχλουσε το παλιο.

Να μας πει κανας κατοικος τη γνωμη του.

Starxeidia Mas για τους κατοίκους. Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το κακο επιστρεψει ο Τζαβελλας, θεωρω πως ο Αλμειδα θα το γυρίσει σε τριαδα με Τζουμπερ-Σιντιμπε στα φτερά, Γιονσον-Γκατσι-Πινεδα στα χαφ και Αραουχο φουνταριστο. Γιατι καλο αυτο που είδαμε με Ιωνικο αλλα guys με πιο σοβαρές ομαδες θα σφυρίξουν και ψωλαρες αν παίξουμε ετσι. Σιγουρα θα παίζουμε και οπως προχτες με ομαδιτσες μεσα στην Αγια Σοφια, αλλα αποκλειεται να παίζουμε παντα ετσι. Καλα το τι πουτσες θα σφυριξουν αν εχουμε μαθει να παίζουμε στην σέντρα οταν βγούμε Ευρωπη, δεν λέγεται. Η ΑΕΚ εξακολουθεί να χρειάζεται αριστεροποδαρο κεντρικό αμυντικο βασικο και επιθετικο κίλερ τον Γενάρη. Γνωμη μου αυτα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά κάνει ο Γκαρσία για φορ. Επίσης ο Σιμάνσκι αμυντικό χαφ ήταν οκ επειδή δεν χρειάστηκε να κόψει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×