Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

Just now, Man Of Faith said:

Είχε βγει το καλύτερο στον κόσμο πριν κάποια χρόνια.

Epine Theonh kai sthn Nikaia o kolgeros? Siga mhn kserei

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, felman said:

Epine Theonh kai sthn Nikaia o kolgeros? Siga mhn kserei

Κάτι τέτοια τα φροντίζει είναι μανούλα σ αυτα, μπακ και τερματοφυλακες μην του ζητας μόνο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λες και  στην Κηφισιά  πίνουν νερό Θεόνη. Σε  καταστήματα υγιεινής διαΣτροφής το βρίσκεις και καμιά φορά σε κάτι σουπερ μάρκετ, πολύ σπάνια σε περίπτερο. Και όντως τα ψάχνει κάτι τέτοια. Γηπεδο που δίνουν τέτοιο νερό, μόνο ο Μελ. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πιάσαμε το θέμα της διατροφής στο γήπεδο μας, σναρωτιέμαι αν αξίζουν τον κόπο κάτι περίεργα ανατολίτικα πιατα με παστουρμά που δίνουν στο βυζαντινό. 

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παντου παιζει 5 χρονια  τωρα θεονη πινω σπιτι αντε καμια φορα κωστηλατας για την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πούμε μία σοβαρή δυσλειτουργία του νέου μας γηπέδου και στα παπάρια μου αν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί από εχθρούς ως επιχείρημα.

Αυτό που συμβαίνει με τα τουρνικέ είναι έγκλημα. Δεν γίνεται οι υπεύθυνοι security να μην έχουν πρόσβαση να σου ανοίξουν την πόρτα. Και σε αυτό να έχει πρόσβαση μόνο ένας τύπος που κινείται στη σφαίρα του μύθου.

Πέρυσι με τον Παναθηναϊκό πριν την έναρξη του αγώνα, στο πάνω διάζωμα του πετάλου χρειάστηκε γιατρός. Δεν θέλετε να ξέρετε πόση ώρα έκανε να φτάσει. Α παρεμπιπτόντως ο άνθρωπος που είχε θέμα, πέθανε. Φαντάζομαι τον γιατρό να προσπαθεί να προσεγγίσει το πέταλο και τα security με βλέμμα αγελάδας που έχει μαζέψει η ΑΕΚ, να του λένε ρομποτικά τη φράση πρέπει να έρθει ο υπεύθυνος.

Ή κάτι λιγότερο σοβαρό, αλλά σοβαρό. Τα τουρνικέ αν δεν είσαι υποψιασμένος μπορεί να σε κλείσουν απ' έξω. Να μην προλάβεις να σπρώξεις έγκαιρα και απλά να μη μπεις. Γιατί μετά το barcode σου δεν χτυπιέται ξανά. Έχει γίνει μπροστά στα μάτια μου αυτό. Με τα security πάλι με βλέμμα αγελάδας να λένε "μόνο αν έρθει ο υπεύθυνος εμείς δεν έχουμε πρόσβαση". Έχασε ο άλλος το ματς κι ας τον καταληστεψε η ΑΕΚ για το εισιτήριο. Κι άντε να σου συμβεί αυτό και να κρατηθείς και να μην αρχίζεις να βρίζεις και να κοπανάς δίκαιους και άδικους.

Και επανέρχομαι στο πιο σοβαρό σκέλος. Βάζετε τριάντα χιλιάδες κόσμου σε κάθε ματς μέσα και δεν υπάρχει άνθρωπος σε κάθε είσοδο που να μπορεί να ανοίξει τα τουρνικέ; Πατε καλά ρε μαλάκες;

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως να πούμε μία σοβαρή δυσλειτουργία του νέου μας γηπέδου και στα παπάρια μου αν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί από εχθρούς ως επιχείρημα.

Αυτό που συμβαίνει με τα τουρνικέ είναι έγκλημα. Δεν γίνεται οι υπεύθυνοι security να μην έχουν πρόσβαση να σου ανοίξουν την πόρτα. Και σε αυτό να έχει πρόσβαση μόνο ένας τύπος που κινείται στη σφαίρα του μύθου.

Πέρυσι με τον Παναθηναϊκό πριν την έναρξη του αγώνα, στο πάνω διάζωμα του πετάλου χρειάστηκε γιατρός. Δεν θέλετε να ξέρετε πόση ώρα έκανε να φτάσει. Α παρεμπιπτόντως ο άνθρωπος που είχε θέμα, πέθανε. Φαντάζομαι τον γιατρό να προσπαθεί να προσεγγίσει το πέταλο και τα security με βλέμμα αγελάδας που έχει μαζέψει η ΑΕΚ, να του λένε ρομποτικά τη φράση πρέπει να έρθει ο υπεύθυνος.

Ή κάτι λιγότερο σοβαρό, αλλά σοβαρό. Τα τουρνικέ αν δεν είσαι υποψιασμένος μπορεί να σε κλείσουν απ' έξω. Να μην προλάβεις να σπρώξεις έγκαιρα και απλά να μη μπεις. Γιατί μετά το barcode σου δεν χτυπιέται ξανά. Έχει γίνει μπροστά στα μάτια μου αυτό. Με τα security πάλι με βλέμμα αγελάδας να λένε "μόνο αν έρθει ο υπεύθυνος εμείς δεν έχουμε πρόσβαση". Έχασε ο άλλος το ματς κι ας τον καταληστεψε η ΑΕΚ για το εισιτήριο. Κι άντε να σου συμβεί αυτό και να κρατηθείς και να μην αρχίζεις να βρίζεις και να κοπανάς δίκαιους και άδικους.

Και επανέρχομαι στο πιο σοβαρό σκέλος. Βάζετε τριάντα χιλιάδες κόσμου σε κάθε ματς μέσα και δεν υπάρχει άνθρωπος σε κάθε είσοδο που να μπορεί να ανοίξει τα τουρνικέ; Πατε καλά ρε μαλάκες;

Kala ekanes kai to aneferes to zhthma. Ston agona me to Agrinio eixame synanththei kiolas prin sto Joga kai meta phgame sto 11.

Prin fygo apo to spiti o mikros emfanise dekata me vhxa kai kataroh. Leo sthn gynaika mou ean ginei kana trelo pare thl na gyriso.

Ontos mish ora prin ksekinhsei o agonas o mikros anevase 39.5 eno eixe parei antypyretiko 1 ora prin. 

Fevgo panikovlhtos kai kateveno kato. Leo ston security prepei na fygo einai anagh. Mou leei den boro na anoikso thn porta. Perimene na fonakso thn astynomia.

Telos panton mexri na vrei ypefthino astynomia ktl kai na mou anoiksoune mia porta gia na vgo perasane 20 lepta me emena en vrasmo.

To mono pou mou eipane htan oti den boreis na ksanabeis mesa.

Ps ola kala ne ton mikro epathe laryngitida  me ypshlo pyreto.

Ola afta sthn 8 etsi pou einai VIP ypotithete.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ αν έχει κάποια κάποια  κιλά παραπάνω και μπράβο του πως χωράει στα τουρκικιε έτσι που έβαλαν και το πρόσθετο  γιατί και εγώ με δυσκολία χωράω . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, felman said:

Kala ekanes kai to aneferes to zhthma. Ston agona me to Agrinio eixame synanththei kiolas prin sto Joga kai meta phgame sto 11.

Prin fygo apo to spiti o mikros emfanise dekata me vhxa kai kataroh. Leo sthn gynaika mou ean ginei kana trelo pare thl na gyriso.

Ontos mish ora prin ksekinhsei o agonas o mikros anevase 39.5 eno eixe parei antypyretiko 1 ora prin. 

Fevgo panikovlhtos kai kateveno kato. Leo ston security prepei na fygo einai anagh. Mou leei den boro na anoikso thn porta. Perimene na fonakso thn astynomia.

Telos panton mexri na vrei ypefthino astynomia ktl kai na mou anoiksoune mia porta gia na vgo perasane 20 lepta me emena en vrasmo.

Ti mono pou mou eipane htan oti den boreis na ksanabeis mesa.

Ps ola kala ne ton mikro epathe laryngitida  me ypshlo pyreto.

Ola afta sthn 8 etsi pou einai VIP ypotithete.

Το ίδιο έπαθα πέρυσι και έπρεπε με τη Λαμία να φύγω κάπου στο 60. Μου λέει "μα, δεν, πρέπει να έρθει ο υπεύθυνος". Άνοιξε την πόρτα τωρα του λέω γιατί ένας από τους δύο μας δεν θα φύγει όρθιος από εδώ. Τελικά ο μαλακας με κάποιον τρόπο μπόρεσε και την άνοιξε, αλλά έπρεπε να τον απειλησω. Οι τύποι είναι για πέταμα ρε

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το ίδιο έπαθα πέρυσι και έπρεπε με τη Λαμία να φύγω κάπου στο 60. Μου λέει "μα, δεν, πρέπει να έρθει ο υπεύθυνος". Άνοιξε την πόρτα τωρα του λέω γιατί ένας από τους δύο μας δεν θα φύγει όρθιος από εδώ. Τελικά ο μαλακας με κάποιον τρόπο μπόρεσε και την άνοιξε, αλλά έπρεπε να τον απειλησω. Οι τύποι είναι για πέταμα ρε

Na to koitaksoune ligaki ta tzimania ths PAE pou plhronei o kologeros giati ean ginei kana xontro skhniko tha klapsoune manoules kai babades.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Το ίδιο έπαθα πέρυσι και έπρεπε με τη Λαμία να φύγω κάπου στο 60. Μου λέει "μα, δεν, πρέπει να έρθει ο υπεύθυνος". Άνοιξε την πόρτα τωρα του λέω γιατί ένας από τους δύο μας δεν θα φύγει όρθιος από εδώ. Τελικά ο μαλακας με κάποιον τρόπο μπόρεσε και την άνοιξε, αλλά έπρεπε να τον απειλησω. Οι τύποι είναι για πέταμα ρε

Δηλαδη αν κάποιος θέλει να βγει επειδή ξέρω εγώ ζαλίστηκε, είτε από τα μαγικά του Μάνταλου είτε για κάποιο λόγο υγείας, δεν θα του ανοίξουν μέχρι να έρθει ο υπεύθυνος; 

Link to comment
Share on other sites

Και μια που το έφερε η κουβέντα πιο εύκολα καί με λιγότερη κίνηση πας στο γήπεδο της ΑΕΚ μαζί με 30 χιλιάδες κόσμο παρά να πας Σάββατο η Κυριακή στο κέντρο της Γλυφάδας . 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που είπε ο Σταύρος για τα τουρνικε, παραλίγο να την πατήσω όταν μπλεχτηκε η τσάντα που είχα στην πλάτη μου. Οριακά μπήκα μέσα.

Τώρα μη γράψουμε και για την ορατότητα, ακόμα και σε θέσεις που κοστολογουνται 100+ ευρω.

Άστο, ας συνεχίσουμε με τα σουβλάκια.

Σουβλάκια που λέτε, μόνο όαση από Χανιά. Όποιος δεν έχει φάει, δεν ξέρει.

Cc @philly21

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AG21 said:

Εγώ απορώ αν έχει κάποια κάποια  κιλά παραπάνω και μπράβο του πως χωράει στα τουρκικιε έτσι που έβαλαν και το πρόσθετο  γιατί και εγώ με δυσκολία χωράω . 

Επειδή στη θύρα μου έχουμε κάποιους XL, η πόρτα δίπλα από το τουρνικε μια χαρά ανοίγει για να περάσει αν θέλει. Τις προάλλες μάλιστα την άνοιξε ένας με κλωτσιά από μέσα για να μπει ενας.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, agelos said:

Σε αυτό που είπε ο Σταύρος για τα τουρνικε, παραλίγο να την πατήσω όταν μπλεχτηκε η τσάντα που είχα στην πλάτη μου. Οριακά μπήκα μέσα.

Τώρα μη γράψουμε και για την ορατότητα, ακόμα και σε θέσεις που κοστολογουνται 100+ ευρω.

Άστο, ας συνεχίσουμε με τα σουβλάκια.

Σουβλάκια που λέτε, μόνο όαση από Χανιά. Όποιος δεν έχει φάει, δεν ξέρει.

Cc @philly21

Πουχανια?

Εκεί κοπροσκυλαω..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Πουχανια?

Εκεί κοπροσκυλαω..

Στην Τζανακάκη, απέναντι από την εφορία.

Η ευθύνη δική σου όμως.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκαθαρη η εντολή να καλουν τον υπευθυνο για να ανοιξει η πόρτα ή να κυλήσει πάλι το τουρνικέ. Ο υπευθυνος αργεί γιατι εχει αρκετες θύρες να ελεγχει και τον πηγαινοφέρνουν.

 Λάθος να μην ανοιγει αμεσα κ ειδικά αν υπαρχει έκτακτος λόγος αποχωρησης.

 Επισης προχθες με Λαμία ειδα για πρωτη φορα τοση αυστηροτητα για να μη μπουν τα πιτσιρικια με τον πατερα τους. Ελεγαν σε ολους καθηστε πίσω πισω και οταν μπει κ ο τελευταιος θα δουμε τι θα γινει.

 Συγκινητικο οτι ηρθαν γονεις με μωρο 3 !! μηνών να βαφτισθεί ουσιαστικα γηπεδικα στην ΑΕΚάρα μας. Και σ΄αυτούς βεβαια ειπαν να περιμενουν πισω απο την ουρά.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stylianopoulos said:

 

 Επισης προχθες με Λαμία ειδα για πρωτη φορα τοση αυστηροτητα για να μη μπουν τα πιτσιρικια με τον πατερα τους. Ελεγαν σε ολους καθηστε πίσω πισω και οταν μπει κ ο τελευταιος θα δουμε τι θα γινει.

 Συγκινητικο οτι ηρθαν γονεις με μωρο 3 !! μηνών να βαφτισθεί ουσιαστικα γηπεδικα στην ΑΕΚάρα μας. Και σ΄αυτούς βεβαια ειπαν να περιμενουν πισω απο την ουρά.

υπερβολικο αυτο με το μωρο για το 1ο που λες για μενα ειναι το σωστο οπουδηποτε και αν πας στον πλανητη δεν θα μπει το παιδι σου (δεν λεω αν ειναι μωρο) ετσι 

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό θα ήταν να  υπήρχε παιδικό εισιτήριο με συμβολική τιμή, για να μην δημιουργείται κανένα πρόβλημα.  Όταν όμως υπάρχει παιδικό εισιτήριο με τσουχτερή τιμή, σε κάποιες θύρες, θα ήταν άδικο κάποιοι γονείς να το χρυσοπληρώνουν κανονικά και άλλοι να βάζουν τα πιτσιρίκια τους τζάμπα. Εκτός αν δεν υπήρχε καν παιδικό εισιτήριο και παιδικό διαρκείας, και τα βάζαν όλοι τζάμπα με όποια προβλήματα αυτό δημιουργούσε σε τριαντάρι γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κ το πρωινό της ΝΕΤ μας κράζει γιατί δε βγάζουν εισιτήρια στο πέταλο.

Αθλητικός συντάκτης ΝΕΤ μετά από ερώτηση:

Ναι δε βγαίνουν εκεί εισιτήρια γιατί υπάρχουν σπασμένες καρέκλες κ τα πλέξιγκλας είναι γεμάτα αυτοκόλλητα.

Κ συνεχίζει ο άλλος, " είναι δυνατόν νέο γήπεδο κ να μη το προσέχουν οι ίδιοι?"

Γκρρρ...

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×