Jump to content

Σκουλήκια - ΑΕΚΑΡΑ (7η αγ.) 09/10/22, 21:15, Novasports Prime


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      36
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      13
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      51
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Μοχαμάντι
      6
    • Ρότα
      25
    • Βίντα
      1
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      1
    • Αραούχο
      10
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      7
    • Άμραμπατ
      1

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

billy21 και Vasilis21r ΑΕΚτζηδες της Κύπρου προπαγανδιζουν ασύστολα εσχατως για το ποσο ενδιαφερουσα ειναι η Cyta league 1.

 Προσοχή καλαμαράδες ,ανοιξτε τα μάτια σας Ελλαδίτες και μη μασάτε.  Μονο σουπερ λιγκ εμείς .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Θα προκοψουν

Ήταν στην Ομόνοια παλιά τώρα στο ΑΠΟΕΛ μια χαρά ο Βλάνταν 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι με τον Άρη είναι επικίνδυνο. Μην υποτιμάτε τα πριμ του Βαγγελα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Το παιχνίδι με τον Άρη είναι επικίνδυνο. Μην υποτιμάτε τα πριμ του Βαγγελα

Αμα πιασει η ΑΕΚ την αποδοση που πρεπει (θεωρω θα μπουν καυλωμενοι λογω οσων έζησαν και όσων θα θέλουν να ξαναζησουν) θα τους σκορπισει.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Αμα πιασει η ΑΕΚ την αποδοση που πρεπει (θεωρω θα μπουν καυλωμενοι λογω οσων έζησαν και όσων θα θέλουν να ξαναζησουν) θα τους σκορπισει.

Με ηττα και μαλιστα ανετη θεωρω φευγει και ο Αγγλος με τοσο κομπλεξ που εχουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Αμα πιασει η ΑΕΚ την αποδοση που πρεπει (θεωρω θα μπουν καυλωμενοι λογω οσων έζησαν και όσων θα θέλουν να ξαναζησουν) θα τους σκορπισει.

Ετσι πιστεύω και εγω.

ενα άλλο θέμα είναι πως μέχρι πέρυσι το Χαριλάου ήταν έδρα σε σχέση με το όσα βίωναν στο ΟΑΚΑ οι δικοί μας

 

Πλέον δεν τους βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Δίλημμα γραφει ο Τσιλης αν θα παιξει ο Γιονσον ή ο Σιμανσκι στο χαριλαου..... Τσιλη δεν υπαρχει κανενα διλημμα. Ο Γιονσον ειναι ενα επιπεδο πανω και ο Σιμανσκι πρεπει να παρει ανασες  

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμειδα δεν συνηθίζει να ξεκινα βασικούς παίχτες που έρχονται από τραυματισμό. Όπως ο Τσουμπερ. Είναι άδικο και για τον Πολωνό. Πιο πιθανό το βλέπω να τον βάλει να κλειδώσει το ματς άμα νικάς η ως αλλαγή στο 70 παρά να ξεκινήσει βασικός 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει ομως ολκληρη εβδομαδα μπροστα του. Δεν μπηκε για 2 προπονησεις . θα δουμε παντως

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Skepastos said:

Ο Αλμειδα δεν συνηθίζει να ξεκινα βασικούς παίχτες που έρχονται από τραυματισμό. Όπως ο Τσουμπερ. Είναι άδικο και για τον Πολωνό. Πιο πιθανό το βλέπω να τον βάλει να κλειδώσει το ματς άμα νικάς η ως αλλαγή στο 70 παρά να ξεκινήσει βασικός 

Ο Πολωνός βεβαια, φαινεται μεν αθλητικός κλπ, αλλα εχει θεμα αν τον πιέζουν στο 6 και πελαγώνει. Αν αυτο συνεβη 1-2 φορες με Ιωνικο στη ΝΦ, ισως συμβει 5-6 φορες στο Χαριλαου κατι που μαλλον θα σημάνει και γκολ κατα μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Ο Πολωνός βεβαια, φαινεται μεν αθλητικός κλπ, αλλα εχει θεμα αν τον πιέζουν στο 6 και πελαγώνει. Αν αυτο συνεβη 1-2 φορες με Ιωνικο στη ΝΦ, ισως συμβει 5-6 φορες στο Χαριλαου κατι που μαλλον θα σημάνει και γκολ κατα μας.

Τον βλέπω λίγο βελτιωμένο και σε αυτό πάντως. Εντάξει δεν γίνονται και θαύματα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Αμα πιασει η ΑΕΚ την αποδοση που πρεπει (θεωρω θα μπουν καυλωμενοι λογω οσων έζησαν και όσων θα θέλουν να ξαναζησουν) θα τους σκορπισει.

Σωστο αυτο αλλα και γενικα η αυρα του γηπεδου ανεβαζει συνολικα την ομαδα οπου και να παιζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Skepastos said:

Ο Αλμειδα δεν συνηθίζει να ξεκινα βασικούς παίχτες που έρχονται από τραυματισμό. Όπως ο Τσουμπερ. Είναι άδικο και για τον Πολωνό. Πιο πιθανό το βλέπω να τον βάλει να κλειδώσει το ματς άμα νικάς η ως αλλαγή στο 70 παρά να ξεκινήσει βασικός 

Επισης... λογω ιδιαιτεροτητας του αγωνα να μην αποκλειουμε να παιξουν αμφοτεροι..

Link to comment
Share on other sites

Γω πάλι πιστευω πως αν ο διαιτητης που ερθει ειναι 50-50 (μεγα σφάλμα που βάλαμε Σιδηροπουλο για Λεωφορο, τεραστιο αυτογκόλ ) δεν έχουμε να φοβομαστε κάτι. Να κρατήσει χαρακτήρα στο Χαριλάου όποιος οριστεί,να έχει χρονο να του μιλήσει ο Μπενετ και η ομάδα θα κάνει το καθηκον της.

Οι παικτες ανα αγώνα βλεπω πως τρέχουν ολο και πιο πολύ. Στο προηγουμενο ήταν ενα μισάωρο που ετρεχαν και πίεζαν σα σκυλιά δαιμονισμένα ..προχθές 40 λεπτά ..οποτε πιστευω με Άρη θα βάλουν κατι παραπάνω να γράψει . Η ομάδα ολο και ανεβαίνει.

 Νομίζω πως σε όλες τις θέσεις φέτος στην ομάδα μας υπάρχει ποιοτητα και σιγουριά εκτός του τερματοφύλακα (650 χιλιαρικα μπορούσες σίγουρα κάτι καλυτερο απο Στανκοβιτς) και του αρ.μπακ. Αλλά κυριως στο τέρμα ευχομαι στα ντέρμπυ που θα δεχθούμε πίεση να μη μας στοιχίσει. Στα αριστερά θα το κουτσοβολέψεις .

 Οι Αριανοί μεταξυ τους λογω 10διαφορετικών φυλών έχουν προβλημα μέχρι τώρα ακόμα και στην επικοινωνία την ώρα του αγώνα ενώ ο Πάρντιου σκάει με σαγιοναρα στη Τσιμισκή και πιστευω δεν εχει ακομα καταλαβει τι του γίνεται. Σίγουρα τον έχει επηρεάσει η θητεία του στην ΤΣΣΚΑ Σόφιας και τα βλέπει όλα ιδανικά στον Άρη ενώ στον αγωνα με τον Βολο -παρά την ευνοικη διαιτησία που είχαν ακόμα μια φορά- ηταν εμφανής η ασυνενοησία μεταξυ παγκου-παικτων και έχασαν εύκολα.

 Προβλέπω διπλό, 1-2 ή 1-3 . 

 ΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

 

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με πολλά από τα παραπάνω που γράφτηκαν.

Ωστόσο επειδή η ΑΕΚ είναι ομάδα που τώρα δημιουργείται, μπορεί να παίξει καλά και να μη της βγει κάτι με σταθερότητα σε κάποιον αγώνα.  Επιπλέον δεν ξέρω αν υπάρξει επιλογή για μαν του μαν(Mαντσίνι, βλέπε παρακάτω) όπως έγινε με Ρότα έναντι του Αϊτόρ. Προσωπικά έχω ενστάσεις για αυτό αλλά εμπιστεύομαι άκριτα τη δουλειά του Αλμέιδα και το ποιοτικό υλικό.

Από εκεί και πέρα, έχοντας δει το Άρης-Ολυμπιακός και ρίχνοντας ματιές στο Άρης-ΠΑΟΚ, συγκρίσιμα παιχνίδια λόγω αντιπάλων και του ότι είναι στην έδρα του Άρη, έχουν δείξει θετικά στοιχεία.
Με τρεξίματα, πίεση, αλλά και αρκετή φλυαρία ή αδυναμία να βγουν φάσεις.
Με τον αρνητικό Ολυμπιακό πάτησαν αρκετές φορές περιοχή αλλά μέχρι εκεί, μέχρι να έρθει το γκολ της ισοφάρισης.

Σε ατομικό επίπεδο ξεχωρίζει ο Μαντσίνι. Ταχύτατος, μπαλαδόρος, έκανε γιο-γιο τον Ρέαμπτσικουκ όχι μόνο στη φάση της ισοφάρισης αλλά σε όλο τον αγώνα.
Επίσης εκτελεί πολύ καλά τις στημένες μπάλες.
Ο Μανού Γκαρθία δείχνει πολύ καλά στοιχεία ενώ οι Γκρέι, Πάλμα(τον δεύτερο τον είδαμε και με εμάς πέρυσι) μπορούν να εκμεταλλευθούν στιγμές αδράνειας της αντίπαλης άμυνας.
Από την άλλη, ο Άρης έχει θέμα στα αμυντικά χαφ.
Ο δε Ντιόπ είναι διαρκώς μέτριος και συνήθως γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο.
Επίσης,οι ακραίοι αμυντικοί ενώ επιθετικά βοηθούν, μερικές φορές κάνουν σημαντικά ανασταλτικά λάθη.
Πρόκειται για μία ομάδα με ποιοτικά στοιχεία και τρεξίματα αλλά δεν έχει την συνοχή που είχε πέρυσι.

Ο Πάρντιου είχε δηλώσει πρόσφατα τα εξής:

Ποια είναι γενικά η ποδοσφαιρική φιλοσοφία σας;

"Θυμάμαι έναν προπονητή που μου είπε: "Είσαι τζογαδόρος στον αγωνιστικό χώρο". Γιατί πάντα θέλω να κερδίζω και πάντα κάνω αλλαγές για να παίξω πιο επιθετικά. Στην πραγματικότητα δεν είμαι καθόλου τζογαδόρος. Μου αρέσει οι ομάδες μου να πιέζουν και να πετυχαίνουν γκολ. Δεν μου αρέσει το 0-0 ή το 1-0. Εννοείται ότι θα το πάρω σαν σκορ, αλλά γενικά μου αρέσει οι ομάδες μου να πιέζουν μπροστά. Και μου άρεσε πολύ αυτό που κάναμε με τον Ολυμπιακό".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Πορτογάλος Γκουστάβο Κορέια είναι η επιλογή της ΚΕΔ για την αναμέτρηση του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ στο «Κλ. Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική της Super League.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Ο Πορτογάλος Γκουστάβο Κορέια είναι η επιλογή της ΚΕΔ για την αναμέτρηση του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ στο «Κλ. Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική της Super League.

Αλβες κάνε τα κουμαντα σου με Σαντος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Αλβες κάνε τα κουμαντα σου με Σαντος.

Άπειρος, νεαρός, ξανασφύριξε πέρυσι στο ελληνικό πρωτάθλημα 2 ματς, το 1 του Ρούλη που νίκησε. Άσχημος συνδυασμός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Άπειρος, νεαρός, ξανασφύριξε πέρυσι στο ελληνικό πρωτάθλημα 2 ματς, το 1 του Ρούλη που νίκησε. Άσχημος συνδυασμός.

Παλι δηλαδη ειναι απο την καβα του Κλατενμπεργκ;

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι εφαγε τρελο γιο γιο ο Χατζισαφι απο τον Μαντσινι περυσι, ελπιζω να δοθει η πρεπουσα σημασια σε τετοια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αήττητος είναι στην έδρα του ο Αρης, και έχει κόψει 3 βαθμούς απο τον ολυμπιακό και 2 από τον παοκ. Αν θέλουμε να κάνουμε πρωταθλητισμο πρέπει να κάνουμε κάτι παραπάνω από άλλες ομάδες εκεί μέσα, δηλαδή να νικήσουμε, για να μην αυξηθεί και άλλο η διαφορά με παναθηναϊκό που τον υποτιμάμε αλλά αν συνεχίσει να ξεφεύγει μπορεί να μας αφήσει αρκετά  πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

να σημειωσω οτι εφαγε τρελο γιο γιο ο Χατζισαφι απο τον Μαντσινι περυσι, ελπιζω να δοθει η πρεπουσα σημασια σε τετοια πραγματα.

Το μοναδικό ματσάρισμα που προβληματίζει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Παλι δηλαδη ειναι απο την καβα του Κλατενμπεργκ;

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

-Σεντιμπέ: Δεν ξέρω τι σκατά δείχνει στις προπονήσεις, αλλά αν είναι στοιχειωδώς έτοιμος από άποψη φυσικής κατάστασης ΒΑΛ'ΤΟΝ ΑΜΕΣΑ. Δηλαδή το μαλάκα το Ρότα έχεις να αντικαταστήσεις... Ας μην έχουμε νέα περίπτωση Μουκουντί που αν δεν έσπαγε τη τζαμαρία ο κίτσος πιθανώς να μην τον είχαμε δει ακόμη και να γράφαμε εδώ μέσα για μελαμψό Χνίντ...

-Γιόνσον ή Συμάνσκυ: Με τα μπούνια Γιόνσον. Ο Πολωνός έκανε καλές εμφανίσεις και πράγματι είναι άδικο που πρέπει να κάτσει πάγκο... αλλά τους έχουμε δει και τους 2 και ο Γιόνσον δείχνει ανωτέρου επιπέδου... Και προς θεού, ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΑΖΙ.

-Ερωτηματικό Ελίασον: Φοβερή εμφάνιση προχθές, αλλά μου δείχνει λιγάκι σοφτ... και συνήθως στις καυτές εκτός έδρας αναμετρήσεις που η κλωτσιά πέφτει σύννεφο οι σοφτ παίχτες εξαφανίζονται... ο κόουτς ξέρει καλύτερα...

 

13 hours ago, Stylianopoulos said:

φέτος στην ομάδα μας υπάρχει ποιοτητα και σιγουριά εκτός του τερματοφύλακα

Έβλεπα αυτόν τον Κλέιμαν του Βόλου στα ματς με εμάς, με γαύρο και σκουλήκι και μου έτρεχαν τα σάλια... όλη την ώρα φάση "κοίτα ρε ένα γάτο που έχει ο Μπέος κι έναν μαλάκα που έχουμε εμείς..."  Κάτι πρέπει να γίνει με το τέρμα...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Από που προέκυψε θέμα Σκανκοβιτς ; 
 

μια χαρά τέρμα είναι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×