Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ΠΑΟΚ (10η αγ.) 30/10/2022, 19:30, CospoteSport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

47 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      2
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      2
    • Ελίασον
      10
    • Αραούχο
      30
    • Γκαρσία
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      45
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Μοχαμάντι
      5
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      2
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Μάνταλος
      37
    • Άμραμπατ
      1
    • Γιόνσον
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Quote

«Το παιχνίδι ήταν παράξενο. Αρχίσαμε καλά, θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί. Θέλαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας. Κάναμε δύο λάθη, το ένα εκ των οποίων μας κόστισε το γκολ. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, μικρές λεπτομέρειες αλλάζουν την εξέλιξη», ανέφερε αρχικά ο Ρουμάνος τεχνικός και πρόσθεσε:
«Το πρώτο λάθος έδωσε τη δυνατότητα στην ΑΕΚ να εκμεταλλευτεί την ορμή και την ενέργεια που έβγαζε το γήπεδο. Δυστυχώς, όταν είσαι σε αυτό το επίπεδο και κάνεις τέτοια λάθη το πληρώνεις».

Ψευτεσκου

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Janjanin said:

Υπάρχει ακόμα κάποιος που πιστεύει πως τα γήπεδα δεν παίζουν μπάλα;

Εγώ το πίστευα και είμαι πολύ χαρούμενος που βγήκα ΜΑΛΑΚΑΣ. Βέβαια έχουμε κ προπονητή κ καλή ομάδα αλλά προς το παρόν την σπρώχνει το γήπεδο την ομάδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα κουέστιΟ από εμένα και σας αφήνω να συνεχίσετε την όμορφη συζήτηση σας.

Υπήρξε κάποια στιγμή του ματς που να αγχωθήκατε / σφίξατε / ατσαλωθήκατε και αν ναι ποιά ήταν αυτή.

Όποιος θέλει απαντάει.

Ευχαριστώ.

30/9/2022 9-11

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Μόνο ένα κουέστιΟ από εμένα και σαε αφήνω να συνεχίσετε την όμορφη συζήτηση σας.

Υπήρξε κάποια στιγμή του ματς που να αγχωθήκατε / σφίξατε / ατσαλωθήκατε και αν ναι ποιά ήταν αυτή.

Όποιος θέλει απαντάει.

Ευχαριστώ.

Οταν μπηκε ο κυριος με το 20

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νονός said:

Μόνο ένα κουέστιΟ από εμένα και σας αφήνω να συνεχίσετε την όμορφη συζήτηση σας.

Υπήρξε κάποια στιγμή του ματς που να αγχωθήκατε / σφίξατε / ατσαλωθήκατε και αν ναι ποιά ήταν αυτή.

Όποιος θέλει απαντάει.

Ευχαριστώ.

30/9/2022 9-11

30/9/2022...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Janjanin said:

Υπάρχει ακόμα κάποιος που πιστεύει πως τα γήπεδα δεν παίζουν μπάλα;

Δεν υπαρχουν αυτα τα μεταφυσικα. Πηγες απο τα 8εκ μισθους, στα 13εκ. Και στο ΟΑΚΑ το ιδιο πραγμα θα γινοταν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, billy21 said:

Ας ελπίσουμε ο Ρουμάνος να υπερκτιμήσει τις δυνατότητες της ομάδας του στο build up. Η ΑΕΚ θα βάλει άλλου τύπου pressing από τον γαύρο, χωρίς να αφήνει χώρο κ χρόνο να σκεφτούν τις πάσες τους οι αμυντικοί των Β. Αν σπάσει η πίεση, συνεχόμενα, τότε.... θα χρειαστεί άμεσα η ομάδα να αναδιοργανώνεται τακτικά πιο κοντά στο δικό της μισό. Δεν υπάρχει ελληνική ομάδα που να έχει τόσο καλό passing game σε συνεχόμενα διαστήματα, πάνω στο pressing που κάνει η ΑΕΚ. Αν μας πιάσει η πίεση στην αρχή κ κάνουν λάθη τότε είτε θα αρχίσουν τα γεμίσματα από την άμυνα ελπίζοντας στο κεφάλι του Ολιβέιρα, είτε θα καταρρεύσουν σαν χάρτινος πύργος, ειδικά αν φάνε γκολ από λάθος. 

Ευχαριστούμε κλεφτοκοτά. Αν έμπαινε το 2-0 στη φάση του Πινέδα η πούτσα θα είχε φτάσει στον Λευκό Πύργο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ψηφίσω Μάνταλο σήμερα. Όλοι πήραν τις προσωπικές μονομαχίες, παίξαν με πάθος, τους πάτησαν, δεν τους έβγαλαν τελική εντός στόχου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση να βάζει μάνταλο για λίγο γιατί να εγώ ας πούμε σήμερα δεν θα είχα ποιον να ψηφίσω αρνητικό!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Δεν υπαρχουν αυτα τα μεταφυσικα. Πηγες απο τα 8εκ μισθους, στα 13εκ. Και στο ΟΑΚΑ το ιδιο πραγμα θα γινοταν.

Από το γκολ και μετά δεν μπορούσαν να κάνουν δεύτερο κοντρόλ. Δεν νομίζω να γινόταν στο ΟΑΚΑ χωρίς φυσικά να αναιρώ ότι η βασική αλλαγή είναι ο προπονητής και οι αθλητές που πλέον παίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Δεν υπαρχουν αυτα τα μεταφυσικα. Πηγες απο τα 8εκ μισθους, στα 13εκ. Και στο ΟΑΚΑ το ιδιο πραγμα θα γινοταν.

Πιθανον να νικαγες αλλα οχι τοσο εμφατικα και με τετοια ενεργεια. Καβλωνουν οι παικτες σαυτο το γηπεδο. Φαινεται ξεκαθαρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Δεν υπαρχουν αυτα τα μεταφυσικα. Πηγες απο τα 8εκ μισθους, στα 13εκ. Και στο ΟΑΚΑ το ιδιο πραγμα θα γινοταν.

Σωστό αυτό

Αλλά δεν είναι μεταφυσικό. 

Το ότι παιζεις σε ένα γήπεδο στο 100% της πληρότητας του είναι τελείως διαφορετικό από το να παιζεις στο ΟΑΚΑ. 

Link to comment
Share on other sites

Κρατησαμε το μηδεν πισω για ακομα ενα παιχνιδι.

Πολυ πολυ σημαντικο. Να μη τρως γκολ με τη καμια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

@Bukowski στο αγαπημενο μπυγατσομανια τ λενε? Φταει ο ξενος διιατητης που δεν αφησε την ΑΕΚ με 10?

Διάβασα ένα επικο "αναστησαμε τους ψοφιους"

Link to comment
Share on other sites

Μαγικός Αραούχο, ίσως στο τοπ10 εμφανίσεων παίκτη της ΑΕΚ που έχω δει. Διάολος, ήταν παντού, Κέβιν Ντε Μπροινε κανονικός.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nedved21 said:

Οταν μπηκε ο κυριος με το 20

Ουτε δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική εμπειρία, καταπληκτική ομάδα.

Τους πατήσαμε, τους ισοπεδωσαμε, ανελέητο πρεσιγκ, ατελείωτα κλεψίματα.

Ένιωθες μια σιγουριά όταν οι βου είχαν τη μπάλα στα πόδια ότι δεν μπορούν να απειλήσουν.

ο Αλμειδα έχει ήδη δώσει χαρακτήρα στην ομάδα, απίστευτο για τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

Ο κόσμος δεν έφυγε στο τέλος, γεμάτο το γήπεδο για αρκετή ώρα μετά το 95. Στο οακα ξέρουμε πότε θα είχε αδειάσει.

ΑΕΚαρα, σε μια πολύ δύσκολη περίοδο μου έδωσες απίστευτη χαρά.

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νονός said:

Μόνο ένα κουέστιΟ από εμένα και σαε αφήνω να συνεχίσετε την όμορφη συζήτηση σας.

Υπήρξε κάποια στιγμή του ματς που να αγχωθήκατε / σφίξατε / ατσαλωθήκατε και αν ναι ποιά ήταν αυτή.

Όποιος θέλει απαντάει.

Ευχαριστώ.

30/9/2022 9-11

Ούτε μια.

Ούτε στο τέλος που τους δώσαμε μέτρα και χώρους, και που επιτιθονταν σε κάθε ευκαιρία που ήταν δικός μας κάτω. Η ομάδα διαχειριστηκε κάθε προσπάθεια του αντιπάλου τέλεια.

Παρά πολύ καλοί όλοι οι παίκτες. Για όποιον και να μιλήσεις, θα αδικήσεις τους άλλους. Παρά πολύ καλά και τα πλάγια μας μπακ, οι αδύναμοι κρίκοι της ενδεκάδας θεωρητικά, που όχι μόνο δεν υστέρησαν, αλλά διακρίθηκαν κιόλας.

Και φυσικά τρισμέγιστος ο Πελάδο με ΟΛΟ του το επιτελείο που δουλεύουν απο την πρώτη μέρα με σκοπό να παρουσιάσουν αυτά που βλέπουμε. Και σε αντίθεση με αυτό που πιστεύουν πολλοί, ότι μαλακιζοταν στην αρχή και μετά "κατάλαβε από Ελλάδα" και γύρισε το έργο, εγώ θα πω πως αν δεν γινόντουσαν οι "αλχημείες" και τα "πειράματα" με τις 3αδες στην αρχή, δεν θα βλέπαμε τέτοιο ποδόσφαιρο που βλέπουμε τώρα, γιατί η ομάδα μέσα από τις "3αδες" έμαθε πολλά και τα βγάζει στο γήπεδο σε κάθε αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγα απο παοκτσηδες στο ημιχρονο οτι η ΑΕΚ θα σκασει στο β' γιατι πρεσαρει παρα πολυ απο νωρις.

Ε μεχρι το 90' δε μπορουσαν να αλλαξουν 5 πασες. Τους πατησαμε κανονικα. Πρεπει να εχει γινει τρομερη δουλεια στην φυσικη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×