Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚΑΡΑ (11η αγ.) 6/11/2022, 20:30, Novasports


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

40 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Τζαβέλλας
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος


Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Πάντως καλά να είναι ο Ελιασον. Αυτό έχει σημασία. Γυρνάει και ο Φαν Φερτ, μπορεί να παιξει δεξιά και ο Γκαρσια, έρχεται και ο Φερνάντες που παίζει εκεί. Λύσεις θα υπάρξουν. Υγεία να έχει το παιδί. 

Από εκεί και πέρα ας δει και το θέμα αστοχίας ο προπονητής. Είναι θέμα παιχτών; Θέσεων; Προπόνησης; Εγώ ξέρω ότι μέχρι σήμερα έχεις 1 γκολ ανα 10 τελικές πάντως και το ποσοστό είναι τραγικότατο. Είσαι 6η ομάδα στο πρωτάθλημα σε αυτή την κατηγορία και σε όλες τις άλλες μέσα στις πρώτες 3. Ε κάτι συμβαίνει εκει

Εχουμε πολλές τελικές αλλά πόσες απο αυτές ειναι καθαρές φάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

 

Από εκεί και πέρα ας δει και το θέμα αστοχίας ο προπονητής. Είναι θέμα παιχτών; Θέσεων; Προπόνησης; Εγώ ξέρω ότι μέχρι σήμερα έχεις 1 γκολ ανα 10 τελικές πάντως και το ποσοστό είναι τραγικότατο. Είσαι 6η ομάδα στο πρωτάθλημα σε αυτή την κατηγορία και σε όλες τις άλλες μέσα στις πρώτες 3. Ε κάτι συμβαίνει εκει

Ικανότητα.

Να αγοράσουν ικανότητα.

Να κόψουν το λαιμό τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Πάντως καλά να είναι ο Ελιασον. Αυτό έχει σημασία. Γυρνάει και ο Φαν Φερτ, μπορεί να παιξει δεξιά και ο Γκαρσια, έρχεται και ο Φερνάντες που παίζει εκεί. Λύσεις θα υπάρξουν. Υγεία να έχει το παιδί. 

Από εκεί και πέρα ας δει και το θέμα αστοχίας ο προπονητής. Είναι θέμα παιχτών; Θέσεων; Προπόνησης; Εγώ ξέρω ότι μέχρι σήμερα έχεις 1 γκολ ανα 10 τελικές πάντως και το ποσοστό είναι τραγικότατο. Είσαι 6η ομάδα στο πρωτάθλημα σε αυτή την κατηγορία και σε όλες τις άλλες μέσα στις πρώτες 3. Ε κάτι συμβαίνει εκει

Παίζουμε χωρίς κλασσικό φορ

1 έχουμε στο ρόστερ και είναι τραυματίας

Ο Αραούχο πλέον παίζει σε άλλη θέση και ο Γκαρσία ανταποκρίνεται καλά αλλά δεν είναι killer αφού το παιδί δεν την έχει ξαναπαίξει τη θέση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Πάντως καλά να είναι ο Ελιασον. Αυτό έχει σημασία. Γυρνάει και ο Φαν Φερτ, μπορεί να παιξει δεξιά και ο Γκαρσια, έρχεται και ο Φερνάντες που παίζει εκεί. Λύσεις θα υπάρξουν. Υγεία να έχει το παιδί. 

Από εκεί και πέρα ας δει και το θέμα αστοχίας ο προπονητής. Είναι θέμα παιχτών; Θέσεων; Προπόνησης; Εγώ ξέρω ότι μέχρι σήμερα έχεις 1 γκολ ανα 10 τελικές πάντως και το ποσοστό είναι τραγικότατο. Είσαι 6η ομάδα στο πρωτάθλημα σε αυτή την κατηγορία και σε όλες τις άλλες μέσα στις πρώτες 3. Ε κάτι συμβαίνει εκει

Δεν εχουν καταληξει ακομα ποτε θα δωσουν πασα και ποτε θα σουταρουν,... ακομα και ο Ελιασον βγηεκ φατσα με το τερμα και εκανε πασα που εκοψε ο καρντονα νομιζω στο 7 λεπτο. Γκαρσια την εχει δει λιγο Μπενζεμα και τελειωνει φασεις μονος του ενω εχει επιλογη πασας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Εχουμε πολλές τελικές αλλά πόσες απο αυτές ειναι καθαρές φάσεις ?

Ρε αδερφέ είδα 5 φάσεις μάτια. Να βάλω και του Τσουμπερ που από ανάλογη θέση έβαλε παρομοιο γκολ ο Μπιελ σήμερα; Ε πόσες θες να βάλεις 1 γκολ; Είχες ένα. Ήθελες άλλο ένα. Και δεν είναι σε αυτό το παιχνίδι. Είναι σε κάθε παιχνίδι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Παίζουμε χωρίς κλασσικό φορ

1 έχουμε στο ρόστερ και είναι τραυματίας

Ο Αραούχο πλέον παίζει σε άλλη θέση και ο Γκαρσία ανταποκρίνεται καλά αλλά δεν είναι killer αφού το παιδί δεν την έχει ξαναπαίξει τη θέση

Ετσι. Στο ματς απο το 75 και μετα παιζαμε χωρις φορ στο κουτι και αναμε σεντρες. Ακομα και ο Γκαρσια εβγαινε αριστερα και ο Αραουχο ηταν στα χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ικανότητα.

Να αγοράσουν ικανότητα.

Να κόψουν το λαιμό τους.

 

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Παίζουμε χωρίς κλασσικό φορ

1 έχουμε στο ρόστερ και είναι τραυματίας

Ο Αραούχο πλέον παίζει σε άλλη θέση και ο Γκαρσία ανταποκρίνεται καλά αλλά δεν είναι killer αφού το παιδί δεν την έχει ξαναπαίξει τη θέση

Ε ας τα δούνε ρε παιδιά αυτοί που πρέπει γιατί καυλωνουμε μέχρι να πατήσουμε περιοχή και με το που μπαίνουμε μέσα είναι λες και πεφτουμε σε ναρκοπέδιο 

Link to comment
Share on other sites

@Stylianopoulos Ο Τσαγκαράκης που ήταν στο βαρ, έχει καμία σχέση με το πουτανάκι της παράγκας που έδινε τους αγώνες στους γαύρους?

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

@Stylianopoulos Ο Τσαγκαράκης που ήταν στο βαρ, έχει καμία σχέση με το πουτανάκι της παράγκας που έδινε τους αγώνες στους γαύρους?

Υιος

Link to comment
Share on other sites

Σέντερ φορ, κι άλλο στόπερ βάρβαρο, κι άλλο αμυντικό χαφ καλό και συνεχίζουμε. Να τους φέρει όμως.

Θεωρώ ότι άπαξ και σταμάτησε το σερί της βαζελας, θα χάσουν κι άλλους βαθμούς ωσωνουπω.

Κριμα για σήμερα, συνεχίζουμε.

Όχι άλλο Τζαβέλλα και Μάνταλο...!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Υιος

Ευχαριστώ. Και εσένα- για την απάντηση- κ τον Γιαννάκη κ τον τίγραρο. Στόχος να φτιάξουμε πρωταθληματική ομάδα για του χρόνου κ η δεύτερη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλοι γράφετε για αδυναμίες που τις είχαμε έτσι κι αλλιώς, αλλά σπέρναμε.

Πχ ότι δεν βάζουμε γκολ τις φασεις, για τους πλάγιους μπακ, για τον Γκαρσια φορ κλπ

Δεν είναι σε αυτα το μεγάλο πρόβλημα για αποψε.

Το πρόβλημα είναι το βαθος σε πολλες θεσεις. Και ότι οι προπονητες δεν είναι μάγοι να στρώνουν παικτες που δεν στρώνουν με τίποτα.

Έλειπαν οι 2 πίσω και μπηκαν 2 κριαρια, τραυματιστηκε ο Ελίασον, πέταξε έξω και τον Πινεδα.

Και Φτασαμε να παίζουμε με 8 περσινούς αποψε.

Επισης ας μάθουν εκεί στην ομάδα να παίζουν και χωρίς ένα σωρο κόσμο να τους αποθεώνει.

Link to comment
Share on other sites

επαγγελματικη νικη θα καναμε, εστω ο Μουκουντι να ηταν ετοιμος για σημερα. ο Τζαβελλας δεν πρεπει να ξαναπαιξει ΠΟΤΕ

ανεβασε στοππερ απο την ΑΕΚ Β 

Link to comment
Share on other sites

Ήμασταν καλύτεροι, ήμαστε καλύτεροι, φέραμε ένα Χ επειδή έπαιζαν αναγκαστικά οι καρκίνοι που μας φόρτωσε η πούστρα όταν ήθελε την ΑΕΚ εκδουλευτικό χυσοδοχείο, οκ, λογικό. 

Εμένα η 2018ίσια κάβλα* δεν μου μειώθηκε απόψε, αυτό που χτίζεται από τον Αλμέιδα είναι διεθνούς επιπέδου και αυτό έχει σημασία. Αήττητο πρωτάθλημα σιγά μην πάρει κανείς, ποιο το νόημα (edit: "το πρόβλημα που είναι"). 

*σχήμα λόγου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Πινεδα βγήκε επειδή χέστηκε μη χάσει το Μουντιάλ λόγω Ελιασον, είναι για φαπες και στα αρχιδια μου όπως και να λέγεται όσο καλός και να είναι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αν ο Πινεδα βγήκε επειδή χέστηκε μη χάσει το Μουντιάλ λόγω Ελιασον, είναι για φαπες και στα αρχιδια μου όπως και να λέγεται όσο καλός και να είναι 

Από πού βγήκε αυτό το συμπέρασμα?

Ήρεμα μάγκες, τα λογικά άλματα δεν βγάζουν πουθενά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

 

 Εμένα η 2018ίσια κάβλα* δεν μου μειώθηκε απόψε

*σχήμα λόγου

ναι, το καταλαβαμε

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ματίας Αλμέιδα:

«Πρώτα από όλα καλησπέρα, εμείς παίζουμε πάντα για να κερδίσουμε. Και αυτό μπορεί κάποιος να το δει κατά τη διάρκεια του παιχνιδού. Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, καταφέραμε να προηγηθούμε ενώ είχαμε κάποιες φάσεις για να μπορέσουμε να σκοράρουμε ακόμα ένα γκολ. Σε μια από τις λίγες επιθέσεις που μας έκανε ο αντίπαλος, σκόραρε ένα περίεργο γκολ που βρήκε η μπάλα σε ένα πόδι. Παρότι είχαμε αλλαγές λόγω τραυματισμών, η ομάδα έκανε ένα παρόμοιο παιχνίδι σε σχέση με τα προηγούμενα»

Για την αλλαγή του Πινέδα τόνισε: «Η αλλαγή του Πινέδα έγινε γιατί χρειαζόμασταν διαφορετικά χαρακτηριστικά σε σχέση με αυτά του Πινέδα και για αυτό βάλαμε τον Γιόνσον».

Για τις ευκαιρίες που έχασε η ΑΕΚ είπε: «Το πιο δύσκολο στο ποδόσφαιρο είναι να βάλεις γκολ. Εγώ θα ανησυχούσα σε περίπτωση που η ομάδα δε δημιουργούσε. Θα ήθελα να είμαστε πιο ακριβείς γιατί αν μπορέσεις να προηγηθείς έχεις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσεις».

Για τον τραυματισμό του Ελίασον ο Αλμέιδα είπε: «Εγώ πραγματικά αγαπάω το ποδόσφαιρο και πιστεύω ότι σε παρόμοιο επίπεδο πρέπει να προστατεύει αυτούς που παίζουν και όχι να δίνουν πλεονέκτημα σε αυτούς που καταστρέφουν το ποδόσφαιρο. Αυτή η εβδομάδα είναι μια ξεχωριστή για τους ποδοσφαιριστές σε όλο τον κόσμο γιατί είναι λίγες οι Εθνικές που έχουν δώσει τη λίστα για το ποιος θα πάει στο Μουντιάλ. Εμείς οι προπονητές προετοιμάζουμε τα παιχνίδια, δίνουμε τις δικές μας οδηγίες και είναι φυσιολογικό κάποιοι ποδοσφαιριστές που είτε πάνε είτε δεν πάνε στο Μουντιάλ να προσπαθούν να έχουν το μυαλό τους συγκεντρωμένο. Σήμερα στεναχωριόμαστε για τον Ελίασον που χτύπησε σε μία φάση που ο αντίπαλος δεν τιμωρήθηκε. Ελπίζω να μην είναι κάταγμα… Πολλές φορές σε κάποια διαμαρτυρία κάποιος μπορεί να τιμωρηθεί ενώ για ένα τόσο σκληρό μαρκάρισμα ο άλλος παίκτης έμεινε ατιμώρητος».

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και τα xGoals όταν βγουν, πάντως πιστεύω ότι αυτές οι φάσεις που λέτε δεν ήταν υψηλής επικινδυνότητας. Δηλαδή το σουτ του Ρότα μπαίνει μία στις 100, καλύτερα να την έσπαγε στο πέναλτι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Να δούμε και τα xGoals όταν βγουν, πάντως πιστεύω ότι αυτές οι φάσεις που λέτε δεν ήταν υψηλής επικινδυνότητας. Δηλαδή το σουτ του Ρότα μπαίνει μία στις 100, καλύτερα να την έσπαγε στο πέναλτι. 

Η ευκαιρία του Γκαρσία και του Αμραμπατ είναι καθαρές.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Η ευκαιρία του Γκαρσία και του Αμραμπατ είναι καθαρές.

και του μοχαμαντι λιγο

και του ροτα ισως

Μονο εγω δεν εχασα καθαρη ευκαιρια.

Απιστευτο που ο μπαραλες εβγαλε το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, agelos said:

Από πού βγήκε αυτό το συμπέρασμα?

Ήρεμα μάγκες, τα λογικά άλματα δεν βγάζουν πουθενά.

Είπε κάτι περίεργα ο Αλμειδα για Μουντιάλ και τις κλήσεις των παιχτων

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×