Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚΑΡΑ (11η αγ.) 6/11/2022, 20:30, Novasports


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

40 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Τζαβέλλας
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος


Recommended Posts

16 minutes ago, agelos said:

Από πού βγήκε αυτό το συμπέρασμα?

Ήρεμα μάγκες, τα λογικά άλματα δεν βγάζουν πουθενά.

«Αυτή η εβδομάδα είναι μια ξεχωριστή για τους ποδοσφαιριστές σε όλο τον κόσμο γιατί είναι λίγες οι Εθνικές που έχουν δώσει τη λίστα για το ποιος θα πάει στο Μουντιάλ. Εμείς οι προπονητές προετοιμάζουμε τα παιχνίδια, δίνουμε τις δικές μας οδηγίες και είναι φυσιολογικό κάποιοι ποδοσφαιριστές που είτε πάνε είτε δεν πάνε στο Μουντιάλ να προσπαθούν να έχουν το μυαλό τους συγκεντρωμένο.»

Τι νόημα βγάζεις; Γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει ένας τραυματισμός, με τις κλήσεις του Μουντιάλ, παίχτες συγκεντρωμένους κλπ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Είπε κάτι περίεργα ο Αλμειδα για Μουντιάλ και τις κλήσεις των παιχτων

Θα πώ κι εγώ κάτι περίεργο, να πάνε όσοι λιγότεροι γίνεται και αυτοί που θα πάνε να αποκλειστούν γρήγορα και να γυρίσουν πίσω.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις φυσιολογικο ειναι. Δεν πας Μουντιαλ με την εθνικη καθε χρονο. Και καταλαβαινω τα νευρα αλλα ετσι ειναι το ποδσφαιρο σε ολα τα πρωταθληματα. Εμεις γιατι να διαφερουμε. Βλεπει ο αλλος οτι παιζεται κατς και προστατευει καποιους.  Εξαλλου δεν φταιει ο Πινεδα που ειναι ανικανος ο Ροτα και δεν τελειωνουν καλα τις φασεις ο Αμραμπτα ο Γκαρσια και ο Τσουμπερ . Οπως φαγαμε το γκολ σουταρε και ο Τσουμπερ ... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Θα πώ κι εγώ κάτι περίεργο, να πάνε όσοι λιγότεροι γίνεται και αυτοί που θα πάνε να αποκλειστούν γρήγορα και να γυρίσουν πίσω.

Συμφωνω απόλυτα. Επίσης 1.8 τα xgoals που έψαχνες. 0,7 δεν έχει το πεναλντι; Ε άλλο ένα γκολ έπρεπε να το είχες βάλει. Δεν ήταν τόσο ποιοτικές οι φάσεις από οτι φαίνεται αλλά του πούστη 
 

 

5DF68C29-255E-4AA3-9EDA-F55FB125D8B7.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Συμφωνω απόλυτα. Επίσης 1.8 τα xgoals που έψαχνες. 0,7 δεν έχει το πεναλντι; Ε άλλο ένα γκολ έπρεπε να το είχες βάλει. Δεν ήταν τόσο ποιοτικές οι φάσεις από οτι φαίνεται αλλά του πούστη 
 

 

5DF68C29-255E-4AA3-9EDA-F55FB125D8B7.png

 

Έπρεπε να λήξει 0-1 ή 1-2.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Συμφωνω απόλυτα. Επίσης 1.8 τα xgoals που έψαχνες. 0,7 δεν έχει το πεναλντι; Ε άλλο ένα γκολ έπρεπε να το είχες βάλει. Δεν ήταν τόσο ποιοτικές οι φάσεις από οτι φαίνεται αλλά του πούστη 
 

 

5DF68C29-255E-4AA3-9EDA-F55FB125D8B7.png

Θα ειχε ενδιαφερον αν μπορουσαμε να βρουμε ποσες τελικες μεσα απο την περιοχη δεχθηκαμε στα προηγουμενα παιχνιδια. Μου φαινονται παρα πολλες οι 6.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Νίκη στο καραϊσκάκη, αν θέλουμε να πάμε για πρωτάθλημα 

Αν αποχωρήσουν παίρνουμε 3 ξεκούραστους βαθμούς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

Που το διάβασες αυτο?

Με κάταγμα τέλος η σεζόν? Μετά το Μουντιάλ, αντε με τον νέο χρόνο θα ειναι μια χαρά.

Ε άμα δεν το γαμησουμε οσο δεν παει σε απελπισία οι ΑΕΚτζηδες τι σκατα ΑΕΚτζηδες θα μασταν;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kapetane21 said:

Αν είναι κάταγμα περόνης 12-16 εβδομάδες

Το γραψα απ την αρχή για περονη, Φλεβάρη θα ξαναμπεί 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έλεγε ένας φιλος, 3 μήνες σε ολικό, 1 μήνα σε ρωγμωδες. Μακάρι να την βγάλει χαλαρά ο μαγκας. Έλειψε σήμερα πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Με 8 από τους περσινους μέσα δεν πας πουθενά.

Η αναδόμηση άρχισε το καλοκαίρι αλλά πρέπει να συνεχιστεί με τουλάχιστον 3 παίκτες τον Γενάρη. 

Δεν υπολογίζω σε αυτούς τον Φερναντες (για τον οποίο δεν ψήνομαι κι όλας). 

Αριστερό Στόπερ, Αριστερό Μπακ, Ντεσποντοφ  και έναν στη θέση Σέρχιο (πίσω από φορ) για αρχή. Αν μπει και ο Σιντιμπε θα είμαστε καλά...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Τώρα έλεγε ένας φιλος, 3 μήνες σε ολικό, 1 μήνα σε ρωγμωδες. Μακάρι να την βγάλει χαλαρά ο μαγκας. Έλειψε σήμερα πολύ 

Ολικο πρεπει να ναι αλλα ενταξει δεν έσπασε και κνήμη ξερω γω.

Επισης τι ιστοριες για αγριους γραφετε για Πινεδα και γιατι τον αλλαξε; Μακράν ο χειρότερος ολων σημερα οσο επαιξε, βασικα εντελως άφαντος. ΟΚ συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ολικο πρεπει να ναι αλλα ενταξει δεν έσπασε και κνήμη ξερω γω.

Επισης τι ιστοριες για αγριους γραφετε για Πινεδα και γιατι τον αλλαξε; Μακράν ο χειρότερος ολων σημερα οσο επαιξε, βασικα εντελως άφαντος. ΟΚ συμβαινει.

Εμένα οι δηλώσεις Αλμειδα δεν μου φάνηκαν φυσιολογικές πάνω σε αυτό. Οκ, μακάρι να είναι η πίκρα μου 

Link to comment
Share on other sites

4 βαθμοι στα επομενα 2 minimum και ειμαστε εντος ολων των στοχων.

 

το βασικο ειναι η ομαδα να ενισχυθει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εμένα οι δηλώσεις Αλμειδα δεν μου φάνηκαν φυσιολογικές πάνω σε αυτό. Οκ, μακάρι να είναι η πίκρα μου 

Ας μξν εβαζε το ποδι του ο τζαβελας και ολα μια χαρα θα ηταν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ας μξν εβαζε το ποδι του ο τζαβελας και ολα μια χαρα θα ηταν 

Η ας το εβαζε καλυτερα 

Βιντα - Μουκουντι θα ειχαν τελειωσει την φαση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Η ας το εβαζε καλυτερα 

Βιντα - Μουκουντι θα ειχαν τελειωσει την φαση 

Αυτο . Ουτε πηγε στον παικτη να του κλεισει το οπτικο πεδιο ουτε εβαλε σωστα το ποδι του 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό που στεναχωριομαστε που δεν καταφέραμε να μειώσουμε την διαφορά σήμερα. ΑΕΚ είμαστε και θέλουμε το πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Πάντως καλά να είναι ο Ελιασον. Αυτό έχει σημασία. Γυρνάει και ο Φαν Φερτ, μπορεί να παιξει δεξιά και ο Γκαρσια, έρχεται και ο Φερνάντες που παίζει εκεί. Λύσεις θα υπάρξουν. Υγεία να έχει το παιδί. 

Από εκεί και πέρα ας δει και το θέμα αστοχίας ο προπονητής. Είναι θέμα παιχτών; Θέσεων; Προπόνησης; Εγώ ξέρω ότι μέχρι σήμερα έχεις 1 γκολ ανα 10 τελικές πάντως και το ποσοστό είναι τραγικότατο. Είσαι 6η ομάδα στο πρωτάθλημα σε αυτή την κατηγορία και σε όλες τις άλλες μέσα στις πρώτες 3. Ε κάτι συμβαίνει εκει

Μήπως ότι κάνεις πειράματα με Γκαρσία? Λέω εγώ. Και οκ μπορεί να σου βγει και να πάρεις χρήμα. Γιατί να κάνεις σκατά μια χρονιά χωρίς εναλλακτική? Ας δούμε και τον Φαν τέλος πάντων την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το ΜΟΝΟ που δεν έγινε σήμερα ήτανε να στείλει ο Βλαδίμηρος κανα πυρηνικό και να σκάσει πάνω εκεί που μαζεύονται σε κύκλο πριν τη σέντρα.

Μόνο αυτό έλειψε.

Βλέποντας το ματς σήμερα μου 'ρθε η σκέψη πόσο θα ήθελα στη σημερινή ΑΕΚ τον Μπλάνκο του 07-08. Η τελοσπάντων έναν "Μπλάνκο του 07-08". Με όλο το πακέτο ρέντας, ικανότητας, μυρωδιάς κλπ. Έναν παστελωτή, που λέμε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Η χρονιά θυμιζει 17-18 που το χαν δωσει στον ΠΑΟΚ. Θα πρότεινα να χαλαρώσουμε. Νίκη στο επόμενο και παμε για all in με γαυρο και διακοπή μετα την οποια θα δουμε αλλο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Εντάξει, το ΜΟΝΟ που δεν έγινε σήμερα ήτανε να στείλει ο Βλαδίμηρος κανα πυρηνικό και να σκάσει πάνω εκεί που μαζεύονται σε κύκλο πριν τη σέντρα.

Μόνο αυτό έλειψε.

Βλέποντας το ματς σήμερα μου 'ρθε η σκέψη πόσο θα ήθελα στη σημερινή ΑΕΚ τον Μπλάνκο του 07-08. Η τελοσπάντων έναν "Μπλάνκο του 07-08". Με όλο το πακέτο ρέντας, ικανότητας, μυρωδιάς κλπ. Έναν παστελωτή, που λέμε.

Η έναν Πονσε

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Η έναν Πονσε

Ναι, ΟΚ, ίσως. Αλλά Σκέπα μου, ο Ζορό εκείνη την διετία "μίλαγε με τον Θεό" λέμε, εντελώς τελείως !

Με τόσες τελικές στη σημερινή ΑΕΚ και με Γκάτσι, Πινέζα, Κυρελέησον κλπ. μέχρι Χρυσό Παπούτσι Ευρωπαϊκό έπαιρνε ο Ίσμαελ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×