Jump to content

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει στρώσει φέτος αλλά θυμάμαι παλιότερα ότι ο Μαχαίρας είχε αρκετά συχνούς τραυματισμούς. Αν συνεχίζει να έχει τέτοια θεματάκια θα είναι δύσκολο να καταφέρει να ανταπεξέλθει στις προπονήσεις και στον τρόπο παιχνιδιού του Αλμέιδα. Κατά τα άλλα το παιδί μια χαρά μπάλα ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιαννούλης πήρε μεν το "βάπτισμα" (αν δεν κάνω λάθος) στην Β μετά τις 2 ασσίστ και 1 γκόλ της προηγούμενης αγωνιστικής με την Κ19 αλλά (λογικό μάλλον) στο Α ημίχρονο απλά υπήρχε. Στο 2ο ήταν κάπως καλύτερος. Νομίζω 1η φορά βασικός στην Β και ο Αγγελόπουλος (τέρμα). Η άμυνά μας δεν πήγε καλά για μια ακόμη φορά. Έλειψαν και οι βοήθειες που δίνει συνήθως ο Φοφανά, παρόλο που -κατά την άποψή μου- σήμερα ήταν πολύ καλός ο Σάμπα. Έβλεπε γήπεδο και μοίραζε με πολλή σιγουριά το παιγνίδι. Έχει εξαιρετικές τοποθετήσεις γλυκιά πάσα ακριβείας, αλλά δεν έχει τον ίδιο δυναμισμό. "Ξεμπούκωσε" και ο δυναμικός Θεοδωρίδης (νομίζω 1ο γκολ της καρριέρας του στην ΑΕΚ) μετά από αρκετά εξαιρετικά μαχητικά αλλά "άκαπνα" παιγνίδια. Άρχισε να παίρνει σοβαρά μάλλον την παρουσία του στην Β ο Μαχαίρας (ψηφίζω ΜΒΠ) αντίθετα με τον Ζίνι. Νομίζω είναι πρόβλημα ότι έχουν πλέον "συνηθίσει" και οι δύο να παίζουν αριστερά και ενώ συνδυάζονται αφήνουν κενό στον άξονα. 'Εχω την εντύπωση ότι στο δεύτερο ημίχρονο η γλώσσα του πανταχού παρόντα Λαμαράνα πρέπει να είχε φτάσει στον αφαλό του.

Ωραίο, ζωντανό παιγνίδι με την ΑΕΚ να αδικείται μάλλον από την ισοπαλία.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι ο Γιαννούλης ετοιμάζεται για του χρόνου ώστε να μπει δυνατά στην ομάδα ..

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι οταν ερθει η στιγμη να ζητησει μεταγραφη τον Γιαννουλη για αριστερα ο Ματιας θα του απαντησει ο τιγρης οτι τον εχουμε ηδη.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ Β’: Θεοχάρης, Ραντόνια, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος, Λαμαρανά, Ρουκουνάκης, Ζίνι, Μαχαίρας, Σαμπανάτζοβιτς, Χριστοπουλος

Link to comment
Share on other sites

Ματς-ορεκτικό πριν τον αγώνα με τον Άρη. Από τα 3-4 παιχνίδια της Β που έχω δει, μόνο στον Γεμπόα θα έδινα ευκαιρία, άντε και στον Ραντονια για το τσαγανό που βγάζει στο (κάπως παλιομοδίτικο) παιχνίδι του. Καλή δουλειά ο Κούστας και εξαιρετικός φορ για Β' εθνική ο Τσιριγώτης του Λεβαδειακού.

Ο αγώνας θύμιζε ντέρμπι τοπικού, είχε μπόλικες κλωτσιές, νεύρα στο τέλος με τον Μαχαίρα και κυρίως ατάκες της στιγμής που έγραψαν. Για παράδειγμα, γύρω στο 70 μια μηχανή προφανώς μεγάλου κυβισμού ανέπτυξε ταχύτητα στην παραπλήσια λεωφόρο και ο θόρυβος κάλυψε τα Σπάτα. Εκείνη την ώρα ο Λεβαδειακός έβγαινε σε αντεπίθεση, το αμυντικό χαφ έδωσε στον κενό χώρο για τον Γιαννιώτα (ναι, τη μεταγραφή Τσου Λου). Έφυγε στην κόντρα πολύ γρήγορα, και τύπος από την εξέδρα, ακούγοντας και τη μηχανή, φώναξε, "Αυτός γκαζώνει έτσι;".

IMG_20240414_155048_edit_1511056270854841.thumb.jpg.cb8d6023be8be632d4eb1712c5b7f92d.jpg

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×