Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - σκουλήκια (20η αγ.): 29/01/23, 19:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

62 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      4
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      7
    • Πινέδα
      1
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      45
    • Γκαρσία
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Ελίασον
      1
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      31
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      3
    • Φυσιολογικό
      18
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      4
    • Χατζισαφί
      2
    • Ρότα
      14
    • Βίντα
      18
    • Μουκουντί
      1
    • Σιμάνσκι
      2
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      1
    • Άμραμπατ
      3
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      4
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Ελίασον
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μάνταλος
      4
    • Τσούμπερ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για να διατηρήσουμε την διαφορά ενός πόντου από την κορυφή......

Κατά τ' άλλα μας έχει καταστρέψει τα Σαββατοκύριακα ο Αλμέιδας, βάζει παίχτες, βγάζει παίχτες, νικάει, αν δεν έκανε και μια στο τόσο καμιά γκέλα θα είχαμε σκυλοβαρεθεί τη ζωή μας.

Ισχύει το ίδιο που είχα πει πριν το ματς στο Χαριλάου, αν θελήσει έστω και λίγο να τσουλήσει την μπάλα ο σκώληξ, θα έχουμε πάρτυ.

ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ

  • Δικεφαλάκι 14
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic

H Α.Ε.Κ. της Νίκαιας, θα βάλει 3 άνετα.

Η φυσιολογική Α.Ε.Κ., minimum 4 και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Hoffman21 said:

🎶... και ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ, αντε και γαμησου αρειανεεε.... 🎶

Τι ομορφο τραγουδι💗💗

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τελειώσει γρήγορα και εύκολα ο αγώνας με όλες τις συγκυρίες υπέρ μας ώστε να ετοιμαστούμε για το πρόγραμμα Γολγοθά που έχουμε μέσα στο Φεβρουάριο και θα κρίνει αν θα είμαστε τελικό κυπέλλου και πρώτο φαβορί για πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την ξαναπατήσει ο Παρντιου. Θα γεμίσει το κέντρο. Ο Μανου Γκαρσια είναι σε φόρμα από αυτους ενώ και ο Γκρει είναι επικίνδυνος. Πιστεύω θα κατεβάσει ίδια 11αδα με το σημερινό ματς και αυτό είναι καλό για εμάς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση ότι θα φύγει με πολλά το σκουλήκι την Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Δεν θα την ξαναπατήσει ο Παρντιου. Θα γεμίσει το κέντρο. Ο Μανου Γκαρσια είναι σε φόρμα από αυτους ενώ και ο Γκρει είναι επικίνδυνος. Πιστεύω θα κατεβάσει ίδια 11αδα με το σημερινό ματς και αυτό είναι καλό για εμάς 

Δεν είμαι σίγουρος για τον Γκρέι. 

Και η κουτση Μαρία έχει καταλάβει ότι η άμυνα μας είναι αργοκίνητο καράβι και τα χάνει απέναντι σε γρήγορους επιθετικούς. Επομένως το να βάλει το Γκρέι είναι δώρο για μας. Βέβαια δεν ξέρω αν έχει άλλον να βάλει. Με τον Ολυμπιακό είχε αρκετές απουσίες και δεν ξέρω ποιοι θα είναι διαθέσιμοι με μας.

Επίσης σήμερα ο Άρης έφαγε αρκετές φάσεις στο τρανζισιον από έναν ταλαιπωρημένο Ολυμπιακό. Με μας θα είναι δώρο αν παίξει ετσι.

Επομένως αναμένω να μας δώσουν τη μπάλα και να είναι προσεκτικοί πίσω με το μυαλό στην αντεπίθεση. 

Link to comment
Share on other sites

O Ρούλης χτες κατέβηκε με 13 παίκτες ουσιαστικά. Αν δεν επανέλθουν παίκτες το επόμενο διήμερο με τους ίδιους θα κατέβει κ στα πάτρια. Απλά γαμήστε τους απ το 1'. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να αντέξουν στο Α θα καταρρέουν φυσιολογικά στο Β . Δεν αντέχουν . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε για εντός έδρας ματς δε νομίζω να υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτος της νίκης. Εύκολο/δύσκολο πρέπει να νικήσουμε.

Και μόνο που μέχρι να παίξει ο ζέλας θα είμαστε πρώτοι αρκεί για τη συνέχεια και την ψυχολογία της ομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε. δεν χανουμε. πρεπει να μαστε εντελως χαλια. δε παιζει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα όλα τα παιχνίδια θα είναι αίμα και άμμος. Θέλει απόλυτη προσοχή και χαμηλά τη μύτη. Αγοράζω όλα τα παιχνίδια με 1-0 και πονοματο. Είδαμε τι μπάλα μπορεί να παιξει η ΑΕΚ. Από εδώ και πέρα θέλω να δω μια ΑΕΚ κυνική. Γκολ στο πρώτο σουτ και όχι χαβαλέδες μπροστά και αφέλεια πίσω. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Πορτογάλο Λουίς Γκοντίνιο όρισε η ΚΕΔ για το ΑΕΚ-Άρης!

Γνωστοί έγιναν οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 20ης αγωνιστικής της Super League. Όπως αναμενόταν, η ΚΕΔ στέλνει ρέφερι στη Νέα Φιλαδέλφεια και συγκεκριμένα τον 37χρονο Λουίς Γκοντίνιο.

Ο Πορτογάλος διαιτητής σφύριξε στον α’ γύρο τη φετινή σεζόν το Άρης-ΠΑΟΚ 0-0, ενώ πέρυσι διηύθυνε τους αγώνες Άρης-ΠΑΟΚ 1-0, ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1 και ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-2 στα πλέι οφ. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ρουί Τεϊσέιρα, Πέδρο Μότα, 4ος ο Τσαγκαράκης και στο VAR ο επίσης Πορτογάλος Αντρέ Ναρκίσο με τον Μπουξμπάουμ.

 

Πορτογάλος με τέταρτο τον γαύρο. Προσοχή μεγάλη την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν η ΑΕΚ ανασταλτικά έχει απόδοση Νίκαιας, ο αγώνας θα δυσκολέψει παρά το ότι ο Άρης δυσκολεύεται στο γκολ εκτός έδρας. Άσχετα από την απογοήτευση τους λόγω αποκλεισμού και τις κάποιες απουσίες, ο Άρης θα παίξει δίχως άγχος την Κυριακή.

Έχει βελτιωθεί αρκετά στο δεύτερο γύρο ανασταλτικά

Δεν νομίζω να παίξε με τους δύο Γκαρσία μαζί, το έκανε χθες γιατί ήταν εντός έδρας και σε αγώνα που χρειαζόταν γκολ για την πρόκριση. Στα εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό έπαιξε διαφορετικά. Επίσης, δεν του επέτρεψε πολλές φάσεις. Οταν δέχθηκε γκολ, μετά δέχθηκε και κάποιες ευκαιρίες αλλά επίσης έκανε και αυτός τις φάσεις του.

Τέλος, πολλοί παίκτες του Άρη φιγουράρουν πισω από παίκτες της ΑΕΚ σε δημιουργία φάσεων, όπως οι δύο Γκαρσία ή και συμμετοχή σε φάσεις όπως ο Γκρέι. Αυτό δείχνει αρκετά πράγματα. Άλλωστε και με Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό ηττήθηκαν πολύ δύσκολα.

Απλώς, δεν έχουν το εύκολο γκολ ιδίως εκτός έδρας(8 τέρματα). Και ο Ιωνικός όμως δεν το είχε και επίσης ήταν τελευταίος αλλά μας έφερε στην χειρότερη φετινή εμφάνιση της ΑΕΚ. Πρόκειται για δύσκολο παιχνίδι με ποιοτική ομάδα.

Κατά τη γνώμη  μου αν ο Γκαρσία δεν παίξει, ίσως να πρέπει να τεθεί ο Αραούχο στην κορυφή της επίθεσης και σε ρόλο Αραούχο ο Τσούμπερ ή το αντίστροφο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×