Jump to content

Ατρόμητος - ΑΕΚΑΡΑ (21η αγ.) 09/03/23, 17:30, Novasports Prime


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ -βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

A σόρυ, κατάλαβα πως εννοούσες όταν έχει τη μπάλα κάτω στην κατοχή του.

Πάντως στον δεύτερο γύρο νομίζω έχουμε βελτιωθεί στα κόρνερ και τα φάουλ. Χωρίς να έχω δει νούμερα έχω αυτή την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Σιντιμπέ (Χτήνος)

Πανέξυπνο (επειδή κράτησε ΦΡΑΝΣΟΝ για το ντέρμπι της Κυριακής)

Μουκουντί (για την κλάση και το επίπεδο του)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perparim56 said:

A σόρυ, κατάλαβα πως εννοούσες όταν έχει τη μπάλα κάτω στην κατοχή του.

Πάντως στον δεύτερο γύρο νομίζω έχουμε βελτιωθεί στα κόρνερ και τα φάουλ. Χωρίς να έχω δει νούμερα έχω αυτή την εντύπωση.

Ο Μουκουντί γενικότερα είναι τοπ μεταγραφή απλά μην περιμένουμε να κυνηγήσει τον Κλωναρίδη στην κόντρα πχ. Και εγώ αυτή την αίσθηση έχω ότι έχουμε βελτιωθεί στο συγκεκριμένο κομμάτι κ αυτό είναι πολύ θετικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Ο Μουκουντί γενικότερα είναι τοπ μεταγραφή απλά μην περιμένουμε να κυνηγήσει τον Κλωναρίδη στην κόντρα πχ. Και εγώ αυτή την αίσθηση έχω ότι έχουμε βελτιωθεί στο συγκεκριμένο κομμάτι κ αυτό είναι πολύ θετικό.

Λογικό που τον πέρασε ο Κλωναρίδης που πέρναγε μόνος του όλη την Μπενφίκα. 

Λογικό που στην τελική ήταν Κλωναρίδης γιατί ήταν ο Κλωναρίδης.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ανησυχητικό δεν ήταν το δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο ήταν.

Κι εμείς να παίξουμε με την Ρεάλ 5 ευκαιρίες στην Νέα Φιλαδέλφεια θα τις κάνουμε.

Εμένα στο πρώτο ημίχρονο που δεν γράφει 0-3 με ενοχλεί.

Από εκεί και πέρα Πινέδα και Ελίασον είναι πεσμένοι ε κάπου λογικό. Αν έπαιζαν συνέχεια όπως Οκτώβριο Νοέμβριο Δεκέμβριο θα έπαιζαν Man City ξέρω γω.

Ματς που θα πετάξει εκτός διεκδίκησης τον γαύρο της Κυριακής.

Ματς τεράστιας ψυχολογικής σημασίας. Αφήστε τον Ματίας να λέει ότι θέλει. Ξέρει την κρισιμότητα. Γι'αυτό ήθελε τον Άμραμπατ την Κυριακή. Για να τους ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Λογικό που τον πέρασε ο Κλωναρίδης που πέρναγε μόνος του όλη την Μπενφίκα. 

Λογικό που στην τελική ήταν Κλωναρίδης γιατί ήταν ο Κλωναρίδης.

Αν δεν ήταν ο Κλωναρίδης θα πέρναγε τον αντίστοιχο Μουκουντί στην Πορτογαλία ή ίσως κάπου αλλού ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μουκουντι το έπαθε αυτό από την υπερβολική άνεση. Όταν τη βλέπεις Μπεκενμπάουερ πρέπει να σου πέφτει λίγο και η μυτούλα. Είπαμε έχει προσόντα, αλλά χαλαρά. Κανουμε τα απλά και σίγουρα χωρίς υπερβολές. Όταν έχεις σίγουρη πάσα στο δεξί στόπερ δεν προσπαθείς να περασεις τη μπάλα από τη μύτη της βελόνας για να καταλήξει στο χαφ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Λογικό που τον πέρασε ο Κλωναρίδης που πέρναγε μόνος του όλη την Μπενφίκα. 

Λογικό που στην τελική ήταν Κλωναρίδης γιατί ήταν ο Κλωναρίδης.

Ο οποίος μπήκε αλλαγή ξεκούραστος και λίγο πολλή όλοι μας είπαμε ένα ωχ σκεπτόμενοι ότι έχουμε αργά στόπερ. Εγώ όταν μπήκε κάπως αγχώθηκα αλλα είπα οκ θα τους καλύψει ο σιμανσκι. 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βιντα κάνει 2ο συνεχόμενο καλό ματς και δείχνει ότι συνέρχεται την κατάλληλη στιγμή. Για το Χατζησαφι δεν υπάρχουν λόγια, έχει κάνει φοβερό τρίμηνο και προσφέρει πολλά. Να είναι καλά το παιδί. 

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ο οποίος μπήκε αλλαγή ξεκούραστος και λίγο πολλή όλοι μας είπαμε ένα ωχ σκεπτόμενοι ότι έχουμε αργά στόπερ. Εγώ όταν μπήκε κάπως αγχώθηκα αλλα είπα οκ θα τους καλύψει ο σιμανσκι. 

Την ίδια σκέψη κάναμε, κυρίως γιατί έπρεπε να τρώνε τριάρα, αλλά ευτυχώς παραμένει ο Κλωναρίδης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, billy21 said:

O Μουκουντί με την μπάλα κάτω θα έχει θέματα σε φάσεις πρόσωπο με πρόσωπο, ειδικά εκτός περιοχής. Ειδικά σε περιπτώσεις τρανζίσιον. Αν δεν είχε θα είχαμε πιάσει το τζακ ποτ. Γενικότερα όμως κρατάει ένα καλό επίπεδο ειδικά όταν αμύνεται στον χώρο του ή με δυνατά κ ψηλά φορ. Και αποφεύγει τις χοντράδες. Το επίπεδο πρέπει να ανέβει κ άλλο στην συγκεκριμένη θέση αν θέλουμε αποτελέσματα στην Ευρώπη.

Φυσικό δεν είναι? Μιλάμε για θηρίο που στα 2 μέτρα έχει και τον δρασκελισμό και την τεχνική, θα βγάλει και την πάσα του. Αμα ειχε επιπλέον την ταχύτητα και ευελιξία να γυρίσει και να κόψει αντίπαλο που έχει πάρει φόρα, θα έπαιζε μόνο σε 3 ομάδες: Ρεάλ, Παρί και Σίτι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

Φυσικό δεν είναι? Μιλάμε για θηρίο που στα 2 μέτρα έχει και τον δρασκελισμό και την τεχνική, θα βγάλει και την πάσα του. Αμα ειχε επιπλέον την ταχύτητα και ευελιξία να γυρίσει και να κόψει αντίπαλο που έχει πάρει φόρα, θα έπαιζε μόνο σε 3 ομάδες: Ρεάλ, Παρί και Σίτι

Γι αυτό κ λέω αν το είχε κ αυτό θα είχαμε πιάσει το τζακ ποτ. Συμφωνούμε απόλυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του ΑΕΚ1924 η Ένωση μετά τη νίκη στο χορτάρι και τους καθαρούς βαθμούς, φαίνεται να πηγαίνει στο CAS την υπόθεση με τον Ατρόμητο.

Η ΑΕΚ είχε δείξει την τάση πως θα το πάει μέχρι τέλους, και η υπόθεση να φτάσει στο CAS, περιμένοντας πλέον την τελική της απόφαση καθώς δεν έχει κάνει ακόμα κάτι σαφές.

Μετά τη νίκη της Ένωσης και σύμφωνα με πληροφορίες του ΑΕΚ1924, η ΑΕΚ φαίνεται πως θα πάει την υπόθεση στο CAS, πλέον όχι για να πάρει το ματς στα χαρτιά όπως θέλουν να λένε οι αντίπαλοι της.

Το θέμα έχει πάρει άλλες διαστάσεις, καθώς ενώ υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία, πρωτόδικα αλλά και στην έφεση της ΑΕΚ, με σκανδαλώδη τρόπο η απόφαση καταρρίπτει τον κανονισμό που υπάρχει.

Η Ένωση έχει ως σκοπό να γίνουν τα πράγματα όπως οφείλουν, όχι για το δικό της όφελος, αλλά για το ίδιο το ελληνικό ποδόσφαιρο, θέλοντας να μην το αφήσει στη μοίρα του.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Να παμε. Αλλα να δικασει το κας. Μη μας στειλουν πισω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chris manousopoulos said:

Να παμε. Αλλα να δικασει το κας. Μη μας στειλουν πισω

Αν μας στείλουν πίσω θα ξαναγίνει το ματς 🤣

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mporat said:

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βιντα κάνει 2ο συνεχόμενο καλό ματς και δείχνει ότι συνέρχεται την κατάλληλη στιγμή. Για το Χατζησαφι δεν υπάρχουν λόγια, έχει κάνει φοβερό τρίμηνο και προσφέρει πολλά. Να είναι καλά το παιδί. 

Εσυ μπορεις να μου κανεις τη χάρη να γράφεις αυτά που γράφεις πριν τον αγώνα γιατί εκτος οτι γελαω, το έχω συνδυάσει ότι μας παει και γουρι; 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Γιόνσον ΦΟΒΕΡΟΣ!

Καλό

Μουκουντί για το λάθος και την ποδιά (στην περσινή ΑΕΚ αυτά τα 2 θα είχαν γράψει....)

Επιτέλους βλέπουμε παιχνίδια της ΑΕΚ σαν πολιτισμένοι άνθρωποι χωρίς υπογλώσσια, ας είναι καλά ο αργεντίνος.

Link to comment
Share on other sites

Και με λιτά και απέριττα λόγια

ΠΗΔΗΞΤΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Εσυ μπορεις να μου κανεις τη χάρη να γράφεις αυτά που γράφεις πριν τον αγώνα γιατί εκτος οτι γελαω, το έχω συνδυάσει ότι μας παει και γουρι; 

Όσο υπάρχουν γκρινιάρηδες και απαισιόδοξοι, θα τα γράφω, δεσμεύομαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για γούρι τα γράφει, σιγά μην τα πιστεύει😀

Εμείς οι απαισιόδοξοι έχουμε μεγαλώσει με voodoo magic άχαστη...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θέλει cas να μας δικαιώσει και εκεί είναι που ξεβρακωνεις όλο το σύστημα και την μπόχα της αστείας ελληνικής δικαιοσύνης 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ αυτονόητη την προσφυγή μας, διαφορετικά αυτοακυρωνόμαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σπουδαία νίκη για πολλούς λόγους με όμορφο ποδόσφαιρο για 65-70 λεπτά.

Θεωρώ πως επιβάλλεται να πάμε στο CAS αλλά μετά τη νίκη μας δεν γνωρίζω εάν θα έχουμε καν τύχη να εκδικαστεί η υπόθεση μας.

Πάμε με το μαχαίρι στα δόντια για την Κυριακή και μετά θα έχουμε τον χρόνο για ανασύνταξη.

Στη γιορτή του ο Τίγρης κέρδισε δύο σημαντικούς αγώνες με 1 γκολ διαφορά (και Ατρόμητο και SL2). Πάντα τέτοια πρόεδρε...

 

Link to comment
Share on other sites

Στα τελευταία 20 ματς του πρωταθλήματος έχουμε ρεκόρ 16-2-2. Αν βάλουμε κ τα 6 κυπελλικά πάμε στο 22-2-2. Μοιράζει πόνο η αρμάδα του Ματίας. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×