Jump to content

Ατρόμητος - ΑΕΚΑΡΑ (21η αγ.) 09/03/23, 17:30, Novasports Prime


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ -βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Την άκαμπτη ράβδο ή το λέιζερ δεν πρέπει να τα παρέχει ο γηπεδούχος στον διαιτητή? Ο διαιτητής σίγουρα δεν πρέπει να κουβαλάει τέτοια πράγματα μαζί του. Άρα, τι θέλουν ακριβώς? Προσθέτουν ένα ακόμα ατόπημα στην καμπούρα τους με το να μην έχουν στο γήπεδό τους τα μέσα για μέτρηση των εστιών.

Link to comment
Share on other sites

εγώ καλύτερα θα τα έλεγα από τους δικούς μας, αλλά τελος πάντων και παλι φαινεται ποιοι έχουν δίκιο και ποιοι πετάνε διαφορα και ο,τι πιάσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου φαίνεται αυτογκολ (της συμμαχίας) η ζαρωμένη/τσακισμένη μεζούρα; Αυτά θα έβγαζαν την απόκλειση μικρότερη και θα ήταν υπέρ του Ατρομήτου το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Μόνο εμένα μου φαίνεται αυτογκολ (της συμμαχίας) η ζαρωμένη/τσακισμένη μεζούρα; Αυτά θα έβγαζαν την απόκλειση μικρότερη και θα ήταν υπέρ του Ατρομήτου το λάθος.

Γενικά ολο μλκιες λενε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μας μονο ότι θα τραυματιστεί ο τερματοφύλακας βρήκαν λαθος στο χαντάκι;

Τι στον πεο, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κανεις ότι το σκάψιμο δεν μεγαλώνει το τερμα με τον σωστό τροπο;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λίγο πολλή κάτι λένε με επιχειρήματα εκτός του Κούγια που έσπασε το μαλακιομετρο λέγοντας αρλούμπες. 

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδί της υπόθεσης για μένα είναι ποιος οφείλει να έχει το μέτρο.

Ο γηπεδούχος ή ο διαιτητής; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Οι δικοί μας μονο ότι θα τραυματιστεί ο τερματοφύλακας βρήκαν λαθος στο χαντάκι;

Τι στον πεο, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κανεις ότι το σκάψιμο δεν μεγαλώνει το τερμα με τον σωστό τροπο;

Τα λεφτά να πάνε στην παιδεία κλπ, και αυτοί είναι της νομικής και δικαστές, ο αφρός της "παιδείας". Γάμησέ τα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω πως μπορεί να έχουν υπόσταση αυτά που λένε και να δικαιωθεί ο Ατρόμητος, βέβαια το ζήτημα για μένα ειναι ότι δεν αναφέρεται τίποτα για το χαντάκι στο φύλλο αγώνος. Οι τελευταίες μετρήσεις που έχουν  1 και 2 εκ.  απόκλιση θα έπρεπε να μην ληφθούν υπόψιν 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουν να βγαλουν ακυρο τον διαιτητη. Πραγμα που ειναι σχεδον αδυνατο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το να λένε "μιλάμε για 2 εκατοστά" είναι επιχείρημα για μπάτσες. Πρώτον μιλάμε για μη οριζόντιο δοκάρι καθώς οι αποστάσεις ήταν διαφορετικές και δεύτερον δεν υφίσταται μέτρηση 2 εκατοστών. Υπάρχει μέτρηση 7 εκατοστών και στη συνέχεια καταστροφή του αγωνιστικού χώρου με υψηλή επικινδυνότητα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

Τα λεφτά να πάνε στην παιδεία κλπ, και αυτοί είναι της νομικής και δικαστές, ο αφρός της "παιδείας". Γάμησέ τα. 

Ε, ας ρωταγαν έναν χτίστη ή έναν μπετατζή, ούτε καν πολιτικό μηχανικό. 
Αρπα κόλλα και οι 2 πλευρές 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Οι δικοί μας μονο ότι θα τραυματιστεί ο τερματοφύλακας βρήκαν λαθος στο χαντάκι;

Τι στον πεο, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κανεις ότι το σκάψιμο δεν μεγαλώνει το τερμα με τον σωστό τροπο;

Εντάξει, ανέφεραν ότι δεν γίνεται να μην είναι επίπεδος ο αγωνιστικός χώρος και είπε κάτι για το var ο Αλεξίου που δεν το πολύ κατάλαβα, μάλλον ότι δεν θα έπιανε σωστά την γραμμή το σύστημα η κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Επανάληψη.

Πρεπει να μαστε η μοναδικη ομαδα που οι νομοι εφαρμοζονται κατα της, και αντοιχα δεν εφαρμοζονται παλι κατα της

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο Κούγιας είπε μαλακιες, ο άλλος του Ατρομητου μίλησε για λάθος μέτρηση, η ΑΕΚ μίλησε για σωστή μέτρηση και Χαντάκια μη αλλαγή τέρματος, ο βαζελος μίλησε για αδικία ενώ ο γαυρος μίλησε ότι δεν πρέπει να τιμωρηθεί ο ατρόμητος για ένα λάθος. Κάπως έτσι το κατάλαβα εγώ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Giorgos said:

Εντάξει, ανέφεραν ότι δεν γίνεται να μην είναι επίπεδος ο αγωνιστικός χώρος και είπε κάτι για το var ο Αλεξίου που δεν το πολύ κατάλαβα, μάλλον ότι δεν θα έπιανε σωστά την γραμμή το σύστημα η κάτι τέτοιο.

Δεν είναι μονο αυτό.

η 2η μετρηση είναι λαθος, το τερμα έπρεπε να μεγαλωσει προς τα πάνω, όχι να είναι κάτω από το υπόλοιπο γήπεδο.

Και οι άλλοι λενε για 2 πόντους μιλωντας για την 2η μετρηση. Ε, δεν υπαρχει 2η μετρηση. Και στην πρώτη ήταν 5 πόντους το ένα και 2 το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Δεν είναι μονο αυτό.

η 2η μετρηση είναι λαθος, το τερμα έπρεπε να μεγαλωσει προς τα πάνω, όχι να είναι κάτω από το υπόλοιπο γήπεδο.

Και οι άλλοι λενε για 2 πόντους μιλωντας για την 2η μετρηση. Ε, δεν υπαρχει 2η μετρηση. Και στην πρώτη ήταν 5 πόντους το ένα και 2 το άλλο.

Έτσι είναι εννοείται, η δεύτερη μέτρηση δεν ισχύει. Απλά δεν γράφτηκε κάτι στο φύλλο αγώνος και δεν ξέρω αν οι φωτογραφίες και τα βίντεο παίζουν ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάνε λίγο γενικά. Όλη η ουσία είναι στα υπομνήματα παντως. Εκεί θέλει καλή επιχειρηματολογιση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Έτσι είναι εννοείται, η δεύτερη μέτρηση δεν ισχύει. Απλά δεν γράφτηκε κάτι στο φύλλο αγώνος και δεν ξέρω αν η φωτογραφίες και τα βίντεο παίζουν ρόλο.

Ε, τουλαχιστον ας το πουν στο δικαστήριο 

Γενικά Ριζου και Αλεξιου εμένα δεν μου αρέσουν όπως τα λενε, καλύτερα τα εγραψα εγώ στο σεντόνι πιο πάνω 😛

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, τουλαχιστον ας το πουν στο δικαστήριο 

Γενικά Ριζου και Αλεξιου εμένα δεν μου αρέσουν όπως τα λενε, καλύτερα τα εγραψα εγώ στο σεντόνι πιο πάνω 😛

Ίσως δεν θέλουν να μιλήσουν για το κύρος του μανουσου λεγοντας ότι είναι λάθος η μέτρηση από το χαντάκι γιατί ουσιαστικά ενισχύουν την επιχειρηματολογιση των άλλων για άκυρη μέτρηση. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ε, τουλαχιστον ας το πουν στο δικαστήριο 

Γενικά Ριζου και Αλεξιου εμένα δεν μου αρέσουν όπως τα λενε, καλύτερα τα εγραψα εγώ στο σεντόνι πιο πάνω 😛

Η αλήθεια αυτή είναι, δεν ξέρω βέβαια αν μεταφέρονται και εντελώς σωστά αυτά που λέγονται στην αίθουσα. Πάντως τώρα στο τέλος καλά τα πε η Ρίζου.

Η κ. Ρίζου ολοκληρώνει λέγοντας: "Το γήπεδο ήταν αντικανονικό, ο αγώνας ματαιώθηκε και η μη υπαίτιος ομάδα κερδίζει το παιχνίδι με 3-0. Οι κανονισμοί είναι σαφείς. Οτιδήποτε άλλο είναι να είχαμε να λέγαμε. Δεν υπάρχει άλλη διάταξη και άλλος νόμος".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Ντωμεταξυ έχετε καταλάβει τι συζηταμε έτσι;

ο διαιτητής κρίνει αν το γήπεδο είναι κανονικό ή όχι και με επιχειρηματα και μπροστά σε κάμερες το εκρινε αντικανονικό.

η ποινη είναι ήττα του Ατρόμητου κλπ

και καθομαστε και συζηταμε για μεζούρες και χαντάκια.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×