Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (Κύπελλο, ημιτελικός, 1ος αγ.): 09/02/23, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

71 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιντιμπέ
      48
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Γαλανόπουλος
      4
    • Μάνταλος
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      2
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      7
    • Γκαρσία
      10
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Βίντα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      62
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      2
    • Χατζισαφί
      4
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      3
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Βίντα
      1
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      50

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Συζητατε ακόμα για τα εκατοστά; 
 

Υπαρχουν κανονισμοί ποδοσφαίρου ή όχι; Πού παίζουμε σε αλάνες; Η φιφα λέει ούτε 1 πόντος δεν είναι αποδεκτό.
 

Υγ. Το ξέρετε ότι ο Μπεος μέτρησε τερματα στη Λιβαδεια, τους είπε να τα ψηλώνουν και τα ψήλωσαν; 
Μονο ο Σπανος δεν μπορουσε να τα ψηλωσει

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Συζητατε ακόμα για τα εκατοστά; 
 

Υπαρχουν κανονισμοί ποδοσφαίρου ή όχι; Πού παίζουμε σε αλάνες; Η φιφα λέει ούτε 1 πόντος δεν είναι αποδεκτό.
 

Υγ. Το ξέρετε ότι ο Μπεος μέτρησε τερματα στη Λιβαδεια, τους είπε να τα ψηλώνουν και τα ψήλωσαν; 
Μονο ο Σπανος δεν μπορουσε να τα ψηλωσει

Βγάζεις ανακοίνωση σήμερα και λες αυτό ακριβώς που συζητάμε και στο τέλος τους ρωτάς, θα παίζατε με δοκάρια Περιστερίου. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hades said:

Βέβαια, το ότι κερδίσαμε εχθές το γαυρο με παρτάλια μέσα, δε σημαίνει ότι τα παρτάλια αξίζουν και ότι δεν πρέπει να πάρουν πόδι και να έρθουν καλύτεροι ε

 

Αλήθεια αληθείας

Ευκαιρία να  πουληθούν 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NIS 9-11 said:

Ποσα χυσια θα ριξουμε ακομα δε μπορω εχω στεγνωσει

Νερα, φυσικους χυμους και σουπες γιατι τις βλεπεις ειναι αχορταγες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα ξαναπώ ότι δέχομαι με ευχαρίστηση και ηδονή το μπούκωμα του Πελαδο σε μένα και σε πολύ κόσμο 


αλλα θα ένιωθα πολυ πολυ πιο ασφαλής πχ στον τελικο κυπελλου 

αν αντί για Μάνταλο-Γαλανοπουλο-Τζαβέλλα παιζω με Πινεδα-Σιμανσκι-Μουκουντι 

και να έχω έστω στο παγκο αντί για την εξεδρα  Γιονσον-Ρότα.

και φυσικά να παίζουν βασικοι κομβικοί παικτες όπως ο Πινεδα και ο Αραουχο 

Δεν ειναι ολοι οι παικτες ισοδυναμοι και κυνηγάμε τιτλους.

Ούτε σημαινει ότι όταν κραζουμε κάποιον ζητάμε αυτομάτως να φύγει δείχνοντας αχαριστία κλπ.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και για να με συμπληρώσω, αν τα δύο σουτ πήγαιναν 5 εκατοστά πιο κάτω, άρα γκολ στη Φιλαδέλφεια, στο Περιστέρι θα ήταν δοκάρια.

Ρε συ αυτό είναι το νόημα όλο. Αν λες ότι 5 εκατοστά δεν παίζουν ρόλο, δεν στέκεσαι στο αν είναι 5 εκατοστά λιγότερο ή περισσότερο. Εν προκειμένω δηλαδή, το θέμα δεν είναι ότι με 5 εκατοστά μικρότερο τέρμα, τα δοκάρια θα είχαν βγει άουτ. Αυτό σε αυτή τη συγκυρία είναι αδιάφορο, αφού είτε δοκάρι, είτε άουτ, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει, πάλι 3-0 θα ήταν. Αν όμως ήταν 5 εκατοστά μεγαλύτερα, τότε για 5 εκατοστά το σκορ από 3-0 θα ήταν 4-2. Δηλαδή, για 5 εκατοστά, άλλος αγώνας με τρία γκολ περισσότερα.

Αυτό επειδή χθες είχαμε τρία δοκάρια. Αν ήταν άλλη η συγκυρία και είχαμε πχ τρία γκολ που μπήκαν σύριζα, τότε ισχύει πάλι το ίδιο αλλά από την ανάποδη (θα τελειώνε ο αγώνας με τρία λιγότερα γκολ σε τέρματα 5 εκατοστά μικρότερα). Δηλαδή είναι ξεκάθαρο γιατί μιλάμε για κανονισμό που επηρεάζει άμεσα το αποτέλεσμα και δεν αποτελεί απλά τυπικούρα. Αλλά ακριβώς επειδή είναι τόσο προφανές θεωρώ ότι υπάρχει δέκα φορές περισσότερος δόλος παρά ηλιθιότητα απέναντι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν 5 εκατοστά μικρότερο, ήταν 5 εκατοστά * 7.32 μέτρα που είναι το πλάτος του οριζόντιου δοκαριού. Δηλαδή 0.37 τετραγωνικά μέτρα μικρότερο τέρμα για να σκοράρεις ξερωγω, την ώρα που παγκόσμια κύπελλα κρίνονται στο χιλιοστό. Τεσπα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nikos said:

Τρελος αλλά μορφαρα ο Νορντιν 

Ειναι μεγάλη προσωπικότητα και πρέπει να μείνει άλλη μια χρονιά, άλλωστε λόγω σωματοτυπου άνετα μπορεί 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Ειναι μεγάλη προσωπικότητα και πρέπει να μείνει άλλη μια χρονιά, άλλωστε λόγω σωματοτυπου άνετα μπορεί 

Εντωμεταξυ θυμαμαι μια ζωή καποιους που είναι 33-34-35 να λέμε ότι ζήτημα να αντέχουν 30-45 λεπτα. Κι αυτος εδώ παίζει ακόμα 90λεπτο ευκολα. Δεν το έχω ξαναδει αυτο τουλαχιστον στην ΑΕΚ. Να του το δώσουμε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εντωμεταξυ θυμαμαι μια ζωή καποιους που είναι 33-34-35 να λέμε ότι ζήτημα να αντέχουν 30-45 λεπτα. Κι αυτος εδώ παίζει ακόμα 90λεπτο ευκολα. Δεν το έχω ξαναδει αυτο τουλαχιστον στην ΑΕΚ. Να του το δώσουμε κι αυτό.

Ο Έμερσον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Ριβαλντο επαιζε 90λεπτα αλλά ήθελε διαχείριση γενικά.

Ο Μαροκινός παίζει και 2 σε μια βδομάδα ξερω ´γω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Και ο Ριβαλντο επαιζε 90λεπτα αλλά ήθελε διαχείριση γενικά.

Ο Μαροκινός παίζει και 2 σε μια βδομάδα ξερω ´γω 

Είδες το φάουλ που πήγε να κάνει ο Βαλμπουενά που μπήκε μέσα στο γήπεδο έτσι;

Αγκώνας πάνω στον Άμραμπατ. Φυσικά βρήκε τοίχος και ο Αμραμπατ δεν κατάλαβε θεό πόσο μάλλον έβγαλε ασσίστ και στον Πινέδα. 
 

Κτήνος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

Παιδιά εγώ θα ξαναπώ ότι δέχομαι με ευχαρίστηση και ηδονή το μπούκωμα του Πελαδο σε μένα και σε πολύ κόσμο 


αλλα θα ένιωθα πολυ πολυ πιο ασφαλής πχ στον τελικο κυπελλου 

αν αντί για Μάνταλο-Γαλανοπουλο-Τζαβέλλα παιζω με Πινεδα-Σιμανσκι-Μουκουντι 

και να έχω έστω στο παγκο αντί για την εξεδρα  Γιονσον-Ρότα.

και φυσικά να παίζουν βασικοι κομβικοί παικτες όπως ο Πινεδα και ο Αραουχο 

Δεν ειναι ολοι οι παικτες ισοδυναμοι και κυνηγάμε τιτλους.

Ούτε σημαινει ότι όταν κραζουμε κάποιον ζητάμε αυτομάτως να φύγει δείχνοντας αχαριστία κλπ.

ακριβώς έτσι ... απλά ακόμα και στο κράξιμο, πρέπει να υπάρχει κάποιο μέτρο.... 😄😁
το μείον 8 βασικοί ήταν υπερβολή εξαρχής , και δεν αλλάζει κάτι με την τριάρα. Ας άφηνε έξω 4 παίκτες το πολύ.
Και νομίζω ότι αν έπαιζαν από την αρχή περισσότεροι βασικοί ή έπαιζαν μεγαλύτερο χρονικό διάστημα , θα ρίχναμε επιπλέον τεμάχια.
Φάνηκε καθαρά από την εικόνα του αγώνα και ειδικά προς το τελευταίο δεκάλεπτο, όταν μπήκαν οι ΠΙΝΕΔΑΡΟΙ και οι Άμρα μέσα και δεν τους έπιαναν ούτε με λάσο,
έτρεχαν οι γκέι σαν τα κουνέλια, ήπιαν όλη τη θάλασσα και κάθε φάση μύριζε κι άλλο γκολ. Και δεν τους πετυχαίνεις κάθε μέρα σε τέτοια κατάσταση, ε? και ανυποψίαστους.
Χάθηκε η ευκαιρία , πείτε με άπληστο , πείτε με όπως θέλετε , δεν απαιτούσα να τους ρίξουμε 5 και 6 γκολ, αλλά ονειρευόμουν το μαγικό αριθμό 4 (ΤΕΣΣΕΡΑ).
όπως το 2008 , που παραμένει η μεγαλύτερη ήττα τους από Ελ. ομάδα τα τελευταία 20 χρόνια νομίζω?
Άλλο 3 και άλλο 4 , διαφορετική η βαρύτητα γι αυτό και δε ζητάω συγγνώμη από τον αγαπημένο Ματίας, που τον έκραξα -μέσα στα όρια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Epitaph21 said:

Δεν ήταν 5 εκατοστά μικρότερο, ήταν 5 εκατοστά * 7.32 μέτρα που είναι το πλάτος του οριζόντιου δοκαριού. Δηλαδή 0.37 τετραγωνικά μέτρα μικρότερο τέρμα για να σκοράρεις ξερωγω, την ώρα που παγκόσμια κύπελλα κρίνονται στο χιλιοστό. Τεσπα.

Ναι μωρε τωρα και 'συ, βαλε εκει δυο ταβλες κολλησε τις με κιτρινη χαρτοταινια να κανουμε την δουλεια μας, τι 0.37 και δεκαδικους μιγαδικους μας λες τωρα

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει ο κορυφαίος Πολωνός δημοσιογράφος, Τόμας Βλόνταρτσικ σε διαδικτυακή εκπομπή της ιστοσελίδας, «meczyki.pl» ο Σιμάνσκι βρίσκεται μία ανάσα από την ανανέωσή του συμβολαίου με την Ενωση.

Συγκεκριμένα ο Πολωνός δημοσιογράφος ανέφερε ότι «οι συνομιλίες Σιμάνσκι – ΑΕΚ προχωρούν ομαλά και θα πρέπει να τελειώσουν σύντομα». Για να σπεύσει στη συνέχεια να αναφέρει ότι «ο 27χρονος ποδοσφαιριστής θα επεκτείνει το συμβόλαιό του που λήγει το 2024 για άλλα δύο χρόνια». Όπερ σημαίνει να υπογράψει με την Ένωση έως το 2026.

Να θυμίσουμε πως ο Σιμάνσκι μετρά με την ΑΕΚ 8 γκολ και πέντε ασίστ σε 104 συμμετοχές.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Συζητατε ακόμα για τα εκατοστά; 
 

Υπαρχουν κανονισμοί ποδοσφαίρου ή όχι; Πού παίζουμε σε αλάνες; Η φιφα λέει ούτε 1 πόντος δεν είναι αποδεκτό.
 

Υγ. Το ξέρετε ότι ο Μπεος μέτρησε τερματα στη Λιβαδεια, τους είπε να τα ψηλώνουν και τα ψήλωσαν; 
Μονο ο Σπανος δεν μπορουσε να τα ψηλωσει

Τι δεν άνοιξε φάμπρικα που λέει ο Αλέξης? (Αυτό που είπε είναι τρομακτικό.  Δλδ λέει ότι οκ να μην τηρούνται οι κανόνες γιατί θα ξεβολευτουν οι μικρές ομάδες. Η σύγχρονη ιστορία της Ελλάδας.)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rossi said:

Τι δεν άνοιξε φάμπρικα που λέει ο Αλέξης? (Αυτό που είπε είναι τρομακτικό.  Δλδ λέει ότι οκ να μην τηρούνται οι κανόνες γιατί θα ξεβολευτουν οι μικρές ομάδες. Η σύγχρονη ιστορία της Ελλάδας.)

Ο Αλέξης νόμιζα ότι είναι καλος Δικηγορος.

Τελικα ένας κλόουν είναι, μονο παπαριες έλεγε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, yiannis_21 said:

Είδες το φάουλ που πήγε να κάνει ο Βαλμπουενά που μπήκε μέσα στο γήπεδο έτσι;

Αγκώνας πάνω στον Άμραμπατ. Φυσικά βρήκε τοίχος και ο Αμραμπατ δεν κατάλαβε θεό πόσο μάλλον έβγαλε ασσίστ και στον Πινέδα. 
 

Κτήνος

Πέθανα στο γέλιο! Πραγματικά αν βγάλεις από το βίντεο τον gay δεν καταλαβαίνεις ότι έπεσε πάνω του κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα τυχαία, το προσυπογράφω ειδικά στα σημεία για το ότι έφυγε ένα βάρος (και) με αυτους, που μας είχε προκυψει από τις κωλο ομάδες των προηγούμενων χρονων, για την θέση του Τσουμπερ και για το μοναδικό λαθος χθες που ήταν ένα μάλλον αχρείαστο ρίσκο ενώ προηγουσουν ακόμα και 2-0.

 

 

https://www.aek-live.gr/tora-mpikan-ta-pragmata-sti-thesi-toys/?fbclid=IwAR0KYSg_6FWjVECRZB417keFNtaqoj0FoMNs2RicpxEce2wcB4Vj2BRd0-M

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παίξει με όλους πλέον από όσους έχουν σημασία στην Αγία Σοφιά, το συμπέρασμά μου είναι το εξής. Εντάξει έχεις καλή ομάδα,  από εκεί ξεκινούν όλα. Γνωρίζουμε πάρα πολύ καλά, ότι η ίδια ακριβώς ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ δεν θα είχε τις ίδιες επιτυχίες. Το γήπεδο αυτό καταπίνει τον αντίπαλο και δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν αυτό παγιωθεί για αρκετά χρόνια. Δεν έχω πάει στο Καραϊσκάκη για να κάνω τις συγκρίσεις μου, αλλά το δικό μας η αλήθεια είναι ότι σε καταπίνει. Ακόμα και εκεί βέβαια, όλα ξεκινούν από την ομάδα. Αν η ομάδα δεν τραβάει, ακόμα και αυτό το γήπεδο ε πόσο να σε βοηθήσει...

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει όμως, δεν είναι τόσο αυτό που δίνει το γήπεδο στην ομάδα, γιατί αυτό ok το ψιλόπεριμέναμε. Πραγματικά εντυπωσιακό όμως είναι αυτό που δίνει Νέα Φιλαδέλφεια στην ομάδα. Είναι άλλη ομάδα η ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Ένας οργανισμός με το μέγεθος της ΑΕΚ, έχει πάρα πολλά πράγματα από τα οποία μπορεί να επηρεαστεί. Φαινομενικά, η περιοχή δεν παίζει κάποιον ρόλο, οι παίκτες δεν είναι ότι αράζουν για τσίπουρα και μπύρες πριν το ματς στη γειτονιά. Αυτό όμως κάνει σχεδόν όλος ο κόσμος που έρχεται στο γήπεδο. Όσοι πιστεύετε ότι αυτό το πράγμα δεν επηρεάζει το αγωνιστικό κομμάτι, κατά τη γνώμη μου κάνετε λάθος. Όλα παίζουν ρόλο. Ακόμα και η ενέργεια που βγάζει ο κόσμος που είναι μέσα στο γήπεδο, η ενέργεια που βγάζει ο οργανισμός της ΑΕΚ εξαιτίας των όσων πανέμορφων συμβαίνουν πριν και μετά τους αγώνες στη Φιλαδέλφεια, με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο πάντα βρίσκουν το δρόμο για να αποτυπωθούν και στο χορτάρι.

Όντας από νωρίς χθες στη Νέα Φιλαδέλφεια, δεν ανησύχησα στιγμή για την τύχη του αγώνα. Φαινόταν από τα πάντα εκεί πέρα ότι απόψε η ΑΕΚ δεν χάνει. Η σιγουριά στο πρόσωπο κάθε οπαδού της ΑΕΚ χθες, δεν υπήρχε ποτέ τα τελευταία 20 χρόνια με αυτούς.

Διαπιστώνω ότι ο φόβος μου πως το momentum της επιστροφής στη Νέα Φιλαδέλφεια χάθηκε, δεν επιβεβαιώθηκε. Και είμαι ευτυχής για αυτό

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×