Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Λεβαδειακός (22η αγ.): 13/02/23, 18:30, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      2
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      43
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      26
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      20
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      4
    • Βίντα
      21
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Τσούμπερ
      4
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      11
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      4

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγω ξαναλεω οτι προτιμω Μητογλου παρα Βιντα. Μετα το Μουντιαλ ειναι αλλος παιχτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σκατα παίξαμε, και ας κερδίσαμε εύκολα. Αυτό δείχνει την διαφορά ποιότητας κ το ποσό ψηλό ταβάνι έχουμε. Προφανώς δεν χρειάστηκε να ανεβάσουμε απόδοση και χρειάστηκε να προσέξουμε κ για τραυματισμούς .  
Αραουχο πολύ πεσμένος. Αμρα ανεβαίνει συνεχώς . Ελιασον μεγάλη παιχτουρα. 
και τώρα τουμπα 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vamos bien said:

Η γνωστή ταρίφα

«οικονομία δυνάμεων» για τις ξαδέρφες 💦 

και το καθιερωμένο καβλωτικό Π&Ο 

Γκαρσία / καλό/ κανένας

Προχωράμε ! 💣

Μη το μαρτυρας ρε. Θα το μαθουν ολοι κ θα παιζουν αυτο..... 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Βιντα και Αραουχο αρνητικοί. 
 

Οι υπόλοιποι οκ, απλά δεν επαιξαν στα κοκκινα.

 

Τσουμπερ αγόρι μου, μην ξανα-εκτελέσεις πεναλτι, δεν το έχεις.

Γενικά ΠΡΕΠΕΙ να το δούμε το θέμα με τα πεναλτυ, όλη την χρονια το λέμε. Κι ο Άμραμπατ ολο στην ίδια γωνία τα χτυπάει. 
 

Γκαρσια μεγάλη παιχτουρα, Ελίασον για βασικος (κι ο Μαροκινός καλούτσικος ήταν βέβαια) 
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρειάζεται να ανεβάσει την ένταση η ομάδα καλά κάνει κ δεν την ανεβάζει. Δεν είμαστε στον Οκτώβρη. Πλέον τα πάντα μετράνε. Βγήκε μια χαλαρότητα μετά το 2-0 κ την κόκκινη, αλλά είναι κ λίγο λογικό. Δεν έχει νόημα να ρίξεις εξάρα στον Λεβαδειακό κ να ρισκάρεις τραυματισμούς κ άλλα θέματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Loco 21 said:

Το λέω γτ ο Ρότα τη φετινή χρονιά είναι αρκετά καλύτερος από τον Σιντιμπε.

Καλος ο Λάζαρος, δεν τον βλέπει ο Γάλλος όμως. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Loco 21 said:

Πιστεύω η ένταση έπεσε συνειδητά γτ προέκυψαν αρκετοί μυϊκοί τραυματισμοί. 

Σιγά τους μυϊκούς. Άλλες χρονιές με περπάτημα προπονηση κ χάναμε παικτεσ Για μήνες.

Link to comment
Share on other sites

ΓΚΑΡΣΙΑ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ

ΜΑΝΤΑΛΟΣ-ΒΙΝΤΑ

Εγώ πάντως λυπάμαι πλέον τον κακομοίρη τον Χατζισαφί και περιμένω πότε θα τα κλάσει για να μείνουμε με τον κανένα αριστερά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρατε τον ροτα έχει μεγάλη βελτίωση φέτος στις επαφές του με τη μπάλα και στα χτυπήματα του. Οκ ο σιντιμπε έχει πολλή ψηλά στάνταρτ στα καλά του που δύσκολα θα τα φτάσει ο ροτα αλλά δείχνει συνεχόμενη και μεγάλη βελτίωση και μπορεί αν συνεχίσει να είναι σημείο αναφοράς στα δεξιά της άμυνας και απλά να ψάχνουμε τη συμπλήρωση. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kostas21 said:

ναι πραγματι δεν νομιζω να χρειαστουμε καλυτερο δεξι μπακ απο αυτον

αλλο είπα εγώ άλλο κατάλαβες εσύ . Εγώ είπα οτι αξίζει να ειναι σταθερή στα δεξιά και να δούμε που θα φτάσει και να ψάχνουμε για το upgrade για να τον πλαισιώσει αν και όπως φαίνεται τον έχει βγάλει στη βιτρίνα του μαγαζιού ο Πολωνός για το καλοκαίρι . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ρότα οσο θολώνει όταν σουτάρει ακόμα και με Λεβαδειακο, δεν θα γίνει σοβαρος παίκτης.

Παλευει το παιδί, δεν λεω βέβαια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Ο Ρότα οσο θολώνει όταν σουτάρει ακόμα και με Λεβαδειακο, δεν θα γίνει σοβαρος παίκτης.

Παλευει το παιδί, δεν λεω βέβαια.

Ήταν κακός σήμερα, και φυσικά δεν λέω για τα (ανύπαρκτα σήμερα) αμυντικά του καθήκοντα.
Στην Τούμπα θέλω Σιντιμπέ από κάθε άποψη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ήταν κακός σήμερα, και φυσικά δεν λέω για τα (ανύπαρκτα σήμερα) αμυντικά του καθήκοντα.
Στην Τούμπα θέλω Σιντιμπέ από κάθε άποψη.

Στην μερα του ο Σιντιμπε δεν τον βλεπει. Αλλά είναι κορόνα γράμματα ο άτιμος ως τώρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Στην μερα του ο Σιντιμπε δεν τον βλεπει. Αλλά είναι κορόνα γράμματα ο άτιμος ως τώρα.

Εγώ βλέπω ανοδική πορεία μέχρι τώρα βλέποντας την γενική εικόνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δύο παρατηρήσεις έχοντας δει τα στιγμιότυπα.

1. Κάτι πρέπει να γινει με τα πέναλτι. Ο Αμραμπατ τα εκτελεί όλα με τον ίδιο κακό τρόπο. Ξεκάθαρα λόγω τύχης δεν έχουν αποκρούσει τα δύο τελευταία του. Καλά, για την εκτέλεση του Τσουμπερ δεν θα σχολιάσω κάτι.

2. Ο Ελιασον είναι υπέρ παικτουρας. Κάνει τα πράγματα να φαίνονται τόσο απλά, ενώ δεν είναι. Άψογο κατέβασμα της μπάλας, πάσα στο σωστό ταιμιγκ, στο σωστό σημείο, με αντίθετο πόδι.

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Εγώ βλέπω ανοδική πορεία μέχρι τώρα βλέποντας την γενική εικόνα.

 Ναι, δεν λεω,  απλά πλην ΟΣΦΠ μιλαμε για ένα ματς με τις Σέρρες, δεν έχουμε και σοβαρό δείγμα τελευταια.

Έπισης νομιζω παθαίνει λιγο Βιντα στο πρώτο μισάωρο, μετά παίρνει μπροστά. Και με γαυρο στο πρώτο μισάωρο δεν ήταν καλος, μετά ήταν που ανέβηκε φουλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Δύο παρατηρήσεις έχοντας δει τα στιγμιότυπα.

1. Κάτι πρέπει να γινει με τα πέναλτι. Ο Αμραμπατ τα εκτελεί όλα με τον ίδιο κακό τρόπο. Ξεκάθαρα λόγω τύχης δεν έχουν αποκρούσει τα δύο τελευταία του. Καλά, για την εκτέλεση του Τσουμπερ δεν θα σχολιάσω κάτι.

2. Ο Ελιασον είναι υπέρ παικτουρας. Κάνει τα πράγματα να φαίνονται τόσο απλά, ενώ δεν είναι. Άψογο κατέβασμα της μπάλας, πάσα στο σωστό ταιμιγκ, στο σωστό σημείο, με αντίθετο πόδι.

Αυτά είπα κι εγώ νωρίτερα. Αυτά και ο Γκαρσια ήταν για μένα αξια κουβέντας για το  ματς.

+ τα θέματα Βιντα-Μητογλου και Ρότα-Σιντιμπε.

Υγ. Κερδίζει πεναλτυ ο βαζελος και είσαι σίγουρος ότι θα μπει. Κερδίζεις εσυ και κλείνεις τα ματια σου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

 Ναι, δεν λεω,  απλά πλην ΟΣΦΠ μιλαμε για ένα ματς με τις Σέρρες, δεν έχουμε και σοβαρό δείγμα τελευταια.

Έπισης νομιζω παθαίνει λιγο Βιντα στο πρώτο μισάωρο, μετά παίρνει μπροστά. Και με γαυρο στο πρώτο μισάωρο δεν ήταν καλος, μετά ήταν που ανέβηκε φουλ.

Αυτό ίσως είναι και θέμα ρυθμου.

Link to comment
Share on other sites

Γαμάει να ακούς για γκέλες των εχθρών της ΑΕΚ όταν είσαι στο γήπεδο. Τσέκαρα στην αρχή το άλλο παιχνίδι, στο 0-2 το παράτησα και ξαφνικά άρχισαν να πανηγυρίζουν οι τριγύρω- τι έγινε ρε παιδιά;

Θυμήθηκα που κατεβαίναμε στο ΟΑΚΑ με τον ηλεκτρικό, παίζαμε με νιόνιο και ο παοκ έχασε 3-2 στην τρίπολη. Πανικός μέχρι να μπούμε, λίγο άγχος μέχρι να κάνει το 1-0 ο Λιβάγια και μετά σταδιακή συνειδητοποίηση ότι θα πάρουμε πρωτάθλημα.

Ο Λιβάι δεν βλέπει κανέναν, ο Ελίασον είναι ο ιδανικός συμπαίχτης, ο Μουκουντί ίσως mvp της σεζόν (γιατί μπήκε και άλλαξαν όλα) και δεν περνάνε οι ώρες μέχρι το επόμενο...

Φόρτσα ΑΕΚάρααα

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Στην μερα του ο Σιντιμπε δεν τον βλεπει. Αλλά είναι κορόνα γράμματα ο άτιμος ως τώρα.

Αν δεν τον πήγαινε η χρονιά φέτος (πράγματι βελτιωμένος) μήπως και φέρει καλή πρόταση το καλοκαίρι και φύγει ο Σιντιμπε ακόμα και όταν ήταν ανέτοιμος θα έπρεπε να έχει την φανέλα στο σπίτι. 

Σήμερα για κάποιον ανεξήγητο λόγο ο Αλμέιδα αποφάσισε να δώσει ξανά ένα 90' στον Χατζισαφι ενώ μπορούσε στο 60' να περάσει τον Γάλλο μέσα και να ξεκουραστεί ο ίδιος και να πάρει λεπτά και ο άλλος.

Μέχρι να γυρίσει ο Μοχαμαντι, Σιντιμπε έπρεπε να είναι κανονικό πασπαρτου κατά την γνώμη μου.

Αν λέμε ότι ξέρουμε μπάλα και καταλαβαίνουμε τι βλέπουμε παιδιά η εμφάνιση του Σιντιμπε με γαύρο ήταν συγκλονιστική. Του αξίζουν θεωρώ περισσότερα λεπτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×