Jump to content

ποακ - ΑΕΚΑΡΑ (23η αγ.): 19/02/23, 20:30, Novasports Prime


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Ελίασον
    • Τσούμπερ
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Σιντιμπέ
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν απορώ πλέον που βλέπω την πρώην του να κάνει έτσι με τον Μπισμπίκη. Τόσα χρόνια με τόσο μαλάκα δίπλα της χάζεψε η κοπέλα. Κρίμα. Νέα παιδιά.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, agelos said:

🤡🤡🤡🤡

Screenshot_20230220_223727_edit_526514663544657.jpg

Olh thn mera exthes kai shmera videakia me Bisbikh evlepe sta social. Zalistike.Mexri kai h korh tou apolafse kai xeirokrothse me anarthsh to dikaioma tis mamas na ths pianei ton kremasmeno kolo o vromiarhs me to mavro t-shirt kai tzhn pou foraei apo tote pou mas systithike 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, felman said:

Olh thn mera exthes kai shmera videakia me Bisbikh evlepe sta social. Zalistike.Mexri kai h korh tou apolafse kai xeirokrothse me anarthsh to dikaioma tis mamas na ths pianei ton kremasmeno kolo o vromiarhs me to mavro t-shirt kai tzhn pou foraei apo tote pou mas systithike 

Aaaaaaxaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BillR21 said:

Ε το 99% των πανιών έτσι χάνονται. Η ευθύνη των δικών μας που δεν πρόσεχαν.

Πλέον ξέρουν όλοι τι παίζει, αν θες να έχεις πανό, να βγάζεις κερκιδοπανο κλπ πρέπει κ να προσέχεις. Τα ρίσκα σου τα ξερεις

Μερικά τα κλέβουν και από πορτμπαγκάζ.

Από μπάσκετ στην Βόννη λοιπόν. Μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, felman said:

Olh thn mera exthes kai shmera videakia me Bisbikh evlepe sta social. Zalistike.Mexri kai h korh tou apolafse kai xeirokrothse me anarthsh to dikaioma tis mamas na ths pianei ton kremasmeno kolo o vromiarhs me to mavro t-shirt kai tzhn pou foraei apo tote pou mas systithike 

Έτσι. Του την έκανε η ζειμπεκια του γεροΜπισμπικη και έψαξε τρόπο να ξαναβγεί στο προσκήνιο. Ας είναι και με καντήλια. Δεν τον νοιάζει. Η λεζάντα μετράει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Μερικά τα κλέβουν και από πορτμπαγκάζ.

Από μπάσκετ στην Βόννη λοιπόν. Μάλιστα.

Κ από σπίτια με διάρρηξη. Αλλά το 99% ετσι

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mobster21 said:

Δεν απορώ πλέον που βλέπω την πρώην του να κάνει έτσι με τον Μπισμπίκη. Τόσα χρόνια με τόσο μαλάκα δίπλα της χάζεψε η κοπέλα. Κρίμα. Νέα παιδιά.

Έπος από MENSHOUSE για γερο Μπισπικη

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπορμπόκης απλά είπε ότι ο Πινεδα πρέπει να παίζει στην θέση του κι αφού τον ακύρωσε και τελικά τον έβγαλε, ε, ας έβαζε τουλαχιστον τον Μάνταλο να περάσει αυτος καμια κάθετη. Εγώ έτσι το κατάλαβα το νόημα παρακολουθώντας μεγάλο μέρος της εκπομπής. Επισης επέμεινε κι αυτος στο ότι δεν παίζουν οι Ελίασον, Γκατσινοβιτς με τον Πινεδα στην θέση του.

Για τερματοφύλακα πολλοι τα λέγαμε από το καλοκαίρι, το ιδιο και τον Γενάρη, αλλά το θέμα δεν είναι τι λέμε εμεις αλλά τι κάνουν αυτοί.

Για τις κριτικές του Ντεμη μην τα ξαναλέμε. Προσωπικά πιανω τα τέτοια μου, ο,τι και να πει, μου αρέσει / δεν μου αρέσει.

Τελος στο gossip, αφού η Βανδή κι ο Μπισμπικης δεν ντρέπονται οι ίδιοι με αυτά που κανουν, εμας τι μας πειράζει. Εγώ θα έλεγα ότι μας διασκεδάζουν κιολας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε 3 διαφορετικά ΠΑΟΚ-ΑΕΚ να δω σε καφέ , σε 3 διαφορετικές χρονιές, σε 3 διαφορετικές καφετέριες, 3/3 ήττες. Στα playoff σπιτι και 144p stream μπας και δεν το γκαντεμιασω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για τερματοφύλακα, εκανε επένδυση σε Στάνκοβιτς, πόνταρε και στην βελτίωση του Αθανασιάδη -ίσως εκεί περίμενε και λεφτά από τις εμφανίσεις του στο CL αλλά ποιος ξέρει πόσα αξίωνε 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mporat said:

Τριμπαλο ο ρουλης στην Κρήτη, το λέω επειδή φοβόμαστε πολύ εκείνο το ματς.

Εντωμεταξυ φοβομαστε το ηρακλειο αλλα στην τούμπα επρεπε να κανουμε και περιπατο.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Geologos said:

Εντωμεταξυ φοβομαστε το ηρακλειο αλλα στην τούμπα επρεπε να κανουμε και περιπατο.

 

Καλά προσωπικά όταν διαβάζω τέτοια (ότι θα τους πατήσουμε με τεσσάρες κλπ)  μέσα στην βδομάδα δεν μπορώ συχνά να αντιληφθώ αν λέγονται στα σοβαρά ή για πλάκα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτάθλημα ο Βαζελος, ο Μπισμπικης να το πανηγυρίζει στα μπουζούκια με την Βανδη και ο Ντέμης την ίδια ώρα να δίνει συγχαρητήρια στον Γιοβανοβιτς στην διάρκεια τηλεοπτικής εκπομπής. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Γαμημένε και συγχρόνως αγαπημένε Ματίας δες τι μας έκανες. Βάλε εκεί τους σωστούς να τους κάνουμε ασήκωτους , να τα κάνουν πάνω τους ,να γαμήσεις διαιτησίες και να περάσουμε άλλο ένα όμορφο ΣΚ. 

Τώρα βγαίνει όλη η πλέμπα και λέει τα δικά της και έχεις και τους βόρειους να σε γλεντάνε πριν , κατα τη διάρκεια και μετά για δύο γκολ από ατομικά λάθη και το χειρότερο να σε βγάζουν τρελό όλοι.

Όσο για τον Ντέμη και τον κάθε Ντέμη που θέλει να το παίζει αντικειμενικός, όταν θα έρθει η ώρα να ακούσει την πρώτη μάνα αγιά σοφιά θα στανιάρει. Άντε γιατί γεμίσαμε αντικειμενικούς που κοιτάνε την αυτοπροβολή τους και όχι το καλό της ομάδας . 

Αυτό που με βοηθάει λίγο να ανακάμψω απο τη θλίψη είναι οτι μετά από όλα τα στραβοπατήματα η ομάδα γύρισε δυνατή.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δε με πιανει ο υπνος, μαθαμε εαν εκτος απο τον αξιολογο κυριο Νικωλαιδη, ειπε την γνωμη του για την διαιτησια κι ο κυριος Κατσουρανης; Αν και δε ξερει τους κανονισμους, οπως λεει κι ο ιδιος αλλωστε, θα μπορουσε να μας προσφερει αφθονο γελιο μια ενδεχομενη τοποθετηση του.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Man Of Faith said:

Το γκολ που ρούφηξε ο Αθανασιαδης μου θύμισε εκείνο που είχε ρουφήξει ο Μπαρκας με Μπενφικα τόσο αργά πήγαινε η μπάλα.Οκ άλλαξε λίγο πορεία εχθές αλλά και πάλι δεν πιστευα ότι μπήκε γκολ, μου πήρε μερικά δευτερολεπτα να το συνειδητοποίησω.

Σαν χθες το θυμάμαι. Είχα πονοκέφαλο από τα νεύρα στον αυχένα. Ήμουν πάνω διάζωμα, από πάνω από τον Βασιλάκη ακριβώς. Βλέπω την σπόντα και έχει πηδήξει σωστά αρχικά και αλλάζει πολύ άτιμα πορεία. Ήθελα να βουτήξω σαν γιαπονέζος με ζερό να σκάσω σαν καρπούζι να μην μπει.

Από τα ματς πάντως που μας έκαναν να πιστέψουμε τον Γαλανόπουλο. Και εδώ και στην Λισαβόνα θυμάμαι μασαγε σίδερα.

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση Στάνκοβιτς-Αθανασιάδη μου θυμίζει την αντίστοιχη του 2008 μεταξύ Μάχο-Μορέτο που κλασσικά ο οργανισμός διάλεξε τότε, όπως και τώρα, τον πιο κλόουν. 

Διάλεξες Μορέτο τότε και πέσανε οι πωλήσεις απορροφητήρων, αφού μονοπώλησε την αγορά ο Βραζιλιάνος. 

Τώρα διάλεξες τον ήρωα του Μπερναμπέου (θα καταλάβετε οι παλιοί) και τρέχεις και δε φτάνεις. 

Το θέμα τερματοφύλακας στην ΑΕΚ είναι διαχρονικά ανοιχτή πληγή. Ποτέ ο οργανισμός δεν ασχολήθηκε σοβαρά με τη θέση η οποία στη συντριπτική της πλειοψηφία ιστορικά έχει καλυφθεί από επιεικώς μετριότατους γκολκίπερ. 

Μέχρι λοιπόν κάπου στο μακρινό μέλλον να ασχοληθείς σοβαρά με το θέμα πήγαινε με Στανκοβιτς, γιατί εσύ κύριε Ματθαίε την ξεπέρασες την κατάθλιψη, αλλά εμείς ζούμε με ψυχοφάρμακα. 

Υ.Γ. Να θυμίσουμε ότι ο ήρωας του Μπερναμπέου, στην Τούμπα έχει παραχωρήσει το τελευταίο έμμεσο μέχρι τώρα στο ελληνικό πρωτάθλημα...

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Η σύγκριση Στάνκοβιτς-Αθανασιάδη μου θυμίζει την αντίστοιχη του 2008 μεταξύ Μάχο-Μορέτο που κλασσικά ο οργανισμός διάλεξε τότε, όπως και τώρα, τον πιο κλόουν. 

Διάλεξες Μορέτο τότε και πέσανε οι πωλήσεις απορροφητήρων, αφού μονοπώλησε την αγορά ο Βραζιλιάνος. 

Τώρα διάλεξες τον ήρωα του Μπερναμπέου (θα καταλάβετε οι παλιοί) και τρέχεις και δε φτάνεις. 

Το θέμα τερματοφύλακας στην ΑΕΚ είναι διαχρονικά ανοιχτή πληγή. Ποτέ ο οργανισμός δεν ασχολήθηκε σοβαρά με τη θέση η οποία στη συντριπτική της πλειοψηφία ιστορικά έχει καλυφθεί από επιεικώς μετριότατους γκολκίπερ. 

Μέχρι λοιπόν κάπου στο μακρινό μέλλον να ασχοληθείς σοβαρά με το θέμα πήγαινε με Στανκοβιτς, γιατί εσύ κύριε Ματθαίε την ξεπέρασες την κατάθλιψη, αλλά εμείς ζούμε με ψυχοφάρμακα. 

Υ.Γ. Να θυμίσουμε ότι ο ήρωας του Μπερναμπέου, στην Τούμπα έχει παραχωρήσει το τελευταίο έμμεσο μέχρι τώρα στο ελληνικό πρωτάθλημα...

Η φαση με τον τερματοφυλακα στην ΑΕΚ διαχρονικά θυμίζει να βάλουμε τερμα αυτόν που δεν ξέρει μπάλα να ξεμπερδευουμε με την θεση ή έστω αυτόν που φέρνει την μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Η φαση με τον τερματοφυλακα στην ΑΕΚ διαχρονικά θυμίζει να βάλουμε τερμα αυτόν που δεν ξέρει μπάλα να ξεμπερδευουμε με την θεση ή έστω αυτόν που φέρνει την μπάλα.

Ξεκάθαρα. 

Και γενικά όμως αν έχουμε μεταξύ ενός μαλάκα και ενός νορμάλ, το μαλάκα θα διαλέξουμε (βλ. Ρότα-Σιντιμπέ).

Link to comment
Share on other sites

Αναμνήσεις  που άνοιξες @MITSAKLAS!!!!

Νομίζω ο Μαρσελο Χωνέτο είναι ότι χειρότερο έχω δει σε επαγγελματία τερματοφύλακα.  Από τον Μαχο μου έχουν μείνει δύο  γελοία πρωτοσέλιδα (νομίζω της Ώρας) τη Υπέρ-Μαχο και Μόνο-Μαχος. Μετά από καλές εμφανίσεις του

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Στανκοβιτς είναι απορροφητήρας τελεία και παύλα . Έχει μόνο ότι ειναι καλός με τα πόδια αλλα οτι πάει μέσα μετράει σαν να τα ρουφάει  . Φέτος στο κύπελλο ειναι συμπαθητικός μόνο αλλα μικρά ματς και με το γαύρο δεν πιέστηκε . 

Ο Αθανασιάδης κάπου κάπου βγάζει και κάτι και φέτος μας έχει δώσει πόντους αλλα κάνει και epic λάθη όπως τρώει και αστεία γκόλ ίσως έλειψης συγκέντρωσεις και στα πόδια ειναι κακός ή μάλλον καλύτερα μέτριος . 

Δεν υπάρχει καλύτερος ή χειρότερος και οι δύο ειναι μέτριοι και αν έπρεπε να διαλέξω θα διάλεγα Αθανασιάδη για το απλό λόγο ότι που και πού βγάζει και ένα και ίσως στη τούμπα να έβαζα στάνκοβιτς τι να πώ . 

Link to comment
Share on other sites

Με ρίξατε σε πρωινή κατάθλιψη. Έχω ξεθαψει απο τη μνήμη σχεδόν όλα τα τέρματα μας την τελευταία 15ετια και κλαίω γοερά. 

Απ'τον Σορεντίνο έχουμε να δούμε μεγάλο τερματοφύλακα. 

Ειδικα απ' τη χρονιά του ζερο και μετά, έχουμε δει απίθανους τύπους να φοράνε τα γάντια. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×