Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Αστέρας Τρίπολης (24η αγ.): 25/02/23, 17:30, Cosmote Sport 1


Macross
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      33
    • Αραούχο
      11
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      27
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      4
    • Ρότα
      18
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      2
    • Χατζισαφί
      1
    • Γιόνσον
      1
    • Άμραμπατ
      9
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, Loco 21 said:

Βελτιωμένος είναι ο Αθανασιάδης από το προηγούμενο πέρασμα του στην ΑΕΚ

Ήρθε στην ΑΕΚ με συμβόλαιο 100.000€, έφυγε άρον άρον για την Μολδαβία γιατί ήταν αδύνατον/αδιανόητο να θεωρηθεί πρώτος τερματοφύλακας στην ομάδα με όσα έδειξε την πρωτη του χρονιά (στην αρρωστημένη εκείνη κατάσταση όντως), η τύχη του χαμογέλασε από παντού, έκανε την σεζόν της ζωής του στο CL, τον είδε όλη η υφήλιος και για εμένα δεν έπρεπε φέτος να είναι στο ρόστερ.

Δεν εξαργύρωσε τις ασύλληπτες εμφανίσεις με Ρεάλ και τους υπόλοιπους βεβαίως με μια πρόταση όταν η αναγνωρισιμότητα του έφτασε στο πικ.

10 σεζόν να κάτσει στην ΑΕΚ, όσες αναπροσαρμογές και να κάνει θα είναι ένας χαμηλόμισθος ρολιστας. 

Δεν ξέρω αν ήρθε βελτιωμένος αλλά ήρθε σίγουρα με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και πίστη ότι μπορεί.

Η ερώτηση τελικά είναι μπορεί;

Για μεγάλη μεταγραφή πάντως το τρένο πέρασε πέρυσι. Από τούδε και εις το εξής ένα καλύτερο συμβόλαιο μπορεί να βρει εδώ ή στο εξωτερικό αλλά η ομάδα δεν νομίζω μπορεί να καρπωθεί ικανοποιητικά λεφτά μεταγραφής πλέον.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Agent HAF said:

Ήρθε στην ΑΕΚ με συμβόλαιο 100.000€, έφυγε άρον άρον για την Μολδαβία γιατί ήταν αδύνατον/αδιανόητο να θεωρηθεί πρώτος τερματοφύλακας στην ομάδα με όσα έδειξε την πρωτη του χρονιά (στην αρρωστημένη εκείνη κατάσταση όντως), η τύχη του χαμογέλασε από παντού, έκανε την σεζόν της ζωής του στο CL, τον είδε όλη η υφήλιος και για εμένα δεν έπρεπε φέτος να είναι στο ρόστερ.

Δεν εξαργύρωσε τις ασύλληπτες εμφανίσεις με Ρεάλ και τους υπόλοιπους βεβαίως με μια πρόταση όταν η αναγνωρισιμότητα του έφτασε στο πικ.

10 σεζόν να κάτσει στην ΑΕΚ, όσες αναπροσαρμογές και να κάνει θα είναι ένας χαμηλόμισθος ρολιστας. 

Δεν ξέρω αν ήρθε βελτιωμένος αλλά ήρθε σίγουρα με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και πίστη ότι μπορεί.

Η ερώτηση τελικά είναι μπορεί;

Για μεγάλη μεταγραφή πάντως το τρένο πέρασε πέρυσι. Από τούδε και εις το εξής ένα καλύτερο συμβόλαιο μπορεί να βρει εδώ ή στο εξωτερικό αλλά η ομάδα δεν νομίζω μπορεί να καρπωθεί ικανοποιητικά λεφτά μεταγραφής πλέον.

Καλά και αυτό που λες σχετικό είναι.

Ας κάνει μια χρονιά που απλά θα πιάνει τα νορμάλ, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά θα έχει και άμυνα σούπερ μπροστά του σε Ελλάδα και Ευρώπη όμως όχι όπως φέτος χωρίς Ευρώπη με στάνταρ πίεση.

 Κάπως έτσι ήταν και  Μπάρκας που την πρώτη του χρονιά έτρωγε τα πάντα από Παναιτωλικούς και μετά ήταν μια σταθερή επιλογή γιατί δεν είχε κάνει τη μεγάλη πατάτα συν του ότι πήραμε το πρωτάθλημα, συν τις καλές εμφανίσεις στα προκριματικά στο CL , να που έρχεται η Σέλτικ και δίνει (υπέρογκο για μένα με βάση την αξία) μεγάλο ποσό και όλοι χαρούμενοι. Άσχετα αν αυτά τα λεφτά πήγαν τσέπη και μείναμε με τον Τσιντώτα να τρώει ότι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Κάπως έτσι ήταν και  Μπάρκας που την πρώτη του χρονιά έτρωγε τα πάντα από Παναιτωλικούς και μετά ήταν μια σταθερή επιλογή γιατί δεν είχε κάνει τη μεγάλη πατάτα συν του ότι πήραμε το πρωτάθλημα, συν τις καλές εμφανίσεις στα προκριματικά στο CL , να που έρχεται η Σέλτικ 

Με μια πολύ βασική παράμετρος-προυποθεση ότι ο Μπάρκας έπαιζε και στην Εθνική (έναντι άλλων όπως ο Βλαχοδήμος) κάτι που με Αθανασιάδη δεν θα συμβεί ποτέ και αυτό κυρίως + την τραγική χρονιά του CL έφεραν την μεταγραφή στους Σκωτσέζους που είναι πρεζακια στο να πετάνε λεφτά σε τσάμπα ποδοσφαιριστές. Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ηταν και καμία πενταετια νεότερος ο Μπαρκας απ τον Αθανασιαδη. Οταν πωληθηκε εννοώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το aek365 έχει μια ανάλυση στα γκολ που έχουμε φάει φετος εδώ 

https://www.aek365.org/a-912288/analush-to-statistiko-paradokso-sta-gkol-pou-dexetai-h-aek-video.htm

 

Αν θυμηθούμε δλδ, ο Στάνκοβιτς ελέγχεται καπως για το γκολ από τον Βόλο στην Ριζουπολη (πολλά κορμιά μπροστά του και τρελό σουτ από τον Ντελετιτς παντως) κι από εκεί και περα έφαγε 2 πεναλτυ στην Λεωφόρο  σε ματς  που εδώ μέσα ψηφίστηκε mvp και ένα τετ α τετ άνευ ιδιαιτερης σημασιας με τον Ιωνικό στη Φιλαδέλφεια. Από εκεί και περα στο κύπελλο που του ζητήθηκε να παιξει δεν τα έχει παει άσχημα. 

 

Ο Αθανασιαδης για μένα φέρει σοβαρες ευθύνες στο 2ο γκολ στα Γιάννενα και στα 2 γκολ στην Τούμπα. Επισης είχε σοβαρες άστοχες εξόδους που ευτυχως δεν κατέληξαν σε γκολ με Άρη εντός (στην φάση του δήθεν πεναλτυ), σε Ιωνικό,  σε Καραισκακης και σε Τούμπα, ενώ δευτερευοντως θεωρω ότι άργησε να βγει στο ακυρωθεν γκολ του Χαμες στο Καραισκακης. Από την άλλη είχε μια μεγαλη απόκρουση με ΠΑΟ εντός, μια αρκετά καλη με Αρη εντός και καποιες λιγες και όχι και τόσο ιδιαίτερες από εκεί και περα.

 

Εν ολιγοις πιστευω ότι φετος ο Αθανασιαδης περισσότερο σε εχει κάψει παρα σου εχει δώσει βαθμούς, ενώ ο άλλος φετος δεν σου δημιούργησε ιδιαιτερο πρόβλημα οσο επαιξε.

 

Θεωρω ότι πρέπει να ξανα δοκιμαστεί ο Αυστριακός που χωρίς να τον θεωρω κάτι το ιδιαιτερο, μου δειχνει πιο δίκαιο και κυριως πιο ωφέλιμο για την ομάδα μετά από αυτά που είδαμε στην Τούμπα να παιξει στο επόμενο ματς (και βλέπουμε πάλι).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, moukie said:

Ηταν και καμία πενταετια νεότερος ο Μπαρκας απ τον Αθανασιαδη. Οταν πωληθηκε εννοώ.

Εννοείται το πιο βασικό δεν αναφέραμε.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CHⓇIS said:

Απορροφητηρες κ οι δυο. 

Ο ενας πιτσος κ ο αλλος neff... 

Ισχυει.
Και είναι ντροπή να μην συζητήθηκε μεταγραφή ούτε το καλοκαίρι ούτε τον Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skepastos said:

Άσχετο αλλά σήμερα σε κάτι βιντεάκια προπόνησης που είδα, τον κακομοίρη το Φρανσον τον περνάει στα σπριντ μέχρι και ο Μάνταλος. Σορρυ @Νονός ξέρω ότι πάντα πίστευες…

 

Άμα θέλαμε -ουμε σπρίντερ να πάρουμε τον Γιουσέϊν Μπολτ -ξέρω γω.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Νονός said:

Άμα θέλαμε -ουμε σπρίντερ να πάρουμε τον Γιουσέϊν Μπολτ -ξέρω γω.

Τώρα που το σκέφτομαι ίσως τον αφήνει να κερδίζει για να του φτιάξει την ψυχολογία! Δεν έχει ανάγκη ο Σουηδός από επιβεβαίωση!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Skepastos said:

Άσχετο αλλά σήμερα σε κάτι βιντεάκια προπόνησης που είδα, τον κακομοίρη το Φρανσον τον περνάει στα σπριντ μέχρι και ο Μάνταλος. Σορρυ @Νονός ξέρω ότι πάντα πίστευες…

 

Εξεπιτηδες το κανει μην τον δουν τιποτις σκαουτς και μας τον κλεψουνε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Για Φρανσον που γράφετε είναι με διαφορά ο καλύτερος του χωριού των Σπάτων. Δεν ξέρω αν έχετε εικόνα τι συμβόλαια υπάρχουν στην Σουηδία. Αν έχετε θα καταλαβαίνετε πολύ καλά ότι δεν έχει λόγο να αφήσει τα 200.000€ που παίρνει στην ΑΕΚ για το 1/3 στην καλύτερη. Προπόνηση, ήλιο, Ελλάδα, καμιά συμμετοχή με Κηφισιά και είναι και πάρα πολύ ικανοποιημένος. Τώρα αν τον περνάει και ο Μάνταλος στην προπόνηση δεν θα πέσουν και τα καράβια του έξω. Σε 3 μήνες θα μας αποχαιρετήσει δυστηχως..

Link to comment
Share on other sites

Γκατσίνοβιτς και Ελιασον κατανοούμε ότι προέρχονται από σοβαρό τραυματισμό, έτσι;

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Agent HAF said:

Για Φρανσον που γράφετε είναι με διαφορά ο καλύτερος του χωριού των Σπάτων. Δεν ξέρω αν έχετε εικόνα τι συμβόλαια υπάρχουν στην Σουηδία. Αν έχετε θα καταλαβαίνετε πολύ καλά ότι δεν έχει λόγο να αφήσει τα 200.000€ που παίρνει στην ΑΕΚ για το 1/3 στην καλύτερη. Προπόνηση, ήλιο, Ελλάδα, καμιά συμμετοχή με Κηφισιά και είναι και πάρα πολύ ικανοποιημένος. Τώρα αν τον περνάει και ο Μάνταλος στην προπόνηση δεν θα πέσουν και τα καράβια του έξω. Σε 3 μήνες θα μας αποχαιρετήσει δυστηχως..

Πολύ δύσκολο για οποιαδήποτε Ελληνική ομάδα να κρατήσει παίκτη όταν οι "Σειρήνες" ηχούν πανευρωπαϊκά ..... :(

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpiRos said:

Γκατσίνοβιτς και Ελιασον κατανοούμε ότι προέρχονται από σοβαρό τραυματισμό, έτσι;

Και με το γαύρο προέρχονταν όμως Σπύρο και με τη Λιβαδειά έπαιξαν και οι δύο 25 λεπτά. 

Ούτε πιεσμένοι ήταν την Κυριακή, ούτε καταπονημένοι. 

Και στην Τούμπα αν δεν ήσουν πίσω στο σκορ, ο Γκάτσι θα έμπαινε μετά το 70. 

 Επίσης σχεδόν και οι δύο έχουν κοντά πια ένα μήνα κανονικού προγράμματος. 

Δε λέει κανείς να πάρουν συνεχόμενα 90λεπτα, τέτοια δεν έπαιρναν ούτε πριν τα χειρουργεία τους, αλλά δε γίνεται να βλέπεις ότι βλέπεις την Κυριακή και να λέμε ότι ο Ματίας τα κάνει όλα σοφά, όχι δεν τα κάνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Skepastos said:

Άσχετο αλλά σήμερα σε κάτι βιντεάκια προπόνησης που είδα, τον κακομοίρη το Φρανσον τον περνάει στα σπριντ μέχρι και ο Μάνταλος. Σορρυ @Νονός ξέρω ότι πάντα πίστευες…

 

Νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει τίποτα..

Ανάλυση: ο Φρανσόν εκτός απο παι-κτα-ρας είναι και ή "κόλλα" στην χημεία αυτής της ομάδας. Ερχεται επίτηδες τελευταίος για να μην νιώθει μειονεκτικά το αγαπημένο παιδί /σημαία όλων ο Πετράν. Πάει 2ος σε όλες τις διεκδικήσεις για να μην εκτεθεί ο Τζαβέλας, κάνει λάθος πάσες για να νομίζει ό Γαλανόπουλος ότι μπορεί καλύτερα. Δεν ενοχλεί, δεν παραπονιέται και είναι το καλύτερο παράδειγμα συμπαίκτη. Τώρα που ο Κλόπ θα χρειαστεί ανανέωση και θα πρέπει να αλλάξει τη χημεία της Λίβερπουλ, είναι πιθανόν να μας τον πάρει, αλλά έτσι είναι αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια κάποια πίεση από το αρδολοι για επαναφορά Γκατς, Ελιασον στο αρχικό σχήμα ή είναι απλά ιδέα μου?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλωντας μην πέσουμε στην λουμπα ότι το ΜΟΝΟ πρόβλημα ήταν ο Γκατσι με τον Ελίασον και τον Πινεδα στο κεντρο.

Η ομάδα εμφανίζει συνηθως θέματα εκτός εδρας, στην Τούμπα ήταν υπνωτισμένη, απροετοίμαστη ψυχολογικά, εγώ θεωρω ότι κάποιοι παικτες παρα παίζουν βασικοι συνέχεια (πχ Αθανασιαδης, Ρότα και Χατζισαφι), ενώ και η διαιτησία δεν σε πήγε καθόλου κανονικά  στο α ημίχρονο.

Ειναι πολλά που πρέπει να αλλάξουν οσο υπαρχει χρονος και πρέπει τουλαχιστον κάποια από αυτά να γινει προσπάθεια να αλλάξουν …χθες.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην δικαιωθεί ο κεφτές που μίλησε σήμερα για παραμονή του σχήματος των δύο εξαριών....

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πουμε οτι κάπου σε διαβάζουν και οι αντίπαλοι, δεν είναι όπως το φθινόπωρο που παρουσιαζες κάτι καινουργιο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δίμηνο πάντως έχουμε αρχίσει και βλέπουμε τους ΑΡΔ να πέφτουν μέσα σε πολλά από αυτά που λένε, ειδικά με τις δοκιμές σχήματος του Αλμέιδα στις προπονήσεις. Αυτό στην αρχή δε γινόταν με τίποτα. Αποκορύφωμα το ματς του κυπέλλου όπου ξέραμε σχεδόν όλη την 11αδα νωρίς. Άρχισαν τα ρουφιανιλικια;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mporat said:

Το τελευταίο δίμηνο πάντως έχουμε αρχίσει και βλέπουμε τους ΑΡΔ να πέφτουν μέσα σε πολλά από αυτά που λένε, ειδικά με τις δοκιμές σχήματος του Αλμέιδα στις προπονήσεις. Αυτό στην αρχή δε γινόταν με τίποτα. Αποκορύφωμα το ματς του κυπέλλου όπου ξέραμε σχεδόν όλη την 11αδα νωρίς. Άρχισαν τα ρουφιανιλικια;

Έχει ανοιχτές προπονήσεις 

Link to comment
Share on other sites

ΚοράκιWatch

Ο Γιώργος Τζοβάρας του συνδέσμου Φθιώτιδας ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης, Σάββατο στις 17:30, για την 24η αγωνιστική της Super League.

Πρώτη βοηθός θα είναι η Κουρομπύλια από Δυτική Αττική, δεύτερος ο Χασάν Κούλα από Ξάνθη, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Στέφανος Κουμπαράκης του συνδέσμου Κυκλάδων, με βοηθό τον Κόλλια από την Ήπειρο.

Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Ευστάθιος Γκορτσίλας του συνδέσμου Μακεδονίας.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×