Jump to content

Το μοιρολόι στην Αθήνα του σήμερα


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εγώ πάντως άκουσα απο γνωστούς μου βαζελίνες, ότι κυκλοφορεί στα μεταξύ τους και η ιδέα ότι καλό είναι να κερδίσει η ΑΕΚ για να σιγουρέψουν τα προκριματικά CH.L.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kostas21 said:

σκατοβλαχοι πιασαν κ τους Ζεπελιν, οξω ρε

Διασκευάρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμέ το δυνατότερο μοιρολόι που έχω ακούσει στη σύντομη ζωή μου. 

 

 

 Ακόμα καμιά φορά θυμάμαι την επίσκεψη μου στο νησάκι της λίμνης και αμέσως ακούω αυτό νάρχεται στα αυτιά μου . 

 Μπορεί και να με έχει σημαδέψει,μπορεί και όχι .

 ΥΓ. Θα προσπαθήσω να βρω ένα μοιρολόι που είχε βάλει ο Rebo στο ΚΜ  -κεινες τις μέρες δόξας που ξημεροβραδιαζόταν στο ΚΜ -και μετά ακολούθησε ολονυχτία συζήτησης πάνω σ'εκεινο το θεμα . Εξίσου δυνατο . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

σκατοβλαχοι πιασαν κ τους Ζεπελιν, οξω ρε

καπου ειδα λενε και το Man on the silver mountain.

Ωραια φωνη παντως η κοπελιτσα

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aris2168 said:

καπου ειδα λενε και το Man on the silver mountain.

Ωραια φωνι παντως η κοπελιτσα

Η μπάντα λέγεται Μανιταροκ, δεν μπορώ να εκφέρω αντικειμενική άποψη γιατί με συνδέουν δεσμοί φιλίας με τον ντράμερ τους (παίζει να είναι ο μοναδικός παοκτσής φίλος μου), αλλά νταξ καταλαβαίνω το γιατί κάποιος μπορεί να κριντζαρει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Η μπάντα λέγεται Μανιταροκ, δεν μπορώ να εκφέρω αντικειμενική άποψη γιατί με συνδέουν δεσμοί φιλίας με τον ντράμερ τους (παίζει να είναι ο μοναδικός παοκτσής φίλος μου), αλλά νταξ καταλαβαίνω το γιατί κάποιος μπορεί να κριντζαρει 

Δεν γκριντζαρα, ο @Kostas21 γρινιαζει οπως παντα. Γενικα μ αρεσουν αυτες οι φωνες, ουτε εγω μπορω να τους κρινω. Ειδα κι ενα κλεισιμο συναυλιας με κατι τρολ και διαφορα σκηνικα. Μια χαρα μου φανηκαν. Θα πηγαινα να τους ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aris2168 said:

Δεν γκριντζαρα, ο @Kostas21 γρινιαζει οπως παντα. Γενικα μ αρεσουν αυτες οι φωνες, ουτε εγω μπορω να τους κρινω. Ειδα κι ενα κλεισιμο συναυλιας με κατι τρολ και διαφορα σκηνικα. Μια χαρα μου φανηκαν. Θα πηγαινα να τους ακουσω.

Αυτοί είναι για κάναν Αύγουστο στη μανιταρογιορτη στα Γρεβενά, με μπουφανακι και κρύα μπύρα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε @Kostas21, ρε σκληρέ Λαρισαίε, ρε μοβόρε εγγλέζε. 

Και μόνο για τις ώρες του μουζουκτσή που έφαγε για να μάθει τα ριφς των Ζέπελιν, δείξε έναν σεβασμό. 

Βάλε τον Πέιτζ ρε να παίξει τη Φραγκοσυριανή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@ReBoαυτό είναι το μοιρολόι που μας έβαλες εκείνη τη νύχτα στο ΚΜ. Πόσα χρόνια πίσω. Εμφανίσου βρε κοπρίτη .

 

 Μανιάτικο μοιρολόι. Άλλο ξεκάθαρα τέμπο από τα ηπειρωτικα . 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μοιρολοι ταιριαζει και στους γαβρους λογω περιοχης 🤡

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2023 at 9:59 PM, MITSAKLAS said:

 

Ντωμεταξύ η ερτ3 θεώρησε σωστό να μας ενημερώσει πως το Whole Lotta Love βγήκε το 1997....

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Κώστα. Κάποια πράγματα σηκώνουν λίγες αλλαγές και οι Zeppelin είναι ένα από αυτά. Ειδικά αν δεν γίνεται με καθαρά χαβαλετζίδικο τρόπο τύπου νυχτοκρώλη αλλά πιο "σοβαρά".

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×