Jump to content

γαύρος - ΑΕΚΑΡΑ (playoff 5η αγ.): 23/04/23, 21:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

69 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάσης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μην γελάτε . Τα πιστεύω εγώ αυτά . Όντως υπάρχουν παιδιά και μεγάλοι φυσικά με γκαντοαυρα και άλλα που όταν βλέπουν μπορεί να γίνουν 100 καραμπόλες για να μπεί γκόλ .

Έχω κάποιες τέτοιες περιπτώσεις ενός γνωστού  . Μία ειδικά όταν μαθαίνω οτι είναι γήπεδο ούτε καν το βλέπω αφού δεν πρέπει να έχει δεί ποτέ χαρά . Μια φορά πήρε διαρκείας στην ΑΕΚ και αυτή ήταν η χρονιά της πεσάδας . :ph34r:  Γι'αυτο και εγώ εκείνη την χρονιά δεν πάτησα ... 

πραγματικά πιστεύω οτι όσα τραβάμε τα τραβάμε γιατι αυτός έγινε ΑΕΚ . 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Μην γελάτε . Τα πιστεύω εγώ αυτά . Όντως υπάρχουν παιδιά και μεγάλοι φυσικά με γκαντοαυρα και άλλα που όταν βλέπουν μπορεί να γίνουν 100 καραμπόλες για να μπεί γκόλ .

Έχω κάποιες τέτοιες περιπτώσεις ενός γνωστού  . Μία ειδικά όταν μαθαίνω οτι είναι γήπεδο ούτε καν το βλέπω αφού δεν πρέπει να έχει δεί ποτέ χαρά . Μια φορά πήρε διαρκείας στην ΑΕΚ και αυτή ήταν η χρονιά της πεσάδας . :ph34r:  Γι'αυτο και εγώ εκείνη την χρονιά δεν πάτησα ... 

πραγματικά πιστεύω οτι όσα τραβάμε τα τραβάμε γιατι αυτός έγινε ΑΕΚ . 

Υπάρχει περίπτωση να πάθει κανένα ατύχημα;

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AG21 said:

 

Έχω κάποιες τέτοιες περιπτώσεις ενός γνωστού  . Μια φορά πήρε διαρκείας στην ΑΕΚ και αυτή ήταν η χρονιά της πεσάδας :ph34r:  . 

Κλαίω 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Μην γελάτε . Τα πιστεύω εγώ αυτά . Όντως υπάρχουν παιδιά και μεγάλοι φυσικά με γκαντοαυρα και άλλα που όταν βλέπουν μπορεί να γίνουν 100 καραμπόλες για να μπεί γκόλ .

Έχω κάποιες τέτοιες περιπτώσεις ενός γνωστού  . Μία ειδικά όταν μαθαίνω οτι είναι γήπεδο ούτε καν το βλέπω αφού δεν πρέπει να έχει δεί ποτέ χαρά . Μια φορά πήρε διαρκείας στην ΑΕΚ και αυτή ήταν η χρονιά της πεσάδας . :ph34r:  Γι'αυτο και εγώ εκείνη την χρονιά δεν πάτησα ... 

πραγματικά πιστεύω οτι όσα τραβάμε τα τραβάμε γιατι αυτός έγινε ΑΕΚ . 

φερτον να τον γνωρισουμε τετοιος γκαστονε δεν χανεται 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, theo said:

τον εχω στειλει κι εγω τον μικρο σε ημιχρονο ντερμπυ και τον επιασα να βαζει ονλαιν ραδιο στο δωματιο

Μυθικός πατέρας μια φορά στο ΟΑΚΑ πριν κάτι χρόνια με Ρέθυμνο που μας είχε διαλύσει ο Φρανκαμπ ξαναστείλει τον υιό του τουαλέτα επειδή όσο έλειπε το είχαμε γυρίσει 

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Αλλουνού μεγαλοεφοπλιστή ήταν το συγκεκριμένο πλοίο . 

Nαι είχε βρίσει κ τους πολιτικους πιο παλια. Η δύναμη της συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, billy21 said:

Με επίθετο σε -ιδης και φορτωμένα  βαπόρια, θα είναι ωραία διαδοχή κατάσταση.....θα πάρει φωτιά η κόντρα με τους λιμανισιους.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tarasfw said:

Με επίθετο σε -ιδης και φορτωμένα  βαπόρια, θα είναι ωραία διαδοχή κατάσταση.....θα πάρει φωτιά η κόντρα με τους λιμανισιους.

Ήδη είπε ότι δεν ξέρει τπτ κ ότι εκεί που τα βρήκαν μόνο δύτες μπορούν να το κάνουν. Έτοιμος για το ποδόσφαιρο. Βασικά αν ήταν ήδη πρόεδρος δεν θα είχε κανένα άγχος για τπτ. Τα υπόλοιπα θα τα... αναλάβει η... ξαφνικίτιδα. Στο μεταξύ είναι το τρίτο ή τέταρτο πλοίο Έλληνα εφοπλιστή που βρίσκουν με ντράγκια. Αλλά αυτοί οι αλήτες οι ευρωπαίοι κάνουν ελέγχους κ σταματάνε την ανάπτυξη. ΑΛΗΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε μια ΑΕΚ που θα ρίξει μεγάλο ξεπάτωμα.

Έτσι θελω να πιστεύω τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Ήδη είπε ότι δεν ξέρει τπτ κ ότι εκεί που τα βρήκαν μόνο δύτες μπορούν να το κάνουν. Έτοιμος για το ποδόσφαιρο. Βασικά αν ήταν ήδη πρόεδρος δεν θα είχε κανένα άγχος για τπτ. Τα υπόλοιπα θα τα... αναλάβει η... ξαφνικίτιδα. Στο μεταξύ είναι το τρίτο ή τέταρτο πλοίο Έλληνα εφοπλιστή που βρίσκουν με ντράγκια. Αλλά αυτοί οι αλήτες οι ευρωπαίοι κάνουν ελέγχους κ σταματάνε την ανάπτυξη. ΑΛΗΤΕΣ.

Τα έχουν βάλει με την Ελλάδα οι Ευρωπαίοι, δε μας αφήνουν να σηκώσουμε κεφάλι.....πρέπει να είναι καλό φρούτο και αυτός, θα μπορούσε εύκολα αν έχει μεγάλη παε και να κάνει ομορφιές. Το πλήρωμα λυπάμαι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βλακειες γράφουν στα σάιτ.

Σε χώρες της Λατινικής Αμερικής είναι αρκετά συνηθες να βουτάνε δυτες και να κολλάνε στο σκαρι του πλοιου μεταλλικές κατασκευές που έχουν μέσα ναρκωτικά. Αυτό έγινε και τώρα. 

Στις περιπτώσεις που είναι μιλημενο το πλοίο, κόβει ταχυτητα στην Ιταλία και έρχεται άλλο μικρό πλοιο και μαζευει εν πλω το πακέτο. 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση το πλοιο αποδεδειγμένα δεν έκοψε πουθενά ταχυτητα. Έχουν γίνει αλλα 50 σκηνικά παρομοια φέτος. 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, fanch21 said:

Μυθικός πατέρας μια φορά στο ΟΑΚΑ πριν κάτι χρόνια με Ρέθυμνο που μας είχε διαλύσει ο Φρανκαμπ ξαναστείλει τον υιό του τουαλέτα επειδή όσο έλειπε το είχαμε γυρίσει 

Στο περσινο 3-3 στον ΟΦΗ καλεσα το γειτονα εδω στη Γλασκωβη οπαδο Φουλαμ στο 3-0. Να μαθει μπαλιτσα. Παει το ματς 3-3 και τον εδιωξα. Νομιζε οτι αστιευομαι, μου ελεγε για Ελληνικη φιλοξενια αλλα με αυτα δε παιζουμε,

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

Που είναι και ο @Atlas21 να πας πει τι γίνεται με τις βιολετες ώστε να ξέρουμε τι να περιμένουμε από τον αγώνα. Ειδικά αν αγορασα και νέες θα έχουμε το διπλό στο τσεπάκι. 

Τώρα εκτός της πλάκας το μυαλό όλων μας είναι στο αύριο ματς και στην αυριανή αγωνιστική και μοιάζει σαν ηρεμία πριν τη καταιγιδα το ματς, η αγωνιστική και ο οργανισμός ΑΕΚ. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Στα 2 προηγούμενα παιχνίδια δυστυχως δεν είχα καλό προαίσθημα ήμουν κάπως πιεσμένος κλπ. Αντίθετα για αυτό εδώ έχω μια περίεργη αισιοδοξία και σιγουριά. Είναι που δεν πιστεύω ακόμα και στατιστικα ότι μπορεις να χάσεις τριτη συνεχόμενη φορά απο μια ομάδα που σε όλα τα φετινά παιχνίδια είσαι καλύτερος της. Ακόμα και η πουτανα η τύχη δεν μπορεί να μη μας κρατάει κάτι να μας δώσει. Για το Θεό δηλαδή 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πρωτάθλημα, αύριο μπαίνεις ψυχωμένα,παίζεις και για τον Σέρχιο, αποδεικνύεις έμπρακτα ότι είσαι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα και φεύγεις με διπλό. Αυτό μόνο.

 

Οεεεεεεε ΑΕΚ ολέ ολέ

ΑΕΚ ολέ ολέ

Στον Πειραιά θα σας γαμήσουμε

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρώτη φορά έχω καλό προαίσθημα για παιχνίδι εκεί μέσα. Βλέποντας τους φετινους αγώνες με δαυτους, είναι σίγουρο ότι τους έχεις. Τώρα αν τα καταφέρεις είναι άλλο, απλά έστω και σε ένα παιχνίδι πρέπει να μπουν αυτά που είναι για να μπουν......

Αυτοπεποίθηση και σιγουριά για το διπλό 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρω ότι η απώλεια του Αραουχο θα είναι μεγάλη, αλλά στα παιχνίδια που έρχονται θες πρωτίστως γκολ. Ο Τσουμπερ στα τελευταία παιχνίδια μας έδειξε ότι έχει καλύτερη επαφή με τα δίχτυα από το Σερχιο και ποιοτικότερα τελειώματα, παίρνοντας μάλιστα και καλύτερες θέσεις στην περιοχή. Επίσης απόντος του Σερχιο αναγκαστικά θα κάνει χώρο και στον Φαν Φεερτ, ο οποίος ποστευω ότι είναι ο πιο εύστοχος επιθετικος μας.
 

Αυτή τη στιγμή η ΑΕΚ μπορεί να υστερεί στο πρες αλλά μπορεί δυνητικά σε κάποιο παιχνιδι στα μέσα του αγώνα να κατεβάσει απο τη μέση και μπροστά μια εξάδα του τύπου Σιμανσκι, Πινεδα, Γκατσι αριστερά, Λιβαι δεξιά, Τσουμπερ, Φαν Φεερτ. 5 παίχτες δηλαδή απο τη μέση και μπροστά που μπορούν να σκοράρουν, να πατήσουν περιοχή, να απειλήσουν με σουτ απο μέση απόσταση, να πάρουν κεφαλιές κλπ. 

Θέλω να πω ότι την αδυναμία στην άμυνα μπορεις να την αντικαταστήσεις με επίθεση φωτιά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι και άλλο το στιλ επίθεσης με ουχο η με Τσουμπερ. Με ουχο παίζει πιο κεντρικά και πατάει παντού ενώ αντίστοιχα ο Γκαρσια μπροστα παίζει πιο κεντρικά. Με Τσουμπερ νομίζω ότι πάει ο Τσουμπερ αριστερά της επίθεσης και γκαρσια δεξιά πιέζοντας και τα ακραία μπακ ενώ με σιμανσκι Γιονσον θα ανεβαίνουν όπως κάνουν οποίοι είναι αριστερά και δεξιά στο κέντρο. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να ξεκινάει τον Τσουμπερ πάντως. Πιθανότατα θα ξεκινήσει με Γιονσον-Σιμανσκι Πινέδα Γκατσινοβιτς Αμραμπατ και Λιβαι. Θα βάλει αριστερά τον Μιγιατ και πιθανότατα τον Πινέδα σε ρόλο ψευτοδεκαριου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην απλωνομαστε κ πολυ κ ας παρουμε τουλάχιστον το Χ. 

Γιατί όλο τους γαμαμε κ στο τελος χάνουμε

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, giorgospalataki said:

Καλα μην απλωνομαστε κ πολυ κ ας παρουμε τουλάχιστον το Χ. 

Γιατί όλο τους γαμαμε κ στο τελος χάνουμε

Παίζει ρόλο και το τι θα κάνουν και οι ζελες με τους βου. Διότι αν πάρουν 2πλο τότε με Χ ή ήττα  στο Καραϊσκάκη πρέπει οπωσδήποτε 2πλο στην Λεωφόρο 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×