Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (playoff 6η αγ.): 26/04/23, 21:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      47
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
      2
    • Ελίασον
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      49
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      9
    • Ρότα
      3
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      2
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φαν Βέερτ
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      38

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μόλις προσγειώθηκα Αθήνα. Πόσο ήρθαμε ρε σεις?

Ο Μπραντον ο Τόμας μας λυπήθηκε?

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mporat said:

μέχρι τα μπαρμπάδια στο πέταλο στο ημίχρονο που δε σταμάτησαν λεπτό να τραγουδάνε

Αυτά τα μπαρμπάδια στο πέταλο ειδικά πάνω έχουν τα πιτσιρίκια απέναντι για πλάκα αν θέλουν . 

  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο σημερινός αγώνας μου θύμισε παλιές εποχές που ερχόταν ο μπάοκ Αθήνα και θεωρούσε επιτυχία κάνα 2-0 αλλα έφευγε με ένα 4-0 στο χαλαρό .Φεύγοντας ήταν σα να κερδίσαμε τον Αστέρα χωρίς καμιά αίσθηση οτι παιξαμε ντέρμπι όπως δλδ πρεπει να ειναι τα ματς μαζί τους. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Εμένα ο σημερινός αγώνας μου θύμισε παλιές εποχές που ερχόταν ο μπάοκ Αθήνα και θεωρούσε επιτυχία κάνα 2-0 αλλα έφευγε με ένα 4-0 στο χαλαρό .Φεύγοντας ήταν σα να κερδίσαμε τον Αστέρα χωρίς καμιά αίσθηση οτι παιξαμε ντέρμπι όπως δλδ πρεπει να ειναι τα ματς μαζί τους. 

Ισχύει, πρώτη φορά τέτοια απόκοσμη ησυχία και ηρεμία μετά το ματς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται το φετινό πρωτάθλημα. Θα περάσουμε από Λεωφόρο και σβηστά κιολας

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Vagos21 said:

@Skepastosτο ότι δεν μας κάνει το x , ίσως παίξει ρόλο στην ψυχολογική προετοιμασία. Πρέπει να παίξεις την μπαλα σου, χωρίς φόβο κ χωρίς δεύτερες σκέψεις. Δεν πιστεύω ότι σε αυτό το σημείο θα υποτιμήσουμε το παιχνίδι. Αναμένω κ μπουσταρισμα από Μελ.

Συμφωνώ ότι είναι σημαντικό που πάμε μόνο για νίκη, αλλά πρέπει να φορτσαρουμε όλοι μαζί, κόσμος, ομάδα, πρόεδρος για την τελική ευθεία

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, σχετικό. 1 γκολ ανα 6,8 τελικές έχει η ΑΕΚ στα πλευ οφ. Το υψηλότερο που είχε ποτε στο πρωτάθλημα και από τα υψηλότερα γενικά φέτος. Εμένα δεν μου βγάζει κανεις από το μυαλό ότι αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στον Τσουμπερ. Αμυντικά κάνει πολύ λιγότερα, αλλά επιθετικα πολύ περισσότερα από Αραουχο. Ακόμα και πράγματα που δεν φαίνονται με το απλό μάτι, όπως το διάβασμα της αδύνατης πλευράς σε μια επίθεση και η σύγκλιση στη φάση για συνδυαστικό παιχνίδι. Και δεν είναι αυτό μόνο. Όλες οι ενεργειες του επιθετικα είναι ποιοτικότερες σε σχέση με τον Αργεντινό 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο νιώθω/παρακολουθώ (από 87 και μετά) δεν έχω ξαναδεί καλύτερη μπάλα από την ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ημουν σε ολα τα ματς φετος αλλα προσωπικα απ οσα εχω παει τουλαχιστον, θεωρω οτι απο αποψη vibe σημερα ηταν η καλυτερη βραδια στο γηπεδο με εξαιρεση τα εγκαινια και τον Ιωνικο. Καταπληκτικο το παιχνιδι με τα φωτα και τα κινητα στην αρχη, ενω και ο κοσμος ειχε πολλη ενεργεια (ειδικα στο πεταλο της παλιας σκεπαστης). Το γηπεδο αυτο ειναι παντα καυλα, αλλα τα βραδια ειναι πραγματικα το κατι αλλο. Ανυπομονω για τα ευρωπαικα ματς του χρονου το βραδυ που ειμαι σιγουρος θα ζησουμε μεγαλες στιγμες.

Βοηθησε και η ομαδα βεβαια που εριξε την 4αρα της σβηστα και ετοιμαζεται για τον τελικο της Κυριακης. Μια μερα που αρχισε καπως ασχημα λογω του βολει, εκλεισε υπεροχα.

Οσον αφορα το ματς της Κυριακης, προσωπικα το θεωρω ανοιχτο και στα 3 αποτελεσματα. Θεωρω απιστευτα σημαντικο οτι ο βαζελος βολευεται και με το χ γιατι του πανε τα κλειστα ματς και θα μπορεσει να κανει το παιχνιδι του, ενω εχει και την εδρα. Παντως, σκεφτομουν την ωρα του ματς οτι η ΑΕΚ ειναι σε πολυ καλη κατασταση και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα που θα αντιμετωπισει τον βαζελο, ενω ειναι σε καλη κατασταση. Αν τα βαλετε κατω και τις 3 προηγουμενες φορες που παιξαμε μαζι τους, το timing δεν ηταν και το καλυτερο. Αυτο για την Κυριακη δεν ισχυει.

Αν ανατρεξουμε και στην ιστορια μας, τουλαχιστον στα χρονια του επαγγελματικου πρωταθληματος, η ΑΕΚ εχει δωσει 3 φορες "τελικους τιτλου". Το '89, το '02 και το '18. Και τις 3 φορες εκτος εδρας (οπως θα συμβει και την Κυριακη), ενω και τις 3 φορες πηγαινε για 2 αποτελεσματα (αντιθετα την Κυριακη παμε μονο για νικη). Οι 2 φορες ηταν με τον γαυρο και η 3η με τον ΠΑΟΚ. Για να δουμε αν θα κανουμε το 3/4 η θα γινει το 2/4.

 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, AG21 said:

Εμένα ο σημερινός αγώνας μου θύμισε παλιές εποχές που ερχόταν ο μπάοκ Αθήνα και θεωρούσε επιτυχία κάνα 2-0 αλλα έφευγε με ένα 4-0 στο χαλαρό .Φεύγοντας ήταν σα να κερδίσαμε τον Αστέρα χωρίς καμιά αίσθηση οτι παιξαμε ντέρμπι όπως δλδ πρεπει να ειναι τα ματς μαζί τους. 

4 efage o Mixopoulos.

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα λίγο σήμερα, γενικά αυτό που γίνεται με τις συμμαχίες στα πλέι οφ και αν σκεφτείς ότι πρόκειται για τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας και όχι για τον Λεβαδειακό και την Λαμία είναι λίγο γελοίο, υποτίθεται ότι θα βλέπαμε κάθε ματς ντέρμπι με δυνατές ομάδες και αντί για αυτό βλέπουμε κωμικά πράγματα.

Τεσπα, θέλω να το πάρουμε για να τη σπάσουμε στους βαζελους που έχουν σηκώσει ένα απίστευτο τουπε, ξεκάθαρα το αξίζουμε περισσότερο σαν ομάδα, αλλά και να μην το πάρουμε φέτος αυτή η ομάδα με γεμίζει σιγουριά ότι, αν δεν τα ξηλώσουν όλα για κάποιον λόγο το καλοκαίρι, τα χρόνια που έρχονται είναι δικά μας, είναι απίστευτο αυτό που έχει φτιάξει ο Ματίας σε έναν χρόνο, έχουμε χορτάσει μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amarillonegro said:

Ξενέρωσα λίγο σήμερα, γενικά αυτό που γίνεται με τις συμμαχίες στα πλέι οφ και αν σκεφτείς ότι πρόκειται για τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας και όχι για τον Λεβαδειακό και την Λαμία είναι λίγο γελοίο, υποτίθεται ότι θα βλέπαμε κάθε ματς ντέρμπι με δυνατές ομάδες και αντί για αυτό βλέπουμε κωμικά πράγματα.

Untitled.png.58b89ee744bdce9ba16f926d62911fc9.png

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexKR21 said:

Δεν ημουν σε ολα τα ματς φετος αλλα προσωπικα απ οσα εχω παει τουλαχιστον, θεωρω οτι απο αποψη vibe σημερα ηταν η καλυτερη βραδια στο γηπεδο με εξαιρεση τα εγκαινια και τον Ιωνικο. Καταπληκτικο το παιχνιδι με τα φωτα και τα κινητα στην αρχη, ενω και ο κοσμος ειχε πολλη ενεργεια (ειδικα στο πεταλο της παλιας σκεπαστης). Το γηπεδο αυτο ειναι παντα καυλα, αλλα τα βραδια ειναι πραγματικα το κατι αλλο. Ανυπομονω για τα ευρωπαικα ματς του χρονου το βραδυ που ειμαι σιγουρος θα ζησουμε μεγαλες στιγμες.

Βοηθησε και η ομαδα βεβαια που εριξε την 4αρα της σβηστα και ετοιμαζεται για τον τελικο της Κυριακης. Μια μερα που αρχισε καπως ασχημα λογω του βολει, εκλεισε υπεροχα.

Οσον αφορα το ματς της Κυριακης, προσωπικα το θεωρω ανοιχτο και στα 3 αποτελεσματα. Θεωρω απιστευτα σημαντικο οτι ο βαζελος βολευεται και με το χ γιατι του πανε τα κλειστα ματς και θα μπορεσει να κανει το παιχνιδι του, ενω εχει και την εδρα. Παντως, σκεφτομουν την ωρα του ματς οτι η ΑΕΚ ειναι σε πολυ καλη κατασταση και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα που θα αντιμετωπισει τον βαζελο, ενω ειναι σε καλη κατασταση. Αν τα βαλετε κατω και τις 3 προηγουμενες φορες που παιξαμε μαζι τους, το timing δεν ηταν και το καλυτερο. Αυτο για την Κυριακη δεν ισχυει.

Αν ανατρεξουμε και στην ιστορια μας, τουλαχιστον στα χρονια του επαγγελματικου πρωταθληματος, η ΑΕΚ εχει δωσει 3 φορες "τελικους τιτλου". Το '89, το '02 και το '18. Και τις 3 φορες εκτος εδρας (οπως θα συμβει και την Κυριακη), ενω και τις 3 φορες πηγαινε για 2 αποτελεσματα (αντιθετα την Κυριακη παμε μονο για νικη). Οι 2 φορες ηταν με τον γαυρο και η 3η με τον ΠΑΟΚ. Για να δουμε αν θα κανουμε το 3/4 η θα γινει το 2/4.

 

Και το 08 τελικος πρωταθλήματος το πήραμε με το ντόρτι στο γαβρο, ασχετα τι εγινε με ενστασεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, agelos said:

Μόλις προσγειώθηκα Αθήνα. Πόσο ήρθαμε ρε σεις?

Ο Μπραντον ο Τόμας μας λυπήθηκε?

Δύσκολο 4-0, μαγική εικόνα.

Τόμας δυστυχώς έπεσε θύμα του αδίστακτου ρεφερι και έγινε θυσία για την ομάδα για να μπει στόπερ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ωραία για συμμαχίες κ πουτσες μπλέ του μαλάκα του Ραπτόπουλου προφανώς επηρεάζουν κόσμο.

Εύκολα το ματσάκι θα μπορούσε να σβήσει διαφορετικά στο 2ο ημίχρονο. Τον σύμμαχο σου δεν τον ξεφτιλιζεις 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gybe21 said:

Αυτά τα ωραία για συμμαχίες κ πουτσες μπλέ του μαλάκα του Ραπτόπουλου προφανώς επηρεάζουν κόσμο.

Εύκολα το ματσάκι θα μπορούσε να σβήσει διαφορετικά στο 2ο ημίχρονο. Τον σύμμαχο σου δεν τον ξεφτιλιζεις 

Ελα ρε παιδια τωρα, επιτελους ξεκινανε πρωταθληματα και δεν ξερουμε ποιος θα το παρει. Εχουμε 1.70 αποδοση 4 ματς πριν την ληξη, και 10 χρονια πριν ο γαυρος ειχε 1.20 αποδοση τον Αυγουστο. Καποιοι φανταζονταν την ΑΕΚ σα τα κιτρινα πλαστικα βραχιολακια livestrong, ενα αξεσουαρ virtue signaling του ποσο "προχω" και διαφορετικοι ειναι, και τους ενοχλει η ΑΕΚ πρωταγνιστρια με ενωμενους Ολυμπιακο-Παναθηναικο-κυβερνηση απεναντι της. Ευτυχως ειναι λιγοι και σε ποσοτητα και σε ποιοτητα, μετρηθηκε ο κοσμος της ΑΕΚ, περασε την περιοδο του νεο-χριστιανισμου του "γυρνα και το αλλο μαγουλο," και παει για νταμπλ. ΑΕΚ γιναμε για τους τιτλους.&-

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 11
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα εχει επιτελους ρυθμο . και αυτο δεν μπορει να στο δωσει ενας και δευο και τρεις παιχταρες αλλα μονο ο σοβαρος κοουτς.Τα καλυτερα ειναι μπροστα μας

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να βγάλει σαν σενάριο για την πουτσα που έπεσε ο Ραπ καθώς έχει κ εκπομπές στο ράδιο Τούμπας. Να προσφέρει ένα άλλοθι κ στον... κουμπάρο του που ήταν Πιερικος κ έγινε Β όταν έπεσαν τα ρούβλια. Μαζί θα μυξοκλαινε σε λίγο πνιγμένοι στα χυσια της ΑΕΚαρα. ΔΕΝ ΠΈΦΤΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΛΈΜΕ. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AlexKR21 said:

Δεν ημουν σε ολα τα ματς φετος αλλα προσωπικα απ οσα εχω παει τουλαχιστον, θεωρω οτι απο αποψη vibe σημερα ηταν η καλυτερη βραδια στο γηπεδο με εξαιρεση τα εγκαινια και τον Ιωνικο. Καταπληκτικο το παιχνιδι με τα φωτα και τα κινητα στην αρχη, ενω και ο κοσμος ειχε πολλη ενεργεια (ειδικα στο πεταλο της παλιας σκεπαστης). Το γηπεδο αυτο ειναι παντα καυλα, αλλα τα βραδια ειναι πραγματικα το κατι αλλο. Ανυπομονω για τα ευρωπαικα ματς του χρονου το βραδυ που ειμαι σιγουρος θα ζησουμε μεγαλες στιγμες.

Βοηθησε και η ομαδα βεβαια που εριξε την 4αρα της σβηστα και ετοιμαζεται για τον τελικο της Κυριακης. Μια μερα που αρχισε καπως ασχημα λογω του βολει, εκλεισε υπεροχα.

Οσον αφορα το ματς της Κυριακης, προσωπικα το θεωρω ανοιχτο και στα 3 αποτελεσματα. Θεωρω απιστευτα σημαντικο οτι ο βαζελος βολευεται και με το χ γιατι του πανε τα κλειστα ματς και θα μπορεσει να κανει το παιχνιδι του, ενω εχει και την εδρα. Παντως, σκεφτομουν την ωρα του ματς οτι η ΑΕΚ ειναι σε πολυ καλη κατασταση και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα που θα αντιμετωπισει τον βαζελο, ενω ειναι σε καλη κατασταση. Αν τα βαλετε κατω και τις 3 προηγουμενες φορες που παιξαμε μαζι τους, το timing δεν ηταν και το καλυτερο. Αυτο για την Κυριακη δεν ισχυει.

Αν ανατρεξουμε και στην ιστορια μας, τουλαχιστον στα χρονια του επαγγελματικου πρωταθληματος, η ΑΕΚ εχει δωσει 3 φορες "τελικους τιτλου". Το '89, το '02 και το '18. Και τις 3 φορες εκτος εδρας (οπως θα συμβει και την Κυριακη), ενω και τις 3 φορες πηγαινε για 2 αποτελεσματα (αντιθετα την Κυριακη παμε μονο για νικη). Οι 2 φορες ηταν με τον γαυρο και η 3η με τον ΠΑΟΚ. Για να δουμε αν θα κανουμε το 3/4 η θα γινει το 2/4.

 

Θα έλεγα ότι και το 96 ήταν τελικός τιτλου

Link to comment
Share on other sites

(Με το κρύο αίμα της "επόμενης μέρας")

(@ Παπατζής του Λα Πλάτα)

Γιατί έπρεπε να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ στο 2-0 :

1. Άσκοπη κατασπατάληση δυνάμεων εν όψει δύσκολης συνέχειας.

2. Ακίνδυνος και με παίκτη λιγότερο ο αντίπαλος.

3. Κεντρίσαμε τον Ρουμάνο και τον Ιβανόη να λυσσάξουνε στον Τελικό Κυπέλλου και να μας διαλύσουνε.

4. Βάλαμε τη βαζέλα στην υποψία και θα τη βρούμε προετοιμασμένη την Κυριακή.

5. Παίρνουν αέρα τα μυαλά όλων από Μελ μέχρι τον τελευταίο οπαδό και θεωρούν "περίπατο" την συνέχεια.

6. Αντίο "λάου-λάου".

7. Χάσαμε ΠκΟ .... :(

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο κοντος θα τους κερδιζαμε και με 11, απλα τωρα μας το κανανε πιο ευκολο ησυχο και απολαυστικο 

 

για μενα ακομα και Χ να ερθει την κυριακη δεν πρεπει να σε παρει απο κατω αδιαφορα ματς δεν υπαρχουν .&-

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AG21 said:

Αυτά τα μπαρμπάδια στο πέταλο ειδικά πάνω έχουν τα πιτσιρίκια απέναντι για πλάκα αν θέλουν . 

Πάντως και στο βόρειο πέταλο, έχω δει 'μπαρμπάδια" ανάμεσα στους πιτσιρικάδες, σε έναν αγώνα που βρέθηκα. Δεν σου λέω για άτομα που βρέθηκαν τυχαία, ξέρω εγώ που  μπήκαν στο τέλος. Και ήταν και στο κάτω διάζωμα. 

Link to comment
Share on other sites

Παρτάρα ευρωπαϊκης εκδρομης στη 40, αν συνεχιζοταν κ οταν ξεκινησε το 2ο ημιχρονο με τον ιδιο ρυθμο θα μιλουσαμε για εκτος εδρας ταλιμπανονοοτροπια! 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×